Esileht Väikelaps Jooksuratas/tasakaaluratas- milline mudel valida

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Jooksuratas/tasakaaluratas- milline mudel valida

Postitas:

Tere.
Olen tahtnud oma lapsele osta jooksuratast/tasakaaluratast. Laps ise alla 2 aasta, pikkust 75cm. Kaks jooksuratta mudelit on jäänud sõelale: Straider ja Puky. Iga aasta ei tahaks ka nüüd uut ostma hakata. Millist valida, millele tähelepanu ostest pöörada, mida soovitate?
Ette tänades 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina valiksin nende kahe hulgast Strideri ja seda puhtalt välimuse järgi…sest paljudele lastele (mitte kõigile muidugi) saab jooksuratas aastateks lemmikuks ja need kirjud Pukyd näiteks minu maitsega kokku ei lähe (loomulikult maitseasi). Strider on palju auhindu võitnud ja sellega puusse vaevalt et paned, järelturg on olemas, juhul kui sinu laps siiski ei huvitu ja rahast kahju hakkab.

Minu laps armastab oma jooksuratast, tema sõidab sellega kolmandat aastat ja igal pool (ka metsas, nii et õhkrehvid on suureks plussiks), lisaks käsipidur ja hea isteasend. Meil pole küll Strider, aga sarnane näeb välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Nii lühikese lapse puhul ( 75 cm on ju keskmine aastane?) ei oskagi öelda, kas mõni sobiks. Jooksurattaga sõitmisel on oluline, et istudes jalg maha ulataks, peate kindlasti proovima, netist küll ei julgeks tellida. Enamus jooksurattaid on siiski mõeldud lastele pikkusega alates kuskil 85-90 cm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu soovitus: jooksuratas.ee

Ostsin sealt oma lapsele ja ta siiani tegelikult tahab sellega sõita, sest see on meeletult kerge ja mõnus (laps praegu 4a). Seal on nii, et sa saad algul hoopis laenutada (kui mina seda paar aastat tagasi tegin, oli hinnaks vist 69 euri) ja kui rahul oled, jätadki selle hinna eest omale. Helista ja uuri!

Mis puutub kõrgusesse, siis nö väiksemate iste (mis on lühem) annab tõsta, seda me ka tegime, ja kui jääb lühikeseks, siis saab sealt osta ka pikema, mida saab veel kõrgemale tõsta. Seda viimast mina ei teinud, sest arvasin, et on aeg lapsele “päris” rattasõitu õpetada ja sain tuttavalt abiratastega ratta. Aga kuna need “päris” rattad (väntadega siis) on tegelikult ikka megarasked, on neid ilgelt vastik kaasas tassida ja lapsele endale ka raske. Minu laps eelistabki jooksuratast ikka veel eelkõige sellepärast, et see on nii kerge ja ta saab sellega ise nii kenasti hakkama. “Päris” rattaga on ta hädas eriti siis, kui ära väsib – väntamine nõuab jõudu ja kes seda siis tassib, ikka vanemad, eks ole, ja see on ilge kobakas. Lapsel endal käekõrval lükata ka tüütu, just raskuse ja abirataste tõttu.

Kui ma algul jooksuka laenutasin (jooksuratas.ee), siis esimese hooga läks meil see õppimine tasaselt. Läksime õue, võtsime kaasa, laps proovis kümmekond meetrit, siis enam ei tahtnud, mina tassisin ise. Kuna tegu kerge rattaga, polnud probleemi. Iga päevaga proovis natuke rohkem. Kuu aja pärast, kui oli aeg ratas kas tagastada või nö välja osta, polnud laps veel täiesti selgeks seda vuramist saanud, aga ma vaatasin, et ikka tasapisi läheb ja otsustasin, et ei tagasta. Saingi lihtsalt selle raha eest endale jätta. Ja suveks (ostsin aprillikuus) oli laps juba tõsine jooksuka proff ja laseb siiamaani mõnusalt sellega. Nii et soovitan. Ausalt, ma ei näe mõtet igasugustel imevidina-lisadel jooksuratta küljes. Teevad lihtsalt ratta raskemaks ja annavad hinda juurde. Aga kui rahas pole küsimus, siis pole muidugi vahet.

Üks väike märkus veel: algul ma arvasin, et ehk oleks pidanud valima jooksuratta, millel on olemas see koht, kuhu saab toetada jalad, kui ratas vurab. Et lapsel oleks mõnusam. Aga nägin oma lapse pealt, et see ei olnud küll põrmugi vajalik. Nüüd, kui ta juba suurem on, võiks tõesti ehk see jalaalune olemas olla (jooksuratas.ee omadel ei ole, vähemalt paar aastat tagasi polnud), aga kuna nüüd õpib juba väntamisega sõitmist, siis niikuinii enam jooksukat ei kasuta nii palju ja pole enam vahet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väike puky sobib sellisele suurusels, Striderit ei ole näinud, kas väiksele sobib, see jooksuratas.ee lingil on ka päris kobe. Puky on suht raske, sest on terasraam, isegi kõige väiksem.
Meil kimab väiksem alates 2.eluaastast ringi (no esimene aasta väga ikka ei kimanud 😛 nüüd ei jõua järele). Just ostsin suurema Stiga ratta mommibeebi.ee st, mis sobiks 5a ja suuremale, kuna väike Puky jäi ikka kapitaalselt väikeseks juba, aga tahtsin midagi kergemat.
Suurematest lastest on jäänud 12tolliseid rattaid mitu, aga on rasked ja rümakamad, abirattad teevad asja veel palju kohmakamaks, niiet meil võetakse garaazist ikka esimesena jooksuratas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 10:22; 13.04 12:52; 13.04 14:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks, selle jutuga, et mingit mudelit saab laps veel viieaastaseltki kasutada, ära lase end võluda. Viieaastane laps on ammu pedaalidega rattale kolinud, kui talle vähegi võimalust selleks pakkuda.
Su alla kahene sõidab jooksukaga sel suvel ja võibolla ka järgmisel suvel. Minu 2,5ne, kes eelmine suvi jooksukaga sõitis, pusib juba pedaalidega rattaga. Sõitmisega saab hakkama, aga nati keeruline on sõitma hakates tasakaalu hoida (abikaid ei ole). Kui koduhoovist kaugemale tahame minna, võtame veel jooksuka.

Vali võimalikult kerge ratas, millel laps ennast praegu mugavalt tunneb. Aasta päeast ei ole see veel lootusetult välike ja kahe aasta pärast ei vaata ta sul nagunii enam jooksuka poolegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks vaidleks vastu väitele, et : Viieaastane laps on ammu pedaalidega rattale kolinud, kui talle vähegi võimalust selleks pakkuda.
Meil saab sügisel üks lastest 6 ja keeldub siiani tavalise ratta selga minemast. Jooksukas. Ainult jooksukas on see, millega nõus sõitma. Kaks vanemat last ja sõitsid sellis vanuses tavalise rattaga.

Noorim, kes hetkel 1.a.9.k ja u 85 pikk, sai endale Puky kõige väiksema jooksuka. Paar korda proovis ja sai juba üsna ilusti hakkama. Nüüd pole nädala jagu saanud sõita, kuna haige.
Aga suuremat ratast poleks küll saanud osta, sest ka selle kõige väiksemaga ulatavad tal jalad vaevalt maha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps on hetkel 4,5 ja iga kell sõidab parema meelega jooksukaga kui jalgrattaga (tal on neid 4 valida 12-14 tollised), muidugi kavatsen tavalisel jalgrattal abirattad suvel ära võtta, siis saab sõit paremaks. Abirattad tegelikult ei õpeta midagi, kobakad ja isegi ohtlikud (mitu korda on mäeküljel ratas lihtsalt külili kukkunud).
See ostetud stiga ratas kannatab kuni 50kg, niiet sõidab kaua sõidab. 6aastased said omale suured rattad juba suveks. Pealegi treenib joooksuratas jalalihaseid ühtasemalt ja tugevamini kui pedaaliga siblimine.

Aga praegu oli teema hoopis muust, meil oli kõige väiksem Puky ja olin rahul, aga kui oleks kergem ratas võtta, siis soovitaksin teemaalgatajale kergema kaaluga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 10:22; 13.04 12:52; 13.04 14:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sõitsid mõlemad lapsed MillyMally Dragoni jooksurattaga: http://www.4kids.ee/milly-mally-dragon-jooksuratas-roheline/. Väga kerge ja hea ratas, laps suudab seda ka ise tõsta, kui vaja (alumiiniumraamiga). Vastu pidas ka hästi, sõitsid mõlemad lapsed ja pärast andsin veel edasi sõbrannale, kelle 3-aastane sellega praegu sõidab.

Tuttavate kogemuse järgi ei soovitaks puidust ratast, ühel läks lihtsalt pooleks, kui laps sellega kukkus, teisel oli nii kobakas, et laps ei suutnud seda ise sättida jalge vahele ja hoida ja ei tahtnud üldse sellega sõita.

Kui laps on lühemat kasvu, siis peaks vaatama ka raami suurust, st et sadulas istudes käed ilusti lenksuni ulatuks, jalad maha ulatuks jne. Need MillyMally rattad on mu meelest väiksemat sorti raamiga, nii et kui õnnestub kuskil poes vaatamas käia, siis võite proovida.

Meil oli mõlemal kasutusel u 2,5-4,5-aastaselt. Umbes 4,5-aastaselt said 16-tollise tavalise ratta ja kuna jooksurattaga oli tasakaal selge, siis abikaid polnud vaja, said kohe sõidu selgeks.

Meil lapsed väiksematena abiratastega väikeste ratastega ei tahtnudki sõita, kuna 12-tollise abikatega rattaga on tegelikult üsna raske vändata ja edasi saada. Nii et jooksuratas oli ikka lemmik, kuni olid nii pikad, et said 16-tollise suurema pedaalidega rattaga sõitma hakata. Prooviks järelturult ostetud 12-tolline pedaalide ja abikatega ratas jäigi seisma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka poisile jooksuratas meeldib rohkem kui tavaline ratas. Saab 4a vanuseks nüüd ja on 110cm pikk. Meil on mingi vanem MillyMally mudel ja see on talle kahjuks täitsa väike, on vist 10″ ratatega. Selle suve tahaks ikka veel sõita, just kodu hoovis ja teel, siin tavalise rattaga natuke ebamugav. Päris tuttuut üheks hooajaks ei raatsi eriti osta, kui kellegil natuke suurem jooksukas müügis on, siis andke märku 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil Hawaii Expressist ostetud Classic. Ülikerge ja täitsa kobeda välimusega. Nüüd hakkab teine laps seda kasutama, pikkus ca 80 cm. Kui iste kõige alumisel astmel, siis saab istuda ja jalad on maas, kuid hetkel alles tutvumise faas tal. Tahan ka rõhutada, et kui jookusratta aeg läbi, siis ära pane suurele rattale abirattaid külge, siis läheb kõik see jooksurattal õpitud tasakaalu hoidmine raisku ja laps hakkab oma keha rattal valesti hoidma/kallutama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 13:34; 13.04 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sageli võib olla ka põhjuseks, miks suurele rattale ei taheta nii kergesti üle minna, see, et lapsele on ostetud kobakas ja raske ratas. Ratas peab olema võimalikult kerge (nt Earlyrider, Islabikes). Jama ka veel see, et paljudel ratastel on käsipidurid sellised, mis mõeldud täiskasvanutele ja laps ei ulata neid vajutama. Lisandusvad veel probleemid istumisasendiga, mis pole ergonoomiline “tänu” raami valele ehitusele. Minu point – kerge jooksurattaga tasakaal! selgeks ja siis otse edasi abiratasteta suurele rattale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 13:34; 13.04 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii on. Need 12-14tollised odavamad lasterattad ongi kobakad, halva jooksuga, halva raami ja sadula ja piduritega. Siiani ostsin odavaid rattaid, aga nüüd said suuremad omale korralikud 20tollised Classicud ja need on niiii kerged ja mõnusad, ratta seljas on nii HEA istuda, siis tunduvad nende vanad rattad veel eriti jubedad sõita.

Vaike Puky on soodushinnaga hetkel: https://www.mommibeebi.ee/products/show_product/1117

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 10:22; 13.04 12:52; 13.04 14:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan ka http://www.jooksuratas.ee ratast! Väga kerge, eelmisel aastal ostsime oma kaheaastasele kingiks.Talvel sõitis toas sellega ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ka jooksuratas.ee ratas – tõesti kerge. Ostsime poisile, kui oli 1,5-aastane umbes ja ta oli ikka pisike poiss – 80 cm. Ratas oli üsna paras (sadul kõige madalamal), aga sel esimesel suvel eriti ei sõitnud, pigem jalutas ratas jalge vahel. See kevad on siis 2,5 ja sõidab esimest korrast saati nagu vana mees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äitäh kõigile 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

75 cm lapsele ei pruugigi sobida. Minuarust ka stride, jooksuratas.ee rattad madalamas astmes kui ka väiksem puky on ikka 80+cm lapsele (just otsime oma 1,5a lapsele).

Aga pigem soovitan siis strider või jooksuratas.ee – neid ok ka järgmine aasta kasutada, samas puky 10″ oleks 2-2,5aastasele väike.

Meile isegi tundub, et 12″ puky meie 3,5 all näeb välja nagu elevant sipelga seljas (laps umb 100 cm).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Väikelaps Jooksuratas/tasakaaluratas- milline mudel valida

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.