Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Jõulud ilma soovitud lapseta. ( Kellel juba pikemalt pole õnnestunud rasestuda )

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Jõulud ilma soovitud lapseta. ( Kellel juba pikemalt pole õnnestunud rasestuda )

Postitas:

Kuidas jõulud üle elada?
Kuidas vältida küsimusi, kus on teie perelisa?
Kas tunnete ennadt jõulude ajal tavalisest kurvameelsemalt?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.12 13:37; 05.12 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Natuke võib-olla tõesti. Eelmisel aastal sai detsembris 8 kuud proovimist ja ma olin õnnetu, et triipe veel pole tulnud. Rääkisime siis mehega ja mõlesime, et pole hullu, järgmisteks jõuludeks on meil ehk juba beebi käes. Aga ei, aasta on möödunud ja ma pole isegi mitte rase. Õnneks uuel aastal on lootust, et asjad hakkavad liikuma (käime viljatusraviarsti juures). Õnnetuks teeb küll see pikk ja tulemusteta aasta aga ma pole otseselt jõule beebiga kuidagi sidunud. Eks ta raskem aeg võib olla, eriti arvestades seda, et kohtan ilmselt rohkem inimesi (ja rohkem beebisid) ja rohkem neid, kes hakkavad targutama, et kas me lapse saamise peale ei võiks juba mõtlema hakata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2.5 aastat kokku täis triibupüüdmist, ligi 1a peetumisest. Ajastus on kohutav, aga hakkan just nüüd jõulude ajal analüüse ja asju ajama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle kuuga sai täis 5 aastat triibupüüdmist. Emotsionaalselt on väga kurnav…ootus, lootus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina 2.5 aastat püüdnud, 2a tagasi oli katkemine. Esimese aasta ma olin meeletult kurb, eriti jõuludel, kuna seal oli üks äsja vastsündinu perekokkutulekul. Ja katkemine leidis aset Novembri lõpus. Ja no väga kurb oli mõelda, et meie pidime sel päeval oma uudise teatama ja mingit uudist meil ei olnudki enam. Lohutasin ennast samamoodi, et küll järgmiseks aastaks on punu ees jne. Koguaeg kui kurb olin, siis lohutasin nii, kuid noh asjatult.

Mina kusjuures ei olegi enam kurb. Ma olen kuidagi selle asjaga täiesti leppinud, ma isegi ei tea kuidas. Mingil hetkel, kui ma tundsin, et see liialt palju segab mu elu, see asjatu igakuine ootus ja lootus, siis ma muutsin oma suhtumist. Esialgu trampisin kõik tunded ja lootuse nii alla, et mõtlesin, et me niikuinii ei saagi kunagi seda last ja noh ei lubanud endal enam loota. Salaja ikka lootsin, kuid teadlikult mitte ja siis polnudki enam nii kurb, kui punased tulid. Seejärel seadsin endale uusi eesmärke, millega tegeleda. Vahepeal jõudsime pulmi planeerida ja abiellusime, jube hästi olid mõtted koguaeg mujal.

Viljatusravi arstil käidud, diagnoos seletamatu viljatus. Praegu võtame asja rahulikult, ei pinguta enam nn meeletult, ov teste teen kui meeles on, kuid rasedusteste ei ole mingi poolteist aastat kindlasti teinud, asjatu iseenda kurvaks ajamine. Ühesõnaga mina ei ole kurb, kuid ma ise ka ei tea, et kuidas ma siia punkti jõudsin. Ehk ongi see, et ma ei oota ega looda enam miskit ja lihtsalt tean, et meie anname endast niikuinii kõik ja ei saa rohkemat teha selle jaoks, et see beebi tuleks. Kulgeme, elame rahulikult oma elu, tegelen vabatahtliku tööga hästi palju ja see võtab palju aega ja mõtlemist. Ühesõnaga elan vist elu justkui nii nagu me ei püüaks neid triipe, samas aga ootame-loodame ikka 🙂 Ja mina arutanud iseenda ja mehega neid asju hästi palju läbi, mingil hetkel lugesin ka hästi palju ma mäletan, eks sellest oli ka abi, kui teiste lugusid lugeda ja saad aru, et sa ei ole selles asjas üksi.

Aaa ja tegelikult vahepeal suudavad lähedased kurvaks ajada küll. Sellega kui keegi ei mõista, et eksisteerib selline asi nagu seletamatu viljatus ja üritavad meid veenda, et me teeme ise raudselt midagi valesti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.12 16:56; 05.12 11:44; 05.12 12:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele: vabanda, kui pealetükkiv olen, aga kui on tõesti tervis korras ja kõik peaks nagu toimima ja ometi ei toimi, miks te siis IUI-d ei taha proovida? Või ka kohe IVF-i? Muidugi, pole minu asi, aga ma kujutan ette, et samas olukorras ma enam aega ei raiskaks, vaid just võtaksin selle tee ette.

Aga mis puutub kõikide pärimistesse, siis mina ütleksin vist küll lõpuks juba midagi ebaviisakat “viisakalt”, kui muudkui uuritakse ja ei jäeta järele. Noh, kui keegi hakkab jälle uurima, miks teil veel last pole, oleks juba aeg, siis võiks nt öelda:
1) me ei tahagi last
2) lapsetegu uurida on sama ebaviisakas nagu teise rahakotti piiluda
3) mina ju sinu käest ei küsi, miks sul lapsi on/pole, miks sa minu käest kogu aeg uurid
Esimesel juhul jäetakse lõpuks rahule, kui kõik arvavad, et näed, need ei tahagi lapsi. Teisel juhul peaks nad taipama, set selle paari käest pole vaja küsida, panevad pahaks. Kolmandal puhul on otse öeldud, et ära päri.
Ja lõppude lõpuks võib alati öelda, et me ei saagi lapsi ja rohkem ma sel teemal rääkida ei soovi. No mida neil teistel siis veel seletada on?

Võib-olla ma olen naiivne, aga kui ikka teistele korralikult lajatada, siis peaksid nad inimese rahule jätma ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsustasime, et ootame pool aastat veel ja kui siis ka triipe pole, siis otsustamegi IVF’i kasuks. Ja lähedased, ehk minu õed-ema, kes teavad katkemisest ja lapsesoovist, neile olengi mina lajatanud, et ma ei tahagi enam last. Abikaasa perekonnaliikmetega mina jageleda ei viitsi ega taha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.12 16:56; 05.12 11:44; 05.12 12:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

T6esti, seda on ebaviisakas kysida! Ise olen ivf nimekirjas ja lugesin kuskilt, et see näitab inimese harimatust, kui yle 30.aastaselt paarilt (nagu mina) kysida lapseteo kohta. Selleks vanuseks on juba selge, ehk nad t6esti ei soovigi lapsi v6i on neil probleeme sellega.
Ise ma tuttavaid selle kysimusega ei piina, sest tean omast käest, et inimesed v6ivad hakata mind vältima, kui niimoodi pärin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 11:47; 05.12 15:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teil kehakaaluga on? Perekoolist tuleb järjest rohkem esile see, et seletamatu viljatusega inimestel on kehamassiindeksi järgi kaalu liiga palju. Just märkasin, et ka perefoorumis kirjutab 1 pikaaegne viljatu, et kehakaalu normist rohkem ja kardab, et äkki peaks hakkama langetama 😛 Kui ma oleks 3 a juba pingutanud, oleksin ammu kaalu langetama hakanud. Ei pruugi muidugi kaalus olla asi, aga proovima peaks ju lapse saamise nimel erinevaid variante. Edu teile!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.12 12:43; 05.12 13:16; 05.12 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma ei tea, minu meelest üsna loogiline, et kui diagnoosiks on “seletamatu viljatus”, siis kehakaal on nagu täiesti korras. Ja neil kellel ülekaalu, kuid diagnoos seletamatu viljatus, siis järelikult ma eeldan, et arst ei näinud kehakaalus nii suurt probleemi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.12 16:56; 05.12 11:44; 05.12 12:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siit foorumist on jäänud silma, et seletamatu viljatuse diagnoosiga patsientide arstid on soovitanud kaalu langetada, aga diagnoos on ikka seletamatu viljatust, mitte kaalust tulenev viljatus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.12 12:43; 05.12 13:16; 05.12 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teil kehakaaluga on? Perekoolist tuleb järjest rohkem esile see, et seletamatu viljatusega inimestel on kehamassiindeksi järgi kaalu liiga palju. Just märkasin, et ka perefoorumis kirjutab 1 pikaaegne viljatu, et kehakaalu normist rohkem ja kardab, et äkki peaks hakkama langetama ???? Kui ma oleks 3 a juba pingutanud, oleksin ammu kaalu langetama hakanud. Ei pruugi muidugi kaalus olla asi, aga proovima peaks ju lapse saamise nimel erinevaid variante. Edu teile!

Tüüpiline näide sellest, et seletamatu viljatuseks paarid teevad TEMA meelest ise midagi valesti. Kehakaal? Stress? “proovima peaks ju lapse saamise nimel erinevaid variante” “kui mina oleksin…” bla bla bla. Võibolla on tõesti paare, kellel on mure kehakaaluga ja diagnoos seletamatu viljatus, KUID enamikul seletamatu viljatusega paaridel on kõik juba läbi proovitud ja ära tehtud. Kui SINA oleksid üks neist inimestest, siis sa ei pläriseks siin niimoodi, kui mina ja mina ja mina…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kehakaal normis või isegi alumisel piiril. Ei ole üleliigset pekki ega muud sellist. Olem mõned kilod juurde võtnud, kuid see ei aidanud. Alla olen samuti võtnud, ei aidanud. Olen 174cm ja 59kg

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.12 13:37; 05.12 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teil kehakaaluga on? Perekoolist tuleb järjest rohkem esile see, et seletamatu viljatusega inimestel on kehamassiindeksi järgi kaalu liiga palju. Just märkasin, et ka perefoorumis kirjutab 1 pikaaegne viljatu, et kehakaalu normist rohkem ja kardab, et äkki peaks hakkama langetama ???? Kui ma oleks 3 a juba pingutanud, oleksin ammu kaalu langetama hakanud. Ei pruugi muidugi kaalus olla asi, aga proovima peaks ju lapse saamise nimel erinevaid variante. Edu teile!

Tüüpiline näide sellest, et seletamatu viljatuseks paarid teevad TEMA meelest ise midagi valesti. Kehakaal? Stress? “proovima peaks ju lapse saamise nimel erinevaid variante” “kui mina oleksin…” bla bla bla. Võibolla on tõesti paare, kellel on mure kehakaaluga ja diagnoos seletamatu viljatus, KUID enamikul seletamatu viljatusega paaridel on kõik juba läbi proovitud ja ära tehtud. Kui SINA oleksid üks neist inimestest, siis sa ei pläriseks siin niimoodi, kui mina ja mina ja mina…

Ma lihtsalt uurisin, et kuidas kehakaaluga on, ja tõin esile 1 näite, mida just lugesin. Ei mõtlegi, et kõik on 1 vitsaga löödud, ja ei mõista kedagi hukka. Mul endal on 1 tuttav, kes on tugevalt ülekaaluline ja 10 a seletamatut viljatust selja taga. Arstid räägivad, et ei võta IVF jutule, enne kui kaal pole langenud. Ta kurtis mulle ja küsis nõu toitumise kohta, kui ma seletasin, et majonees ka toidust välja jätta, siis tema hakkas raiuma, et majonees hoopis lubatud ja paksuks ei tee. Vaidlema ei hakanud, enda elu, ise teab mis teeb. Aga ometi ma ei süüdista teda milleski ega mõista hukka, räägin siin anonüümselt, mida ise selles olukorras oleksin juba ammu teinud, aga näkku muidugi kellelegi ei ütleks. Ei lähe ka sinna perefoorumisse kirjutama sellele naisele. Pole mõtet närvi minna, eks igaüks vaatab ise, kas see teema teda puudutab ja kas tahab midagi ette võtta sellega, pealegi soovisin kõigile edu, mitte ei tulnud tänitama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.12 12:43; 05.12 13:16; 05.12 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun ärme kraakle siin, palun. Las olla 1 teema tylidevaba.
Minu kehakaaluindeks on 23. Ei ole ju ylekaal. Aga ivf arst arvas ikkagi, et peaksin alla v6tma 10 kilo, siis oleks 20 ringis kehakaaluindeks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 11:47; 05.12 15:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tutvusringkonnas on pigem probleeme rasestumisega nendel, kes väga kõhnad. Ise pidin ka pisut juurde võtma, siis sain ka triibud. Kuigi võib olla polnud need asjad ülse seotud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Jõulud ilma soovitud lapseta. ( Kellel juba pikemalt pole õnnestunud rasestuda )

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.