Esileht Erivajadustega laps Järjest lähemale jõutakse autismispektri häirete põhjustele

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Järjest lähemale jõutakse autismispektri häirete põhjustele

Postitas:

https://neurosciencenews.com/immune-cells-autism-15086/ – nädal tagasi avaldatud uuring
Täpselt nii lihtlabane nagu vaktsiinivastased kogu aeg on korrutanud: tegemist on (kroonilise) ajupõletiku tagajärje ja autoimmuunhaigusega.
Vaktsiinide kõrvalmõjud ongi reeglina autoimmuunhaigused, nii et pole ime, et teadlased lõpuks ka füüsilised tõendid leidnud on.

Uurides surmajärgselt autistlike inimeste ajukudet, selgus, et varem autismiga seostamata perivaskulaarsed lümfotsüütide mansetid on ju kroonilise põletiku üldtuntud näitaja. Aju lümfotsüütide mansetid on viirusnakkuste või autoimmuunsete häirete märguanded.

Teises katsekomplektis määras Andersoni meeskond, et perivaskulaarsed mansetid koosnesid tapja T-rakkudest, immuunrakkude alamhulgast, mis vastutab kahjustatud, nakatunud või vähirakkude või normaalsete rakkude ründamise ja tapmise eest autoimmuunhaiguste korral. Kuna aju nakatavad teadaolevad viirused puuduvad, näitas nende kudesid ründavate immuunrakkude olemasolu autistlikes ajudes ühte kahest stsenaariumist, selgitas Anderson. T-rakud reageerivad normaalselt patogeenile nagu viirus või reageerivad normaalsele koele ebaharilikult – see on autoimmuunhäire määratlus.

“Selle uue uurimistööga ei ole me põhjuslikku seost tõestanud, kuid see on üks vihje, mis toetab ideed, et autism võib olla autoimmuunne häire, nagu arvatakse olevat hulgiskleroos,” ütles Anderson.

Edasistes uuringutes töötavad Anderson ja tema kolleegid selle T-lümfotsüütide mansettide neuropatoloogia geneetiliselt muundatud loommudeli väljatöötamiseks, et viia läbi uuringuid mehhanismi, samuti põhjuse ja tagajärje kindlaksmääramiseks. Samuti kavatseb meeskond otsida biomarkereid – patsientide uriinis, veres või muudes kudedes mõõdetavat diagnostilist signaali, mida saaks kasutada nende äsja dokumenteeritud rakuliste tunnuste tuvastamiseks elavatel patsientidel. Need biomarkerid võiksid omakorda aidata arste autismiga inimeste diagnoosimisel ja pikaajalisel hooldamisel.

+4
-24
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, ma ei ole spetsialist, aga saan su jutust aru, et autistidel peaks siis olema krooniline ajupõletik? Miks siis põletikuvastaseid ravimeid ei manustata? Peaks nagu terveks saama siis?
Aga väga huvitav ikkagi oleks teada, et kust see vaktsiinivastaste ammune info siis pärineb, kui juba ammu korrutasid, aga teadlased nüüd teada said?
Sa tundud teemaga tegelevat, äkki räägid?

+20
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uurides surmajärgselt autistlike inimeste ajukudet, selgus, et varem autismiga seostamata perivaskulaarsed lümfotsüütide mansetid on ju kroonilise põletiku üldtuntud näitaja. Aju lümfotsüütide mansetid on viirusnakkuste või autoimmuunsete häirete märguanded.

Hmm, kui ainult sellele lõigule tugineda, siis teine lause ütleb, et viirusnakkuste või autoimm. häirete märguanded – seega, tuleks teha just kõik, et viirusnakkusi vältida, mh vaktsiinvälditavad nakkused. Kas pole nii?

Ma pole ei arst ega ka inimene, kes oleks üldse selle teemaga miskitmoodi kursis, aga kui ma lugesin seda artiklit, mis lingitud on, siis vaktsineerimisega polnud seal midagi seostatud. Seda ei mainitudki.

“Selle uue uurimistööga ei ole me põhjuslikku seost tõestanud, kuid see on üks vihje, mis toetab ideed, et autism võib olla autoimmuunne häire, nagu arvatakse olevat hulgiskleroos,” ütles Anderson.

See lõik ütleb, et autism võib olla küll autoimmuunhaigus, mitte aga seda, et põhjuseks on vaktsineerimine.

Seega pole mõtet selles teemas vaktsineerimise saagi käima tõmmata.

+19
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega pole mõtet selles teemas vaktsineerimise saagi käima tõmmata.

Just. Lugesin ka kaks korda seda artiklit ja mitte mingit seost sellega ei leidnud, ääretult meelevaldne tõlgendus. Muide üks artiklis viidatud artikkel ka selle kohta kus leiti et autism neil, kes raseduse ajal põdesid mõnda palavikuga viirushaigust, kuid lapsed olid vaktsineerimata.

+16
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 21:26; 25.10 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega pole mõtet selles teemas vaktsineerimise saagi käima tõmmata.

Just. Lugesin ka kaks korda seda artiklit ja mitte mingit seost sellega ei leidnud, ääretult meelevaldne tõlgendus. Muide üks artiklis viidatud artikkel ka selle kohta kus leiti et autism neil, kes raseduse ajal põdesid mõnda palavikuga viirushaigust, kuid lapsed olid vaktsineerimata.
Mul kolm last ja üks autismispektri häirega. Ja just tema raseduse ajal põdesid ägedat põskkoopspõletikku kõrge palavikuga.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 21:26; 25.10 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ETV-s oli mingi aeg Suud puhtaks saates autismist ja ka vaktsiinidest. Saates oli peresid, kus oli laps autist, aga polnud ühtegi vaktsiini saanud. Nii et kui see on ka aju põletikuliste protsesside tagajärg, siis nõuab see ikkagi põhjalikumat uurimist, mitte kohe vaktsiinide pihta lajatamist. Selliseid põletikulisi protsesse võivad põhjustada ju ka muud haigusnähud.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

A’ma olen kuulnud, et teadlased on avastanud, et pärmseen põhjustab ka seda. Mürki eraldab organismi.
Raseduse aegne ja eelne toitumine on Aja O

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

A’ma olen kuulnud, et teadlased on avastanud, et pärmseen põhjustab ka seda. Mürki eraldab organismi.

Raseduse aegne ja eelne toitumine on Aja O

Ja õiged kivid peavad kodus olema! Ja Feng Shui ka! Ja!

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma loen perfektselt inglise keelt ning muuhulgas olen 10 aastat jälginud katseid ning uuringuid justnimelt ajutalitluse vallas.

TEEMAALGATAJA ON LOLL KUI LUUD NURGAS, ÄRGE REAGEERIGE TAOLISELE OPAKALE, KES HÄBIVÄÄRSELT, SUNNIVIISILISELT NING OMA MEELEHEITLIKKUSES ÜRITAB VAKTSIINE SEOSTADA ANTUD UURIMUSTÖÖGA.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma loen perfektselt inglise keelt ning muuhulgas olen 10 aastat jälginud katseid ning uuringuid justnimelt ajutalitluse vallas.

TEEMAALGATAJA ON LOLL KUI LUUD NURGAS, ÄRGE REAGEERIGE TAOLISELE OPAKALE, KES HÄBIVÄÄRSELT, SUNNIVIISILISELT NING OMA MEELEHEITLIKKUSES ÜRITAB VAKTSIINE SEOSTADA ANTUD UURIMUSTÖÖGA.

Olen sinuga 100% nõus. Ja seetõttu tuleks see teema kas üldse ära kustutada või siis edaspidi seda mitte kommenteerida/kergitada.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Erivajadustega laps Järjest lähemale jõutakse autismispektri häirete põhjustele