Esileht Tööelu, raha ja seadused. Jõulu firmapidu

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 73 )

Teema: Jõulu firmapidu

Postitas:
Kägu

Kui ettevõtte käive on korralik ja omanik ostab ettevõtte nimele, aga oma naise kasutusse uue kalli MB maasturi, siis nagu raha on mida kulutada.

Ja mis see sinu asi on, kuidas omanik oma isiklikku raha kulutab? Sinu palk on makstud, sulle võlgu ei olda? Siis muu pole sinu asi.

Uskumatu, milline väiklus.

+13
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ettevõtte käive on korralik ja omanik ostab ettevõtte nimele, aga oma naise kasutusse uue kalli MB maasturi, siis nagu raha on mida kulutada.

Ja mis see sinu asi on, kuidas omanik oma isiklikku raha kulutab? Sinu palk on makstud, sulle võlgu ei olda? Siis muu pole sinu asi.

Uskumatu, milline väiklus.

Üüri-kägu jälle ettevõtjaid õpetamas siin?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma oma 5 töötajat restorani õhtusöögile kutsun, kas siis peaks restoranil mingi menüü lasta kokku panna (teevad nad seda?) või on parem kui iga töötaja saab ise seal toidu valida? Talumatustest ei ole kuulda olnud.

Kui restorani broneerid, siis nad ütlevad, mida nad soovivad või soovitavad. Ma olen broneerinud nii kümnele ja sageli soovitakse jah eelnevalt teada, mida süüakse. Sel juhul ma tavaliselt lasen inimestel ette valida menüüst. Viie puhul ehk sellist ettetellimist ei nõuta restorani poolt, aga võid ju näiteks eelroa siis ette tellida. Sõltub ka, kas mõtled päris restorani või pigem mingi veidi vabam koht. Neis vabamates kohtades olen ma enamasti alustuseks mõned vaagnad tellinud väikesele seltskonnale. Korralikus restoranis nii muidugi ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üüri-kägu jälle ettevõtjaid õpetamas siin?

Mis su probleem on? Kadedus? Osta endale ka MB maastur, siis pole vaja teiste autosid nillida. Paistab, et tegu raamatupidajaga, sest kustkohast tavaline liinitööline teaks, et auto firmale ostetud. Mage.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ettevõtte käive on korralik ja omanik ostab ettevõtte nimele, aga oma naise kasutusse uue kalli MB maasturi, siis nagu raha on mida kulutada.

et jätab oma naisele auto ostmata ja toidab oma töötajate kaaslasi?

Sa ei saanud aru, mida sinu tsiteeritud kägu kirjutas. Et omanik ostab firma kasutusse uue maasturi, aga sõitma hakkab sellega omaniku mitte antud firmas töötav naine. Sellisel juhul pooldaks ka pigem töötajate koos kaaslastega jõulupeole kutsumist.

Isiklikult eelistan, et firma üritused on firma töötajatele, koos abikaasaga käin muudel üritustel. Ma ei tunne enamuse oma kaastöötajate abikaasasid või elukaaslasi, ammugi mitte lapsi või vanemaid, nemad minu omi ka mitte. Siis peaksingi kogu aeg oma kaaslasega suhtlema ja vaatama, et tal igav poleks ja ennast kõrvalejäetuna ei tunneks. Minu abikaasa on üsna hea suhtleja, temal võib-olla probleemi polekski, mina ise võõrastega väga juttu alustama ei kipu, seega minul võiks küll tema firmaüritusel veidi üksildane olla.

Teemaalgatusse kahjuks kaasa rääkida ei oska, kirjastiili järgi võiks ju midagi oletada, aga kollektiivi suurus jääb siiski selgusetuks, vanusegrupiks pakuks nooremat aga võin ka eksida.

Ma sain VÄGA HÄSTI aru, mida ta kirjutas ja just sellele vastasingi. See on tema raha ja ta teeb sellega täpselt seda, mida tahab.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma jälle ei saa aru neist, kes oma kaaslase jõulupeole või suvepäevadele kaasa pressivad, et kas ei usalda muidu üksi lasta? Ja millise auto omanik oma naisele ostab – ei ole ka kellegi teise teemaks.  Et siis kah mure, et saaks kaaslase ettevõtte arvel süüa/juua.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma oma 5 töötajat restorani õhtusöögile kutsun, kas siis peaks restoranil mingi menüü lasta kokku panna (teevad nad seda?) või on parem kui iga töötaja saab ise seal toidu valida? Talumatustest ei ole kuulda olnud.

Kui restorani broneerid, siis nad ütlevad, mida nad soovivad või soovitavad. Ma olen broneerinud nii kümnele ja sageli soovitakse jah eelnevalt teada, mida süüakse. Sel juhul ma tavaliselt lasen inimestel ette valida menüüst. Viie puhul ehk sellist ettetellimist ei nõuta restorani poolt, aga võid ju näiteks eelroa siis ette tellida. Sõltub ka, kas mõtled päris restorani või pigem mingi veidi vabam koht. Neis vabamates kohtades olen ma enamasti alustuseks mõned vaagnad tellinud väikesele seltskonnale. Korralikus restoranis nii muidugi ei saa.

Kuskil ei nõuta, et ette telliks. 10 inimest ei ole just väga suur rahvahulk. Pigem on  ettetellimine soovituslik, et ei peaks tühja laua taga ootama. Hea köök suudab ka käigu pealt teha tellimusi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuskil ei nõuta, et ette telliks. 10 inimest ei ole just väga suur rahvahulk. Pigem on  ettetellimine soovituslik, et ei peaks tühja laua taga ootama. Hea köök suudab ka käigu pealt teha tellimusi.

No ma kasutasin väljendit, et sageli soovitakse teada. Ma tõesti ei ole proovinud sellest soovitusele vastu vaielda, nii et ma ei tea, kas see oleks nõudmiseks muutunud või ei.

Aga no kui vaadata viimast kohta, kus ma broneerisin (tõesti ei ole restoran), siis seal on küll nõudmine: Alates 10 koha broneerimisega kaasneb kohustuslik ettetellimus !

http://www.villemipubid.ee/vana-villem/kontakt/broneeri-laud/

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No restoranil ja pubil on vaks vahet ka. Pubis, kus on menüü 5 lk. pikkune, on see ka arusaadav.

Heas restoranis on menüü kompaktsem ning rahva läbivoolavus on ka väiksem.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ettevõtte käive on korralik ja omanik ostab ettevõtte nimele, aga oma naise kasutusse uue kalli MB maasturi, siis nagu raha on mida kulutada.

Ja mis see sinu asi on, kuidas omanik oma isiklikku raha kulutab? Sinu palk on makstud, sulle võlgu ei olda? Siis muu pole sinu asi.
Uskumatu, milline väiklus.

Ei ole ju isiklik raha, kui ettevõttele osteti!

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ettevõtte käive on korralik ja omanik ostab ettevõtte nimele, aga oma naise kasutusse uue kalli MB maasturi, siis nagu raha on mida kulutada.

Ja mis see sinu asi on, kuidas omanik oma isiklikku raha kulutab? Sinu palk on makstud, sulle võlgu ei olda? Siis muu pole sinu asi.

Uskumatu, milline väiklus.

Ei ole ju isiklik raha, kui ettevõttele osteti!

Kui see on tema ettevõte, siis see on ka tema raha. Pole selles mõttes vahet, kas võtab selle raha ettevõttest välja dividendidena, see on siis juba eraisiku raha, ja ostab auto endale või ostab auto otse ettevõttele. Raha välja võttes tuleb veel ka tulumaks maksta ettevõttel dividendide summalt. Seega on igal juhul mõistlikum otse ettevõttele osta, siis jääb tulumaksu osa alles ja äkki saab ka selle jõuluprae lubada.
Ei ole vaja teise rahakotis sorida, kui asja ei jaga.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole ju isiklik raha, kui ettevõttele osteti!

Appi!

Kelle oma see raha siis on, kui ettevõte kuulub talle? Ei imesta enam lollusi lugedes, et töölised võivadki päriselt arvata, et ettevõte kuulub neile ning neil on täielik õigus seda raha kulutada.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole ju isiklik raha, kui ettevõttele osteti!

Sinu kui töötaja raha see ka ei ole. Sina saad ainult kokkulepitud palka. Kui VÄGA veab ja sa palju ei ussita, siis jõuludeks sülti ka.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ettevõtte käive on korralik ja omanik ostab ettevõtte nimele, aga oma naise kasutusse uue kalli MB maasturi, siis nagu raha on mida kulutada.

Ja mis see sinu asi on, kuidas omanik oma isiklikku raha kulutab? Sinu palk on makstud, sulle võlgu ei olda? Siis muu pole sinu asi.

Uskumatu, milline väiklus.

Ettevõtte raha ei ole omaniku isiklik raha. Isiklikuks saab see dividendimaksega.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on nn jõululõuna. Pidu kui sellist ei ole.

Transpordi firmas jah? ????

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ettevõtte raha ei ole omaniku isiklik raha. Isiklikuks saab see dividendimaksega.

Kas keegi keelab omanikul autosid osta? Ei.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ettevõtte raha ei ole omaniku isiklik raha. Isiklikuks saab see dividendimaksega.

Auto ostetigi firmale, kõik korrektne.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ettevõtte käive on korralik ja omanik ostab ettevõtte nimele, aga oma naise kasutusse uue kalli MB maasturi, siis nagu raha on mida kulutada.

Ja mis see sinu asi on, kuidas omanik oma isiklikku raha kulutab? Sinu palk on makstud, sulle võlgu ei olda? Siis muu pole sinu asi.

Uskumatu, milline väiklus.

Ettevõtte raha ei ole omaniku isiklik raha. Isiklikuks saab see dividendimaksega.

Võib ka ettevõtte kontol olevat raha vabalt kasutada, kuni kõik on seaduse piires.
Ta võib ettevõtte kontolt naisele uue pesu ka osta kui soovib ja selle summa pealt tulumaksu ära maksab. Seega pole nagu erilist vahet, kelle kontol raha seisab, see kes seda käsutab ja kasutab, selle raha see on.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabalt võib, seadusega lubatud, osta firmale auto. Kui sellega tehakse erasõite, siis makstakse igakuiselt maksu, mida võimsam mootor/auto, seda suurem summa maksudeks, riik saab maksud ja mitte vähe. Ühelgi kadedal pole midagi vinguda.

Muide, ka  oma töötajate jõulupidu läheb maksustamisele, nii et vähem vingu, firmale on palju kasulikum kui jõulupidu ei tee.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötajate jõulupidu läheb maksustamisele, kui see ka vormistatakse sellisena. Tavaliselt vormistatakse see koolitusena ja restod on nõus selle nii tegema.

Meil ettevõttes on ka kord aastas spaapuhkused ettevõtte kulul. Needki lähevad koolitusena raamatupidamisse. Tean seda, sest mina organiseerin neid ja saadan arved tasumisele.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabalt võib, seadusega lubatud, osta firmale auto. Kui sellega tehakse erasõite, siis makstakse igakuiselt maksu, mida võimsam mootor/auto, seda suurem summa maksudeks, riik saab maksud ja mitte vähe. Ühelgi kadedal pole midagi vinguda.

Muide, ka oma töötajate jõulupidu läheb maksustamisele, nii et vähem vingu, firmale on palju kasulikum kui jõulupidu ei tee.

Ja jah, ausad teevad nii. Reaalsus on see, et kui ettevõtte tegevusvaldkond võimaldab, siis kõik autod on töösõitudeks registreeritud ja keegi seda erisoodustust ei maksa. Eriti praegusel ajal kus kodukontor on tavaline nähtus.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jõulu firmapidu, firma jõulupidu, pidu firmajõulu….

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

jõulufirma pidu

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naisest on ikka midagi firmale kasu, aga ei hakka töötajad midagi rohke/paremini söömingu pärast tegema.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabalt võib, seadusega lubatud, osta firmale auto. Kui sellega tehakse erasõite, siis makstakse igakuiselt maksu, mida võimsam mootor/auto, seda suurem summa maksudeks, riik saab maksud ja mitte vähe. Ühelgi kadedal pole midagi vinguda.

Muide, ka oma töötajate jõulupidu läheb maksustamisele, nii et vähem vingu, firmale on palju kasulikum kui jõulupidu ei tee.

Ja jah, ausad teevad nii. Reaalsus on see, et kui ettevõtte tegevusvaldkond võimaldab, siis kõik autod on töösõitudeks registreeritud ja keegi seda erisoodustust ei maksa. Eriti praegusel ajal kus kodukontor on tavaline nähtus.

Ainult registreerimisest on vähe, geps peab peal olema. Paberil sõidupäevikut ei pea enam keegi.
Aga kindel on see, et kes susserdada tahab, see seda ka teeb. Igasuguseid võimalusi on.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabalt võib, seadusega lubatud, osta firmale auto. Kui sellega tehakse erasõite, siis makstakse igakuiselt maksu, mida võimsam mootor/auto, seda suurem summa maksudeks, riik saab maksud ja mitte vähe. Ühelgi kadedal pole midagi vinguda.

Muide, ka oma töötajate jõulupidu läheb maksustamisele, nii et vähem vingu, firmale on palju kasulikum kui jõulupidu ei tee.

Ja jah, ausad teevad nii. Reaalsus on see, et kui ettevõtte tegevusvaldkond võimaldab, siis kõik autod on töösõitudeks registreeritud ja keegi seda erisoodustust ei maksa. Eriti praegusel ajal kus kodukontor on tavaline nähtus.

Ainult registreerimisest on vähe, geps peab peal olema. Paberil sõidupäevikut ei pea enam keegi.

Aga kindel on see, et kes susserdada tahab, see seda ka teeb. Igasuguseid võimalusi on.

Kus kohas see GPS nõue veel on? Töötan transpordiga seotud ettevõttes, kus kõik ettevõttele soetatud sõidukid(sõiduautod) on kasutuses töösõitude jaoks ja mitte ühelgi pole GPS seadet paigaldatud.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi algset küsimust ka mäletab….? Minu meelest see auto erisoodustusest küll ei olnud:)

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi algset küsimust ka mäletab….? Minu meelest see auto erisoodustusest küll ei olnud:)

Naisele auto ostmine kõnetab rohkemaid kui jõuludele firmapeo korraldamine.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saku suurhall korraldab ka jõulugalat ettevõtele. Uuri

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täpselt sama, miks peaks võõraid inimesi kutsuma?

miks peaks kolleegide kaaslased olema võõrad inimesed?  Meil on nt suvepäevad peredega, sealt ju kõik tuttavad. Ja kuna on toredad inimesed, siis ongi jõuluüritus kaaslastega.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 73 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Jõulu firmapidu