Esileht Väikelaps Jooksuratas – kui vanale/pikale lapsele?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Jooksuratas – kui vanale/pikale lapsele?

Postitas:

Küsimus siis pealkirjas 🙂 Kui vanalt laps sellega juba hakkama sai? Ja millist soovitate?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jooksuratta kohta siin aegade jooksul teemaseid tehtud pärus palju, pane ostingusse, saad häid mõtteid.

Minu tüdruk oli u 2a4k, kui ostsime (oli kevad), umbes kuuajalise harjutamise järel oli asi käpas. Alustasime muidugi tagasihoidlikult, nii et esimestel kordadel ta rühkis sellega ehk 20 meetrit, 50 meetrit, 100 meetrit, siis väsis ja ma kandsin ise seda kaasas (õnneks ons ee kerge tassida), aga iga korraga aeg pikenes ja nii ta läks.

Sama jooksuka “pärandasime” sugulasele, kes nüüd sel kevadel sellega õppima hakkas. Tema on pisike tüdruk, kasvukõverate allosas ja sai alles suvel 2a, nii et proovis juba ütleme 1a10k vanuses või nii.

Seega vaata oma lapse pealt, kui osav ta sul on. Jooksukaga on hea alguses harjutada, rahulikult, kiirustamata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jooksurattaid on erineva kõrgusega.

Minu noorim laps hakkas jooksukagas õitma 1,5aastaselt. Paari päevaga oli asi käpas. Nipp seisneb selles, et pead neile õpetama sadula peal istuma (alguses nad tahavad seista, ratas jalgevahel ja niimoodi siis kõndida ja nii ongi ebamugav, aga istuma on vaja õpetada). Pikkust oli tal siis, noh, selline keskmine 1,5aastane, ma ei teagi, alla 90 cm kindlasti, rattaks oli 10″ Milli Mally Dragon, hea väike ratas nii pisikesele. Aasta hiljem sai siis vanemalt lapselt jäänud 12″ jooksuka

Vanem laps alustas umb 2a4k, rattaks oli 12″ Puky. Tema pikkust ma ei mäletagi, ka keskmist kasvu, misiganes see täpselt oli, (mingi 90 ringis äkki?) aga suht nibin-nabin ulatusid alguses jalad maha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.07 16:08; 28.07 15:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene laps 2a1k, 12″ Puky. Sõimise sai selgeks vast kolmandal päeval.
Teine laps 1a8k sama Pukyga, tal ulatusid vaevalt päkad maha, aga tahtmine oli oi kui suur. Me tahtsime talle pisema ratta osta, aga enne kui hooaeg hakkas ja suusad poes velodega asendati, oli tüüp juba sihuke tegija, mis siis, et kannad eriti maha eiulatanud, et ei näinud enam mõtet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Umbes kaheselt sai, alguses sõita ei osanud. Kukkus kõvasti. Peale seda õppis ära ja nüüd eelistab seda isegi pärisrattale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps oli 3a3k vana, kui puky jooksuratta sai. Sõitmise sai esimesel päeval toas harjutades selgeks. Õues tuli pärast seda juba kergelt ka tasakaal, teisel päeval lasi ringi nii, et tõstis jalad rattale ja sõitis. Samas päris kaherattalisega pole me veel proovinud sõitmist, et tea kas sellega sõitma õppmine läheb ka kergemalt?
Kusjuures vanem laps sai kaherattalisega sõitmise selgeks alles 5 aastaselt ja temal polnud jooksukat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps oli 3a3k vana, kui puky jooksuratta sai. Sõitmise sai esimesel päeval toas harjutades selgeks. Õues tuli pärast seda juba kergelt ka tasakaal, teisel päeval lasi ringi nii, et tõstis jalad rattale ja sõitis. Samas päris kaherattalisega pole me veel proovinud sõitmist, et tea kas sellega sõitma õppmine läheb ka kergemalt?

Kusjuures vanem laps sai kaherattalisega sõitmise selgeks alles 5 aastaselt ja temal polnud jooksukat.

Jah, peale jooksukat läheb kergemalt, sest tasakaal juba olemas, põhiprobleem on, kuidas väntamist õpetada (sõltub ka vanusest, kui palju vaja harjutada).

mul mõlemad lapsed 3,5aastaselt vändakale üle läinud (abiratasteta). Esimene siis oli 1 hooaja jooksukaga sõitnud ja teine, kes alustas jooksukaga 1,5selt, oli 2 hooaega jooksukaga sõitnud. Alguses panin paariks nädalaks vändakale abikad alla, et sai siis väntamist õppida (alguses ikka kippusid tagurpidi väntama), aga kui juba näha, et kõik selge ja pilk rohkem teel kui pedaalidel, siis kohe abikad alt, rattale hoog sisse ja korras 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.07 16:08; 28.07 15:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul laps 1a6k, pikkust 82cm ja on olemas smartrike jooksukas, aga jalad maha täistallaga ei ulatu veel ja ega ta sellega midagi teha ka ei oska. Ostsime istmega tõukeratta ka, sellega ulatuvad jalad maha, aga ei oska veel ise sõita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Väikelaps Jooksuratas – kui vanale/pikale lapsele?