Esileht Väikelaps Jonn ja iseloom, andke nõu kuidas saate hakkama.

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Jonn ja iseloom, andke nõu kuidas saate hakkama.

Postitas:

Mul on 1,8 a. tütar. Viimased nädalad on tulnud selline jonn ja iseloomu näitamine, et enam ei jaksa. Kui oma tahtmist ei saa visatakse põrandale maha ja hakatakse jonnima. Või kui keelame midagi, siis tuleb annab lihtsalt käega laksu ära. Rääkimata sellest, et ta on kade kui teised lapsed külas käivad, aga see on vist enamus lastega nii et omas kodus on minu asjad ja ei raadsi teistele anda. Kodus ma lihtsalt proovin juba vältida seda jonni, et kui hakkab jonnima siis ma proovin sellest mitte välja teha, paar korda proovisin ta nurka panna, aga sealt ta jalutas kohe ära ja hakkas veel rohkem nutma. Ei ole veel tutistanud ega laksu andnud pepule, kuna ta tundub ikkai liiga väike selle jaoks, et aru saada mu meelest. Vastu näppe on saanud küll, kui pahandust teeb ja selle peale on nutma hakanud. Muidu on väga hea ja armas laps, aga need jonnihood ajavad lihtsalt nii hulluks. Eriti jube on kui kuskil väljas köime, nagu näiteks käisime mänutoas yhe tuttava lapse synnal ja seal tuli ka jonn peale kuna ta ei saanud sama mänguasja millega teine laps mängis ja siis pistis kõhuli maha ja jonnis. kõik vaatasid ja mul oli nii piinlik, eks siis sai sylle võetud ja rahustatud, kuna ei saa lasta ju sellises kohas jonnida. Andke head nõu kuidas te olete jonniga hakkama saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on mingi suvaline jonn, siis ongi kõige parem asi laps sülle võtta, rahulikult rääkida ning maha rahustada.
Jonn tekib sellest, et lapsel on mingi probleem, mida ta ei ole võimeline ära lahendama – juhe jookseb kokku ning ongi JONN platsis. Täiskavanud lahendavad konfliktsituatsioone vaieldes, kuni lahenduse leidmiseni, aga 2-4 aastaste sõnavara ja keeleline osavus pole veel piisavalt arenenud, et ennast ja oma tundeid saaks viisakalt väljendada. Asjade jagamine läheb paremaks vanusega, aga teil on veel paar aastat aega selgitustööd teha. Kõike ei pea jagama. Iga ytlemise peale ei pea ju oma mänguasjast loobuma… rahulikult seletades ja olukorda hinnates tuleb leida kesktee.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või kui keelame midagi, siis tuleb annab lihtsalt käega laksu ära.

Sa oled ema- täiskasvanud inimene ja lapse autoriteet, sa pead olema talle eeskujuks! Mis eeskuju see on, et sa last lööd? Vastu näppe andmine on lapsele füüsiliselt valu tegemine täpselt samamoodi nagu löömine ja tutistaminegi. Vägivald ainult alandab last, lõpuks tekitab viha ja laps hakkab lihtsalt oma pahandusi salaja tegema ja sinu eest kõiki probleeme varjama. Kas seda sa tahad? Mingit austust sa lapses löömisega kindlasti ei saavuta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Või kui keelame midagi, siis tuleb annab lihtsalt käega laksu ära.

Sa oled ema- täiskasvanud inimene ja lapse autoriteet, sa pead olema talle eeskujuks! Mis eeskuju see on, et sa last lööd? Vastu näppe andmine on lapsele füüsiliselt valu tegemine täpselt samamoodi nagu löömine ja tutistaminegi. Vägivald ainult alandab last, lõpuks tekitab viha ja laps hakkab lihtsalt oma pahandusi salaja tegema ja sinu eest kõiki probleeme varjama. Kas seda sa tahad? Mingit austust sa lapses löömisega kindlasti ei saavuta.[/tsitaat]

Mina leon sealt välja, et laps tuleb ja annab laksu mitte vastupidi :S

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Väikelaps Jonn ja iseloom, andke nõu kuidas saate hakkama.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.