Esileht Pereelu ja suhted Joobes partneriga elamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Teema: Joobes partneriga elamine

Postitas:
Kägu

Minu partner armastab juua alkoholi. Reeglina on ta kergelt joogine, kuid tuleb ette ka hetki kui ta ei suuda normaalselt artikuleerida ega liikuda tuigerdamata ühest kohast teise.
Mina näen probleemi. Olen temaga sellest rääkinud, kuidas mind tema valik, juua alkoholi ja olla joobes, häirib. Tema probleemist aru ei saa. Arvab, et ma lihtsalt norin ega lase tal teha, mida tema tahab, sest tema ei tee kellelegi kahju oma joobes olekuga. Tõsi, reeglina, ta lihtsalt on, vaatab telekat ega ole agressiivne.
Minul puudub nendel hetkedel aga partner ja tugi, kellega mõnusalt juttu ajada, kellega olla intiimne, kellega midagi ette võtta.
Öösiti tuleb ta reeglina magama peale mind ja soovib kaisus olla, silitada, mõnikord ka rääkida. Aga on öö ja ma magan, seega tõrjun ta katsed. See teda solvab ja ongi tüli majas. Järgmisel päeval toimetame oma töödega, oleme neid mõlemad väga edukad, kuid sageli kordub õhtune stsenaarium kodus.
Kuidas teha inimesele selgeks, et tema joobes olek on ebameeldiv ega ole minu välja mõeldud kiiks ning muutuma peab tema. Ta arvab, et kui ta on natuke joogine, on see igati okei ja normaalne ning ma pean teda võtma kui kainet, sest ta ju ei tee midagi halba.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Ants Factor

Olen temaga sellest rääkinud, kuidas mind tema valik, juua alkoholi ja olla joobes, häirib.

Mis rumal jutt???
Tema on oma valiku teinud ja see on joomine.
SINA oled valinud endale kaaslaseks napsutaja ja tahad teda ümber teha – miks?

Jäta inimene rahule, temal on kõik korras. Kuna probleem on hoopis sinul, siis lahenda see.
Ehk siis liigu edasi ja leia omale selline, kes sulle sobib.
Mitte selline, keda sa pead perekooli foorumi abil ümber hakkama tegema.
Naised on ikka imelikud. Ok, vahel mehed on ka samasugused.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas teha inimesele selgeks, et tema joobes olek on ebameeldiv ega ole minu välja mõeldud kiiks ning muutuma peab tema.

Kui sul see õnnestub, anna kindlasti raamat välja, peaksid üle maailma kuulsaks saama ja miljoneid teenima. Minu kogemuse järgi on see võimatu missioon. On küll sekkumismeetod, kus kogud kõik mehe sõbrad-sugulased kokku ja siis koos räägite, kuidas ja miks tema joomine teid häirib, aga muidu temast küll hoolite ja mis tundeid see teis tekitab, aga ma olen seda peamiselt filmides näinud ja isegi seal see alati ei toimi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega sellised ei muutu. Kahjuks ei muutu, kellele meeldib juua, see joob.

Please wait...
Postitas:
Kägu

SINA oled valinud endale kaaslaseks napsutaja ja tahad teda ümber teha – miks?

Napsutama võib inimene hakata ka aastaid peale kooselu algust, nii et alati pole mõtet “sina oled valinud” targutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Napsutama võib inimene hakata ka aastaid peale kooselu algust, nii et alati pole mõtet “sina oled valinud” targutada.

Kui inimene hakkab napsutama aastaid peale kooselu algust, võib selle põhjustajaks olla aga hoopis inimene, kellega napsutaja koos elab. Ka antud juhul tundub asi just sedapidi olema. Teemaalgataja kaasal on ilmselt mured, millega tema aju kogu aeg tegeleda tahab ja kuna teemaalgataja temaga rääkida ei taha ja tõenäoliselt ka usalduslikku sõpra selleks ei ole, siis ainuke vahend aju muretseva osa väljalülitamiseks, mille ta leidnud on, on alkohol. Selline mulje tekib just sellepärast, et tegemist ei tundu olema lõbupärast-joojaga või tsüklijoodikuga vaid muidu igas mõttes funktsionaalse inimesega. Kui inimene sellega kellelegi liiga ei tee, siis selline ‘mina sinu vajadusi rahuldada ei taha aga see kuidas, sa ise nendega toime tuled, mulle ka ei meeldi’ suhtumine tundub isekas.

Ma soovitaks teema-algataja kaasal see paha inimene maha jätta ja keegi parem leida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui mees ise probleemi ei näe, siis ei ole sinul midagi teha. Ongi ainus variant lahku minna, kui sa ei taha pidevalt purjus mehega koos elada.

Mingi rääkimine siin ei aita, tal peab see soov endal sisemusest tulema. Ja isegi siis, kui ta ise tahab joomisest vabaneda, ei pruugi see lihtsalt tulla.

Sul ei ole vaja nüüd oodata, mida mees teeb, vaid pane enda jaoks plaan paika, mida SINA teed. Kas lepid olukorraga ja jäädki rääkima nagu seinaga või lahkud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult saab ju ka nüüd, aastaid hiljem peale kooselu algust oma valikut muuta. Nii nagu tegi mees, muutes oma valikut olla kaine ja hea partner.
Teema algatajale aga ütlen ainult üht: mitte ükski mees ei muutu, kui ta EI TAHA muutuda. Nii lihtne see ongi. Sa kas lepid ja jääd või lahkud. See ongi sinu valik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa kas lepid ja jääd või lahkud

või hakkad käituma nagu partner, keda su kaasale vaja on ja ta muutub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa kas lepid ja jääd või lahkud

või hakkad käituma nagu partner, keda su kaasale vaja on ja ta muutub.

Ma küll ei nõustu sellega. Minu abikaasa ei joonud ka abielludes igapäevaselt, küll nv kodus või külas. Ma ei osanud seal ohtu veel näha, kuigi see juba häiris, et ta üksi joob.Sellest on ainult paar aastat möödas ja ta joob nüüd nv meeletult! Üksinda! kodus! ja nädala sees iga õhtu 🙁
Ma olen samasugune toetav ja armastav partner nagu 2 a eest. Jah, stressi on meie ellu palju juurde tulnud, aga see, kuidas inimene stressiga toime tuleb on tema valik.

Teemaalgatajale- see on võimatu missioon. Mina olen isegi ultimaatiumi esitanud ja ta on valinud õlle. Et pole mõtet ka seda teed minna. Pigem nagu eelnevalt soovitati, tuleb leppida olukorraga. Mina olen leppinud ja siis jälle mitte. Ma olen mõelnud, et kas kasu on suurem kui tema joomine- kunagi oli, ta armastas, hoidis, midagi ei jäänud tegemata tema joomise tõttu. Aga nüüd- ta ei pea ühestki kokkuleppest kinni (nt, ära täna palun õlut joo, õhtul on vaja korra sõita- ta joob ikka ja mina siis pean beebiga minema ise sõitma jpm, ei hakka neid absurdsusi siin välja kirjutama). Nv me kusagil koos ei käi, sest ta magab päeva maha kuni hakkab uuesti jooma. Vahest käime koos poes nt-ks (juhheii, eks!? 😀 ), probleemid tekivad meil, kui ta joob- kui ma õigel hetkel magamistuppa magama ei lähe, siis ta hakkab tüli norima.
Asi on päris hull juba ja ma usun, et kui ta ei jooks, ei oleks meil pooli probleeme. Mina nt-ks olemvalmis lahku minema ja ainult siis uuesti temaga suhtesse astuma, kui ta on täiesti kaine. Koos elama ei ole ma enam üldse nõus 🙁 Mul on endal peres ka kogemus alkohoolikuga ja sellepärast tean veel eriti, kuidas see aastatega ainult süveneb ja lähedased ei saa mitte midagi teha, kõik on inimeses endas kinni. Kui tahab juu, siis joob.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sul ei ole probleem mitte partneriga vaid endaga. Väidad, et oled edukas? Edukas inimene ei vali endale kooseluks sobimatut partnerit. Kui sind häirib, siis partner pole midagi valesti teinud. Tahad ema rollis olla ja hakata meest kasvatama. Kahjuks mehed ei muutu iial, kui nad seda ise ei taha. See on nii hea uudis kui halb uudis. Hea uudis on see, et kui leiad endale mehe, kes sobib kohe, saad sobiva partneri aastateks. Halb uudis aga on see, et kui arvad, et küll sa mehele MÕJUD nii, et meees muutub, siis seda ei juhtu. Mees hakkab liigutama ainult siis kui võtaksid oma asjad ja lahkuksid esimese SULLE mitte sobiva nähtuse puhul. Mehe jaoks on asjad korrast ära siis kui naine minema kolib. Kui ei sobi, siis niikaua kui lapsi pole, võta oma asjad ja mine. Sina ju elad joobes partneriga. Mehel on kõik korras, saab juua ja naine ka veel voodis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajale- see on võimatu missioon. Mina olen isegi ultimaatiumi esitanud ja ta on valinud õlle.

Kui esitad ultimaatumi, siis mis kasu sellest on, kui sa oma sõnade taga ei seisa? Pole ime, et ta sinust lugu ei pea. Ise andsid signaali, et ta võib teha, mida tahad-sina lepid kõigega. Viska välja see joodik!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Libateema ju, nagu kõik need teemad, mis algatakse, aga kus teemaalgataja edasises diskussioonis ei osale. Lisaks on raske uskuda, et tänapäeval leidub veel inimesi, kes ei tea, et alkoholism on sõltuvushaigus, kus inimest pole võimalik terveks ravida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga palju häid ideid. Olen neid paljusid aastate jooksul ise läbi tundnud ja teinud. Koos on loodud pere ja mitu puuda soola söödud. Seega pole tegemist “lihtsa” – lähen ära kui ei meeldi probleemiga.
Probleem on tekkinud aja jooksul ja kuigi ma olen aru saanud, et joomine on tema valik, näen ka omapoolseid vigu, mida oleks võinud varem vältida. Olen täiesti analüüsivõimeline, tunnistan omapoolseid möödapanekuid ja oskan teha järeldusi 🙂

Ma pigem vajan kaasamõtlejaid ja teiste kogemuste jagamist. Aitäh, kes seda on teinud.

Ma ei taha seda kahestunud elu, mis sõltub tema joomisotsustest. Mingi perioodi jooksul igapäevaselt tipsutav mees pole mulle atraktiivne, usaldusväärne ega tore. Kainetel päevadel parimat sõpra, kaaslast ja partnerit ei ole maa peal olemas kui tema. Selline pidev laineharjalt lainepõhja loksumine käib. Purjus olles tulevad vastikud ütlemised, ebameeldivad jutukordused ja täiesti ebaoluliste teemade püstitused. See on kohutavalt tüütu ega vii edasi.

Keegi siin ütles, et on egoistlik olen mina:
“Kui inimene sellega kellelegi liiga ei tee, siis selline ‘mina sinu vajadusi rahuldada ei taha aga see kuidas, sa ise nendega toime tuled, mulle ka ei meeldi’ suhtumine tundub isekas.”
Enda meelest me muud ei teegi kui räägime-räägime-räägime, olen tema jaoks olemas. Samas kui ta on purjus, siis ei saa temaga adekvaatselt suhelda, tegelen oma asjadega, et mitte möödarääkimisi tekitada, sest need tekivad miskipärast siis alati. Purjus inimene ei ole meeldiv kaaslane. Mul on siiski õigus teha oma valik. Lepin, et ta on purjus, kuid ei soovi osaleda tegevustes temaga. Isekas?

Please wait...
Postitas:
Ants Factor

Lepin, et ta on purjus, kuid ei soovi osaleda tegevustes temaga. Isekas?

Sa ju ei lepi, vaid tulid lausa foorumisse, küll anonüümsesse, aga ikkagi, kurtma.

Aga selle sõltuvusega ongi nii lihtne, et KUI ta hindab sind siiski rohkem, kui oma napsutamist, siis ta jätab maha. Vähemal proovib.
Ja maha ta ei jäta, loomulikult, mitte mingi rääkimise peale. Talle tuleb nö. lahtise käega näkku lüüa, et see talle kohale jõuaks.
Mitte füüsiliselt muidugi.

Näita, et see tõepoolest pole sinu jaoks enam edasiviiv ja sa oled pigem üksi kui joodikuga. Sest paremat meest sa nagunii ei leia, nagu ise ütlesid – ütle seda enne lahkuminekut kindlasti talle ka!

Tee ettevalmistusi lahkukolimiseks. (mitte lahutuseks, vaid eraldi elamiseks). Tõesta talle, et sa võtad seda tõsiselt.
Vastasel korral oled sa lihtsalt üks näägutav naine ja sellist näägutavat naist pole isegi joodikust mehele vaja.
Ta saab ilma naiseta ka suurepäraselt joodud, kui see tõepoolest on tema valik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kurta nagu ei olnud soovi 🙂. Aga eks anonüümselt ja kogu pilti mitte teades võib selline mulje jääda.
Ilmselt saavutas olukord järgneva taseme ja ma olen fakti ees. Kahju on muidu niitoredat inimest näha end hävitamas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tuttav tunne.
Vähe lootust, et ta ennast muudab, seda enam, et ta ei näe endas probleeme.
Ainuke asi mis aitab, on lahkuminek.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tuttav tunne.

Vähe lootust, et ta ennast muudab, seda enam, et ta ei näe endas probleeme.

Ainuke asi mis aitab, on lahkuminek.

Ning mees leiab kiiresti uue, kes tema elamist kasib, riideid peseb, süüa teeb jms. Paraku paljud naised ikka usuvad, et suudavad meest muuta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Päris vastik. Ma ei kujutaks ette sellist kooselu, kus üks on õhtuti vindine teleka ees ja siis ronib voodisse õrnutsema ja rääkima-öösel. Miks sa seda talud, ma ei tea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nagu minu kirjutatud oleks. Elan samasugust elu. Kommentaarid siin pole just kuigi toetavad.
Tunnen minagi puudust sellest sõbrast ja inimesest, kes mees kunagi oli. Ilmselt sellepärast ei ole see äraminemine ka nii kerge. Kuhu ma lähen? Normaalseid hetki on ju ka.
Purjus lalisemisest olen küll nii väsinud.

Please wait...
Postitas:
Ants Factor

Kommentaarid siin pole just kuigi toetavad.

Mis toetust sa oma otsusele siis tahad?

Kas see “toetus” oleks selline, et ohsanummi, niiii mõnna mehe valisid omale, aga nüüd näed joob.
Või mida?
Reaalselt?

Saa aru, joomine on sinu partneri otsus. Ma EI PEA sind selles toetama või mittetoetama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Joodik võib muutuda küll, aga ta peab seda ise väga tahtma. Hetkel tal ei ole ju mingit põhjust seda tahta, sina oled olemas ja elu on ilus. Sa pead ta panema fakti ette, kas sina või alkohol. Kui sa ta maha jätad, on tal ehk motivatsiooni pingutama hakata. Aga üldiselt ma arvan, et ta valib alkoholi. Miks sa raiskad oma elu inimese peale, kes valib sinu asemel alkoholi? Sa pole tema jaoks nii palju väärt, et kaine püsida? Ma raiskasin ka sellise inimese peale aastaid ja enamus mälestusi sellest ajast on seotud alkoholiga. Asi ei lähe paremaks, ainult hullemaks. Mine ära, ilmselt oled veel üsna noor ja leiad uue elu. Sa väärid paremat elu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind paneb jätkuvalt imestama, üllatuma ja pettuma alkoholi võim inimese üle. Pigem loobutakse aastaid üles ehitatud elust kui igapäevasest lühiajalisest lõõgastavast dringist. Kahju on headest ja väärt inimestest, kes kaotavad oma isikust tänu alkoholile parimad omadused. Rääkimata peredest, kes kannatavad…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu lugu.
Olen suhtes alkohoolikuga 6 aastat. Kooselus viimased kaks. Armastan/armastasin meest väga kirglikult. Ka tema mind. Meie lugu on ilusate tunnetega alguse saanud.
Viimased kuud/aastad mõtlen et see kõik ei ole minu jaoks. Aeg edasi liikuda. Suhe alkohoolikuga on imenud minus välja energia, elurõõmu.
Kallim tarbib alkoholi iga päev ja nii juba aastaid, mõnel hommikul silmi avades kallimat kõrval pole kuna alustab päeva alkoholiga köögis, oma laste juurde sõites eelnevalt rüüpab külmkapist peale. Autotki juhib joobes olles teinekord, kõrval pudel ümber valatud limonaadipudelisse. Töölt tulles on kaasas kanister. Hullematel päevadel oli üleval kuni oli piisavalt end umbe joonud, kanister põhjani ikka. Tülid olid kerged tulema. Alavääristas, üritas vaimselt mind maha teha/suruda. Nuttisin end magama. Kõik üritused, pühad on käsikäes alkoholi-draamadega.
Siin ei jõua kõike kirja pannagi aga eks võite isegi aimata et midagi ilusat siin pole teile jagada. Nädal tagasi rääkisime abielust. Ütles, et “võiksime saada õnnelikuks kui MINA maha rahunen” Ehk siis probleem on minus, mitte temas..alkohoolikus.
Hetkedel kui tunnen, et murdun siis kaasa tõmbub tagasi, kanistri asemel tuleb ühe pudeliga, teise joob autos enne tuppa tulekut.
Teinekord räägib, et häbeneb, ei tea miks joob, proovinud abi saada. Korra oleme teraapias käinud tema soovil..siis kui tahtsin ta jätta. Sel hetkel oli ta järjekordsest tsüklist välja tulnud.
Enam ei saagi aru, kas mind hoiab tema kõrval armastus või kaassõltuvus. Emotsionaalsed tõusud-mõõnad. Issand kuidas ma ei jaksa. Oli hetki kus mind tabas viha… miks ma pean seda tegema läbi? Sõltuvus on tema valik, tema probleem. Astu minema. Aga ei.. siin ma olen..agoonias….jälle. Hetkel on ta tagasi tõmbunud…jälle.
Vajan abi kuid psühholoogid, terapeudid on kallid, ei saa hingeabi lubada. Sport on minu võimalus hoida end pinnal. Polegi sulle teemaalgataja head nõu anda..Siin on ainult üks lahendus sellest vabanemiseks

Please wait...
Postitas:
Kägu

Öösiti tuleb ta reeglina magama peale mind ja soovib kaisus olla, silitada, mõnikord ka rääkida. Aga on öö ja ma magan, seega tõrjun ta katsed. See teda solvab ja ongi tüli majas.

Oh kui jube 🙁 Mul oli samasugune mees, öösiti tuli ta seksisoovidega kella 2-3 paiku. Mina pidin lastega tegelema ja 8-17 tööl olema. Mitte sugugi ei soovinud ma teda. Solvumine oli tal väga suur.
Põgene!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegin selle teema pärast konto. Mul samasugune kogemus nagu 15:25 kirjutatul.

Püüdis aastakese kaine olla ja oli maailma parim partner, kahjuks seda õnne aastakeseks jätkuski, kui jooma hakkas pakkisin ta asjad kokku ja jäin endale kindlaks. Keeldusin kokku saamast kui tal oli pohmell või joonud, lootsin veel, et ta valib minu mitte pudeli( seda lootsin üle aasta).

Tükk aega uskusin jutte , et joomisega on kõik aga tegelikult läksid asjad järjest hullemaks. Armukadedus, kontrollimine, sõimamine. Kainetel hetkedel kui ta oli minuga suuteline ilma pohmellita kokku saama, mida lõpuks oli kord kuus siis oli jätkuvalt hea. Kahjuks ei suutnud ma kord kuus peale telefoni ja internetiterrorit head nägu teha.

Pea 2 aastat tagasi tegin otsuse, et aitab, mu närvisüsteem ei pea seda vastu. Blokeerisin ta kõikvõimalikest kohtadest ära ja ignoreerisin 100% ta kontaktivõtu katseid.
Raske on ja oli aga 100% õige otsus. Saan majanduslikult paremini hakkama, närvid on peaaegu taastunud ja ma olen vaba – vaba terrorist, süütundest ja igatsusest. See igatsus oligi minu jaoks nende joomatuuride kõige raskem asi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No aga sellest kõigest ju Eero Epneri artikkel (levila.ee/tekstid/alkoholi-lapsed/) räägibki. Wi, alkohollik valib alati alkoholi. Sest see on sõber, kes ei nääguta, vaid laseb sul olla just selline nõmedik, nagu sa oled. Artiklis küll põhirõhk lastel, aga see, kuidas alkohoolik varastab pere tragant, et oma parima sõbra, alkoholiga, aega viita, on reaalsus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

On alkohoolikuga kogemus. Eluski ei laseks ei endal ega oma lastel enam mingisuguse lämiseva ja lehkava tegelasega isegi mitte kaugelt kokku puutuda, kui tahes “hea süda” tal ka poleks.
Tee omale teene ja võta see otsus vastu, mida juba pikemat aega kaalud, elad ainult ühe korra. Ära raiska ennast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vot see on üks asi, mida endale olen lubanud. Et alkohoolikuga koos ei ela. Isegi siis kui inimest armastan. Ma olen näinud seda liiga palju kõrvalt, et nö teiste vigadest õppida. Alkoholism viib hauda, aga tavaliselt alkohooliku lähedased, mitte teda ennast. Lolle ja joodikuid jumal kaitseb, teised peavad ise ennast kaitsma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kurb kuulda, aga pead tegema kaalutletud otsuse. Kas lepid olukorraga ja selle võimaliku süvenemisega, joob end surnuks, juhul kui kogused suurenevad või otsustad jätkata.
Kuna pole infot vanuse ja võimalike laste kohta, siis ideaalset nõu anda ei saa.
Mis on olulisem sulle? Kas elada mineviku nimel või aktsepteerida olevikku ja alkoholiga seotud tulevikku? Kas on veel tõmme ja tunded?Kas vägivald on mängu sekkunud, on ta ohtlik? Kas igapäevaseid tegevusi juhib alkohol? Kuidas voodis lood? Joob ta salaja? Setlskond, sõbrad või amet soosib alkoholi? Loen, et olete edukad, saad üksi hakkama? Kui olete juba vanemas eas, oled edasi üksi?
Palju küsimusi ja palju valikuid. Tee endale tabel ning näita seda talle. Kui kaalukauss sinu poolel ning siis kah ei tule elumuutust, siis ilmselgelt on alkohol tähtsam ning sinu asemel valis teise tee ning teiega lõpp.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Esileht Pereelu ja suhted Joobes partneriga elamine