Esileht Pereelu ja suhted Jonniv pensionär

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Jonniv pensionär

Postitas:

Ilmselt totter probleem, ja jah, mul on ka tõsisemaid muresid, aga siiski sööb ema mu närvid ära.

Iga kord kui kohtume või helistame, on 2 aastat sama jutt – püha viha, miks ta kodupood on Comarket, nüüd Selver. Kui kallis, millist kaupa jälle ei olnud, kaupluse töötajad ei oska tellida, kassapidaja köhib, ühel töötajal oli nina maskist väljas, Leedu marineeritud hapukapsast ja hapuoblikat ei ole sortimendis jne. Lõputu ving. Ja liialduseta iga kord kui suhtleme.
Maximasse oleks tal 25 min jalutada või mõni peatus bussiga, ta on igapäevane internetikasutaja, olen pakkunud abi Barboraga või et tellin talle ise. Või viin külla minnes need kapsad ja oblikad. Ei, ta ei taha. Ja jaurab ja jaurab ja jaurab edasi, kuigi ta teab, et see ajab mind nii närvi, et olen hakanud kõne katkestama kui taas teemaks läheb.
Ta ei ole vaene pensionär, vaid saab endale lubada enam kui mina.

Vahel mulle tundub, et see on märk, et tal ajus ei ole kõik enam päris nii nagu vanasti, sest ta ei ole varasemalt sellist infantiilset jura järjekindlalt ajanud. Ta ju ei taha lahendusi, need on olemas. Ainult jonnida tahab.

See on lõpuks nii väsitav. Ka “head uut aastat!” kõne lõppes just teemaga, et poes ei olnud tavalist Kirde saiagi, samas ta ei söö ju saia. Küsisin, kas on hakanud sööma, ütles, et tahtis kotlette teha. Panin toru ära, ei soovinud kuulata, et muu sai taignasse ei kõlba ja üleüldse ei oska keegi seal poes midagi.

+36
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.01 15:36; 02.01 16:00; 03.01 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib küll olla märk algavast dementsusest, üpris iseloomulik. Sel juhul püüa aru saada, et tegemist on haigusega, mille vastu ta ise midagi ei saa.

+18
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõlab nagu keskmine perekooli kägu.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõlab nagu keskmine perekooli kägu.

Oipekki, äkki ongi. Ma ju ei tea, mida ta pooled päevad internetis veetes teeb.
Aga olgu siis nii, otse on ka juba piisavalt räägitud.

+16
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.01 15:36; 02.01 16:00; 03.01 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesel pole lihtsalt mõtestatud tegevust

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesel pole lihtsalt mõtestatud tegevust

Tuleb nõustuda, ma muutun ka vastikuks, kui laiskuse periood peale tuleb ja teha miskit justkui pole või ei viitsi. Õnneks ma saan sellest kiirelt aru ja korrigeerin end ja hakkan toimekaks ja ma pole isegi pensionär veel. Mõtestatud tegevuse puudumine võib tõesti nii mõjuda. Äkki ta lihtsalt tunneb, et ta pole nii vajalik enam ja siis tõmbab jonnimisega tähelepanu.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul sama lugu. tunnen ennast nagu peldikusein, kelle peale võib kõik välja valada. kõik on halvasti, midagi head kuskil ei nähta ja kogu jutt käib ainult ümber enda isiku.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiida takka, aga ära ise midagi lisa. Lihtsalt nõustu temaga.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vana ema on? Ma kardan ka hirmsasti dementsust. Oma kolleegide pealt näen, et üle 60-sed kipuvad asju unustama ja segi ajama. Neil muidugi dementsust pole, aga mingid märgid regressist on olemas.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.01 18:19; 03.01 06:10; 03.01 06:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, palun viidet (linki) – mis asi on Leedu hapuoblikas?

 

Leedu marineeritud hapukapsast ja hapuoblikat ei ole sortimendis jne

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see on teie meelest normaalne, kui poes ei ole tavalist Kirde saia???  Mida seal siis üldse on, pangu oma putka kinni, kui ei märka saiagi tellida… Tee siis niimoodi koteltte või midagi…

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna käisin maximas xxx. polnud ühtegi pakki kilost jäätist ega ka seda poolekilost. tühjad kastid vaid külmikus.

hauaküünalde letid ka tühjad.

saia õnneks sain.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tekkis ka küsimus, mis see Leedu hapuoblikas on? Kus seda müüakse? Suur oblikasupi isu tekkis.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest saan ma aru, et miks vanem inimene “jonnib”, aga miks noorem inimene langeb samale tasemele ja vihastab, sellest ma aru ei saa.  Ilmselt on laps pärinud vanema omadused, sest käitub täpselt samamoodi kui vanem. Et kui nii ei ole kui mina tahan, siis. TA, sa ise saad aru, et käitud täpselt samamoodi kui vanem inimene ees? Võiks ikka õppust võtta.

+5
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tekkis ka küsimus, mis see Leedu hapuoblikas on? Kus seda müüakse? Suur oblikasupi isu tekkis.

Ilmselt mõeldi seda.

Kunagi ma ostsin selle toote. Keegi kirjutas perekoolis, et see pidi nii jõle asi olema, mille peale ma ei julgenudki seda purki avada. Viskasingi ära.

 

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.01 18:19; 03.01 06:10; 03.01 06:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest saan ma aru, et miks vanem inimene “jonnib”, aga miks noorem inimene langeb samale tasemele ja vihastab, sellest ma aru ei saa. Ilmselt on laps pärinud vanema omadused, sest käitub täpselt samamoodi kui vanem. Et kui nii ei ole kui mina tahan, siis. TA, sa ise saad aru, et käitud täpselt samamoodi kui vanem inimene ees? Võiks ikka õppust võtta.

Kust sa näed, et teemaalgataja käitub täpselt samamoodi? Järeldad sellest, et ta tegi siia teema ja kurtis vanema käitumise üle?  Ma saan TA jutust aru, et ta kuulab päris kannatlikult seda virinat.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.01 18:19; 03.01 06:10; 03.01 06:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttaval suri isa ära. Kuna ema oli siiani päevi sisustanud isa kallal näägutamisega, siis tekkis tühimik, kuhu siis sobis tütar. Väga raske oli – tütre kõik pakkumised, millega  võiks kõbus pensionärist proua oma aega täita, ei sobinud, aga tütre kallal võtmine sobis. Isa haual käimisest tehti ka terve oopus, ei hakka kirjutama, et milline draama, kui selgus, et tütar plaanib osta lilled/küünlad teel peal olevast lillepoest, mitte ei ole varem valmis ostnud.

Teatud vanurite jaoks on mõni pisiasi nagu eluküsimus, mehe tädi  solvus sellepeale, kui ma ütlesin, et keedan kooreta kartuleid salati jaoks. Tema on eluaeg  salati jaoks aga koorega kartuleid keetnud.  Mina ei näe sellel mingit vahet ja koorega keedetud kartuli koorimine on palju ebamugavam.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.01 10:07; 03.01 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA olen.

– Hapuoblikaid ja -oblikasuppe on meil kaubanduses mitmeid:
Rimi konserveeritud, lisanditeta (olen söönud, ei maksa karta), Maxima supp, Rimi supp.
Smailie hapukapsas on marineeritud porgandiga, pisut teine (magusam) maitse kui kui meie Kadarpikul, Sagrol ja Saaremaal.

– Pensionäride sissetulekud on nt kinnisvara müügist, soetades asemele mitu väikest elamist, millest 1 välja üürida. Meil on see põlvkond tekkinud, kel oli maja või vene ajal saadud suurem korter, lapsed saavad suureks, abikaasad surevad, aga vara ei jagatagi kohe lastele, vaid mõeldakse nt oma võimalikele hooldusteenuse kuludele tulevikus. Mis võib ka täsikasvanud laste seisukohalt hea otsus olla, hooldekodude tasud ei ole nuusata.

 

Kirde saia vist täna oli, aga “normaalseid kartuleid ei olnud see vanamoor välja toonud, küsisin temalt, kas ta ise sööks neid kartuleid”.
Panin jälle toru ära ja telefoni vaikse peale.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.01 15:36; 02.01 16:00; 03.01 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

suhtlemisvaegus lihtsalt. kiida takka ja küsi, mida sina teha saaks. vaata kas lahendusi pakub 😀

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see on teie meelest normaalne, kui poes ei ole tavalist Kirde saia??? Mida seal siis üldse on, pangu oma putka kinni, kui ei märka saiagi tellida… Tee siis niimoodi koteltte või midagi…

Jeerum, mis vahet seal on kas on poes just Kirde sai või mõni muu sai. Peaasi, et mingi sai oleks, mis tavaliselt on ka! Uskumatu asi, millest probleem välja imeda…. Kes sellist asja jaurab, ma ausalt saadaks kohe pikalt! idiootsus kuubis

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see on teie meelest normaalne, kui poes ei ole tavalist Kirde saia??? Mida seal siis üldse on, pangu oma putka kinni, kui ei märka saiagi tellida… Tee siis niimoodi koteltte või midagi…

Jeerum, mis vahet seal on kas on poes just Kirde sai või mõni muu sai. Peaasi, et mingi sai oleks, mis tavaliselt on ka! Uskumatu asi, millest probleem välja imeda…. Kes sellist asja jaurab, ma ausalt saadaks kohe pikalt! idiootsus kuubis

Selle Kirde saiaga on mingi teema, sest minu isa käib seda spetsiaalselt ostmas. Ise me saia ei söö ja ei teagi saiast midagi, aga iga kord kui ema-isa juures  oleme – siis käib autoga seda Kirde saia toomas.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.01 10:07; 03.01 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

väga kahju, et sa seda kogema pead. suure tõenäosusega on tõesti tegu algava dementsushaigusega – alzheimer või muu.

eespool keegi juba märkis: püüa algusest peale mõista, et tegu on haiguse sümptomitega – selline käitumine ei ole rohkem ema süü kui näiteks lonkamine seljahaiguse puhul või juuste väljalangemine keemiaravi puhul.

mida varem ja rohkem sa ema haigust mõistma õpid, seda paremini saad kasutada aega, mis teil veel jäänud on – et poleks hiljem midagi kahetseda.

soovitan väga dementsusega inimeste lähedaste tugigruppe, mida veab erinevates tallinna paikades ja mujal eestis mtü elu dementsusega. käi kasvõi paar korda esimesel võimalusel ära – saad kasulikku infot ja kogemusi, mis on teie edasistes suhetes hindamatu väärtusega.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

väga kahju, et sa seda kogema pead. suure tõenäosusega on tõesti tegu algava dementsushaigusega – alzheimer või muu.

eespool keegi juba märkis: püüa algusest peale mõista, et tegu on haiguse sümptomitega – selline käitumine ei ole rohkem ema süü kui näiteks lonkamine seljahaiguse puhul või juuste väljalangemine keemiaravi puhul.

mida varem ja rohkem sa ema haigust mõistma õpid, seda paremini saad kasutada aega, mis teil veel jäänud on – et poleks hiljem midagi kahetseda.

soovitan väga dementsusega inimeste lähedaste tugigruppe, mida veab erinevates tallinna paikades ja mujal eestis mtü elu dementsusega. käi kasvõi paar korda esimesel võimalusel ära – saad kasulikku infot ja kogemusi, mis on teie edasistes suhetes hindamatu väärtusega.

Ma arvan, et ei ole õige lühikese foorumikirjelduse põhjal diagnoose jagada. Vanasti öeldi hoopis nii: korda mõtet, saad harjumuse, korda harjumust, saad iseloomu. Kui inimene hommikust õhtuni oma peas negatiivseid mõtteid ketrab, sest ta on elus paigale tammuma jäänud ja mingeid positiivseid eesmärke enam pole, siis ei saagi ju suust midagi muud välja tulla kui vingumine. Emal oleks mingit tegevust või huviala vaja, mis temas positiivseid mõtteid tekitaks. Sa tunned teda paremini, kas võiks midagi soovitada? Koer? Raamatuklubi? Rahvaülikool?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõmme proua 🙂

käigu turul

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõmme proua ????

käigu turul

ma ka naersin, et meie poest jutt 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib küll olla algav dementsus (sageli lähedased ei saa aastaid aru sellest) see iseloomu muutumine. Aga vabalt võib olla ka frustratsioon. Mul on paar tõsisemat tervisehäda (olen 50+) ja saan täiesti aru, kuidas frustreerib see, kui iga päev valutab või näed, kuidas iga päevaga haigus süveneb. Olen loomult optimist ja rõõmsameelne, pereinimene, töötan, pesamunagi veel alaealine, mehega kõik ok, aga saan juba aru, kui raske võib olla üksik, kõik kodust läinud, tööd enam pole, lapsed vaatamas eriti ei käi (ainult mingit tööd tegemas, aga mitte suhtlemas), sõbrad juba surnud, endal nägemine vilets, kuulmine halveneb, valud, ees terendamas üksindus ja tervisehädade süvenemine, võibolla glaukoom, oh, ei taha mõeldagi..

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib küll olla algav dementsus (sageli lähedased ei saa aastaid aru sellest) see iseloomu muutumine. Aga vabalt võib olla ka frustratsioon. Mul on paar tõsisemat tervisehäda (olen 50+) ja saan täiesti aru, kuidas frustreerib see, kui iga päev valutab või näed, kuidas iga päevaga haigus süveneb. Olen loomult optimist ja rõõmsameelne, pereinimene, töötan, pesamunagi veel alaealine, mehega kõik ok, aga saan juba aru, kui raske võib olla üksik, kõik kodust läinud, tööd enam pole, lapsed vaatamas eriti ei käi (ainult mingit tööd tegemas, aga mitte suhtlemas), sõbrad juba surnud, endal nägemine vilets, kuulmine halveneb, valud, ees terendamas üksindus ja tervisehädade süvenemine, võibolla glaukoom, oh, ei taha mõeldagi..

Jah, ma ka 50+ ja mindki hirmutab lähenev vanadus. Tervisehädasid veel ei ole, aga lapsed kodust läinud ja üksindustunne on küll pidev kaaslane. Olen muutunud järjest virilamaks ja kannatamatumaks, kuigi püüan seda igati varjata. Unistusi enam ei ole, töö on ebameeldiv kohustus, kõik on nagu juba olnud ja nähtud ja tehtud ning ees terendab ainult viletsamaks ja rumalamaks jäämine. Appi!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

 

Sellest saan ma aru, et miks vanem inimene “jonnib”, aga miks noorem inimene langeb samale tasemele ja vihastab, sellest ma aru ei saa. Ilmselt on laps pärinud vanema omadused, sest käitub täpselt samamoodi kui vanem. Et kui nii ei ole kui mina tahan, siis. TA, sa ise saad aru, et käitud täpselt samamoodi kui vanem inimene ees? Võiks ikka õppust võtta.

 

Halloo…sellest ikka saad aru, et penskar puhkab terve päeva. Tal on energiat et viriseda. Noor inimene käib  tööl, õpib,kasvatab lapsi. Ta on väsinud ja palju targemaid asju teha kui kellegi hala kuulata

Lisaks sellele,kallis soovitaja, loe natukene sellest,mis teeb meie ajuga see, kui kuulame ühtelugu kellegi virinat ja vihakõne. See mõjub meile halvasti. Alguses vaimselt ning siis juba füüsiliselt. Hoidke oma mõtteid solgi eest.

 

Teemaalgatajale- ka minul emaga sama mure. Selle vahega,et lisaks teiste õudsete elude jagamisele, ütleb ta mulle ka pidevalt väga halvasti. Minu ema on vaimuhaige,seega saan aru, et ega inimene ise süüdi pole. Aga mõju on ju sellel jutul mulle ikka. Seetõttu oleme kokku leppinud põhisuhtluse sms teel.  Kui tuleb tore teema,siis vastan ja arendan edasi. Kui tuleb väga kole sõim,siis ignoreerin või alustan ise omalt poolt uut toredat teemat.

Kui sinu ema pole haige,siis võib tal olla kibestumus…pole rahul oma eluga, tunneb end üksi, puudub elus eesmärk.

Kõige paremini aitab selliste hädade puhul vabatahtlik töö ja nõrgemate aitamine. Mingu appi loomade varjupaika, hooldekodusse, toidupanka jne. Näeb, kui raske on osadel inimestel, mõtleb enda peale vähem ja hakkab hindama seda, mis tal on.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas ta saab endale rohkem lubada kui sina, kui on pensionär? Pension on ju väiksem või sama kui miinimumpalk? Mis sissetulekud tal siis veel on?

Tollel ajal, kui praegused pensionärid veel parimas eas olid, sai hakata Eestis ettevõtlusega tegelema. Sealt on tulnud paljud tänapäeva miljonärid, k.a. mu oma isa, kes 70+.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi ma ostsin selle toote. Keegi kirjutas perekoolis, et see pidi nii jõle asi olema, mille peale ma ei julgenudki seda purki avada. Viskasingi ära.

Kirute siin pensionäre, aga järgmine napakas on platsis. Perekool kirjutas, et jube asi, siis viskame prügikasti, ei hakka proovimagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Pereelu ja suhted Jonniv pensionär