Esileht Väikelaps Javerid

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Javerid

Postitas:

Kuidas kannatame javereid? Mulle need väga meeldivad aga lapsel ja minul lähevad kannad käest ära. Kas ja kus ostate sisetallad?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsin Prismast tavalised sisetallad, muidu ei kannatanud käia. Enam ei kanna neid, ostsin, kuid polnud mugavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks neid siis ometi tingimata kandma peab, kui ei kannata?
Üldiselt ei saanud teemaalgatusest aru – kannatamine, kannad lähevad käest ära. Lapsel, jalatsil?
Võibolla seepärast, et ma ise pole Javereid kandnud (kannatanud?)

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt autocorrect on pannud selle kannatamise.
Nendel kipivad jah kannad lössi vajuma. Ega sinnamidagi teha saagi. Minu jaoks on need ebamugavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul kulub lõpuks alati suure varba osa katki, väiksemad oleks liiga kitsad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pealtnäha juba nii ebamugavad ju

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kasvava jalaga lapsele neid ei ostaks. Eriti kui on väikegi jalaprobleem. Minu lapsel vajusid kannad ühe päevaga ära ja kurtis jalavalu. Ma ise ka ei saa kanda rohkem kui paar tundi. Rohkem Javereid ei osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tellisin endale ja lapsele samas toonis kaks paari. Eelmine aasta jäime rahule. Väga mugavad. Tald on õhuke, aga linnainimesena minule meeldivad nagu mugavad sussid jalas. Tõesti kivisel kruusateel võib valus olla kõndida. Minu lapsele ka meeldisid.

Negatiivne osa on see, et hooajal peaks arvestama paari paariga, kuna lihtsalt löhevad katki. Aga 10 euri eest on seal jalatseid rohkem kui küll.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellised õhukese tallaga baleriina tüüpi kaunad on jalale väga ebatervislikud ja kasvava lapse jalale ei ostaks neid. Isegi riidest tennised on kobedamad! Mõttetu haip. Neil pole mingit toestust. Eriti tuleb jälgida, kui laps (või ka täiskasvanu) sellised kingad kohe lääpa tallab- kas sissepoole või väljapoole, siis on vaja kindlasti parema kannatoetusega jalatsit, sest jalg ei käi tal loomupäraselt otse, hiljem täiskasvanueas tulevad seljahädad jne.
Teiseks (see ei ole javerite probleem), kui baleriinal on ninaosa väga väike, siis kõndides peab jalg kramplikult varvastega kinga jalas hoidma, et king jalas püsiks, pikapeale on see väga ebaterbvislik. Sama on varbavahede ja plätudega.

Baleriinad
Mida madalam king, seda parem? Ei ole. Ka liiga õhukese täistallaga kingad ei ole pikemaajaliseks käimiseks sobivad, sest sa tunned iga väiksematki kivi ja põrutust. Baleriinades jalad ei saa piisavalt tuge, miski ei summuta põrutusi ega paku kaitset. Kannad hakkavad tuld lööma ja sa võid millelegi teravale peale astudes endale tõsiselt viga teha.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.04 12:29; 07.04 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele käole vastuseks: vastupidi. Mida rohkem paljajalu ja lähemale paljajalu olekule, seda parem. Inimene arenes paljajalu käima ja just SEE on meie põlvedele ja seljale parim. Iga väiksemgi kannakõrgendus – kohe mõjub põlvedele. Igat kivi ja konarust peakski tundma olema talla all, niiviisi rakendab jalg astudes kõiki lihaseid. Kõva tallaga jalatsites osad lihased jäävad välja arenemata ja lõdvaks – jälle tulevikus seljahädad. Toestust jalg ei vaja – mis loogikaga muidu ortopeedid soovitavad võimalikult palju paljajalu käia – sel juhul pole ju mingit toestust? Kuhu see jalg siis vajub? Panete oma tittedele kohe täiskõvad tossud jalga ja jalg ei arene õigesti ning siis juba muidugi vajab laps ortopeedilisi jalatseid. Korraliku toestusega jalatsid on juba konkreetsemate probleemide lahendamiseks ning sel juhul peab spets jalatsite tegijaga individuaalse jalatsi tegema. Ei saa oletada, et “ortopeedilised” jalatsid, mida toodetakse miljonitele inimestele, sobivad ühtmoodi kõigile, kel aga erinevad probleemid.

Teemaalgatajale: Javerid on halvad juba sellepärast, et vaata kuidas see varbaid kokku surub! võta sisetald välja ja aseta lapse jalg sinna peale ning vaata, kuidas varbad tegelikult tahaksid olla. Kokku surudes tekivad tulevikus uued jamad – hallux valgus, sissepoole suur varvas (äärmiselt kole vaatepilt!). Uurige, misasjad on Barefoot jalatsid. Facebookis on grupp, liituge, tehke teene oma lapse jalgadele. Siin pilt innustuseks:
https://futurelifenow.com/wp-content/uploads/2015/03/Barefoot-Feet-Shoes.jpg

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.04 22:32; 09.04 13:33; 03.05 23:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Javerid pole ega pole üritanudki olla barefoot jalatsid, nad ongi lihtsalt üleshaibitud tavalised baleriina tüüpi kingad (õnneks on asjal vähemalt kummitald, mitte lihtsalt plastik, asi seegi). Barefoot on hoopis teised asjad, mtb jms. 10.- saabki just need mida väärt on, värvilised riidest tennised, mitte korralikku barefoot jalanõud.
Vaadake ise, mitte mingit vormi, ei mingit tuge, ega stiili ka pole, nagu kummitallaga sussid! youtube

Ja kohe kindlasti ei ole jalgadele kasulik asfaldil ja kõval kivil trampimine, sel juhul me peame rääkima pehmest maastikust! Seepärast on asfaldil jooksmise jaoks eraldi põrutustneelavate taldadega jalatsid, mida maastikul ei ole vaja, et ei lõhuks hüppeliigeseid ja põlvi jne (eriti täiskasvanutel, laste liigesed on elastsemad niigi, aga ega nemadki ei tohi jalgu põrutada). Loomulikult on lapsel hea paljajalu murul lasta käia ja toas (kuigi sile põrand pole eriline stiimul jalalihastele).

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.04 12:29; 07.04 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga kui mitte miski muu, siis varvaste kokkusurumine võiks ikka silmad avada?! No milleks suruda kokku lapse varbaid? Odav ja rikub jalgu ka veel – ma hoolin oma jalgadest rohkem

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.04 22:32; 09.04 13:33; 03.05 23:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei kanna mingeid Javereid. Pole aru saanud nende fenomenist kui aus olla. Ostsin mugavad slip on stiilis jalatsid Pepco’st ja ideaalsed. Tald paks, ise mugavad ja odavad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsele ei meeldi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas need barefoot on mõeldud nagu kõigile või? Sest minu laste jalad küll sellise kujuga pole. Ühel on nii kitsas jalg, et need kukuks vist käimise ajal jalast ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

esiteks barefoot jalatseid on nii laiadele kui ka kitsastele jalgadele olemas. teiseks barefoot üheks tingimuseks on, et jalats püsib jalas ise, ilma ei jalg kuskil kramplikult haarama peaks ise midagi, mis on jälle ebaloomulik ning ei lase õigetel lihastel areneda. Seetõttu pole tavalsied plätud barefoot ning ka kummikud mitte. Need ei püsi jalas muudmoodi kui kandja lihaste töö arvelt. Me täiskasvanud oleme nii harjunud sellega, et ei tunnegi, et mingi lihas tööd teeks. Facebookis on grupp ‘Barefoot jalatsid’. Soovitan huvi korral liituda ja uurida seal. Seal kusjuures jalanõusid müües/otsides kirjutataksegi jala pikkus ja laius 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.04 22:32; 09.04 13:33; 03.05 23:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need on ju toasussid. Tald tundub ebamugav, selline kõige lihtsam õhuke tald, mul on küll jalanõusid sellise tallaga ja vahel ikka käin nendega, pole hullu, aga seest tahaks ikka natuke rohkem posterdust, seal tundus seda ka minimaalselt olevat. Riidest madala tallaga jalanõud on ebapraktilised ka, kui juba kaste maas on, saavad jalad märjaks, rääkimata vihmast. Aga toasussina võivad isegi sobilikud olla, kui tald just tõeliselt ebamugav pole. Ja kui nad ikka on sellised lössakad, et kand alla vajub, siis ostaks pigem juba kannata sussid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise pole kandnud, proovides oli juba tunda, et tald on õhuke, ei paku jalale tuge ja oleks ebamugav. Aga laps tahtis kooli sisejalatsiks, talle ostsin. Paari kuuga on kahjuks jalatsite väljanägemine üsna vilets juba. Ei usu, et neid mingite sisetaldade vmt putitada saaks, eks nad hinna järgi on ka sellised, et kannad lühikese ajaga ära ja viskad minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Väikelaps Javerid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.