Esileht Koolilaps Jõuluball koolis 7-9 klassi lastele.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Jõuluball koolis 7-9 klassi lastele.

Postitas:
Kägu

Tere! Lapsel on esimest korda koolis jõuluball toimumas. Kuna nii pidulikku kleiti pole hetkel kapis olemas, kas oleks kellelgil võimalik nõu anda, milline kleit oleks sinna sobilik ning millisest poest seda leida võiks? Välistame lühikesed peokleidid, pigem pidulikumad. Samuti oleks vaja sinna juurde kingi, mis on vist kõige suurem probleem..Millised ja kui suure kontsa kõrgusega? Hea oleks, kui asukoht oleks Tartu, kuid sobivad ka muud kohad. Aitäh, kui oskate aidata!

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline Tartu kool niii väikestele ballli teeb?

 

 

+2
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Google aitab: jõuluball 7-9 klass

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pikad kleidid osadel. Ballikleite taaskasutuskeskustes ja kirbukates küll olnud. Lisaks siis laenutamine.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kingad ikka sellised, millega laps kõndida suudab. Kui siiani kontsakogemust pole, miks peaks siis äkki kontsa ballile alla panema?

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötasin mõni aasta tagasi põhikoolis, kus jõuluballe korraldati.

Päris selliseid ballikleite, mida täiskasvanu ballidel kannavad, ei näinud. Kanti tavalisi pidulikke riideid ja jalas olid samuti pigem madalad jalanõud, isegi tennised/tossud. Keegi kellelgi viltu ei vaadanud, peamine oli, et oleks mõnus tantsida ja olla.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui eelnev kontsakogemus puudub, soovitan ruutkontsaga algajate võistlustantsukingi, näiteks selliseid: https://evelily.com/toode/laste-seltskonnatantsu-kingad-jazmin/

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötasin mõni aasta tagasi põhikoolis, kus jõuluballe korraldati.

Päris selliseid ballikleite, mida täiskasvanu ballidel kannavad, ei näinud. Kanti tavalisi pidulikke riideid ja jalas olid samuti pigem madalad jalanõud, isegi tennised/tossud. Keegi kellelgi viltu ei vaadanud, peamine oli, et oleks mõnus tantsida ja olla.

Lisan veel, et tegu oli ka Tartu kooliga. Seal on jõuluballe tehtud juba nii 5-6 aastat. Kui ehk ongi sama kool, siis tõesti soovitus on mitte üle mõelda ja üle pingutada.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kaheksandik käis sõbrannadega enne balli kaltsukatiirul ja said 3 euro eest kleidid.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötasin mõni aasta tagasi põhikoolis, kus jõuluballe korraldati.

Päris selliseid ballikleite, mida täiskasvanu ballidel kannavad, ei näinud. Kanti tavalisi pidulikke riideid ja jalas olid samuti pigem madalad jalanõud, isegi tennised/tossud. Keegi kellelgi viltu ei vaadanud, peamine oli, et oleks mõnus tantsida ja olla.

Lisan veel, et tegu oli ka Tartu kooliga. Seal on jõuluballe tehtud juba nii 5-6 aastat. Kui ehk ongi sama kool, siis tõesti soovitus on mitte üle mõelda ja üle pingutada.

Mis muusika oli? Sest kui enamvähem tavakas disko, siis.. muidugi pole vaja pingutada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötasin mõni aasta tagasi põhikoolis, kus jõuluballe korraldati.

Päris selliseid ballikleite, mida täiskasvanu ballidel kannavad, ei näinud. Kanti tavalisi pidulikke riideid ja jalas olid samuti pigem madalad jalanõud, isegi tennised/tossud. Keegi kellelgi viltu ei vaadanud, peamine oli, et oleks mõnus tantsida ja olla.

Lisan veel, et tegu oli ka Tartu kooliga. Seal on jõuluballe tehtud juba nii 5-6 aastat. Kui ehk ongi sama kool, siis tõesti soovitus on mitte üle mõelda ja üle pingutada.

Mis muusika oli? Sest kui enamvähem tavakas disko, siis.. muidugi pole vaja pingutada.

Kuna selles koolis oli ballidel korraldamise põhjus see, et teisel veerandil õppisid lapsed peotantse kehalise tundides ja ball andis võimaluse neid oskusi ära kasutada, siis mängiti ballil samu laule, mille järgi nad tundides harjutasid. Lisaks oli ka mingi niisama diskotamise laule lõpus.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma see viimane Kägu. Tahtsin lisada veel, et muidugi, kui lapsel on soov ballikleidi ja kontsakingadega minna ja perel on võimalik seda lubada, siis miks mitte. Aga ei maksa asja võtta nii, et uhke kleidi ja kingadeta minna ei kõlba.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teada on Tartus täitsa olemas peokleitide laenutus. Varem oli koos pulmakleitide poega see. Uuri netist. Kingi soovitan mugavaid ennekõike.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline Tartu kool niii väikestele ballli teeb?

Kui põhikooli abituriendid on kooli jaoks veel “nii väikesed”, kui vana vanus su meelest siis kooliballi jaoks paras on?

Minu lapse koolis algasid ballid teisest klassist ja see oli lastele põnev ning oodatud sündmus. Kusjuures riietumine ei osutunudki tegelikult nii suureks probleemiks, kui vanemad alguses kartsid. Ballile sobiv peokleit ei tähenda kallist disainerrõivast, vaid hoopis sellist kleiti, mis on piisavalt avar, võimaldades lapsel sellega normaalselt tantsida. Sama ka kingadega. Siin ühe käo soovitatud variant ehk algajate peokingad on ka meil juba mitu aastat vastu pidanud ja järelturul on neile hea nõudlus.

Tossude-teksadega meie koolis ballil ei  käida. Samas mu jaoks on elementaarne, et nii nagu minul ja mu abikaasal on kapis olemas ka üks pidulik komplekt erinevate tähtsündmuste (pidu, ball, teater, pulmad, matus vms) tarbeks, nii on ka pere kõikidel lastel olemas sellised riided. Palju asju on ostetud järelturult või noname brändid, kuid sellel pole tähtsust. Ei saa hästi aru neist, kel noored juba põhikooli lõpetamas, ja pole mitte ühtegi kingapaari, ainult tossud.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui põhikooli abituriendid

Abiturient on keskkooli või gümnaasiumi lõpuklassi õpetaja. Põhikoolis ei ole abituriente, sest põhikool ei ole abituurium. 7-9 klass on põhikooli vanem aste, kui tahad peenemat nimetust kasutada, siis progümnaasium (kooliaste, mis eelneb gümnaasiumis õppimisele.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, ikka lõpetaja , mitte õpetaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamus siiski üritab omale ballikleite lubada. No need binaarsed on muidugi omaette teema. Peaasi, et laps oma valitud riietuses pidu naudib. Koolis nagunii kõik teavad, kes kuhu gruppi kuulub. 

+1
-14
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Enamus siiski üritab omale ballikleite lubada. No need binaarsed on muidugi omaette teema. Peaasi, et laps oma valitud riietuses pidu naudib. Koolis nagunii kõik teavad, kes kuhu gruppi kuulub.

Minu tütar paneb ka ballile selga ülikonna, lasku käia, kui soovib. Ka binaarsed või poisid saavad riietuda pidulikus stiilis. Siin grupis pigem üritati tekitada arutelu sellest, et kas üldsegi pidulikke rõivaid on vaja, võiks ju ballilegi minna tossudes-teksades.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline Tartu kool niii väikestele ballli teeb?

Nii väikestele?!

Tallinna eliitkoolides on ballid tavapärane juba 3.klassis!

Loomulikult on peotants õppeprogrammi osa juba alates 1. klassist.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No millal siis veel õpetada lastele, et on olemas pidulikumaid üritusi ja et saaks kanda pidulikumaid ilusamaid riideid ja lükata selg sirgemaks? Väga normaalne, et kool hoolitseb sellise asja eest. Teise tiiru poodidest on võimalik saada nii kleite kui kingi, lisaks ka osta.ee ja FB market.

Ja ma leian, et kõike tähtsam pole, et lapsel oleks megamugav, vaid lapsena tulebki harjutada, et ka piduriietes olemine oleks mugav, et õlad taha ja selg sirgu ajada oleks normaalsus, mitte ebamugavus, et ülikonnapintsak seljas oleks lihtne ja väljakantav.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna selles koolis oli ballidel korraldamise põhjus see, et teisel veerandil õppisid lapsed peotantse kehalise tundides ja ball andis võimaluse neid oskusi ära kasutada, siis mängiti ballil samu laule, mille järgi nad tundides harjutasid.

Meil oli samamoodi – peotantsude õpetamine ja harjutamine lõppes balliga. Õpilastele väga meeldis. Ja millised uhked noorukid igapäevaste pusade seest välja ilmusid!

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poest pikka kleiti ja kontsakingi kindlasti ostma ei läheks, mõtetu kulutus. Kaltsukast leides siis muidugi.

Aga äkki hoopis mingi pikem õhulisem seelik + topp (mida ka hiljem kanda saab).

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapse (Tartu) koolis oli üle poolte siiski ülikonnas ja pidulike kleitidega, tennistes-tossudes-teksastes osalejaid ei pannud tähelegi (piltidelt). Kuna ise ei soovinud kasvuealisele tütrele uut kleiti ühekordselt osta, siis Riiamäel asuvast pulmasalongist rentisin, sobivad kingad olid olemas. Seal on päris suur valik pidulikke kleite, millest kõik polegi ainult pulmateemaga seotud. Tean, et meie klassi osad vanemad tellisid ka spetsiaalselt sellks ürituseks riideid. Soovitan samuti kaaluda rentimise võimalust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kanti tavalisi pidulikke riideid ja jalas olid samuti pigem madalad jalanõud, isegi tennised/tossud. Keegi kellelgi viltu ei vaadanud, peamine oli, et oleks mõnus tantsida ja olla.

See on väga kurb. Nii siis tulevadki need dressidega teatris käijad – peaasi, et mugav on.

Aga tore, et lapsed tantsisid. Kui pikalt tantsukursused käisid? Meil oli nüüd kaks aastat pandeemia tõttu paus, aga enne seda igal aastal ball. Tingimuseks oli, et kõik 7.-9.kl õpilased võtavad kursustest osa. Kursused algasid kohe septembris, ball detsembris. Leian, et tantsuoskus on väga oluline.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Leian, et tantsuoskus on väga oluline.

Milleks tingimata?
Kõik inimesed pole võimelised tsntsima peotantsu.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline Tartu kool niii väikestele ballli teeb?

Kui põhikooli abituriendid on kooli jaoks veel “nii väikesed”, kui vana vanus su meelest siis kooliballi jaoks paras on?

Minu lapse koolis algasid ballid teisest klassist ja see oli lastele põnev ning oodatud sündmus. Kusjuures riietumine ei osutunudki tegelikult nii suureks probleemiks, kui vanemad alguses kartsid. Ballile sobiv peokleit ei tähenda kallist disainerrõivast, vaid hoopis sellist kleiti, mis on piisavalt avar, võimaldades lapsel sellega normaalselt tantsida. Sama ka kingadega. Siin ühe käo soovitatud variant ehk algajate peokingad on ka meil juba mitu aastat vastu pidanud ja järelturul on neile hea nõudlus.

Tossude-teksadega meie koolis ballil ei käida. Samas mu jaoks on elementaarne, et nii nagu minul ja mu abikaasal on kapis olemas ka üks pidulik komplekt erinevate tähtsündmuste (pidu, ball, teater, pulmad, matus vms) tarbeks, nii on ka pere kõikidel lastel olemas sellised riided. Palju asju on ostetud järelturult või noname brändid, kuid sellel pole tähtsust. Ei saa hästi aru neist, kel noored juba põhikooli lõpetamas, ja pole mitte ühtegi kingapaari, ainult tossud.

Üks komplekt, millega kåia pulmas, matustel ja ballil? Milline see komplekt küll välja näeb?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Leian, et tantsuoskus on väga oluline.

Milleks tingimata?

Kõik inimesed pole võimelised tsntsima peotantsu.

Tõusikute jaoks pole ratastoolis vm füüsilise puudega laps mingi inimene. Savi, kui tark keegi on, peaasi, et 18-19 saj seltskonnatantse vehib.

0
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mu laps läheb tossudega 🙁 ei suuda ma talle selgeks teha, et ei sobi. Kelle arust ei sobi, küsib tema. Ütlen et toss pole pidulik jalanõu. No ja siis, ütleb tema.

+1
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mu laps läheb tossudega ???? ei suuda ma talle selgeks teha, et ei sobi. Kelle arust ei sobi, küsib tema. Ütlen et toss pole pidulik jalanõu. No ja siis, ütleb tema.

tänapäeval võib toss olla täiega pidulik jalanõu, paljud lõpetavad gümnaasiumi ja/või ülikooli samuti tossudes 😀 kui kontsaga kõndida ei oska, siis pigem mingi tossudega kui ebamugavate kontsakatega

+2
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma mõtlen ka, et kelle asi see on, kas tossud või kingad?! Las noored kannavad, mida tahavad!

0
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Koolilaps Jõuluball koolis 7-9 klassi lastele.