Esileht Pereelu ja suhted Jõulude ajal perega koosolemine

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Jõulude ajal perega koosolemine

Postitas:

Kuidas on teil, kes te elate kõik teineteisest kaugel?
Meil mehega on nii, et mehe vanemad elavad soomes ja meie ka ja minu ema/vanaema/kasuisa/õde ja muud lähemad sugulased eestis. Kasvasin vanaema juures, jõulude ajal on alati keskne koht vanaema, kelle juurde kõik lapsed, lapselapsed ja lapselapselapsed kogunevad. Ma hingeliselt tunnen, et mu kodu oli ja on vanaema juures ja just jõulude ajal on see ainuke koht kus ma olla tahan. Samas mees mul mingit tüli sellest ei keeruta, et olen tahtnud kõik jõulud ja aastavahetuse veeta eestis. Kuid ta on teinud märkuseid, et võiksime ka soome ühel aastal jääda ja tema vanematega istuda. Tal on toredad vanemad ja ma saan nendega väga hästi läbi aga ma ei tunne nendega sellist lähedust, et tahaksin jõulud nendega veeta. Ühed jõulud ma siiski pidin nendega olema, sest enne jõule mul sündis laps ja kuna paberid polnud korras siis ma minna ei saanud. Mul oli nutumaik suus ja ma tundsin nagu oleksin mingil ametlikul üritusel. Mingit sellist kodust tunnet polnud. Äi jõi jumala purju ennast ja ämm muudkui jooksis ringi ja tassis toitu lauale. Ja muid külalisi peale nende kahe poja pere neil ei käigi.
Nüüd varsti jõulud tulemas ja mees juba ütles naljaga pooleks, et laevapiletid on nii kallid, et jõulud peame soomes olema. Samas ega mul mees ja ta vend vist väga lähedased oma vanematega pole. Enamuse aja istuvad telefonides ja juttu nad eriti üldse ei räägi.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vihkan jõuluüritusi, punnitatud olemist ja segadust sellega, kes kellele mida kingib. Ideaalis oleks kodus aga peab mööda Eestit sugulasi külastama. Väsitav ja tüütu. Usklikud me ka pole. Aga aja jooksul on tekkinud “traditsioonid”, et kogunetakse ühel pühal minu sugulastega ja teisel mehe sugulastega. Pingutatud õhkkond on mõlemal neist. Keegi saab alati valesti aru sellest, milline kinkimiskord on kokku lepitud ja üldse on väsitav passimine.

Kogunetakse vanema generatsiooni rõõmuks, kusjuures noorem põlvkond omavahel suurt ei suhtle ja istutakse ka siinseal omaette nutiseadmes või oma kaasaga…

Vot selline hala! No ei salli.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib suhtumine, et jõulud peaks iga pere veetma kodus. Vähemalt jõulude esimese püha. Kuidas sinu pere jõulutraditsioonid väljakujunevad, kui sa koguaeg käid külas. Hetkel harjutad oma lapsi, et jõulude ajal tuleb külla minna. Sa jätad nad ilma võimaluses tunda end jõulude ajal kodus väga hästi. Sina lähed oma lapsepõlve tunde järele. See on vahva. Aga sinu eesmärk on ju oma lastele luua oma kodus olemine, mille järgi täiskasvanu järgi igatsema hakatakse.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib suhtumine, et jõulud peaks iga pere veetma kodus. Vähemalt jõulude esimese püha. Kuidas sinu pere jõulutraditsioonid väljakujunevad, kui sa koguaeg käid külas. Hetkel harjutad oma lapsi, et jõulude ajal tuleb külla minna. Sa jätad nad ilma võimaluses tunda end jõulude ajal kodus väga hästi. Sina lähed oma lapsepõlve tunde järele. See on vahva. Aga sinu eesmärk on ju oma lastele luua oma kodus olemine, mille järgi täiskasvanu järgi igatsema hakatakse.

Nii mõneski peres on pere mõiste suurem kui ainult oma vanemad ja õed-vennad: ongi vanaema-vanaisa, kuniks neid on, ja kõik nende järeltulijad jõulude ajal koos – ilma igasuguse pingutatuse ja sunnita, lihtsalt sellepärast, et kõik tahavadki kord aastas sel moel oma lähedastega kokku saada, nad naudivad seda. Teemaalgatajaga ilmselt nii just ongi. Ma ausalt ei näe mingit põhjust, miks peaks ta jõulud veetma kusaggil, kus ennast purju juuakse ja omavahel õieti ei suheldagi, kui teisal on sisseharjunud jõulutavad ja tema lähedased, kes igatsevad teda ja tema peret samamoodi nagu tema neid. Kui inimesed on sellel lainel, suguvõsa on kokkuhoidev – miks peaksid lapsed siis täiskasvanuna millegi muu järele igatsema kui selle järele, et veeta jõulud vanaema juures, sugulastega koos.
Mis küsimus see on: kuidas sinu pere jõulutraditsioonid välja kujunevad? Sellised siis kujunevadki – just nagu see, millest teemaalgataja puudust tunneb.
Eks iga inimene peabki tegema nii, nagu süda ütleb ja hing ihkab, kõik pered ja suguvõsad on ju erinevad. Oma abikaasaga tuleb muidugi kokkulepe saavutada. Aga mis puutub sellesse siin tsiteeritud ettekirjutusse, et jõulud peaks iga pere veetma kodus, vähemalt jõulu esimese püha, siis: esimene püha on 25. detsember, jõuab ka omaette igaüks olla, jõuluõhtut peetakse jõululaupäeval, 24. detsembril.
Vanavanematel on lapselaste elus suur ja oluline roll – muidugi juhul, kui suhted on head – ja oleks väga lühinägelik mitte püüda seda sidet tugevdada.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas on teil, kes te elate kõik teineteisest kaugel?

Meil mehega on nii, et mehe vanemad elavad soomes ja meie ka ja minu ema/vanaema/kasuisa/õde ja muud lähemad sugulased eestis. Kasvasin vanaema juures, jõulude ajal on alati keskne koht vanaema, kelle juurde kõik lapsed, lapselapsed ja lapselapselapsed kogunevad. Ma hingeliselt tunnen, et mu kodu oli ja on vanaema juures ja just jõulude ajal on see ainuke koht kus ma olla tahan. Samas mees mul mingit tüli sellest ei keeruta, et olen tahtnud kõik jõulud ja aastavahetuse veeta eestis. Kuid ta on teinud märkuseid, et võiksime ka soome ühel aastal jääda ja tema vanematega istuda. Tal on toredad vanemad ja ma saan nendega väga hästi läbi aga ma ei tunne nendega sellist lähedust, et tahaksin jõulud nendega veeta. Ühed jõulud ma siiski pidin nendega olema, sest enne jõule mul sündis laps ja kuna paberid polnud korras siis ma minna ei saanud. Mul oli nutumaik suus ja ma tundsin nagu oleksin mingil ametlikul üritusel. Mingit sellist kodust tunnet polnud. Äi jõi jumala purju ennast ja ämm muudkui jooksis ringi ja tassis toitu lauale. Ja muid külalisi peale nende kahe poja pere neil ei käigi.

Nüüd varsti jõulud tulemas ja mees juba ütles naljaga pooleks, et laevapiletid on nii kallid, et jõulud peame soomes olema. Samas ega mul mees ja ta vend vist väga lähedased oma vanematega pole. Enamuse aja istuvad telefonides ja juttu nad eriti üldse ei räägi.

Mina teeks istumise mehe vanemate juures enne või pärast seda, kui Eestis käite sinu vanaema juures. Hundid söönud, lambad terved.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laevapiletid ikka kuu enne ostad, siis norm hinnad. Osta oma raha eest siis

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on oluline pere mees ja laps ning ka mehe vanemad ja tema õde/vend peredega, kui ka minu vanemad ja minu vend perega, seega jõulude aegu katsume siiski kõigiga korra kokku saada, aga me ei hoia kinni 1-2 kuupäevast, vaid need jaotuvad natuke laiali ja õnneks on suuremosa küll Eestis.
Ma olen püüdnud tasapisi oma lapsesse (niisama ja tähtpäevadel koosolemistega) süstida kõikide lähedastega soojustundeid, mitte ainult oma (vanemate, onude, tädide ja venna perega)lähedastega, sest minu lapsele on nad suguluse poolest võrdsed lähedased ja kui ka mehe sugulastega saavutatakse soojad suhted, siis see on ainult topeltrõõm lapsele. Samamoodi võib hiljem mees su lapsele ju öelda, et tal pole sooje suhteid su vanematega (vanavanematega) ja seetõttu ei pea ta tähtsaks ei enda, ega ka lapse viibimist näiteks sinu vanemate (lähedaste) tähtpäevadel või koosviibimistel.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me elame ka Soomes. Viimased 7a oleme veetnud kõik jõulud ja aastavahetuse Eestis, sest mehe suurem laps elab seal. Mul ka selle vastu midagi pole, sest oma perest on mul vaid ema ja õde aga nemadki on jõulude aeg oma kodus. Niiet praktiliselt veedame jõulud äia juures. Äi on aga väga tore ja otseselt mul seal oleku vastu midagi pole aga see reisimine väsitab. Pealegi on peale aadta vahetust rahad alati nii otsas.
Koos mehega oleme paar viimast aastat mõlgutanud mõtteid, et äkki peaks tema vanemad hoopis Soome kutsuma.
Selles mõttes on su mehel täitsa õigus, et laevapiletid maksavad sealtpoolt tulles sama palju. Ja tema vanemad veel nii põdurad ei ole, et reisida ei saaks.
Vanavanematest on meil mõlemal üks järgi aga nemad on nii vanad, et ega nad meie külaskäiku väga mäletagi. Saab ka muul ajal käia nende juurest läbi kui Eestis oleme(käime alati).

Kohati mõistan su igatsust oma vanaema juurde(tema vaevalt ju reisi ette võtaks) aga samas mõistan su meest ka!
Ma oleks ka hea meelega jõulud omas kodus(koduks pean Soomet).

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ma vihkan jõuluüritusi, punnitatud olemist ja segadust sellega, kes kellele mida kingib. Ideaalis oleks kodus aga peab mööda Eestit sugulasi külastama. Väsitav ja tüütu. Usklikud me ka pole. Aga aja jooksul on tekkinud “traditsioonid”, et kogunetakse ühel pühal minu sugulastega ja teisel mehe sugulastega. Pingutatud õhkkond on mõlemal neist. Keegi saab alati valesti aru sellest, milline kinkimiskord on kokku lepitud ja üldse on väsitav passimine.

Kogunetakse vanema generatsiooni rõõmuks, kusjuures noorem põlvkond omavahel suurt ei suhtle ja istutakse ka siinseal omaette nutiseadmes või oma kaasaga…

Vot selline hala! No ei salli.

Sama siin, vihkan jõule ja muid traditsioone, kus kirjutatakse ette, et nüüd peavad kõik kokku saama. Me saame lähedastega kokku siis, kui me seda ise soovime, mitte mingil kindlal kuupäeval. Olen jõulud ja aastavahetuse juba aastaid veetnud kusagil kaugel palmi all, ei mingeid lookas jõululaudasid ja muud tilu-lilu.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd varsti jõulud tulemas ja mees juba ütles naljaga pooleks, et laevapiletid on nii kallid, et jõulud peame soomes olema. Samas ega mul mees ja ta vend vist väga lähedased oma vanematega pole. Enamuse aja istuvad telefonides ja juttu nad eriti üldse ei räägi.

Päris hea. Minul näitab kalender täna 10. augustit muidu?

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milles küsimus-üks päev ühe perega, teine päev teisega. Ma olen peale lapse isast lahkuminekut kõik 18 aastat tema ema (lapse vanaema)juures ühel päeval olnud, teisel siis oma perega.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga tehke jõulupühad enda kodus ja kutsu mehe vanemad teile? Kui on pere, kodu ja lapsed, siis tuleb jõulusid ikka oma kodus pidada.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil istuvad ämm-äi omaette. meie omaette. tõeline nauding ja kvaliteetne puhkus! ootan jõule, seda imelist rahuaega!

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.08 11:51; 11.08 12:03; 11.08 12:24; 11.08 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus kohas ema ja isa istuvad?

ema-isa naudivad rahu oma kodus. meie oma kodus. ämm-äi, need ilmselt tahaks külla tulla ja perekonda mängida korra aastas, aga õnneks ei ole see neil veel läbi läinud.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.08 11:51; 11.08 12:03; 11.08 12:24; 11.08 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jõulude ajal sa ei kohtu isegi oma ema-isaga? Teil on omapärane maailmavaade, kui arvate et rahu ja vabadus on väline, mitte sisemine

rahu ongi sisemine ja igapäevane, mitte väline ühekordne ürituskorraldus. see on sama hea nagu valentini päev, selle asemel, et lähedastele tähelepanu aastaringi pöörata, surutakse ühiskond ühepäevasele lillerallile ja poodidesse. kas sa tunned mu äiale-ämmale kaasa? ma ei leia, et ma peaks neid kutsuma rahuajal külla lihtsalt selleks, et keegi meie pere väline isik peab seda oluliseks.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.08 11:51; 11.08 12:03; 11.08 12:24; 11.08 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehke kompromiss – ühel aastal jõulud sinu ja aastavahetus mehe perega, järgmisel aastal vastupidi. Või siis korraldage jõuluistumine hoopis enda kodus ja kutsuge ämm-äi ning sinu sugulased endale külla (seda muidugi juhul, kui vanaema veel reisija on ning teil majutamiseks ruumi jagub).

Saan aru küll teemaalgataja soovist pühad oma perega veeta, kus traditsioonid au sees ja jõule “õigesti” tähistatakse, aga kooselu ongi üks suur komprimiss ning vähemalt osaliselt peaks ka teise poole sugulastega arvestama. Seda enam, kui mehe vanematega hästi läbi saad ja neil peale poegade perede eriti palju lähedasi ei ole.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled titt! Kas sa sellele ei tule, et mees tunneb end sinu perega nagu sina tema perega? Mida tunnevad mehe vanemad?

Mulle meeldib ka rohkem oma ema juures, oma perega, minu lapsepõlve traditsioonid. Mehe vanemate juures on koguaeg kõik segamini, mingi pidev sagimine, puudub ühtne traditsioon ja igaüks üritab oma nägemust läbi suruda, et kuidas on õige jõul (nt alati vaidlus kiriku-teemal).

Aga ikka käime üleaasta ühel ja teisel pool. Sest ma olen täiskasvanud inimene ja oskan viisakalt käituda ka siis, kui soovin midagi muud. Ma oskan arvestada mehe soove, tema vanemate soove.

Parima meelega veedaksin ka jõulud hoopis omas kodus luues uusi traditsioone…aga mees ei taha ja no siis solvuvad mõlemad suguvõsad ????

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus kohas ema ja isa istuvad?

ema-isa naudivad rahu oma kodus. meie oma kodus. ämm-äi, need ilmselt tahaks külla tulla ja perekonda mängida korra aastas, aga õnneks ei ole see neil veel läbi läinud.

Järelikult sa ei käi jõulude ajal ka oma ema-isa juures.

rahu ongi sisemine ja igapäevane, mitte väline ühekordne ürituskorraldus.

Kui sind ärritab mingi väline ürituskorraldus, siis sul pole sisemist rahu ollagi. Armastusest ma ei räägigi, sest just armastus annab vabaduse ja ka rahu. Aastas on 8760 tundi ja kui sellest näpistada kellegi jaoks paar tundi, ei muutu sa vaeseks, vaid rikkamaks. Edu sulle oma tundetreenerite äratundmisel.

klišee-vastus. ei viitsi isegi vastata nii mustvalge maailmavaatega inimesele.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.08 11:51; 11.08 12:03; 11.08 12:24; 11.08 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan ka sugulastest kauge. Minule kohutvalt meeldib jõulusid oma kodus veeta. Jõululaupäeva ja esimest püha siis kindlasti. Jõuluvana toob öösel kingid kuuse alla ja lastel on aega nendega siis järgmisel päeval tutvuda ja mängida :). Eelmisel aastal käisid meil sõbrad külas – see oli ka hiiiglama vahva! Sugulased on ka teretulnud, kui tahavad tulla.
Eestis on kombeks ka mul vanemate ja õdede-venna perega ühine jõulupidu maha pidada, aga me pole seal mitu aastat käinud – eriti ei kutsu ka, sest seal on alati koos ca 25 inimest, kuna kõigil suured pered ja minu jaoks on see kujunenud liiga suureks ürituseks. Pigem käin siis Eestisse reisides (vahel jõuab isegi aastavahetuse paiku) perest perre ja jõuan inimestega ka veidi juttu puhuda.

Nii on siis lood minul.

Aga teemaalgataja jutust jäi veidi mulje, et su abikaasale tegelikult ei meeldi see jõulude Eestis veetmine. Ehk ta ei julge seda sulle otse öelda, aga vihjab siis kallite piletite kaudu… Mõtle järgi, kas tema ennast ka samamoodi koduselt tunneb sinu sugulaste keskel? Ei vastus ei, siis on see minu meelest ebaõiglane lahendus. Aga noh, eks iga pere teeb omad traditsioonid.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

#2894119:
Mulle meeldib suhtumine, et jõulud peaks iga pere veetma kodus. Vähemalt jõulude esimese püha. Kuidas sinu pere jõulutraditsioonid väljakujunevad, kui sa koguaeg käid külas. Hetkel harjutad oma lapsi, et jõulude ajal tuleb külla minna. Sa jätad nad ilma võimaluses tunda end jõulude ajal kodus väga hästi. Sina lähed oma lapsepõlve tunde järele. See on vahva. Aga sinu eesmärk on ju oma lastele luua oma kodus olemine, mille järgi täiskasvanu järgi igatsema hakatakse.

Nii mõneski peres on pere mõiste suurem kui ainult oma vanemad ja õed-vennad: ongi vanaema-vanaisa, kuniks neid on, ja kõik nende järeltulijad jõulude ajal koos – ilma igasuguse pingutatuse ja sunnita, lihtsalt sellepärast, et kõik tahavadki kord aastas sel moel oma lähedastega kokku saada, nad naudivad seda. Teemaalgatajaga ilmselt nii just ongi. Ma ausalt ei näe mingit põhjust, miks peaks ta jõulud veetma kusaggil, kus ennast purju juuakse ja omavahel õieti ei suheldagi, kui teisal on sisseharjunud jõulutavad ja tema lähedased, kes igatsevad teda ja tema peret samamoodi nagu tema neid. Kui inimesed on sellel lainel, suguvõsa on kokkuhoidev – miks peaksid lapsed siis täiskasvanuna millegi muu järele igatsema kui selle järele, et veeta jõulud vanaema juures, sugulastega koos.
Mis küsimus see on: kuidas sinu pere jõulutraditsioonid välja kujunevad? Sellised siis kujunevadki – just nagu see, millest teemaalgataja puudust tunneb.

ma saaks vist totaalse peavalu, kui mind veetaks sellisesse kohta, nagu teemaalgataja vanaema jõuluõhtu – kari minu jaoks suht võõraid inimesi, kõik sebivad ja sagivad segiläbi.
teemaalgatajal soovitaks teha kompromiss – ühel aastal olete sinu vanaema juures, teisel aastal mehe vanematega, kolmandal aastal oma perega omas kodus. neljandal aastal jälle vanaema juures jne.
miks sa arvad, et mees sinu vanaema ja suguvõsaga sellist hingelist lähedust tunne, et tahab kõik jõulud seal veeta? pigem on ta sinu pärast järgi andnud, aga kas tema ka neid jõule naudib või tee sinu rõõmuks head nägu? mees tahaks jõule veeta vaikuses ja rahus koos oma vanematega või ainult oma perega omas kodus.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui meil omal pere kujunes (st lapsed sündisid), otsustasime, et 24.dets on kodune jõuluõhtu. Oma kuusk, oma jõululaud ja ainult meie neli. Sugulatega kohtume peale pühi vahemikus aasta lõpuni. Siis saab kuidagi valutumalt ka selle kohtumise teha, et lihtsalt perekondlik lõuna vms, ei pea tervet õhtut külas tiksuma. Kuna meil vanavanaema elab üksi, siis paaril aastal, kus tal oma tütar ka külla ei ole tulnud, oleme tema ka jõuluõhtul enda poole kutsunud, sest ta ikkagi hea meelega on sel õhtul seltskonnas.
Nii et alati on võimalus see “traditsioon” ümber mängida ja külastada sugulasi endale sobival ajal või hoopiski sugulased enda poole külla kutsuda. Võibolla teie vanaema ka rõõmustaks selle põneva vahelduse üle 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen jõulud ja aastavahetuse juba aastaid veetnud kusagil kaugel palmi all, ei mingeid lookas jõululaudasid ja muud tilu-lilu.

Palmi all jõuluõhtul süüa ei antagi?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanemad ja lähisugulased on ka kaugel. Mehe pere elab meie lähedal, aga neil pole selliseid tugevaid sidemeid omavahel nagu meie peres, kus omavahel suheldakse igapäevaselt. Need 6iged j6ulud on minu jaoks minu vanemate juures, kus oleme loonud ka oma lastele (minu ja venna omadele) omad traditsioonid. Vennanaise vanemad tulevad ka alati sinna. Käib t6eline j6uluvana (ikka laste arvates :)), lastega teeme piparkoogimaja ja ehime kuuske, mängime ja sööme head paremat. K6ik on r66msad ja rahu on maa peal. AGA kuna mul on ka mees, siis laste sündides otsustasime, et ühe aasta oleme mehe ema juures ja teise minu vanemate juures. Mehe ema juures on ka täitsa ok, aga seda ehtsat j6ulutunnet pole, sest kinkide jagamisest-avamisest tehakse alati suur püänt jne. Mehe ema ja ka 6de on tihti j6ulude ajal ka kuskil palmi all, siis saame meie rahus Eestisse s6ita, sest mina keeldun j6ule seal veetmast (korra olen proovinud).

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanemad ja lähisugulased on ka kaugel. Mehe pere elab meie lähedal, aga neil pole selliseid tugevaid sidemeid omavahel nagu meie peres, kus omavahel suheldakse igapäevaselt. Need 6iged j6ulud on minu jaoks minu vanemate juures, kus oleme loonud ka oma lastele (minu ja venna omadele) omad traditsioonid. Vennanaise vanemad tulevad ka alati sinna. Käib t6eline j6uluvana (ikka laste arvates :)), lastega teeme piparkoogimaja ja ehime kuuske, mängime ja sööme head paremat. K6ik on r66msad ja rahu on maa peal. AGA kuna mul on ka mees, siis laste sündides otsustasime, et ühe aasta oleme mehe ema juures ja teise minu vanemate juures. Mehe ema juures on ka täitsa ok, aga seda ehtsat j6ulutunnet pole, sest kinkide jagamisest-avamisest tehakse alati suur püänt jne. Mehe ema ja ka 6de on tihti j6ulude ajal ka kuskil palmi all, siis saame meie rahus Eestisse s6ita, sest mina keeldun j6ule seal veetmast (korra olen proovinud).

Palun ärge kasutage sõnu, mida te kirjutada ei oska ja mille tähendustki te õieti ei tea!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Pereelu ja suhted Jõulude ajal perega koosolemine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.