Esileht Väikelaps Jooksuratas/kolmerattaline

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Jooksuratas/kolmerattaline

Postitas:

Tere. Palun nõu. Laps on hetkel 1a5k. Suvi on tulekul, sooviks talle õue osta midagi liikumiseks, ent ei oska valida. Elame maal, asfalti pole. On muru ja killustik. Maal veedab palju aega õues.
Linnas käime autoga. Siiani kui kõndis vähem, käisime kergkäruga poes ringi. Nüüdseks kõnnib enamjaolt ise, ei olegi viitsinud kergkäru kaasa võtta. Laps üsna iseseisev, kuid kui vaja kontrollida teda, siis oleme sülle võtnud. Siiski ei raatsi sellest veel loobuda, ehk läheb vaja. Kui ostan maale midagi, kas seda saaks ka n-ö linnas/poes kasutada?
Mida soovitate selliste tingimuste jaoks?
Olgu öeldud, et kui läheme tõsisemale jalutuskäigule, nt parki piknikule, siis sellisteks puhkudeks on emmaljunga istumisosaga käru.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 17:33; 27.03 22:42; 06.04 22:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minu arust on imelik, kui laps on kuskil poes rattaga. Ses mõttes hakkab ikka kasvatus maast madalast – mis vanusest sa tõmbad piiri,e t laps poodi enam rattaga ei sisene? Ammugi veel jooksurattaga, millega lihtsalt võib kõike rammida.

Jooksurattas on 1,5aastasele täitsa eakohane ja see sobiks hästi ka “tõsisemaks jalutuskäiguks”, kui maastik on sobiv. tõsi, muru ja sopa sees ei ole sellega väga hea sõita, ikka mingi kõvakattega tee peaks olema. sama käib lükkesangaga kolmerattalise kohta – mida konarlikum tee, seda halvem lükata ja kehvem lapsel seal peal olla, kuna neil puudub vedrustus (võibolla on ka vedrustusega olemas).

Poes võid ju edasi mingit kergkäru kasutada või toidupoes ka poe ostukorvis lapse istekohta. Mul 1,5aastasel ton mõlemad lapsed hakanud ka väikest lasteostukäru poes lükkama ja enam-vähem püsivad kannul…noo vahepeal olen pidanud järele ka jooksma 😀 AGa see kuulub õppimise (sh lapsevanemaks õppimise) juurde.

laps tuleb õpetada poes käies kõrval kõndima, käest kinni jne. Eks see alguses närvesööv ole, pole mul kumbki laps selline, kes loomupoolest lihtsal tkõnnivadki rahulikult emme kõrval, aga lõpuks tuleb ikkagi neist inimesed kasvatada – kui praegu mitte, siis aasta või kahe pärast, lükkad ainult edasi seda hetke 😀

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muru, maastiku ja killustiku peal ei sõida hästi ei jooksukas ega kolmerattaline. Nenede jooksuka/kolmekas teemasid on siin palju olnud. Kõige paremini läheb edasi suurte õhkkummidega ja kerge raamiga ratas, pigem siis jooksukas või peab kolmerattalisel olema väga hea kettülekanne, pedaalid ratta keskel, mitte esiratta juures (sellist ei jõua pooleteisene eluilmas vändata ja saabki ainult lükkesangaga käru aseainena kasutada).
Poodi rattaga? Sa ise käid poes sees rattaga? Õnneks pole selliseid veel kohanud ka lettide vahel. Kui mõtled linnas jalutamas käia, siis muidugi saab, aga liikluses tuleb teda lähemal hoida ja kontrollida rohkem (mina hoidsin tavaliselt kapuutsist vms kinni ja leekisin ise kõrval, al 2a enam niiväga ei leegi ka, liiga kihutab 🙂 siis on vaja, et laps häälkäsklustele ka alluks).
Ja lapsele tuleb maast madalast kohe selgeks teha, et kui sa ütled stopp! jääb ta KOHE seisma, see on linnaliikluses hädavajalik, maal ehk lihtsalt et liiga kaugele ei läheks.
http://www.jooksuratas.ee on siin ikka kiidetud, suht odavad ka, aga kummide kohta ma ei mäleta, kas olid õhkkummid või täiskummiga rehvid. Meil oli Puky, aga see on tegelt suht raske.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lükkesangaga kolmerattaline, millel pedaalid esiratta küljes, on sisuliselt teise kujuga kipakas käru. Soovitaksin ainult siis, kui laps keeldub kärust, aga kuidagi peab liiklema.
Jooksuratas (õhkkummidega, kerge) on kõige universaalsem, sõidab enam-vähem igal pool ja kui parajasti ei sõida, siis jaksab kaasa tassida. Mitu-ühes kolmerattalist tõuksi võib ka kaaluda, aga sel peaks siis olema võimalikult suured rattad.
Korralik kettülekandega kolmerattaline on maastikul kõige mõnusam (saab sõidumõnu ikka ka), aga 1) pooleteisesele tõenäoliselt suur ja 2) raske ja 3) võime korraga juhtida ja vändata võib tulla natuke hiljem.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu vastajatele. Siin kandis kus me elame, on sellised rattad, mida vanemad sangast lükkavad, ostukeskustes normaalne nähtus. Toidupoes pole näinud küll neid, huvitav kuhu jäetakse… aga see selleks. Tundub, et valime siiski suuremate õhkkummidega jooksuratta. Meeldib see jooksuratas.ee, et saab rentida ja sobivusel välja osta 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 17:33; 27.03 22:42; 06.04 22:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omast kogemusest ütles, et lükkesangaga kolmerattaline on olukorras, kus puudub sile asfalttee, täiesti mõttetu. See ratas on sangast tegelikult üsna halvasti juhitav ning meil näiteks on küll asfaltteed valdavalt, aga mitte uued ja siledad vaid sellised natuke krobelise ja ebatasased ning selle ratta lükkamine üsna suur vaev. Kruusateel, murul ja kõvakattetta teel pole sellega midagi teha.
Seega pigem valiks jooksuratta. Samas mina ei mäleta, et nii pisikesena laps üldse rataste vastu huvi oleks väga üles näidanud. Pigem tuli rattahuvi järgmisel suvel, kui oli u 2,5-aastane ja siis sai juba rohkem sellest liiklemisest ja rattasõidust aru ka. 1,5-aastaselt oli peamiseks liikumisvahendiks ikkagi kergkäru.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina muretsesin ka lapsele jooksuka, kui ta oli 2a4k ja siis kulus harjutamiseks natuke aega ka, nii et 2a6k ta juba vuras rõõmsalt. Aga harjutamiseks on ka vaja mõnusat siledat teed, sest ega laps seda vuramise mõnusat tunnet kätte ei saa, kui kruus ja killustik kogu aeg ratta põruma panevad.

Ostsin ka jooksuratas.ee kaudu, s.t algul laenutasin kuuks ajaks (vähemast pole mõtet) ja siis jäi päriseks. Aga hoiatan ette, et seal pakutakse ikkagi täiskummidega ja lisavidinateta rattaid, mis on head kerged ja mulle hästi meeldis, aga õhkkummid on muidugi ebatasasel teel ilmselt pehmemad.

Ja ma ei kujuta jah väga ette, mismoodi küll kaubanduskeskustes nendega lapsed vuravad, kes seal siis enam liikuda saab… Mina tassisin nt mänguväljakult tulles poest läbi käies poes lapse jooksukat käe otsas (jällegi, see jooksuratas.ee oma on lihtsalt nii kerge tassida, et pole probleemi), kuskil poes ja siseruumides ma tal sellega küll vurada ei lubanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Plastratastega kolmene täiesti mõttetu. Väntadega kettülekandega ratast pooleteise aastasele ei ostaks, nii väike ei oska veel vändata. Meil läheb jooksurattaga teine hooaeg, laps 2a9k. Täispuhutavad rattad ja sellega saab igasuguse tee peal sõidetud. Üks asi, mille peale ise jooksuratast valides ei oleks tulnud, aga on osutunud väga vajalikuks, on käepide lapsevanemale. Kui laps vahepeal tüdineb sõitmisest, siis tuleb sul endal see ratas selga võtta ja tassida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu ma juba mainisin, siis jooksuratastega tõesti ei sõideta ostukeskuses, aga need pedaalidega ja lükkesangaga on täiesti teemas siin.
Aitäh viimasele käole, oskan sangale tähelepanu pöörata.
See aasta jääb ilmselt ostmata, kuid avastasime et naabrite 3a vanemal lapsel on just see, mida vaja ja saame proovida kui tarvis. Ning nende neiu sõitis samasugusel pinnasel (muru ja kruus, killustik) superhästi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 17:33; 27.03 22:42; 06.04 22:40;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps Jooksuratas/kolmerattaline

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.