Esileht Pereelu ja suhted Jätta see teema või anda aega?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 63 )

Teema: Jätta see teema või anda aega?

Postitas:
Kägu

Olen mees. Tutvusin paar kuud tagasi ühe neiuga, käisime mitmeid kordi niisama väljas kohtamas, mis oli tore ja suhtlemine ladus jne.
Tundus, et sümpaatia oli mõlemapoolne, ent nüüd on suhtlus selline, et naine väga üldse ühendust ei võta, mingit entusiasmi üles ei näita ja kui küsin näiteks, et kuidas läheb siis tuleb vastu ainult paar sõna ja üldse selline pinnapealne suhtlus.
Kui küsisin, et kas tal üldse on huvi edasi suhelda, siis vastas, et tal pole soovi hetkel kellegagi kohtuda, ei ole ise valmis selleks ja üldse tema peas on segadus ja ei tea mida ta tahab jne.

Raske on suhelda, kui inimese peas on selline segadus ja otsest signaali ei tule.
Kuna siin foorumis on enamus naised, siis küsikski, kas pigem jätta see teema sinnapaika või tuleb naistel mingi hetk selgus pähe ja on lootust jätkata? Kui ma ilmselt meeldiks, siis ei oleks inimene nii otsustusvõimetu, või mis?

+18
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

võibolla on tal sugulasi ukrainas. paanitseb nende pärast ja muu hetkel tõesti ei huvitagi.

+1
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohta edasi, sest sulle öeldi otse ära, otsemalt ei saakski, ja kedagi ootama jääda, pannes plaanid pausile, pole tark tegu.
Tänapäeval on inimesed teistsugused, enam ei tormata kiiruga suhtesse.

+30
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on viisakas vastus, et ta ei taha sinust enam midagi kuulda.

+52
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saad miinuspunkte, kui edasi surgid. Jäta talle sõnum, et selge, kui peaks huvi tekkima, olen olemas. Sellega jätad otsustamise talle. Ja ela oma elu edasi. Kui võtab ühendust, siis võtab. Niipea see ilmselt ei juhtu.

+13
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igal ajahetkel võib olla pakilisemaid asju kui suhted. Kuna inimesed ei soovi kõigest rääkida, jääb tunne, et kui vallaline, on kohe valmis vallalisusest loobuma. Tihti loen, et aga ta vallaline, järelikult pideval otsingul. Mõnikord saab kordades kiiremini kätte püsisuhtes naiselt.

+5
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta pole sinust huvitatud. Liigu edasi.

+30
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu sõber käis ka ühe neiuga väljas. Peale mõne ajalist kohtumist ütles ta samamoodi, et soovib veel ringi vaadata, ei tea mis tahab jne.  Ehk siis viisakalt anti mõista, et ma pole sinust huvitatud ja liigu edasi. Mehele muidugi valus löök.

Loodan, et saad ka sellest aru ja ei võta enam temaga ühendust.

+20
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina käitun nii siis kui mees on iseenesest tore ja ma mõistusega saan aru, et igati hea “catch”, ent minul miskipärast mingit tõmmet ei ole.

Et nagu üritan natuke oodata ja vaadata, kas tekib midagi, mingi suurem tõmme või säde, sest ei raatsi kohe loobuda. Aga samas ma tean sisimas, et ega sellest midagi ei tule küll…

 

+18
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sulle vastati viisakalt – ei. kui ta on sulle ikkagi hinge pugenud, saad anda lubaduse, et jääd teda ootama.

kõik muu on pinda käimine naisele, mis teeb su ruttu vastikuks persooniks.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Otsi uus pruut, siis on ta kohe platsis.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühiskondlikus keelepruugis on selline huvitav komme, et teatud asju ei taheta erinevatel põhjustel otse välja öelda ja siis kasutatakse koode, mis üldiselt peaksid vähemalt keskmiste sotsiaalsete oskustega inimestele arusaadavad olema, aga mõnel juhul ei ole. Kas siis tõesti teadmatusest või on otsustusvõime millestki (huvi, viha, armastus, eluraskused vmt) mõjutatud. Vaatame näiteid.

Kas üles kohvile/napsule/teed jooma tahad tulla? Üleüldine kood sellele, et kui kõik klapib, saab seksi ka. See peab ikka päris poolearuline olema, kes lähebki teed jooma ja on väga üllatunud, et seksi ka eeldati.

Ma arvan, et peaksime suhtes pausi tegema. Tõlge: tahan su maha jätta, aga sellest ebameeldivast teatest kena inimese mainega välja tulla. No mis teha – inimesed üritavad kenad olla ka siis, kui tegelikult oleks vaja otse rääkida.

Sinu teate puhul on sama lugu. Tegemist on lollaka, kuid väga levinud ettekäändega suhte katkestamiseks, mis aga kahtlemata hoolivalt ja viisakalt mõeldud. Üldteada kood ühesõnaga. Probleem ongi selles, et kui teine inimene on huvitatud, siis selline koodide keeles rääkimine võib tekitada palju segadust, sest hakatakse oma tunnetest lähtuma ja keeleteaduslik-loogiline analüüs jääb tagaplaanile. Ausam oleks öelda otse, et tead, sa oled väga kena inimene, aga tunnen, et mul ei ole ikka seda tõmmet, mida suhteks vaja.

Aga jah – antud juhul võid selle neiu ära unustada. Ta andis mõista, et temapoolne soov jätkamiseks puudub. Siiski muidugi võib mõnikord juhtuda, et ujutakse hiljem tagasi külje alla ja üritatakse suhet jätkata. Reeglina tähendab see seda, et oled vahend võimuiha rahuldamiseks või siis aseaine mõne teise suhte purunemise puhul. Ja kuna sa oled ehk endiselt sisse võetud, saab sind ümber sõrme keerata. Ehk siis sinupoolne mõistlik käitumine oleks tänada senise suhtluse eest ja soovida kõike paremat edaspidiseks. Ise aga suunduda uutele jahimaadele.

+17
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sulle vastati viisakalt – ei. kui ta on sulle ikkagi hinge pugenud, saad anda lubaduse, et jääd teda ootama.

Miks peaks sellise lubaduse jätma? Inimene soovib pigem sellist, kes ei ole pealetükkiv. Või kes tundub hoopis kättesaamatu.

Mina taanduks vaikselt ja viisakalt. Ja laseks olla… Kui naisel on huvi, küll ta siis kuidagi ja millalgi annab endast märku. Kui ei ole huvi, siis ei olegi ja mingi survestamine või lubadus jääda ootama, seda ei muuda. Alati valmis ja olemas olla annab pigem vastupidise efekti.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kättesaamatute püüdmisest. Kui jahimees saab teid lõpuks kätte, olgu või aastajagu jahti, muutute igavaks. Lõpuni ei oska mitte ükski inimene põnevust pakkuda, ja kui oskabki, on tegemist suure areeni inimesega, kes ei püsi iial kodus. Ei saa üldse aru kättesaamatu mängimisest. Lõpuks olete liiga vanad, et üldse kedagi leida.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui naisel on huvi, küll ta siis kuidagi ja millalgi annab endast märku.

Ootama jäämine võiks kesta ikka minimaalse aja, kardan, et paljudel mängurmeestel on komme lasta naisel oodata. Kui teema oleks teinud naine, öeldaks liigu edasi.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kättesaamatute püüdmisest. Kui jahimees saab teid lõpuks kätte, olgu või aastajagu jahti, muutute igavaks. Lõpuni ei oska mitte ükski inimene põnevust pakkuda, ja kui oskabki, on tegemist suure areeni inimesega, kes ei püsi iial kodus. Ei saa üldse aru kättesaamatu mängimisest. Lõpuks olete liiga vanad, et üldse kedagi leida.

Minu isiklik kogemus näitab midagi muud.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled see mees ühest teemast, kel voodiprobleem oli? Ju siis teemaalgataja võttis nõu kuulda ja läks oma eluga edasi. Küll leiad sinagi kellegi.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kättesaamatute püüdmisest. Kui jahimees saab teid lõpuks kätte, olgu või aastajagu jahti, muutute igavaks. Lõpuni ei oska mitte ükski inimene põnevust pakkuda, ja kui oskabki, on tegemist suure areeni inimesega, kes ei püsi iial kodus. Ei saa üldse aru kättesaamatu mängimisest. Lõpuks olete liiga vanad, et üldse kedagi leida.

Minu isiklik kogemus näitab midagi muud.

Minu isiklik kogemus näitab seda, et kaotatud usaldust ei taasta. Kes teab, mitme mehega see naine seal vallatleb. Mitte üks inimene pole väärt ootamist. Samuti võib ootama jäädes juhtuda, et tõrjutakse uusi naisi, kellega oleks idüll. Kinni ei tohi end panna, kui on soov koos elama hakata.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled see mees ühest teemast, kel voodiprobleem oli? Ju siis teemaalgataja võttis nõu kuulda ja läks oma eluga edasi. Küll leiad sinagi kellegi.

Kes?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No raske on öelda, mida ta päriselt arvab ja kas talle selgus pähe tuleb. On see mõni raske energiat võttev probleem, hirm või ta polegi huvitatud enam – no ei oska mina küll öelda. Aga kuna ta ise ütles, et ta ei taha kellegagi kohtuda, siis mina vestlust enam ei alustaks. Kuna sina räägid temaga selgemalt, siis on sinu huvi ta jaoks teada. Kui ta tõesti tahab jätkata, siis annab sulle teada/alustab vestlust.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jäta asi sinnapaika,  sa ei paku talle enam huvi.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No raske on öelda, mida ta päriselt arvab ja kas talle selgus pähe tuleb. On see mõni raske energiat võttev probleem, hirm või ta polegi huvitatud enam – no ei oska mina küll öelda. Aga kuna ta ise ütles, et ta ei taha kellegagi kohtuda, siis mina vestlust enam ei alustaks. Kuna sina räägid temaga selgemalt, siis on sinu huvi ta jaoks teada. Kui ta tõesti tahab jätkata, siis annab sulle teada/alustab vestlust.

Kindlasti esineb oma näo ja ees- ning perekonnanimega. Tegemist pole õngitseja ja anonüümse trolliga, kelle taga peitub mingi päss.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu teate puhul on sama lugu. Tegemist on lollaka, kuid väga levinud ettekäändega suhte katkestamiseks, mis aga kahtlemata hoolivalt ja viisakalt mõeldud. Üldteada kood ühesõnaga.

Mina ei nõustu. Mina olen küll olnud olukorras, kus hakkan suhet otsima, suhtlen inimestega, käin väljas – aga ühel hetkel tunnen, et ma tegelikult ei soovigi suhet praegu. Seega võib olla, et polegi tegu koodiga, vaid päris protsessiga.

Tagajärge selle partneri osas see aga muidugi ei muuda.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen mees. Tutvusin paar kuud tagasi ühe neiuga, käisime mitmeid kordi niisama väljas kohtamas, mis oli tore ja suhtlemine ladus jne.

Tundus, et sümpaatia oli mõlemapoolne, ent nüüd on suhtlus selline, et naine väga üldse ühendust ei võta, mingit entusiasmi üles ei näita ja kui küsin näiteks, et kuidas läheb siis tuleb vastu ainult paar sõna ja üldse selline pinnapealne suhtlus.

Kui küsisin, et kas tal üldse on huvi edasi suhelda, siis vastas, et tal pole soovi hetkel kellegagi kohtuda, ei ole ise valmis selleks ja üldse tema peas on segadus ja ei tea mida ta tahab jne.

Raske on suhelda, kui inimese peas on selline segadus ja otsest signaali ei tule.

Kuna siin foorumis on enamus naised, siis küsikski, kas pigem jätta see teema sinnapaika või tuleb naistel mingi hetk selgus pähe ja on lootust jätkata? Kui ma ilmselt meeldiks, siis ei oleks inimene nii otsustusvõimetu, või mis?

Hoia suhetest niikaugele kui saad, kui sul on suhtumine, et teine peab sulle sobivalt suhtlema, siis sobib. See on vägivalla alus, et sina tahad teist muuta endale sobivaks. Ja kui ei ole, mossitad ja jonnid. Sul on vägivaldne alge sees ja siin kirjas on mitu kohta, mis seda kinnitavad .Kui sa naist armastad, siis alati sellisena nagu ta on. Naiste tujud jäävadki liikuma üles ja alla ja kui tahad püsisuhet, peab sul olema niipalju iseseisvust, et iga tujuliikumise pärast naist survestama ei hakka, et miks sa selline ja selline oled. Armastad naist, armasta südames ja sellisena nagu ta on, kogu tujukuse ja tõusude ja mõõnadega. Ja kui nii ei suuda armastada, ära otsi suhet, milleks teha naine õnnetuks, kui mees on vägivaldne ja ei suuda armastada naist sellisena nagu on, vaid tahab ainult “ühte osa naisest”. Julm on see tegelikult. Mõtle nüüd kui keegi sind armastab ainult jupiti. Tahaksid selles seisus olla? Noo ära siis ise armasta jupiti, kui tahad, et leiaksid kellegi, kes sinust hoolib ka siis kui sa ei taha suhelda ja oled vaikne ja endasse tõmbunud. Sinuga on ju võimatu suhelda, kui vingud ja virised , kui asjad pole nii nagu sina tahad? Nii et naine peegeldab sulle sind ennast tagasi. Sa ise käitud nii nagu arvad, et naine käitub.

0
-22
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii et naine peegeldab sulle sind ennast tagasi. Sa ise käitud nii nagu arvad, et naine käitub.

Selle teksti järgi ei eksisteeri erinevaid inimesi, psüühika- ja meeleoluhäireid, traumasid. Ja muidugi ei ole olemas kriminaale, sest nemad kõik käituvad ju nii sellepärast, et keegi eelnevalt andis juhtnööre.

Kui naine ei taha, siis see pole tema viga, mida mees peab aktsepteerima. See on hoopis vägistamine, kui naist vastu tahtmist endaga hoitakse, põhjendusega, et “naise vigu” aktsepteeritakse.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hoia suhetest niikaugele kui saad, kui sul on suhtumine, et teine peab sulle sobivalt suhtlema, siis sobib. See on vägivalla alus, et sina tahad teist muuta endale sobivaks. Ja kui ei ole, mossitad ja jonnid. Sul on vägivaldne alge sees ja siin kirjas on mitu kohta, mis seda kinnitavad .Kui sa naist armastad, siis alati sellisena nagu ta on. Naiste tujud jäävadki liikuma üles ja alla ja kui tahad püsisuhet, peab sul olema niipalju iseseisvust, et iga tujuliikumise pärast naist survestama ei hakka, et miks sa selline ja selline oled. Armastad naist, armasta südames ja sellisena nagu ta on, kogu tujukuse ja tõusude ja mõõnadega. Ja kui nii ei suuda armastada, ära otsi suhet, milleks teha naine õnnetuks, kui mees on vägivaldne ja ei suuda armastada naist sellisena nagu on, vaid tahab ainult “ühte osa naisest”. Julm on see tegelikult. Mõtle nüüd kui keegi sind armastab ainult jupiti. Tahaksid selles seisus olla? Noo ära siis ise armasta jupiti, kui tahad, et leiaksid kellegi, kes sinust hoolib ka siis kui sa ei taha suhelda ja oled vaikne ja endasse tõmbunud. Sinuga on ju võimatu suhelda, kui vingud ja virised , kui asjad pole nii nagu sina tahad? Nii et naine peegeldab sulle sind ennast tagasi. Sa ise käitud nii nagu arvad, et naine käitub.

Sama kehtib ka meeste kohta naistele öelduna. Ehk siis mõlema soo kohta.  Mina seda peegelduse juttu sada % ka ei usu. Kuna osad inimesed ongi terve elu, lapsest peale suuremad virisejad ja tujutsejad, kui teised. Viriseja ja vinguija ja pidevalt tujutsev naine on samamoodi manipulaator ja vainmne vägivaldur. Ja see, kes lõputulut tahab rääkida ja asju lahata ja tundide viisi pläägutada ja analüüsida igat sõna ja rõhuasetust, on ka seda.  Õudne.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üleüldse on tänapäeval absoluutselt iga asi vaimne vägivald, mis paneb inimese ennast tundma ebaturvalisena (“unsafe”).

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen mees. Tutvusin paar kuud tagasi ühe neiuga, käisime mitmeid kordi niisama väljas kohtamas, mis oli tore ja suhtlemine ladus jne.

Tundus, et sümpaatia oli mõlemapoolne, ent nüüd on suhtlus selline, et naine väga üldse ühendust ei võta, mingit entusiasmi üles ei näita ja kui küsin näiteks, et kuidas läheb siis tuleb vastu ainult paar sõna ja üldse selline pinnapealne suhtlus.

Kui küsisin, et kas tal üldse on huvi edasi suhelda, siis vastas, et tal pole soovi hetkel kellegagi kohtuda, ei ole ise valmis selleks ja üldse tema peas on segadus ja ei tea mida ta tahab jne.

Raske on suhelda, kui inimese peas on selline segadus ja otsest signaali ei tule.

Kuna siin foorumis on enamus naised, siis küsikski, kas pigem jätta see teema sinnapaika või tuleb naistel mingi hetk selgus pähe ja on lootust jätkata? Kui ma ilmselt meeldiks, siis ei oleks inimene nii otsustusvõimetu, või mis?

Hoia suhetest niikaugele kui saad, kui sul on suhtumine, et teine peab sulle sobivalt suhtlema, siis sobib. See on vägivalla alus, et sina tahad teist muuta endale sobivaks. Ja kui ei ole, mossitad ja jonnid. Sul on vägivaldne alge sees ja siin kirjas on mitu kohta, mis seda kinnitavad .Kui sa naist armastad, siis alati sellisena nagu ta on. Naiste tujud jäävadki liikuma üles ja alla ja kui tahad püsisuhet, peab sul olema niipalju iseseisvust, et iga tujuliikumise pärast naist survestama ei hakka, et miks sa selline ja selline oled. Armastad naist, armasta südames ja sellisena nagu ta on, kogu tujukuse ja tõusude ja mõõnadega. Ja kui nii ei suuda armastada, ära otsi suhet, milleks teha naine õnnetuks, kui mees on vägivaldne ja ei suuda armastada naist sellisena nagu on, vaid tahab ainult “ühte osa naisest”. Julm on see tegelikult. Mõtle nüüd kui keegi sind armastab ainult jupiti. Tahaksid selles seisus olla? Noo ära siis ise armasta jupiti, kui tahad, et leiaksid kellegi, kes sinust hoolib ka siis kui sa ei taha suhelda ja oled vaikne ja endasse tõmbunud. Sinuga on ju võimatu suhelda, kui vingud ja virised , kui asjad pole nii nagu sina tahad? Nii et naine peegeldab sulle sind ennast tagasi. Sa ise käitud nii nagu arvad, et naine käitub.

Nii loll möga sul ju.
Täiskasvanud inimene, võiks siis sellele mehele öelda, et tõesti pole huvi, mitte mingit lasteaeda mängida mingite imelike vabandustega, et ei soovi kellegagi kohtuda jne.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen mees. Tutvusin paar kuud tagasi ühe neiuga, käisime mitmeid kordi niisama väljas kohtamas, mis oli tore ja suhtlemine ladus jne.

Tundus, et sümpaatia oli mõlemapoolne, ent nüüd on suhtlus selline, et naine väga üldse ühendust ei võta, mingit entusiasmi üles ei näita ja kui küsin näiteks, et kuidas läheb siis tuleb vastu ainult paar sõna ja üldse selline pinnapealne suhtlus.

Kui küsisin, et kas tal üldse on huvi edasi suhelda, siis vastas, et tal pole soovi hetkel kellegagi kohtuda, ei ole ise valmis selleks ja üldse tema peas on segadus ja ei tea mida ta tahab jne.

Raske on suhelda, kui inimese peas on selline segadus ja otsest signaali ei tule.

Kuna siin foorumis on enamus naised, siis küsikski, kas pigem jätta see teema sinnapaika või tuleb naistel mingi hetk selgus pähe ja on lootust jätkata? Kui ma ilmselt meeldiks, siis ei oleks inimene nii otsustusvõimetu, või mis?

Hoia suhetest niikaugele kui saad, kui sul on suhtumine, et teine peab sulle sobivalt suhtlema, siis sobib. See on vägivalla alus, et sina tahad teist muuta endale sobivaks. Ja kui ei ole, mossitad ja jonnid. Sul on vägivaldne alge sees ja siin kirjas on mitu kohta, mis seda kinnitavad .Kui sa naist armastad, siis alati sellisena nagu ta on. Naiste tujud jäävadki liikuma üles ja alla ja kui tahad püsisuhet, peab sul olema niipalju iseseisvust, et iga tujuliikumise pärast naist survestama ei hakka, et miks sa selline ja selline oled. Armastad naist, armasta südames ja sellisena nagu ta on, kogu tujukuse ja tõusude ja mõõnadega. Ja kui nii ei suuda armastada, ära otsi suhet, milleks teha naine õnnetuks, kui mees on vägivaldne ja ei suuda armastada naist sellisena nagu on, vaid tahab ainult “ühte osa naisest”. Julm on see tegelikult. Mõtle nüüd kui keegi sind armastab ainult jupiti. Tahaksid selles seisus olla? Noo ära siis ise armasta jupiti, kui tahad, et leiaksid kellegi, kes sinust hoolib ka siis kui sa ei taha suhelda ja oled vaikne ja endasse tõmbunud. Sinuga on ju võimatu suhelda, kui vingud ja virised , kui asjad pole nii nagu sina tahad? Nii et naine peegeldab sulle sind ennast tagasi. Sa ise käitud nii nagu arvad, et naine käitub.

Nii loll möga sul ju.

Täiskasvanud inimene, võiks siis sellele mehele öelda, et tõesti pole huvi, mitte mingit lasteaeda mängida mingite imelike vabandustega, et ei soovi kellegagi kohtuda jne.

Loll, jah. Lugesin ja ahhetasin. Aga naine ütles ju, et pole huvi. Ta ei otsinud vabandusi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas üles kohvile/napsule/teed jooma tahad tulla? Üleüldine kood sellele, et kui kõik klapib, saab seksi ka. See peab ikka päris poolearuline olema, kes lähebki teed jooma ja on väga üllatunud, et seksi ka eeldati.

Ei ole seda “koodi” mitte kunagi tõsiselt võtnud. Kui inimene meeldib, teen ettepaneku mõne tunni veel edasi istuda minu pool näiteks, teha mõned dringid. Siis saadan viisakalt uksele(olen naine).

+14
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 63 )


Esileht Pereelu ja suhted Jätta see teema või anda aega?