Esileht Kodunurk Järjekordne nõudepesumasina teema

Näitan 20 postitust - vahemik 31 kuni 50 (kokku 50 )

Teema: Järjekordne nõudepesumasina teema

Postitas:

Mis pindu ma oma silmas peaks nägema?
Teemaalgataja küsis nōu, mina andsin talle lahenduse, kui on väike pere ja vähe ruumi pole masinat koju vaja soetada. Kui pere kasvab suuremaks siis ju peab. Kōigil juuu on!
Tegelikult ei pea, kui iga pereliige enda järgi oma nōud ära peseb ja külakorda ka potid pajad, kus sees valmistati rooga.
Küll aga on näha, et teistsugune mōtteviis kui mōnefel on siin keelatud ja surub pinnu mōnele nii sügavale perse, et ei suuda rahuneda ega kainelt arutleda.

Normaalsel juhul on nõudepesumasin kodus tarbeese. Nii nagu pliit, külmik, pesu pesemise masin. Aga sina näed nõudepesumasina omamises mingit “must be” teemat. Et, kui kõikidel on, siis peab mul ka olema! Hämmastav, et tänapäeval veel keegi niimoodi mõtleb ja igapäevases tarbeeseme omamist mingiks edvistamise teemaks peab.

Loomulikult võib iga pereliige pesta enda järelt nõud. Samamoodi võiks iga pereliige enda järelt enda musta pesu ära pesta jne. Loodan, et sinu kodus just nii ongi, sest muidu oleks liiga edev.

See soovitus, et iga pereliige peseb enda järelt ise nõud ei tööta. Seda teab ilmselt iga pere, kes seda vähegi katsetanud on. Õhtusöök lõppeb, 5-liikmeline pere võtab kraanikausi juurde sappa ja igaüks peseb ükshaaval enda nõud? Milleks selline ebamugavus, kui on olemas mugavamaid võimalusi? Selleks, et mingil juhul ei oleks mingit “peente” aparaatidega edvistamist? Lisaks, kes peseb potid pannid? Iga pereliige peseb 1/5 potist? Ei taha mõeldagi, milline veekulu sellega kaasneks!

Muide, see teema oli alguses väga sõbralik ja ilma igasuguse “perses oleva pinnuta” täpselt senikaua, kuni ilmusid siia sina. Sul oli kohe kobisemist teiste söögiaegadega, sellega, millised on kellegi söömisharjumused, mida keegi sööb või ei söö. Lõpetades sellega, et masin on tohutult räpane, ebahügieeniline, haiseb, reostab loodust ning igal juhul mõttetu nähtus.

Ma saan aru, et sa põhimõtteliselt ei taha seda masinat oma koju. Aga arvan, et kui sul isiklik kogemus puudub, siis ei ole ka mõtet sellel teemal (täiesti teemast mööda ja igas mõtte mitte paikapidavat) arvamust avaldalda.

Kas isiklikuks minemata ei oska oma hinnanguid teemades anda?
Ma pole üheski kommentaaris väitnud, et ilma masinata elu on ainuōige.
Mina AVALDAN OMA ARVAMUST teemast ja ei püüa teistele selgeks teha kas see on ainus ja ōige eluviis. Küll aga paljud, kel mida mōistlikumat öelda ei ole koogutavad muudkui kaasa, kui ebamaine elu oleks ilma nōudepesumasinata.
Rikkus ei anna häbeneda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 14.02 09:24; 15.02 10:12; 15.02 10:17; 15.02 14:33; 16.02 11:56; 16.02 12:04; 17.02 21:08; 18.02 11:29; 18.02 11:32; 19.02 16:41; 20.02 18:16; 28.02 12:32; 01.03 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas isiklikuks minemata ei oska oma hinnanguid teemades anda?
Ma pole üheski kommentaaris väitnud, et ilma masinata elu on ainuōige.
Mina AVALDAN OMA ARVAMUST teemast ja ei püüa teistele selgeks teha kas see on ainus ja ōige eluviis. Küll aga paljud, kel mida mōistlikumat öelda ei ole koogutavad muudkui kaasa, kui ebamaine elu oleks ilma nōudepesumasinata.
Rikkus ei anna häbeneda.

Mine nüüd eelmisele lehele, loe oma kommentaarid kriitilise pilguga üle ja siis ütle, kes siin teiste suhtes isiklik on. Kust sa võtad endale õiguse sekkuda teiste ellu, õpetada, mida võib süüa, mis kell, kui tihti ja mis koguses ning kuidas üleüldse peab pere söömine korraldatud olema? Lisaks, jagad hinnanguid asjale, millega sul endal kokkupuudet pole. Lihtsalt trollid teemat, ilma et sul oleks midagi asjalikku öelda, mis vastaks ka tegelikkusele.

Kõik, kes ei ole sinu arvamusega sama meelt nimetad sa JUHMIDEKS. See ei ole neutraalne oma arvamuse avaldamine, vaid halvustav hinnang. Just nimelt, sellega püüad sa teistele selgeks teha, et ainus ja ōige eluviis on see, mida sina õigeks pead.

Sellest oleksid võinudki alustada, et nõudepesumasin on rikkurite teema. Siis oleksime kohe aru saanud, mis sind siin teemas tegelikult vaevab ja torgib. Ehkki tegelikult, umbes seda võiski eeldada, et asi on kadeduses.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 14.02 21:08; 14.02 22:22; 15.02 19:24; 16.02 20:08; 17.02 22:36; 18.02 11:53; 19.02 19:34; 20.02 22:04; 28.02 18:49; 03.03 09:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rikkus ei anna häbeneda.

mis see rikkus siia puutub? nõudemasin maksab sama palju kui tavaline pesumasin ja need mõlemad on elementaarsed kodumasinad peale pliidi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 23:37; 19.02 19:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rikkus ei anna häbeneda.

mis see rikkus siia puutub? nõudemasin maksab sama palju kui tavaline pesumasin ja need mõlemad on elementaarsed kodumasinad peale pliidi.

Külmkappi ei ole, hoiab toitu aknataga kilekotis. Pesumasinat ei ole, peseb pesupalis kurikaga. Tolmuimejat ei ole, on luud. Sooja vett teeb lõkke peal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 08:53; 19.02 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas isiklikuks minemata ei oska oma hinnanguid teemades anda?
Ma pole üheski kommentaaris väitnud, et ilma masinata elu on ainuōige.
Mina AVALDAN OMA ARVAMUST teemast ja ei püüa teistele selgeks teha kas see on ainus ja ōige eluviis. Küll aga paljud, kel mida mōistlikumat öelda ei ole koogutavad muudkui kaasa, kui ebamaine elu oleks ilma nōudepesumasinata.
Rikkus ei anna häbeneda.

Kas see polnud isiklikuks minemine, kui sa üritasid meeleheitlikult teistele selgeks teha, et vaid sinu eluviis on ainuõige ja kõigi teistel vale?

Mis aga sellesse rikkusesse puutub, siis mina leian, et mul on odavam siiski koolist tulevale noorhärrale õhtusööki ise kodus teha (ja nõud pärast nõudepesumasinasse panna), kui et annan talle iga päev kaasa 5-10€ taskuraha, et ta saaks koolist tulles “midagi möödaminnes haugata”. arvestades koguseid, midaüks 2m noorhärra omale sisse sööb, ületaks selliste “haukamiste” kogusumma õppeaastas mitte ainult nõudepesumasina, vaid lausa keskmise auto hinna. Nõudepesumasina hind tuleks kokku juba ühe kuuga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.02 10:19; 15.02 14:27; 19.02 23:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ei tea! Kui mina elaksin üksinda, siis ma ilmselt ei hakkakski suurt sööki endale tegema. Ok, kui teengi valmis kastme-kartuli või supi, siis ilmselt sööksin seda mitu päeva. Seega, nõusid koguneks ikka oluliselt vähem, sest iga päev uut sooja sööki ei teeks. Kolmeliikmelise pere puhul – peale minu 2 meesterahvast, kes suure söömaga, teen iga päev korraliku sooja õhtusöögi. Nädalavahetusel veel 2-3 korda. Seega, neid potte ja toiduvalmistamisriistu, mis ju võtavadki kõige rohkem masinas ruumi, koguneb ikka oluliselt rohkem ja suurema sagedusega kui juhul, kui ma elaksin üksi ja kolm päeva oma valmiskeedetud suppi larbiks, mille tagajärjel läheks masinasse lõpuks üks supipott ja veel paar söögivalmistamise riista mitme päeva kohta.

Lahe teoreetik oled, aga ilmselt sa lihtsalt ei viitsi/armasta süüa teha.
Mina elan üksi ja teen endale absoluutselt iga päev sooja söögi, isegi mitu – hommikul praen alati muna ja õhtul töölt tulles teen korraliku õhtusöögi. 60cm nõudepesumasin töötab iga päev. Ma ei näe mingit põhjust, miks ma peaks ta äärest ääreni täis koguma ja musti nõusid seal kuivatama, ka 75% täidetud masin töötab ju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.02 16:19; 20.02 16:28; 28.02 16:59; 28.02 21:58; 03.03 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina AVALDAN OMA ARVAMUST teemast ja ei püüa teistele selgeks teha kas see on ainus ja ōige eluviis. Küll aga paljud, kel mida mōistlikumat öelda ei ole koogutavad muudkui kaasa, kui ebamaine elu oleks ilma nōudepesumasinata.
Rikkus ei anna häbeneda.

Mine võta palderjani nüüd. Ja siis mine nõusid pesema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.02 16:19; 20.02 16:28; 28.02 16:59; 28.02 21:58; 03.03 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine nüüd eelmisele lehele, loe oma kommentaarid kriitilise pilguga üle ja siis ütle, kes siin teiste suhtes isiklik on. Kust sa võtad endale õiguse sekkuda teiste ellu, õpetada, mida võib süüa, mis kell, kui tihti ja mis koguses ning kuidas üleüldse peab pere söömine korraldatud olema? Lisaks, jagad hinnanguid asjale, millega sul endal kokkupuudet pole. Lihtsalt trollid teemat, ilma et sul oleks midagi asjalikku öelda, mis vastaks ka tegelikkusele.

Kõik, kes ei ole sinu arvamusega sama meelt nimetad sa JUHMIDEKS. See ei ole neutraalne oma arvamuse avaldamine, vaid halvustav hinnang. Just nimelt, sellega püüad sa teistele selgeks teha, et ainus ja ōige eluviis on see, mida sina õigeks pead.

Sellest oleksid võinudki alustada, et nõudepesumasin on rikkurite teema. Siis oleksime kohe aru saanud, mis sind siin teemas tegelikult vaevab ja torgib. Ehkki tegelikult, umbes seda võiski eeldada, et asi on kadeduses.

Nüüd ma sain aru, mis pärast paljud mind siin solvavad, iroonilisi märkusi teevad ja lihtsalt labatsevad. Teil on vaja, et iga lause juurde kirjutaks ” mina arvan, et …”. Ma ausalt öeldes ei ole selle pealegi tulnud, et kommentaar kommentaariumis oleks kellelegi käsk või sund. Seepärast tõesti hinnang teile juhmidena on täitsa õigustatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 14.02 09:24; 15.02 10:12; 15.02 10:17; 15.02 14:33; 16.02 11:56; 16.02 12:04; 17.02 21:08; 18.02 11:29; 18.02 11:32; 19.02 16:41; 20.02 18:16; 28.02 12:32; 01.03 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ei tea! Kui mina elaksin üksinda, siis ma ilmselt ei hakkakski suurt sööki endale tegema. Ok, kui teengi valmis kastme-kartuli või supi, siis ilmselt sööksin seda mitu päeva. Seega, nõusid koguneks ikka oluliselt vähem, sest iga päev uut sooja sööki ei teeks. Kolmeliikmelise pere puhul – peale minu 2 meesterahvast, kes suure söömaga, teen iga päev korraliku sooja õhtusöögi. Nädalavahetusel veel 2-3 korda. Seega, neid potte ja toiduvalmistamisriistu, mis ju võtavadki kõige rohkem masinas ruumi, koguneb ikka oluliselt rohkem ja suurema sagedusega kui juhul, kui ma elaksin üksi ja kolm päeva oma valmiskeedetud suppi larbiks, mille tagajärjel läheks masinasse lõpuks üks supipott ja veel paar söögivalmistamise riista mitme päeva kohta.

Lahe teoreetik oled, aga ilmselt sa lihtsalt ei viitsi/armasta süüa teha.
Mina elan üksi ja teen endale absoluutselt iga päev sooja söögi, isegi mitu – hommikul praen alati muna ja õhtul töölt tulles teen korraliku õhtusöögi. 60cm nõudepesumasin töötab iga päev. Ma ei näe mingit põhjust, miks ma peaks ta äärest ääreni täis koguma ja musti nõusid seal kuivatama, ka 75% täidetud masin töötab ju.

Ei saa aru, kuhu sa enda jutuga sihid? Veel mõni aeg tagasi oli mul väga suur pere (6-liikmeline). Olen mitu aastakümmet teinud iga päev kodus sooja sööki tervele perele, sageli mitu korda päevas. Mulle meeldib süüa teha, kokkan tõesti hea meelega ja rohkelt. Ja ma ei tee lihtsaid kiirsööke vaid keerulisi suppe, praade jne. millega kaasneb palju musti nõusid. Ilmselt olen ma oma elus kauem kokanud, kui sul vanust on.

Kui elaksin üksinda, siis ju ilmselgelt ei ole vaja nii suures mahus enam kokata kui mitmeliikmelise pere puhul. Ma teen ka suure pere puhul nii suure koguse sööki, et seda jätkub rohkem kui üheks toidukorraks. Üksinda olles teeks ammugi. Ehk siis sööksin üht, valmis keedetud suppi mitu päeva. Mõnedele suppidele sobib hästi seismine. Ja nii pirts ma ei ole, et ei sobiks üht sööki paar kolm päeva järjest süüa.

Aga see on tõsi küll, et ma ei pese kunagi poolikult täidetud masinat. Minu mõistes on see ebarentaabel. Vesi, elekter, pesuvahend – see kõik ju kulub. Miks peaksin pesema IGA PÄEV, kui seda saab vabalt teha ka üle päeva või isegi harvem? Ei juhtu nende nõudega midagi, kui need paariks päevaks seisma jäävad. Kinnise ukse taga ei kuiva nõud masinas ära. Kui mustad nõud on sees, siis ma ei hoia kunagi ust lahti, kuna siis võib tõesti hais tekkida ja levima hakata. Lisaks kuivavad nõud ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 14.02 21:08; 14.02 22:22; 15.02 19:24; 16.02 20:08; 17.02 22:36; 18.02 11:53; 19.02 19:34; 20.02 22:04; 28.02 18:49; 03.03 09:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aaamn, okei. Ma elan üksi ja mul on see tavaline nõudepesu masin(mingi 1m kõrge ehk ja ei tea kui lai).
Ja pean veel käsitsi juurde pesema asju. Nuge ja panne nõudepesumasinas ei pese.
Masina panen tööle umbes ülepäeviti.
Sooja toitu teen iga hommik, lõuna ja õhtu. Samuti vahepalad ning peale trenni( mõni päev läks 3 kaussi lisaks nt kohupiima ja puuviljade jaoks).
Ei kujutaks enam ettegi kui kõike käsitsi pesema peaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah, mis te vaevate oma pead. Igas teemas leidub keegi, kes midagi endale lubada ei saa, ja siis hullusti kõike, mida ta endale lubada ei saa, maha teeb. Inimene elab lihtsalt oma frustratsiooni välja. Et ta elu paremaks läheks, kui ta siin vingumise ja halvustamise asemel tööle läheks, sellest ta aru ei saa. Selliseid tuleb lihtsalt ignoreerida, kui keegi nende vingumisest välja ei tee, väsib ta ja otsib uue seltskonna, kellele vinguda ja keda halvustada. Las mürgitab oma lähikondseid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 22:27; 22.02 09:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah, mis te vaevate oma pead. Igas teemas leidub keegi, kes midagi endale lubada ei saa, ja siis hullusti kõike, mida ta endale lubada ei saa, maha teeb. Inimene elab lihtsalt oma frustratsiooni välja. Et ta elu paremaks läheks, kui ta siin vingumise ja halvustamise asemel tööle läheks, sellest ta aru ei saa. Selliseid tuleb lihtsalt ignoreerida, kui keegi nende vingumisest välja ei tee, väsib ta ja otsib uue seltskonna, kellele vinguda ja keda halvustada. Las mürgitab oma lähikondseid.

Täpselt nii!
keegi võiks leiutada nn ärapanemise kalendri. Saad perekoolis ikka postitusega ära panna siis teed kalendris sellele kuupäevale linnukese. Päev läks täie ette.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on pisike köök, elame kahekesi ja paigutasime masina köögimööblisse. 90×60 cm? Üks kiht – taldrikud, tassid ja pudi-padi mahub ära. Ülepäeviti käib. See tobe, et nõusid peab rohkem olema – head nuga sinna jätta ei taha ja kassikausse on ka vaid 4 – need nt pesen ikka käsitsi, kuna on tihedamas kasutuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah, mis te vaevate oma pead. Igas teemas leidub keegi, kes midagi endale lubada ei saa, ja siis hullusti kõike, mida ta endale lubada ei saa, maha teeb. Inimene elab lihtsalt oma frustratsiooni välja. Et ta elu paremaks läheks, kui ta siin vingumise ja halvustamise asemel tööle läheks, sellest ta aru ei saa. Selliseid tuleb lihtsalt ignoreerida, kui keegi nende vingumisest välja ei tee, väsib ta ja otsib uue seltskonna, kellele vinguda ja keda halvustada. Las mürgitab oma lähikondseid.

Täpselt nii!
keegi võiks leiutada nn ärapanemise kalendri. Saad perekoolis ikka postitusega ära panna siis teed kalendris sellele kuupäevale linnukese. Päev läks täie ette.

Hihihiii, sa oled NII VAIMUKAS! Kas sa oled EBS i lōpetanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 14.02 09:24; 15.02 10:12; 15.02 10:17; 15.02 14:33; 16.02 11:56; 16.02 12:04; 17.02 21:08; 18.02 11:29; 18.02 11:32; 19.02 16:41; 20.02 18:16; 28.02 12:32; 01.03 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa aru, kuhu sa enda jutuga sihid? Veel mõni aeg tagasi oli mul väga suur pere (6-liikmeline). Olen mitu aastakümmet teinud iga päev kodus sooja sööki tervele perele, sageli mitu korda päevas. Mulle meeldib süüa teha, kokkan tõesti hea meelega ja rohkelt. Ja ma ei tee lihtsaid kiirsööke vaid keerulisi suppe, praade jne. millega kaasneb palju musti nõusid. Ilmselt olen ma oma elus kauem kokanud, kui sul vanust on.

Kui elaksin üksinda, siis ju ilmselgelt ei ole vaja nii suures mahus enam kokata kui mitmeliikmelise pere puhul. Ma teen ka suure pere puhul nii suure koguse sööki, et seda jätkub rohkem kui üheks toidukorraks. Üksinda olles teeks ammugi. Ehk siis sööksin üht, valmis keedetud suppi mitu päeva.

No selles ongi meie erinevus, et sina teed esmaspäeval endale 7 liitrit suppi ja siis helbid seda nädal aega. Mina teen mitu korda päevas endale just paraja portstu toitu – pliidil ja/või ahjus – söön selle ära ja panen nõud masinasse.
Teinekord jääb tõesti üks päev nõudepesu vahele, aga hakata sellepärast toidu kvaliteedis järeleandmisi tegema, et ma üksi elan – kindlasti mitte. Väga vabalt saab teha toitu ka ainult ühele sööjale ja seda ma teengi.

Ei juhtu nende nõudega midagi, kui need paariks päevaks seisma jäävad. Kinnise ukse taga ei kuiva nõud masinas ära. Kui mustad nõud on sees, siis ma ei hoia kunagi ust lahti, kuna siis võib tõesti hais tekkida ja levima hakata. Lisaks kuivavad nõud ära.

Nõud hakkavad haisema just kinnises masinas ummuksil olles. Seda võiskid sa oma ülipika kokkamisstaaži juures ikka märganud olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.02 16:19; 20.02 16:28; 28.02 16:59; 28.02 21:58; 03.03 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No selles ongi meie erinevus, et sina teed esmaspäeval endale 7 liitrit suppi ja siis helbid seda nädal aega. Mina teen mitu korda päevas endale just paraja portstu toitu – pliidil ja/või ahjus – söön selle ära ja panen nõud masinasse.
Teinekord jääb tõesti üks päev nõudepesu vahele, aga hakata sellepärast toidu kvaliteedis järeleandmisi tegema, et ma üksi elan – kindlasti mitte. Väga vabalt saab teha toitu ka ainult ühele sööjale ja seda ma teengi.

Ei, selles ei ole meie erinevus! Loe hoolikamalt! Mul on peres veel liikmeid ja teen IGA PÄEV süüa ja mõni päev ka mitu korda. Samas, kui elaksin üksinda, siis ma ei teeks sellises mahus ja sellise sagedusega süüa. Ja see tähendab, et musti nõusid tuleks sel juhul vähem. Loogiline ju! Ja 7 liitrit suppi ei helbiks ma ka nädal aega. Saan aru, et on tung perekoolile omaselt äärmustesse ja jaburatesse liialdustesse laskuda, aga noh…

Nõud hakkavad haisema just kinnises masinas ummuksil olles. Seda võiskid sa oma ülipika kokkamisstaaži juures ikka märganud olla.

Minu kogemuse põhjal see nii ei ole. Nõudepesumasina ukse kinni hoidmine väldib nõude liigset ärakuivamist. Samuti ei lase lõhnal tuppa imbuda. Soovitan sul järele proovida. Võid meeldivalt üllatuda.

Tegelikult, ma ei saa üldse aru, mille üle me vaidleme? Tahad lihtsalt kiuslik olla?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 14.02 21:08; 14.02 22:22; 15.02 19:24; 16.02 20:08; 17.02 22:36; 18.02 11:53; 19.02 19:34; 20.02 22:04; 28.02 18:49; 03.03 09:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, selles ei ole meie erinevus! Loe hoolikamalt! Mul on peres veel liikmeid ja teen IGA PÄEV süüa ja mõni päev ka mitu korda. Samas, kui elaksin üksinda, siis ma ei teeks sellises mahus ja sellise sagedusega süüa.

Aga mina teen – näed erinevust?

Nõudepesumasina ukse kinni hoidmine väldib nõude liigset ärakuivamist. Samuti ei lase lõhnal tuppa imbuda. Soovitan sul järele proovida. Võid meeldivalt üllatuda.

Kas tõesti mingi perenaine tahab mullle tõestada, et nõud hakkavad haisema õhu käes, aga mitte umbses kapis kinni olles??? Ära aja naerma, palun.
Ma muidugi ei lao masinasse ka mingeid paksu soustiga taldrikuid, lasen ikka kraani all suure sodi maha, aga mingit haisu sealt küll kuhugi ei imbu, sest õhu käes seda ei tekigi.
Oled ehk kuulnud, et ka külmkapi uks jäetakse praokile, kui sel mingil põhjusel vool vaja välja lülitada. Ei tea, miks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.02 16:19; 20.02 16:28; 28.02 16:59; 28.02 21:58; 03.03 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, selles ei ole meie erinevus! Loe hoolikamalt! Mul on peres veel liikmeid ja teen IGA PÄEV süüa ja mõni päev ka mitu korda. Samas, kui elaksin üksinda, siis ma ei teeks sellises mahus ja sellise sagedusega süüa.

Aga mina teen – näed erinevust?

Nõudepesumasina ukse kinni hoidmine väldib nõude liigset ärakuivamist. Samuti ei lase lõhnal tuppa imbuda. Soovitan sul järele proovida. Võid meeldivalt üllatuda.

Kas tõesti mingi perenaine tahab mullle tõestada, et nõud hakkavad haisema õhu käes, aga mitte umbses kapis kinni olles??? Ära aja naerma, palun.
Ma muidugi ei lao masinasse ka mingeid paksu soustiga taldrikuid, lasen ikka kraani all suure sodi maha, aga mingit haisu sealt küll kuhugi ei imbu, sest õhu käes seda ei tekigi.
Oled ehk kuulnud, et ka külmkapi uks jäetakse praokile, kui sel mingil põhjusel vool vaja välja lülitada. Ei tea, miks?

Kas sa seda ei tea, et nõude pesemine enne nõudepesumasinasse panemist on mõtetu ja vewtt raiskav tegevus. SEe on siin Perekooli foorumis ammu ära tõestatud.
Külmkapi uks jäetakse lahti kahel põhjusel. Esiteks siis, kui on vaja see ülesse sulatada.
Teiseks siis, kui kapp seisab mingi hooaja tühjalt ja see pole üldse vooluvõrgus. Miks? Eks ikka sellepärast, et külmkapp iseenesest on niivõrd terviskahjustavatest materjalidest tehtud, et kui uks kinni on tekib sinna sisse räige lehk, mis on tingitud plastist imbuvatest kantsoregeensetest ainetest ja pannes sinna sisse kohe söögid ja kapi käima sööd esimese laksuga oma toitudega kõik selle sita enese sisse. Igapäevases kasutuses seda nii palju ei ladestu sinu toitudele, kuna kapi uks käib päeva jooksul palju kordi lahti kinni ja sisse surutava puhta õhu hulk ja avamisel väljuva kapiõhu hulk vahetuvad ja mürgid tulevad loomuliku ventileerimise teel välja.
Tervisest hooliv inimene avab külmkapi alati uksest samm eemal olles, et mitte seda keemilist rünnakut otse näkku saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 14.02 09:24; 15.02 10:12; 15.02 10:17; 15.02 14:33; 16.02 11:56; 16.02 12:04; 17.02 21:08; 18.02 11:29; 18.02 11:32; 19.02 16:41; 20.02 18:16; 28.02 12:32; 01.03 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mina teen – näed erinevust?

Kas tõesti mingi perenaine tahab mullle tõestada, et nõud hakkavad haisema õhu käes, aga mitte umbses kapis kinni olles??? Ära aja naerma, palun.
Ma muidugi ei lao masinasse ka mingeid paksu soustiga taldrikuid, lasen ikka kraani all suure sodi maha, aga mingit haisu sealt küll kuhugi ei imbu, sest õhu käes seda ei tekigi.
Oled ehk kuulnud, et ka külmkapi uks jäetakse praokile, kui sel mingil põhjusel vool vaja välja lülitada. Ei tea, miks?

Mingi perenaine?
Näed vahet?
Oled ehk kuulnud?

Aga kuhu jäi „lepi sellega“?

p.s. õige perenaine (nagu sina) peaks ju teadma, et nõusid ei loputata kraani all enne masinasse panekut. See peaks küll nii laialt levinud teadmine olema, et lausa naljakas, et keegi, kes nimetab end väga teadlikuks ja õigeks perenaiseks sellist lihtsat tõsiasja ei tea.

http://kasulik.delfi.ee/archive/salaparane-noudepesumasin-kuidas-sellega-sobraks-saada?id=79222008 See jutuke sobib hästi lugeda ka sellele kodanikule, kes siin eespool bakteritest ja nõudepesumasina ebaefektiivsusest kirjutas.

http://kodustiil.postimees.ee/3875215/menukas-video-toestab-et-levinuim-noudepesumasina-muut-ei-pea-paika

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 14.02 21:08; 14.02 22:22; 15.02 19:24; 16.02 20:08; 17.02 22:36; 18.02 11:53; 19.02 19:34; 20.02 22:04; 28.02 18:49; 03.03 09:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

p.s. õige perenaine (nagu sina) peaks ju teadma, et nõusid ei loputata kraani all enne masinasse panekut. See peaks küll nii laialt levinud teadmine olema, et lausa naljakas, et keegi, kes nimetab end väga teadlikuks ja õigeks perenaiseks sellist lihtsat tõsiasja ei tea.

Kas sa oskad ka öelda, MIKS ei või loputada? Või seda ei ole delfis veel kirjutatud? Ma ei arvagi, et masin ei saaks hakkama mingi toidujäätme taldrikult maha uhtmisega (maitserohelisega tegelikult teinekord ei saa ka ja see lõpetab ikka mõne muu nõu küljes). Lihtsalt ei näe põhjust, miks ma peaks seda sinna taldriku külge kinni kuivatama ja potsentsiaalset haisutekitajat oma köögis hoidma.

http://kodustiil.postimees.ee/3875215/menukas-video-toestab-et-levinuim-noudepesumasina-muut-ei-pea-paika

Tore õppevideo. Eriti see viimane veepurtsatus vahetult enne ukse avamist 😀 Minu masinal sellist funktsiooni ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.02 16:19; 20.02 16:28; 28.02 16:59; 28.02 21:58; 03.03 12:22;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 31 kuni 50 (kokku 50 )


Esileht Kodunurk Järjekordne nõudepesumasina teema

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.