Esileht Ajaviite- ja muud jutud Jätisest rahvuskonservatiiv

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Jätisest rahvuskonservatiiv

Postitas:
mudakonn

Kas konservatiivide hulgas on normaalseid inimesi? Orban on täiesti ebanormaalne inimene – ta soovitab Ukrainal alla anda ja täita venelaste nõudmised. Ainuke eesmärk, et bensiin ja gaas maksaksid veel vähem. Samal ajal tegi EL Ungarile erandi – nad saavad osta Vene naftat võimalikult odava hinnaga.Ma arvan, et sõna “jätis” kasutamine on antud juhul igati õigustatud?

https://www.delfi.ee/artikkel/120040094/orban-el-vajab-ukraina-suhtes-uut-strateegiat-mis-keskenduks-rahulabiraakimistele

+34
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Tervist

Kui sa konservatismi uurinud oled, siis peaks ka selge olema, et kurjategijad ja konservatiivid ei ole ühed ja samad.  Ära aja kurjategijaid segamini inimestega, kes leiavad et see, mis vanas head, see tuleks säilitada ja et uut jõuga peale suruda ei tohiks.  See, kui keegi jõuga tahab ühiskonda konservatiivseks MUUTA! , see on kurjategija, mitte konservatiiv. Konservatiiv tahab seda, mis on, säilitada ja muutustega mitte kiirustada.

+7
-11
Please wait...

Postitas:
Amyrac

Muidugi on.

Aga miks sa oma pläma kinnitamiseks mingit liberastide kinnimakstud propagandat lingid, inimene?

+1
-28
Please wait...
Postitas:
OriginalTaste

Muidugi on.

Aga miks sa oma pläma kinnitamiseks mingit liberastide kinnimakstud propagandat lingid, inimene?

mudakonn on pesuehtne konservatiiv, aga sõimab teisi selles mis ta ise on.

+5
-3
Please wait...
Postitas:
Musil

Muidugi on.

Orbani rääkis sellest oma nime ja näoga. Mis kinnimakstud propa?

+14
-3
Please wait...

Postitas:
mudakonn

Olengi konservatiiv ja kristlane. Konservatiivil peavad olema väärtused paigas. Kas Eesti konservatiivid lömitavad Putini huvide eest?

+2
-9
Please wait...

Postitas:
Peggy_Bundy

Olengi konservatiiv ja kristlane. Konservatiivil peavad olema väärtused paigas. Kas Eesti konservatiivid lömitavad Putini huvide eest?

Eks mõni ikka lömitaks küll, kui võimu juures oleks.

Orbani osas olen sinuga 100% nõus.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Amyrac

Kas Eesti konservatiivid lömitavad Putini huvide eest?

Ilmselgelt mitte. Need saadaks kõik Ukrainast tulnud venkud russi tagasi, võtaks eestivenelastelt relvad ära ja ostaks kogu raha eest õhukaitset. Hiina müüri ehitamisest Russi piirile rääkimata. Aga neil ei lasta neid asju teha. Pigem on meil libekast KKallas, kes, Helme sõnul ei oleks enam ROHKEM saanud Eesti kahjuks teha, kui ta ka Putja palgal oleks. Ta on lömitamiseks juba KÕIK ja tasuta ära teinud.

80tuhat venkut riiki juurde lasknud, viimasedki relvad ära kinkinud jne

+8
-17
Please wait...

Postitas:
OriginalTaste

Siis teed neid imelikke kirikuteemasid…

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Amyrac

Siis teed neid imelikke kirikuteemasid…

Ju siis otsib oma arvamusele kaasakaagutaid. Tahab olla, aga ei julge nagu kaa. Tahab punti kuuluda.

Aga selliseid on samuti vaja, ilma nendeta ei saa.

0
-2
Please wait...

Postitas:
siisike

Loomulikult on konservatiivide hulgas normaalseid inimesi. Eestis ja üldse tänapäeva maailmas kipub konservatiiv  olema võrdusmärgiga äärmuskonservatiiv. Maailma mastaabis tuntum nimi keda jälgin ja keda pean konservatiivse maailmavaate esindajaks on Jordan Peterson,

Minu jaoks konservatiivsema maailmavaate esindajad Eestis –  inimesed, keda ma alati loen, kelle jutt on minu jaoks argumenteeritud ja loogiline ning keda ka seetõttu normaalseks pean: Viivi Luik, Mihkel Mutt, Jaak jõerüüt, Mihhail Lotman, Kaido Kama, Indrek Hargla, Tõnis Lukas, Jüri Reinvere aga ka Toomas Paul.

Hardo Pajula ja Edmund Burke selts.

Ma arvan et näiteks Valdur Mikita  või Priit Hõbemägi on samuti pigem konservatiivid kui liberaalid.

Need on inimesed kes esimese hooga meelde tulevad ja  keda ma pean pigem konservatiiviks kui liberaaliks.

Mõnedes teemades lisaks Maarja Vaino.  Isegi Ekres on inimesi kelle kirjutisi alati loen, sest need on akadeemiliselt heal tasemel, argumenteeritud ja huvitava teemapüstitusega, need on Jaak Valge ja Leo Kunnas.

Üldiselt on asi mõistes..Tänapäeval on kõik mõisted nii peapeale pööratud.  Konservatiiv tähendab klassikaliselt alahoidlikust, traditsioonide väärtustamist ja on samamoodi demokraatlik mõtteviis.

Kohati tundub et peab mingi uue mõiste välja mõtlema, sest kui julged öelda et oled pigem konservatiiv kui liberaal siis põhimõtteliselt võrdudki Grünthal mitte Viivi Luik.

+11
0
Please wait...

Postitas:
mudakonn

Konservatiiv ja rahvuskonservatiiv pole päris üks ja sama. Rahvuskonservatiivid võivad olla toredad inimesed, kõik pole Orbanid, Salvinid ja Le Penid. Jätised rikuvad normaalsete mainet. Ei saa võrrelda Mart Helmet Orbani ja Le Peniga.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
ehutavkolevants

Kas konservatiivide hulgas on normaalseid inimesi? Orban on täiesti ebanormaalne inimene – ta soovitab Ukrainal alla anda ja täita venelaste nõudmised. Ainuke eesmärk, et bensiin ja gaas maksaksid veel vähem. Samal ajal tegi EL Ungarile erandi – nad saavad osta Vene naftat võimalikult odava hinnaga.Ma arvan, et sõna “jätis” kasutamine on antud juhul igati õigustatud?

https://www.delfi.ee/artikkel/120040094/orban-el-vajab-ukraina-suhtes-uut-strateegiat-mis-keskenduks-rahulabiraakimistele

Schröder muide puhas punane, st sots, st liberaal, kes ei saanud Putini luti otsast muidu tulema kui kodumaal pidi tal sanktsioonid peale tulema. Scholz on sots, liberaal ja nöögib Ukrainat kuidas jõuab. Macron on liberaal ja põhimõtteliselt Putini käpik. Ei saa otsustada selle järgi, et konservatiiv on putinist ja liberaal mingi eriline heategija. Liberaalide hulgas väga hulle tegelasi, aga liberaalidel on üks vaieldamatu tarkus – nad oskavad avalikkuse ees teha ilusaid sõnu, räägivad poliitkorrektset juttu ja siis kusagil kabineti vaikuses lähevad teevad oma jälkusi, sõlmivad salaleppeid, teevad diile üle teiste peade, jne. Konservatiivid kipuvad olema sellised, kes ütlevadki otse välja kuidas asju näevad ja see võib tunduda paljudel hästi ebameeldiv ja eemaletõukav, kuigi võib olla puhas tõde.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Amyrac

Mõnedes teemades lisaks Maarja Vaino. Isegi Ekres on

Sa vist pole eriti kursis; Maarja Vaino on nimelt Martin Helme (kes on EKRE juht) kaksikõde.

Imelik, et sa targutad siin, aga ei tea lihtsaid asju.

Näiteks seda, et kaksikud on sõbrad elu lõpuni. Olgu nende nimed siis misiganes.

0
-5
Please wait...

Postitas:
siisike

Olen küll kursis. Kui sa tunned huvi kellegi arvamuslugude vastu ja leiad need huvitavad olevat siis tunned huvi ka tema tausta kohta.

Ainult, et minu jaoks oligi enne Maarja Vaino ja Helmed hakkasid Eesti ühiskonnas hiljem nö laineid lööma. Algselt pigem teadsin et ta on Sirje Helme tütar ja Toomas Haugi kaasa.

Kuigi ausalt öeldes on tegu piisavalt väljakujunenud ja nii tugeva ning iseseisva isiksusega et pole mingit vajadust tast mõelda läbi peresidemete ning see teadmine ei kipu esimesena domineerima ka preagusel ajal ta kirjutisi lugedes.

+1
0
Please wait...

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Jätisest rahvuskonservatiiv