Esileht Ilu ja tervis Jätsin suitsetamise maha – 4.päev

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Jätsin suitsetamise maha – 4.päev

Postitas:

SISSEJUHATUS:

Olin ikka staa¸ikas suitsetaja – 10.aastat sai täis.
Selle aja sees olen suutnud maha jätta 2 korda ja päevapealt. Neli päeva tagasi jätsin samuti päevapealt maha. See ei ole raske, see, mis ees ootab on raske. Kohanemine.
Kõige pikem periood, mil ma ei suitsetanud, oli 6 kuud. Suitsu panin ette joogisena peol. Ajendas seda tegema see, et koolis oli raskem periood, teha tuli iga päev igas aines arvestustöö, iga hinne oli kaaluka tähtsusega ja otsustas lõpuhinde. Ühesõnaga väga kiire ja raske periood oli. Suitsetamine oli nagu pingelangus.

See on sõltuvus ja sellest saab jagu vaid siis, kui sa väga tahad. Olen aru saanud maha jättes, analüüsinud suitsetamise põhjuseid ja suutlikkust maha jätta ning jõudsin järgmistele järeldustele – 1. suitsetamine ON kinni inimese mõttemaailmas. Vastasel juhul ei suudaks inimene oma mõtteid mujale suunata, kui tekib himu suitsu teha. 2. suitsetamisest loobudes ON hea asendada see tegevus teisega. Näiteks mina hakkasin sööma puuvilju. 3. Kui oled juba loobunud, siis tasub vältida suitsetavate inimeste seltskonda. Nende juuresolek AKTIVEERIB sinus soovi suitsu teha, see on kindlaks tehtud! Kui viibisin mittesuitsetajatega koos, polnud soovi suitsu teha, isegi ei mõelnud sellele, aga kui viibisin suitsetajatega koos,siis suutsin küll vastu panna, aga murdusin hiljem kodus või nende seltskonnas pärast ca 30min-1h koosviibimist ja nähes, et nad suitsetavad, tekkis omal soov sama teha.

Kuna mul täitus eelmine kuu 10 aastat suitsetamist, siis otsustasin, et nüüd loobun ja jäädavalt! Ma ei taha ette kujutada, mis värvi mu kopsud hetkel on :S

Mulle meeldib maha jätmise juures see, et lõhnataju on meeletult paranenud! Õhk, mida sisse hingan tundub kuidagi nii puhas. Toit maitseb palju paremini ja kõige tähtsam – uni on PALJU parem!
Üks huvitav tähelepanek veel, tänaval ei suuda enam jagada suitsetajaga sama tänavapoolt, sest see hais, mis minu suunas tuleb,on lihtsalt NII jälk, et oksemaik tuleb suhu! Huvitav eks, et seda kirjutas siia inimene, kes on suitsetanud igapäev 10 aastat järjest.

Annan siia teada oma tunnetest, mõtetest ja muust maja jätmise perioodil. Võib-olla on kellegil huvitav lugeda ja jälgida ning kes teab, äkki suudab keegi minu kirjutamise toel ise ka suitsetamisest loobuda!:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.07 11:15; 18.07 11:33; 22.07 09:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutan natuke ka tunnetest, mis mind valdab täna ehk siis 4. päeval.

Hommikud on mõnusad seni, kuni tekib harjumuse tunne – hommikune suits ja kohv. Sellest on kõige raskem läbi murda. Kui see tunne üle läheb paari tunni möödudes,siis on juba hea olla.

Teatud aja tagant tuleb see tunne uuesti. Esimestel päevadel tekib seda kõige tihedamini. Kui möödub juba mitu nädalat,siis läheb asi väga heaks. Edaspidi tuleb vaid üritada järjel püsida ja mitte murduda.

See tunne, kui on himu suitsu teha, on minul selline: kopsudes kiheleb. Ma tajun seda iga oma keha rakuga. Vastik tunne. Umbes sarnane sellele tundele, kui kõht on tühi ja korisema hakkab. Hetkeks tekib selline kokkusurumise tunne ja siis koriseb. Suitsuhimuga on sama asi. Hetkeks tekib soe tunne,kokkusurumise tunne ja siis selline järsk lõtvumine. Ma ei oska seda tunnet kahjuks paremini kirjeldada, aga mina tunnen nii. Väga ebameeldiv.

Täna on juba parem võrreldes üleeilsega, kui tuju oli kuri terve päeva.
Eelmisel korral, kui suitsust loobusin, tekkis ühel päeval ilmselt mingitsorti seisund hommikul, sest keha hakkas eritama külma higi, silme eest läks häguseks ja tohutu soov oli suitsetada. Õnneks ma ei teinud seda ja peale seda seisundit muutus olemine edasistel päevadel tohutult paremaks.

Kartsin palju kaalus juurde võtta. Olen niigi ülekaaluline. Sellele on üks tõene vastus – kuna suitsetamisest loobumisega tekib palju rohkem võhma ja vastupidavust, siis tegelikult suudad sa kordades rohkem liikuda ja seda kergema vaevaga. Minul vähenes märgatavalt soov süüa rasvast toitu. Sõin just juurvilju,puuvilju ja ise tehtud toite. Hakkasin sööma suppe ja söön neid siiani. Varem ei söönud ma üldse suppi. Ma arvan, et minul hoidis kaalu kinni suitsetamine. Vastupidi teooriale, et suitsetamine aitab kaalu langetada. Olen seda palju kuulnud, et pärsib söögiisu jne. Minul see ei toiminud. Suitsust loobudes, läks enesetunne kergeks, aktiivseks ja rõõmsaks. Tahtsin palju liikuda,süüa head toitu jne. Soovitan teistel ka katsetada, kes kaaluga kimpus ja suitsetavad. Jätke maha ja vaadake, kuidas keha reageerib. Võimalik, et ka teil on sama probleem:).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.07 11:15; 18.07 11:33; 22.07 09:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tubli oled! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina suitsetasin 12 aastat ning jätsin põhimõtteliselt päeva pealt maha siis kui tõsisemalt titeteo päevakorda võtsime. Mõtlesin, et suitsetav rase on hirmus asi ning milleks seda siis edasi lükata. Ma jäin kohe ka rasedaks ja suitsnälga mul ei tekkinudki. Kuigi rasedana nägin päris tihti seda tegevust unes.
Siis imetasin aasta ning planeerisime teist last. Nüüd on teist last aasta imetatud ning suitsunälga endiselt ei ole. Olen käinud pidudel, kokku puutunud suitsetajatega aga ahvatlusi pole olnud. Noh, suitsunurgas on alati kõige põnevamad vestlused.. aga mis teha. Päris idiootlikult niisama suitsunurgas passida ja lobiseda ma ka ei taha. Ei taha tulla suitsuhaisusena koju, laste juurde. Paraku isegi kui väike kokkupuude on suitsetajatega olnud, on järgmine päev riided ja enda juuksed haisuga koos. Terav nina:)
Ma loodan, et ahvatlust ei tule ka.. või siis suurt tahtmist. Eks neid ahvatlusi on ikka. Ma ise arvan, et kui üks kord libastud, siis on surmapatt tehtud ning enam pidama ei saa. Kuskil on see vaigistatud suitsusõltlane ikkagi peidud. Nagu alkohoolik on eluaeg alkohoolik. Seega ei tohi libastuda.
Kindlat meelt meile!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, mul siis nädal täis ja imehea tunne on!:) Enam ei ole tunnet, et tahaks suitsu teha. Mõnus!:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.07 11:15; 18.07 11:33; 22.07 09:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma suitsetasin ka 10aastat,jätsin päevapealt maha,sest kartsin suu ja kõrivähki.olen 30 aastane naine.vähki hakkasin kartma,kuna olen onkoloogias tööl.nägin niipalju vähihaiged ja tõsine hirm tuli peale.üks asi veel mida on hea teha,leidke endale mingi karp v purk kuhu panete iga päev 1 v 2 suitsupaki raha,kuu lõpus on päris tore avastada kui palju raha tänu suitsule alles jääb.ma pole suistetanud 5 aastat ja arvan et ei hakka kunagi tegema…………edu!!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul nii enam-vähem nädal kui loobun. Enne suitsetasin palju sh. paki punast marbsi ja enamgi päevas. 6 aastat ei tossanud, kuid kurjad elumuudatused ja hakkasin jälle suitsetama, kogused muidugi väikesed aga ikkagi 8 kuud olen nyyd söltlane jälle olnud. Nyyd ei taha enam ja köik. Samas on hetki kus tuleb selline soov (eriti kui tuleb ebameeldivusi ette) ja ma möönan olen vahest paar-kolm suitsu ju ka teinud selle nädala jooksul, kuid ma tunnen end enesekindlalt ja usun, et saan hakkama. Ma ei kadesta inimesi kes toetavad ennast köikvöimalike plaastrite jms, sest kuidagi ise hakkama saada tundub päris 🙂 Kokkuvöttes natuke turr olen ma olnud see nädal, kuid ainevahetus on vörreldes eelmise loobumisega korras ja suudan oma söögiisu kontrollida 😉 Edu Sulle ja vöidukalt edasi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere tulemast mittesuitsetajate sekka, siin on palju parem olla!
Suitsetajate seast mittesuitsetajate sekka tulek on tohutult suur elumuutus. Võib tunduda tühine, aga tegelikult on see muutus võimas ja see, kes sellega hakkama saab, on väga kindla ja tubli iseloomuga inimene. Iga uus päev ilma suitsuta elada on justkui kangelastegu enda jaoks, mis tegelikult ongi kangelastegu.
Ise jätsin maha 3 a tagasi, olin enne kõva suitsetaja. Suitsetav inimene on kole ja vastik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.07 11:48; 26.07 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui suitsetamisest eemale hoidmine on kangelastegu, siis minule kui pidevale mittesuitsetajale tundub see ikka päris narr. Aga eks see sõltlase elu ongi ilmselt keerulisem. Lihtsam on kogu selle jamaga üldse mitte alustada, siis pole see mahajätmine mingi kangelastegu.

Kuigi igati pooldan neid inimesi, kes lõpuks ikkagi mõistuse pähe võtavad ja siiski selle tossamise ära lõpetavad. Ainult, et ma ei saa aru, et miks inimesed üldse suitsetama hakkavad. Kui rumal peab olema, et hakkad endale mingit suitsu pidevalt kopsu tõmbama. Mida inimesed küll mõtlevad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nojah, selleega on täpselt samamoodi, nagu ülekaaluga: kui keegi suudab 30 kilo alla võtta, kiidab kogukond teda taevani, nii tubli ju! kellelgi ei teki küsimustki, et kuskohast see 30 üleliigset kilo sellele inimesele üldse selga sadas ja kas ta ehk ise sellega kuidagi seotud ei olnud.
sind, kes sa kogu aeg end normkaalus oled hoidnud, ei kiida keegi.
rahvas vajab kangelasi, mis muud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

rahvas ei vaja kangelasi, rahval on savi, kui kohutav vaev on suitsetajal suitsust loobumine, sest rahvas sageli ei taipagi seda ja inimene on sellises asjas üksi oma murega….
vahet ei ole, kes ja miks on suitsetaja või ülekaaluline, see on teine teema……aga kes on sellise jama sisse sattunud, nagu suitsetamine, vääribki kiitmist, sest mittesuitsetaja ei kujuta ettegi, kui kohutav raskus on sellisest sõltuvusest vabanemine…….ja normaalkaalus inimene ei kujuta ettegi, kui suur töö on kaalu alandamine……

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.07 11:48; 26.07 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oh kurja, ei saanudki kõiki kommentaare lõpuni lugeda, suitsu nälg tuli peale 🙂
Ise jätsin suitsetamise maha, kui sain teada, et olen rase…no minu mõistus ei mahu suitsetavate rasedate ega väikelaste emade ümber( mõtlen neid, kes suitsetavad vankriga jalutades, laps ei ole isegi teises suunas keeratud :S ). Praeguseks ei ole suitsetanud 7kuud. ja ausalt, kui ma tean, et ma nagu nii ei suitseta, siis ei teki ka isu..KUID tunnen tegevusest endast puudust..suitsunurgas sai ikka ju kõige paremad jutud ära räägitud. Alguses oligi kõige raskem võõrutada ennast kombest ärgata ja enne söömist rõdule suitsule ronida…tihtipeale hakkasin rõdule minema ja siis mõtlesin ega mul seal nagunii midagi teha ei ole 🙂

Soovin kõikidele loobujatele jõudu, jaksu ja tervist…raha jääb alles, lõhna ja maitsetaju kasvab

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Ilu ja tervis Jätsin suitsetamise maha – 4.päev

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.