Esileht Hobinurk Jesper Parve raamatute fenomen

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: Jesper Parve raamatute fenomen

Postitas:
Kägu

Jesper Parve raamatud troonivad müügiedetabelite tipus ja mind hakkas huvitama, mis on nende fenomen.

Ma armastan lugemist ja naudin erinevaid žanre. Jesperi raamatutest olen läbi lugenud esimese (Mees – otse ja ausalt) ning lihtsalt ei saa aru, miks see inimestele meeldib ja mis põhjusel peaks keegi sellise lihtsakoelise raamatu peale oma raha kulutama.

Küsimus tekkis sellest, et praegu on Apollos kuu raamatuks tema kirjastuse “Naine – otse ja ausalt”, mis loetud katkendite põhjal tundub veel lihtsam ja labasem kui originaalteos. Miks selliseid raamatuid ostetakse? Need ei tee ju kuskilt otsast targemaks ja mingit kirjanduslikku mõnu nad samuti ei paku.

Kui siin on keegi, kellele need raamatud meeldivad, siis äkki saate mind valgustada. Teema ei ole tehtud halvustamiseks, vaid tõesti tahaks aru saada, kas mul on mingi oluline point mõistmata jäänud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tal on oma austajaskond, tõenäoliselt sama, mis Mallukal, Sünne Valtril ja Alari Kivisaarel. Selline väheste nõudmistega lihtsad inimesed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Haip ja reklaamirahad. Siingi ilmus hulgi Marju Karini teemasid “kas olete tellinud raamatu, kuidas on!?” jne.

Mis kasu on mul selliste “gurude” õpetusest, kes ise oma suhetega hakkama ei saa? Timmer, Parve, Vaher siinmainitutest jne

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lihtsad “elutõed” ja soovitused. A la mees marsilt, naine veenuselt on alati peale läinud. Ta on ka ju üsna selline erandlik nähtus meie raamatumaastikul – karune mees, ütleb otse, mida naistelt/naistele vaja jne. Kõva turundus ka taga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jesper Parve raamatud troonivad müügiedetabelite tipus ja mind hakkas huvitama, mis on nende fenomen.

Ma armastan lugemist ja naudin erinevaid žanre. Jesperi raamatutest olen läbi lugenud esimese (Mees – otse ja ausalt) ning lihtsalt ei saa aru, miks see inimestele meeldib ja mis põhjusel peaks keegi sellise lihtsakoelise raamatu peale oma raha kulutama.

Küsimus tekkis sellest, et praegu on Apollos kuu raamatuks tema kirjastuse “Naine – otse ja ausalt”, mis loetud katkendite põhjal tundub veel lihtsam ja labasem kui originaalteos. Miks selliseid raamatuid ostetakse? Need ei tee ju kuskilt otsast targemaks ja mingit kirjanduslikku mõnu nad samuti ei paku.

Kui siin on keegi, kellele need raamatud meeldivad, siis äkki saate mind valgustada. Teema ei ole tehtud halvustamiseks, vaid tõesti tahaks aru saada, kas mul on mingi oluline point mõistmata jäänud.

Pakun, et sa pole ühtegi tema raamatut lugenud, sa lihtsalt pead igapäev tootma 100 libateemat. Ma ei tea mitu senti sa teemade vorpimiselt teenid, aga üldiselt oled sa perekooli muutunud väga igavaks kohaks. Mulle tundub isegi, et peale teema loomist sa ise vastatad ka teise konto alt oma teemadele, seda näitab alati mõne minutilise vahega kommenteerimise aeg.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul sugulase juures Jesper Parve ja veel taoliste soolapuhujate raamatuid täis. Sugulased kõrgelt haritud ja väga heal jäjel, eks palju raha, et selliseid raamatuid osta, minul sellist raha ei ole ning raamatukogust ka neid raamatuid ei laenutaks ja sugulaste kodunt ka ei laenaks. No ei meeldi

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et su küsimus on õigustatud ja teiseks, et siin loomulikult on neid inimesi, kellele see küsimus suunatud oli.

AGA.
Neist ei ole nii keerulisele küsimusele asjalikku vastajat.
Nad ostavad, sest “Kati rääkis” või “Mati ostis”. Nad ostavad, sest midagi peab ostma. Nad ostavad, sest sellele tehakse reklaami. Nad ostavad, sest neil omal kodus olev mees on kõne- ja arvamuse võimetu.
Või puudub see mehike neil hoopis.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuna need raamatud meenutavad oma sisult ja ülesehituselt neid peamiselt FB-s ja instas jagatavaid motivatsioonipilte, kus kauni loodusvaate taustal mõni sügavamõtteline tsitaat(tihti (ekslikult)omistatud veel mõnele kõigile teada tegelasele, nt. Budhha, M.Monroe jne), siis ostavadki neid raamatuid inimesed, kes armastavad sotsiaalmeedias neid pilttsitaate jagada…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuniks lollikesi jätkub, seni ka taolisi rämpsüllitisi ostetakse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Eks need inimesed loevad, kes naistest muud ei soovi kui võtaks suhu ja teeks võileibu …

Kui nüüd aus olla, siis minul on Jesper Parve naisest kahju, kas tõesti saab sellistest piltidest mingit pereõnne välja lugeda?
https://lood.delfi.ee/annestiil/uudised/kas-oled-nous-jesper-parve-avaldas-suurima-vea-mida-inimesed-paarisuhtes-tegema-kipuvad?id=84525095
Naine mehest nii kaugel kui võimalik, mees kätt naise ümber ei pane?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuna need raamatud meenutavad oma sisult ja ülesehituselt neid peamiselt FB-s ja instas jagatavaid motivatsioonipilte, kus kauni loodusvaate taustal mõni sügavamõtteline tsitaat(tihti (ekslikult)omistatud veel mõnele kõigile teada tegelasele, nt. Budhha, M.Monroe jne), siis ostavadki neid raamatuid inimesed, kes armastavad sotsiaalmeedias neid pilttsitaate jagada…

Nende lugejaskond on samasugune puuduliku grammatikaoskusega seltskond, kes lause lõppu lisavad hunniku !!!??? märke, aga komadega koonerdavad.

Kõige häirivam selliste “teoste” avaldamise juures on aga, et neid pole ei toimetatud ega parandatud. See oli minu jaoks midagi täiesti uut. Seni arvasin, et enne vigade korrigeerimist ja toimetamist pole võimalik raamatut trükki saata. Tuleb aga välja, et tänapäeval võib sisuliselt igaüks mingi raamatutaolise moodustise kokku keerata ja trükki saata– peaasi, et maksad.

Minu silmis on selline ülejala-tegemine puhas lugupidamatus oma lugejate suhtes, justkui eeldades, et nad ei väärigi paremat. Piisab vaid ilusast kaanepildist ja kõvast eelreklaamist. Just seetõttu ma selliseid raamatuid mitte kunagi ei ostagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen ka ainult seda lugenud ja jupiti “Minu Bali”. Mulle tundus, et ühte ja teist ma sealt “Mees” raamatust siiski leidsin ja mille peale ise ma ehk ei tulegi. Ehk siis, et kui N. küsimuses arvan ma nii, siis miks tema teisiti mõtleb kui see on ju ometi vale või labane või mida iganes. No ei ole kõik inimesed kõrgelennulised filosoofid ja paratamatult puutud kokku igasugustega. Elu jooksul õpid ka neid ja nende mõtteviise ja käitumisajendeid mõistma ja just selle tee hõlbustamiseks on ka selline kirjandus vajalik.
Lisaks kui inimene muidu üldse ei loe, siis neile isegi selletasemeline kirjandus on ikkagi lugemine ja sisu mõistetav kui tuttav ja lähedane mõtteviis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks selliseid raamatuid ostetakse? Need ei tee ju kuskilt otsast targemaks ja mingit kirjanduslikku mõnu nad samuti ei paku.

Kuna Parve ja nüüd see uus mimmu esinevad positsioonilt “Mina tean, kuidas on õige elada” ja samal ajal ei kirjuta nad mitte midagi keerulist või süvenemist nõudvat, siis on nendega natuke lihtsama mõtteviisiga inimesel kerge samastuda, kerge lugeda ja kerge kaasa noogutada. Sisu on nii vähe, et see ei käi üle jõu, sõnastus on nii lihtne, et kõik oleks justkui arusaadav ja emotsioon on see, et “kui ma loen selle seksika alfa kirjutatud raamatut, siis ma saan teada, kuidas ise ka olla seksikas alfa või saan endale samasuguse seksika alfa”.
Nendel raamatutel poleks sellist menu, kui kaanepildil oleks tüse pisike könn või närtsinud koduperenaine.

Kirjandusliku mõnu sisu on erinevate inimeste jaoks erinev. Mis seal ikka, igaühele oma. Aga selle peale, et Parve ei palganud toimetajat, olen ma küll tige – kas tal missioonitunnet pole kopka eestki, see oleks olnud ju tema võimalus peast lihtsakestele korrektset kirjakeelt tutvustada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Miks Jesper Parve selle anne & stiili pildi peal toas mütsi kannab? Kas ta usub, et niimoodi näeb ta änksam välja?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks Jesper Parve selle anne & stiili pildi peal toas mütsi kannab? Kas ta usub, et niimoodi näeb ta änksam välja?

Või ei viitsinud juukseid pesta?

Please wait...
Postitas:
Kägu

“Välismaal” coolid mehed samuti ju kannavad toas mütsi.
Ja näevad änksad välja.

Ega ta siis mingi trendilooja ei ole, ikka sabassörkija.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lihtsad “elutõed” ja soovitused. A la mees marsilt, naine veenuselt on alati peale läinud. Ta on ka ju üsna selline erandlik nähtus meie raamatumaastikul – karune mees, ütleb otse, mida naistelt/naistele vaja jne. Kõva turundus ka taga.

Habe ja mennpunn.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Habe ja mennpunn.

Tätoveeringud, lihased ja tsärk. See turundusspets või stilist, kes soovitas tal surnud karvase looma naha endale õlgadele panna, tabas muidugi täiega märki. Inimeste väikeajudes aktiveeruvad sellise pildi peale otsekohe vajalikud seosed ja käsi läheb ise rahakoti poole. “Karvane nahk… Tubli kütt… Ise ka kiidab ennast… Pean ostma selle pildi, mis on raamatu peal…”
Parve muidugi võiks piirduda modellitööga, kirjutamine tal ikka liiga hästi välja ei tule.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kirjastuse raamatut pead kirjastaja omaniku raamatuks. Tubli! 🙂 Arvad, et reklaam pole läbinähtav 🙂 Kahjuks on 🙂 Nii et pinguta veel 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks nemad loevad neid, kes loevad ka kõiksugu eneseabiraamatuid. Mina neid ei loe, ei loe ka raamatuid suhetest. Aga kas te Margus Vaheri “Kuidas armastada naist?” või “Tee mehe südamesse” olete lugenud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks nemad loevad neid, kes loevad ka kõiksugu eneseabiraamatuid. Mina neid ei loe, ei loe ka raamatuid suhetest. Aga kas te Margus Vaheri “Kuidas armastada naist?” või “Tee mehe südamesse” olete lugenud?

Ei ole, sest sellised pealkirjad, kus sugusid nii jäigalt vastandatakse ja samas lubatakse nii kindlalt teise soo üle domineerimise oskust kui teed õnnele, tekitavad minu väikeajus automaatse tõrkereaktsiooni. Tegelikult hakkab mu maolukuti selliste asjade peale streikima ja oma sisikonnaga vaielda pole mõistlik.
Kui sa ütled, et nendes raamatutes on midagi enamat, kui “kümme sammu saamaks endale kõik vastassoost parnerid, keda sa iial ihaldad”, siis ma võin natuke selle üle mõelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kirjastuse raamatut pead kirjastaja omaniku raamatuks. Tubli! 🙂 Arvad, et reklaam pole läbinähtav 🙂 Kahjuks on 🙂 Nii et pinguta veel 🙂

Davai, pane üks smiley veel…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vääga silmakirjalik sellist teemat teha – et siis siinset saastafoorumit kõlbab lugeda, Parve raamatuid aga mitte. 🤗

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma tean vaid üht selle isiku austajat, 60-aastast üksildast prouat, kes loodab veel meest leida. Et äkki see raamat siis aitab. Aga ei aita. Ei tea, ei oska nende publikut määratleda. Samas Marju Karin oma süstidega meeldib, olen nende tarbija ja rahul. Aga tema raamatut sellegipoolest ostma ei hakka, kuigi selline lootus vist oli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sa ütled, et nendes raamatutes on midagi enamat, kui “kümme sammu saamaks endale kõik vastassoost parnerid, keda sa iial ihaldad”, siis ma võin natuke selle üle mõelda.

Ei tea, ei ole lugenud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui nüüd aus olla, siis minul on Jesper Parve naisest kahju, kas tõesti saab sellistest piltidest mingit pereõnne välja lugeda?

Ma arvan, et ei ole seal suurt õnne midagi. On olnud üritusi, kus mees ei käitu nagu üks abielus mees peaks käituma 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vääga silmakirjalik sellist teemat teha – et siis siinset saastafoorumit kõlbab lugeda, Parve raamatuid aga mitte. 🤗

Miks silmakirjalik?

Siin, on tulnud ette, et kirjutavad sekka ka mõned targemad inimesed.
Parve raamatus (mis on 4X kallim) pole seda ju olnud. Temal on see lihtsalt äriidee, kuuldavasti ei taha ta isegi toimetajale raha kulutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle on piisanud neist lõikudest, mida ajakirjanduses on avaldatud- ei soovi lugeda, veel vähem osta, raamatut, mis on täis kirjavigu ning kirjutamise stiil meenutab viienda klassi õpilase kirjandit.
Paari tema austajannat tean. Igati kenad ja hakkamasaavad naised, aga tõepoolest pisut lihtsakoelised. Fännavad lisaks Parvele veel Mallukat, Sünnet ja Porgandit. Otsivad igavese õnne ja kestva armastuse valemit.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tal on oma austajaskond, tõenäoliselt sama, mis Mallukal, Sünne Valtril ja Alari Kivisaarel. Selline väheste nõudmistega lihtsad inimesed.

Ma ei ole nõus sellise üldistusega. Olen edukas ja intelligentne inimene, aga näiteks Alari Kivisaar mulle meeldib. Samuti meeldivad mulle nö jalaga-perse-filmid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen edukas ja intelligentne inimene, aga näiteks Alari Kivisaar mulle meeldib. Samuti meeldivad mulle nö jalaga-perse-filmid.

Aga oma intelligentsusest ja edukusest hoolimata sa ju ei oska siia kirja panna, miks see Kivisaar sulle täpselt meeldib?

Jalaga-maeiteakuhu filmidest rääkimata.
Ehk siis see edukus on sul ainult naabri autoga võrreldes selgunud ja intelligentsus on üldse mingi kosmose teema. Sinu arust on.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Esileht Hobinurk Jesper Parve raamatute fenomen