Esileht Ilu ja tervis Jooksmine ja sellega seonduv

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Jooksmine ja sellega seonduv

Postitas:

Kõigile jooksjatele

Varsti hakkab jälle vabas õhus jooksmise hooaeg. Kui kiiresti olete teie tulemusi näinud ning mis distantsi jooksete?

Veel üks küsimus, nimelt kus hoiate oma muusikat jooksu ajal ja võibolla ka telefoni?

Jooksuhuviline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 23:19; 21.02 22:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jooksen vastavalt viitsimisele ja ajalistele võimalustele 3,7 või 4,9 km. Tulemused tulevad aeglaselt, kuid tulevad.
Muusikat hoian rinnahoidja sees, trelefoni kaasa ei võta, võtmepaela keeran ümber käe.

Lumi võiks juba sulama hakata, thakas jooksma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Jooksen talvel ka, norm tossud on jalas, muusikat ei kasuta. Telefoni ja koduvõtit hoian lukuga taskus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuu ajaga on juba selgesti tunda, et võhma on palju rohkem.
Distants umbes 5 km korraga.
Muusika telefonis, telefon lukuga taskus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jooksen ka aastaläbi. Vahele jäid umbes kaks nädalat, kui olid need hirmsad külmad. Jooksen nüüd teist aastat ja no väga hea on:)!! Praegu jooksen paar korda nädalas, aga kohe, kui \”mätas kuivaks\” läheb, hakkan jooksma 4-5 korda nädalas. Distantsi pikkus on 4-6,5km. Võhma ja vastupidavust on kõvasti juurde tulnud. Eesmärk on joosta SEB Sügisjooksul 10 km 50 minutiga.
Mina jooksen kõrvaklappidega st kuulan muusikat, telefon ja koduvõti on pükste lukuga tagataskus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma talvel ei jookse.. Kusagil märtsi lõpp-aprilli algus hakkab hooaeg. Jooksen u 5 km korraga ja 3 x nädalas umbes. Muusikat kuulan lapse vanast mp3 ja see on rinnahoidja all:).
Telefon on jooksupükste tagataskus, mis on lukuga. Võhma on nüüd raudselt rohkem, järjest parem on joosta. Mu esimene võrdlus on alati aprillis rabajooks, tulemused paranevad iga korraga. Põhieesmärk samuti SEB sügisjooksu 10 km tulemust parandada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka ootan, et saaks tossud jalga tõmmata ja minna 🙂

Kas kaalunumbrit on jooksmine mõjutanud ka? Osad räägivad, et jalag lähevad suureks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 23:19; 21.02 22:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka algaja jooksja. Esialgu küll jooksulindil, aga küll suvel saab välja ka.

Mure on aga selles, et hirmus põlvevalu piinab. Varem pole eluski sellist mure olnud.
Õiged jooksutossud on ja ülekaaluline ma pole.
Valu ei ole pidev, vaid koguaeg käivad hootised teravad torked põlve sees. Oleneb päevast, aga täna on üks kehvemaid päevi, kus ca iga minuti-paari tagant käib valutorge.

Jooksen tavaliselt 3 x nädalas 5 km.

Kuidas saaks põlvevalust lahti?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.02 22:51; 21.02 23:42; 22.02 21:42; 24.02 14:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tahaks ka joosta. Väga tahaks. Aga motivatsiooni ei ole. Olen mitu kevadet-suve alustanud jooksmisega, aga näe ei tule seda tunnet. Olen kuulnud mingeid müstilisi jutte sellest, kuidas jooksmine on nii vabastav ja pärast seda tunned end nii hästi ja mõtted on selged ja oled rahulikum jne. No ei tule seda tunnet – hingeldan ja lõõtsutan (isegi aeglase tempo puhul), joosta saan korraga ainult 10 min ja seda ka suure pingutusega (jõusaalis jooksen 10 min siis kõnnin 10 min siis jälle jooksen jne).
Ei tea kas mulle jooksmine ei sobigi siis üldse? Rühmatrennis on nagu motivatsiooni rohkem, ei jää ju valge varesena keset saali seisma, kui kõik kangidega üles-alla uhavad. Aga joostes tuleb küll selline tunne, et \”No ma kõnnin selle postini siis hakkan jooksma.\” Ja kui olen postini jõudnud siis \”No selle puuni veel kõnnin. Ei mitte selleni, selle tagumiseni\”.
Sellest kevadest tahaks ikkagi jooksmisega uuesti alustada ja juba võimalikult vara, et suveks kenamas vormis olla. Märkamatult on mu kaalunumbrile hirmutav \”7\” ette astunud.
Aa, vastuseks küsimusele ka siis – muusikat hoian rinnahoidja sees, sest kõrvaklappide juhe on lühike, muidu hoiaks taskus. Tulemusi näeb jooksmisega minu puhul tegelikult ikka üllatavalt ruttu. Algul ei saanud üldse joosta, pahkluud hakkasid väga valutama – kõndisin vaid oma tavapärast distantsi. Iga järgneva päevaga võtsin aina kiirema kõnnitempo, lõpuks tegin sekka ka mõned jooksusammud. Kui \”jooksma\” hakkasin, siis esialgu tundus see nagu purjus inimese jalgu järele vedav kiirkõnni stiil. Aga 3-4 nädalaga sain tegelikult jalad liikuma ja nüüd panen täitsa normaalses tempos. Ainult võhma on vähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]heipa kirjutas:[/small]
[tsitaat]No tahaks ka joosta. Väga tahaks. Aga motivatsiooni ei ole. Olen mitu kevadet-suve alustanud jooksmisega, aga näe ei tule seda tunnet. Olen kuulnud mingeid müstilisi jutte sellest, kuidas jooksmine on nii vabastav ja pärast seda tunned end nii hästi ja mõtted on selged ja oled rahulikum jne. No ei tule seda tunnet – hingeldan ja lõõtsutan (isegi aeglase tempo puhul), joosta saan korraga ainult 10 min ja seda ka suure pingutusega (jõusaalis jooksen 10 min siis kõnnin 10 min siis jälle jooksen jne).
Ei tea kas mulle jooksmine ei sobigi siis üldse? Rühmatrennis on nagu motivatsiooni rohkem, ei jää ju valge varesena keset saali seisma, kui kõik kangidega üles-alla uhavad. Aga joostes tuleb küll selline tunne, et \”No ma kõnnin selle postini siis hakkan jooksma.\” Ja kui olen postini jõudnud siis \”No selle puuni veel kõnnin. Ei mitte selleni, selle tagumiseni\”.
Sellest kevadest tahaks ikkagi jooksmisega uuesti alustada ja juba võimalikult vara, et suveks kenamas vormis olla. Märkamatult on mu kaalunumbrile hirmutav \”7\” ette astunud.
Aa, vastuseks küsimusele ka siis – muusikat hoian rinnahoidja sees, sest kõrvaklappide juhe on lühike, muidu hoiaks taskus. Tulemusi näeb jooksmisega minu puhul tegelikult ikka üllatavalt ruttu. Algul ei saanud üldse joosta, pahkluud hakkasid väga valutama – kõndisin vaid oma tavapärast distantsi. Iga järgneva päevaga võtsin aina kiirema kõnnitempo, lõpuks tegin sekka ka mõned jooksusammud. Kui \”jooksma\” hakkasin, siis esialgu tundus see nagu purjus inimese jalgu järele vedav kiirkõnni stiil. Aga 3-4 nädalaga sain tegelikult jalad liikuma ja nüüd panen täitsa normaalses tempos. Ainult võhma on vähe.[/tsitaat]Mulle tegelikult ka ei meeldi joosta, aga ma sunnin ennast. Just sellepärast, et jooksuga tundub kõige paremini minevat see kaloripõletus. Peale jooksu higi soriseb mõnuga, teiste aparaatide peal saan vaevu selja niiskeks.
Jooks pidi olema ilusa kõhu saladus ja jooksmine on ainus asi, mis minu jube kehvale seedimisele vähegi mõjub, siis sellepärast siis sunnin end jooksma. Kui asi tehtud saab, siis on hea tunne küll. Ainult see põlvevalu…

Ehk on sul see asi, et jooksulindil võtad liiga kiire tempo?
Kui ma esimesi kordi proovisin, siis jaksasin ainult 1-2 minutit joosta ja siis kukkusin jõuetult pikali. Mõtlesin, et kuidas on võimalik, et inimesed jooksevad pool tundi ja kauemgi.
Põhjus oli selles, et valisin väga suure kiiruse.

Kui hakkasin 6-ga tegema, siis sai juba palju pikemalt teha. Nüüd jooksen 8.8 -ga pool tundi jutti. Võimalik, et erinevates spordisaalides on erinevad masinad ja erinevad kiirusearvestused, aga võin siis niimoodi öelda, et ühe pooletunnise jooksuga kulutan ma tavaliselt 320 kcal masina arvutuse kohaselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.02 22:51; 21.02 23:42; 22.02 21:42; 24.02 14:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasuta otsingut,youtube, loe runnersworld.com-i jne, leia õige diagnoos(see ei ole raketiteadus)ja abivahendid vastavalt valu iseloomule ja valu TÄPSELE asukohale põlves -jooksmine ei tohi käia läbi valu.

http://www.runnersworld.com/runnersbody/tool.html

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 10:08; 22.02 10:42; 23.02 13:06; 25.02 15:00; 25.02 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka jooksja. Aga mul selline küsimus – kas teil metsas kõhe pole??? Ma jooksen Pirital erinevaid radu, lemmikrajad on metsas. Jooksen küll valges, aga keset tööpäeva on mets siiski väga üksik koht. Mitte, et mul mingeid intsidente oleks olnud ja enne lapsi ei tulnud ma selle pealegi, et karta. Aga viimased 6 aastat on mind täielikuks argpüksiks muutnud, aina maalin tonte seinale. Samas! Talvel suusarajal pole mul mingit hirmu. Ei kujuta ettegi, et keegi ligi saaks hiilida. Sõidan õhtuti pimedas, aga pole probleemi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 10:19; 22.02 19:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jooksuaeg on aasta läbi ,kuigi talvel eelistan selgelt suusatamist ja suvel rattaga sõitu.Talv ei sega jooksmist mingil kombel-vastupidi-kui siin hiljuti kraadid -25 kanti kukkusid siis asendasin suusa jooksuga.
Jooksustaazi ja aastaid on seljataga niipalju et kui suudan oma taset säilitada on tegu edasiminekuga.Jooksud jäävad 5 ja 25 km vahele, sügisel ehk proovin maratoni ära.
Muss käib rihmaga õlavarre külge.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jooksuaeg on aasta läbi ,kuigi talvel eelistan selgelt suusatamist ja suvel rattaga sõitu.Talv ei sega jooksmist mingil kombel-vastupidi-kui siin hiljuti kraadid -25 kanti kukkusid siis asendasin suusa jooksuga.
Jooksustaazi ja aastaid on seljataga niipalju et kui suudan oma taset säilitada on tegu edasiminekuga.Jooksud jäävad 5 ja 25 km vahele, sügisel ehk proovin maratoni ära.
Muss käib rihmaga õlavarre külge.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 10:08; 22.02 10:42; 23.02 13:06; 25.02 15:00; 25.02 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jooksen aasta läbi, kuid talvel eelistan suusatamist.
Distantsid – kuidas kunagi. 5 km on miinimum.

Metsas kõhe pole, vastupidi – meeldib!!!
Mida selles öises metsas kartma peaks?
Elan Tallinnas, jooksmas käin mõnikord ka Tallinna lähedal maal, ohtlikke metsloomi ma siin ei karda (metssead oleks ehk teemaks).

Muusikat ei kuula, kuigi sel hooajal ehk võtan ette.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.02 15:46; 22.02 19:40; 23.02 00:16; 23.02 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Metsas kõhe pole, vastupidi – meeldib!!!
Mida selles öises metsas kartma peaks?
Elan Tallinnas, jooksmas käin mõnikord ka Tallinna lähedal maal, ohtlikke metsloomi ma siin ei karda (metssead oleks ehk teemaks).

karta? … kurikamõrvar näiteks? või see tüdruk, kes kunagi Mähel lihtalt maha lasti… või see seal Pääkülas hiljuti… jnejne. Ma ei taha teisi hirmutada, aga nagu ma ütlesin – olen jänespüksiks muutunud, kardan, et keegi luusib ja olen valel ajas vales kohas… brrrr.
Kõrvaklapp ka mul ühes kõrvas, siis kuulen, mis ümber toimub. Ratturid teinekord kihutavad metsarajal nii mööda, et peaaegu riivavad, siis ehmun hirmsasti, kui klapid mõlemas kõrvas ja pole nende tulemist kuulnud. Närvipundar 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 10:19; 22.02 19:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[tsitaat]karta? … kurikamõrvar näiteks? või see tüdruk, kes kunagi Mähel lihtalt maha lasti… või see seal Pääkülas hiljuti… [/tsitaat]Mähe, Pääsküla – pole kursis.
Kurikamõrvar oli keset linna, mitte metsas.
Nii et???

Hirm pimeda metsa ees on loomalik, pärit ajast, kus me pidime lõkketulega mõõkhambulisi tiigreid koopasuust eemal hoidma. 2012 pole sellel mingit asjalikku põhjendust.

Aga noh, kartke pealegi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.02 15:46; 22.02 19:40; 23.02 00:16; 23.02 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina suvel jooksen ka õues oma 20 km umbes, või vahel ka 15km. eesmärk on poolmaraton läbida sel sügisjooksul, 21,100. olen jooksmisega tegelenud paar aastat intensiivsemalt. käisin maijooksul ja ka sügisjooksul kümme km. sel uvel ka ööjooksule lähen möllama. talvel lähen kergejõustiku halli jooksma, vahel ei raatsi raha pärast minna aga kui külmaga joosta, tunnen et hiljem kurk kähe.ma soojalembeline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]emme22 kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina suvel jooksen ka õues oma 20 km umbes, või vahel ka 15km. eesmärk on poolmaraton läbida sel sügisjooksul, 21,100. olen jooksmisega tegelenud paar aastat intensiivsemalt. käisin maijooksul ja ka sügisjooksul kümme km. sel uvel ka ööjooksule lähen möllama. talvel lähen kergejõustiku halli jooksma, vahel ei raatsi raha pärast minna aga kui külmaga joosta, tunnen et hiljem kurk kähe.ma soojalembeline.
[/tsitaat]Jube tublid olete siin ikka kõik! Kuidas te küll jaksate nii palju ja kust te leiate neid häid ja pikki radu jooksmiseks?
Kas tõesti teistel jalad ei valuta?
Ja kuidas teil nii palju aega on?

Küsimus ka kõigile regulaarsetele jooksjatele. Kuidas teil kehakaaluga lood on? Kas olete saledad? Kas jooks aitab alla võtta?

Mul naabrinaine käib ka iga päev jooksmas (täpselt ei tea kui pikka maad, aga iga päev ja päris pikalt), aga kurdab, et kaal ei kahane grammigi ja kahjuks pole eriti ka ilusat lihaselist keha näha (et saaks kaalu lihase kaela ajada). Pigem on varasema ajaga hoopis laialivalguvamaks läinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.02 22:51; 21.02 23:42; 22.02 21:42; 24.02 14:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen suht tüse. Siiani polnud jalgadega probleeme, ka pärast pikki jookse (täismaraton ja sellega võrreldavad maastikujooksud), aga sel talvel tundsin, et põlved on pärast jooksmist hellad. Peaks kaalu alla saama, et liigestele viga ei teeks.

Jooksmisega kaalu alla ei saa, kui koos sellega ei muuda ka söömist. Ainult joostes lihaselist keha ka ei saa. Aga hästi jooksmiseks tuleb ka võimelda, see küll annab kenad lihased.

Aeg – tuleb võtta. Perekooli arvelt, kui mujalt ei saa 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.02 15:46; 22.02 19:40; 23.02 00:16; 23.02 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jooksen 4xnädalas 10km korraga, juba aastaid, kuskilt õnneks ei valuta veel, tümpsu kuulan telefonist kõrvaklappidega, telefon ise on käevarre küljes spets krõpsuga. Ainuke kiiks on see, et kui juhuslikult peaks mõni päev vahele jääma, siis on hull süümekas ja järgmine kord lidun siis topelt. Tean, et see on ebanormaalne, aga ei saa sinna ka midagi parata. 🙂 Pluss 3x nädalast õhtuti käin jõusaalis. Vorm? Väga hea! Enesetunne samuti. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]emme22 kirjutas:[/small]
Jube tublid olete siin ikka kõik! Kuidas te küll jaksate nii palju ja kust te leiate neid häid ja pikki radu jooksmiseks?
Kas tõesti teistel jalad ei valuta?
Ja kuidas teil nii palju aega on?

Küsimus ka kõigile regulaarsetele jooksjatele. Kuidas teil kehakaaluga lood on? Kas olete saledad? Kas jooks aitab alla võtta?

Mul naabrinaine käib ka iga päev jooksmas (täpselt ei tea kui pikka maad, aga iga päev ja päris pikalt), aga kurdab, et kaal ei kahane grammigi ja kahjuks pole eriti ka ilusat lihaselist keha näha (et saaks kaalu lihase kaela ajada). Pigem on varasema ajaga hoopis laialivalguvamaks läinud.
[/tsitaat]
Häid ja pikki radu polegi kuskilt võtta-treenida saab ju ka suvalise lühema ringi peal.
Jalad vahel harva valutavad ka aga see läheb üle.
Ajakulu mõttes on jooksmine kõige ajasäästlikum-kasvõi 20-30 minutit algusega oma koduukselt ja on piisav koormus käes.
Eriti sale ei ole kuna söömist ei jälgi.
Lihaselist keha joostes pole veel keegi saanud-selleks tuleks ikka treenida nii nagu treenivad atleetvõimlejad. Jooksu kasu on hoopis ulatuslikum kui mingi kosmeetiline (lihaseline) väljanägemine või kehakaal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 10:08; 22.02 10:42; 23.02 13:06; 25.02 15:00; 25.02 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[tsitaat]Häid ja pikki radu polegi kuskilt võtta-treenida saab ju ka suvalise lühema ringi peal.[/tsitaat]Mismõttes pole?
Ma ei tea, kus sa elad, aga ma saan joosta Tallinnast ükskõik mis suunas välja. Näiteks kesklinn – Pirita – Viimsi või teiselt poolt Stroomi – Rocca-al-Mare – Tabasalu. Nõmmel-Harkus on 15 km ring, Kloostrimetsast saab sörkida ükskõik kuhu Iru / Muuga suunas, Järvelt üle Viljandi maantee ja Männiku Saku & Rapla poole…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.02 15:46; 22.02 19:40; 23.02 00:16; 23.02 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.sportsdirect.com/running/running-accessories?dcp=1

Siit leiab igasugu jooksu träni, just kuhu panna pisikesed asjad, mis kaasas. Aga ka muud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui on lund, siis ainult suusatan, vahet pole, kuidas vastupidavust arendada, kevadel jälle jooksma.Kasutan spets. tallatugesid, nii suusasaapas, kui jooksutossus. Muusikat ei kuula, kuulan oma keha ja mõtteid-täielik aeg iseendale. Kui on tahtmine joosta, leiab ka koha, pole vaja otsida pikki otsi, saab ka lühemalt ringitada, asi ikka tahtmises.
minu spordiriietel olemas spets suletavad pisitaskud telef. võtme jm jaoks.Üldse soovitan osta spets riided, tasuvad end kuhjaga ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina olen suht tüse. Siiani polnud jalgadega probleeme, ka pärast pikki jookse (täismaraton ja sellega võrreldavad maastikujooksud), aga sel talvel tundsin, et põlved on pärast jooksmist hellad. Peaks kaalu alla saama, et liigestele viga ei teeks.

Jooksmisega kaalu alla ei saa, kui koos sellega ei muuda ka söömist. Ainult joostes lihaselist keha ka ei saa. Aga hästi jooksmiseks tuleb ka võimelda, see küll annab kenad lihased.

Aeg – tuleb võtta. Perekooli arvelt, kui mujalt ei saa 🙂
[/tsitaat]Ma kaalun 61 kilo (pikkus 168). Kas see on liiga suur kaal, et hakata põlvedele mõjuma?
Enda arvates ma pole liiga raske, aga põlved haiged mis hirmus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.02 22:51; 21.02 23:42; 22.02 21:42; 24.02 14:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleks sa nii 78kg siis võiks ülemäärasest jooksu segavast kaalust rääkima hakata. Sellegipoolest alustada võiks ikkagi ettevaatlikult-ainult käimisega, või rütmis 1min sörki/4min käiku näiteks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 10:08; 22.02 10:42; 23.02 13:06; 25.02 15:00; 25.02 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mismõttes pole?
Ma ei tea, kus sa elad, aga ma saan joosta Tallinnast ükskõik mis suunas välja. Näiteks kesklinn – Pirita – Viimsi või teiselt poolt Stroomi – Rocca-al-Mare – Tabasalu. Nõmmel-Harkus on 15 km ring, Kloostrimetsast saab sörkida ükskõik kuhu Iru / Muuga suunas, Järvelt üle Viljandi maantee ja Männiku Saku & Rapla poole… [/tsitaat]
Pika tiiru jaoks pean siirduma juba maanteedele(Tallinn-Tartu jmt)-on küll pikk aga hea(ja ohutu) kohe kindlasti mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 10:08; 22.02 10:42; 23.02 13:06; 25.02 15:00; 25.02 15:04;
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Ilu ja tervis Jooksmine ja sellega seonduv

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.