Esileht Kodunurk Jõuludeks linnuliha – milline?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 90 )

Teema: Jõuludeks linnuliha – milline?

Postitas:
Kägu

Ikka ostetakse poest nii tervet parti kui ka koibi.

Perekoolis asjad nii ei käi. Udupeen on tellida kõik tuttavalt talunikult. Pool siga, kaks parti jõuluks, veerand lammast, kartulit, kaalikat jne

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka ostetakse poest nii tervet parti kui ka koibi.

Perekoolis asjad nii ei käi. Udupeen on tellida kõik tuttavalt talunikult. Pool siga, kaks parti jõuluks, veerand lammast, kartulit, kaalikat jne

Miks sa ironiseerid? Tunned nüüd ennast kuidagi paremana, vaimukalt?

Mina see kahe pardi tellija.
Ei ole udupeen, aga on mõistlik ja mulle sobiv. Teen nii juba aastat 7-8, mil maale kolisin ja kohalikega tutvust sõlmisin. Sealiha peresiseselt ei söö, külalistele ostsin Mulgi Karnist praetüki. Lambalihamüüjat siit kandist ei tea, kaugemalt toomine oleks ebarentaabel.
Kaks parti seepärast, et meil tulemas kokku 10 inimest.
Kartuli kavatan ise.

Mis su probleem nende talunikega on? Taolist teenust kasutavad paljud inimesed, seepärast küsingi, et mis sind vaevab? Kadedus, külmkapi ja eluaseme ruumipuudus, suhtlemisoskamatus, ei oska googeldada, ei oma tuttavaid, ei saa majanduslikult hakkama? Midagi muud?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga nii ongi. Kui sul sellist tuttavat pole, siis ironiseerimine on lapsik.

Miks ironiseerimine lapsik on? Mu meelest mitte. Või arvad tõesti, et igaühel, kes mõni kord kuus/kvartalis/aastas parti küpsetab, on oma tuttav pardikasvataja või? Ikka ostetakse poest nii tervet parti kui ka koibi.

Miks sul see tuttav olemas olla ei või? Kohustust iga nädal osta/tellida ju ometi pole. Isiklikult mina küll teen parti sagedamini kui kord aastas, aga siiski mitte iga nädal. See ometi.ei tähenda, et mu tutvus müüjaga vahepeal kaoks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa ironiseerid? Tunned nüüd ennast kuidagi paremana, vaimukalt?

Mulle tõesti meeldib vahel teiste inimeste kulul nalja visata (ironiseerida). Praegu on harras jõuluaeg ja seepärast võtame nüüd kõik rahulikult. Ostke parte poest ja talunikelt, kõik tegevused on õiged. Peace käod!

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

A mis neil Poola partidel siis nii kohutavalt valesti on, et peab Eesti pardid lausa suvel ära tellima?

Sa oled vist siin uus. Seletan. Toit tellitakse ikka tuttavalt talunikult. Nii on perekoolis kombeks:))

Oluline on pardi järele minnes villane mantel selga panna.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veider on jah see rõhutamine, et talunik on TUTTAV. Tegelt tore, et talunikud nüüd nii eliidiks tõusnud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oluline on pardi järele minnes villane mantel selga panna.

Täisvillane!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekoolis asjad nii ei käi. Udupeen on tellida kõik tuttavalt talunikult. Pool siga, kaks parti jõuluks, veerand lammast, kartulit, kaalikat jne

Kas just peen ja kas just tuttavalt, aga eks see nii ole mõistlik tõesti.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekoolis asjad nii ei käi. Udupeen on tellida kõik tuttavalt talunikult. Pool siga, kaks parti jõuluks, veerand lammast, kartulit, kaalikat jne

Kas just peen ja kas just tuttavalt, aga eks see nii ole mõistlik tõesti.

PK ironisaatoritel on minikülmikud ja 4-ruutmeetrised köögid. Kuhu see neil mahukski.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka ostetakse poest nii tervet parti kui ka koibi.

Perekoolis asjad nii ei käi. Udupeen on tellida kõik tuttavalt talunikult. Pool siga, kaks parti jõuluks, veerand lammast, kartulit, kaalikat jne

Udupeenusega pole siin midagi pistmist.

Tegemist on teadlikkusega, et ma saan Eesti kohaliku mahetoodangu, mulle tuuakse see treppi, minu raha läheb otse vaevanägijale ning mul tõesti rahaprobleeme ei ole, kuna talunikult otse ostetavad asjad on kallimad kui poes. Mulle väga sobib. Juba see mugavus. Ja kauba kvaliteet! Korra proovides talunike saaduseid, enam poest ei ostagi.

Igaühele oma, mis te kraaklete.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga nii ongi. Kui sul sellist tuttavat pole, siis ironiseerimine on lapsik.

Miks ironiseerimine lapsik on? Mu meelest mitte. Või arvad tõesti, et igaühel, kes mõni kord kuus/kvartalis/aastas parti küpsetab, on oma tuttav pardikasvataja või? Ikka ostetakse poest nii tervet parti kui ka koibi.

Miks sul see tuttav olemas olla ei või? Kohustust iga nädal osta/tellida ju ometi pole. Isiklikult mina küll teen parti sagedamini kui kord aastas, aga siiski mitte iga nädal. See ometi.ei tähenda, et mu tutvus müüjaga vahepeal kaoks.

Tegelt kaob ikka. Äritegemiseks paar korda aastas parti müüa oled suht olematu klient, keda meeles ei peeta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelt kaob ikka. Äritegemiseks paar korda aastas parti müüa oled suht olematu klient, keda meeles ei peeta.

Mis äri, millega mind meeles peaks pidama? Mina tuletan ise ennast meelde, helistan ja uurin, kas saab. Aastaid olen saanud. Kui miskil põhjusel sealt enam ei saa, võtan teise kasvatajaga ühendust. Linnupidajaid on siin palju. Loomulikult pole ma temalt ka ainus ostja.
Mis sind päriselt vaevab? Üksildased pühad?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelt kaob ikka. Äritegemiseks paar korda aastas parti müüa oled suht olematu klient, keda meeles ei peeta.

Mis äri, millega mind meeles peaks pidama? Mina tuletan ise ennast meelde, helistan ja uurin, kas saab. Aastaid olen saanud. Kui miskil põhjusel sealt enam ei saa, võtan teise kasvatajaga ühendust. Linnupidajaid on siin palju. Loomulikult pole ma temalt ka ainus ostja.

Mis sind päriselt vaevab? Üksildased pühad?

Sa väitsid et su tutvus ei kao ära. Nüüd on, ah, neid linnukasvatajsid on palju, otsin uue. Ei ole sul mingit “tuttavat” talunikku.

A mis sa praegusel hetkel perekoolis teed?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa väitsid et su tutvus ei kao ära. Nüüd on, ah, neid linnukasvatajsid on palju, otsin uue. Ei ole sul mingit “tuttavat” talunikku.

A mis sa praegusel hetkel perekoolis teed?

Ma kirjutan, et kui mingil põhjusel tutvus kaob. Näiteks keegi sureb või talunik otsustab oma äri kinni panna (jah, TUTVUS ei kao, küll aga kaup) või tuvastatakse mingi linnugripp või lähme riidu või mis iganes, siis on olemas alteenatiiv.

Ma saan juba aru, kes sa oled ja võiksin sinu enda küsimuse sulle tagasi purjetada, aga tean ette vastust – sa oled siin, sest sa elad siin, sest sul puuduvad reaalsed inimesed sinu ümber.
Miks mina olen siin? Mõnus esimese püha hommik. Ahi köeb, joon kohvi, loen uudiseid ja perekooli. Eile sai istutud südaööni, täna kauem magatud, nüüd ilma kiireta hommik. Ja päev, sest pühad on. Sa ei tea seda tunnet ja klassikalist kahjutunnet sinu suhtes ei teki.

Aa, järelejäänud pardilihast teen homme pirukaid, saab kodus süüa ja tööle kaasa võtta. Ja linnukasvatajaga ehk sellele “mittetuttava” talunikuga soovisime vastastikku häid pühi.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea kohvijoomise ja uudistelugemise tunnet? Ohjaa, see on väga haruldane moment, mida ainult sina tead.

No sinu sõnavõtu järgi ei ole sul ka inimesi ümber.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Leidsin poest sellise toote nagu eelküpsetatud pardi-confit ja ostsin neid mitu portsu. Juurde teen ahjukartuleid ja hapukapsast – neid olen enne vähemalt teinud. ????

Teemaalgataja taas siin. Need eelküpsetatud koivad osutusid väga maitsvateks. Nii et julgen ka teistele soovitada.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea kohvijoomise ja uudistelugemise tunnet? Ohjaa, see on väga haruldane moment, mida ainult sina tead.

No sinu sõnavõtu järgi ei ole sul ka inimesi ümber.

Ei, mehike, sa ei tea seda õdusat kodust tunnet. Ja lähedasi enda ümber. Püüa kuidas tahes vaimukas olla, aga fakt on, et sinu ainus “lähedane” on Perekool. See reaalne pere, kes su mõned aastad tagasi maha jättis, tegi väga õigesti – sellise vissis ebaapetiitse mehikesega ei saagi mingit pühadetunnet tekkida.
Kui sinu moodi “vaimutseda” ja tekste sõna-sõnalt võtta, siis vähemalt meil on täiskasvanud iseseisvad inimesed ja teismelised ei vaja ka 24/7 ninapidi koos olemist. Seega “lähedased ümber” ei tähenda ööpäevaringset käest kinni hoidmist, vaid teadmist, et oleme sõna, pilgu, puudutuse kaugusel kui vaja.
Olen eelkirjutaja pardiostja-käoga päri, et sina sellest tundest midagi ei tea (ega mäleta).

Minu peres oli analoogne hommik: mõnus rahulik kulgemine, kuniks otsustasime suusatama minna. Võrratu ilm võrratute inimestega! Ja nüüd kodus olles pole samuti kiiret. Perekool on klõpsu kaugusel avamisest-sulgemisest.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea kohvijoomise ja uudistelugemise tunnet? Ohjaa, see on väga haruldane moment, mida ainult sina tead.

No sinu sõnavõtu järgi ei ole sul ka inimesi ümber.

Ei, mehike, sa ei tea seda õdusat kodust tunnet. Ja lähedasi enda ümber. Püüa kuidas tahes vaimukas olla, aga fakt on, et sinu ainus “lähedane” on Perekool. See reaalne pere, kes su mõned aastad tagasi maha jättis, tegi väga õigesti – sellise vissis ebaapetiitse mehikesega ei saagi mingit pühadetunnet tekkida.

Kui sinu moodi “vaimutseda” ja tekste sõna-sõnalt võtta, siis vähemalt meil on täiskasvanud iseseisvad inimesed ja teismelised ei vaja ka 24/7 ninapidi koos olemist. Seega “lähedased ümber” ei tähenda ööpäevaringset käest kinni hoidmist, vaid teadmist, et oleme sõna, pilgu, puudutuse kaugusel kui vaja.

Olen eelkirjutaja pardiostja-käoga päri, et sina sellest tundest midagi ei tea (ega mäleta).

Minu peres oli analoogne hommik: mõnus rahulik kulgemine, kuniks otsustasime suusatama minna. Võrratu ilm võrratute inimestega! Ja nüüd kodus olles pole samuti kiiret. Perekool on klõpsu kaugusel avamisest-sulgemisest.

Lolliks läksid?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea kohvijoomise ja uudistelugemise tunnet? Ohjaa, see on väga haruldane moment, mida ainult sina tead.

No sinu sõnavõtu järgi ei ole sul ka inimesi ümber.

Ei, mehike, sa ei tea seda õdusat kodust tunnet. Ja lähedasi enda ümber. Püüa kuidas tahes vaimukas olla, aga fakt on, et sinu ainus “lähedane” on Perekool. See reaalne pere, kes su mõned aastad tagasi maha jättis, tegi väga õigesti – sellise vissis ebaapetiitse mehikesega ei saagi mingit pühadetunnet tekkida.

Kui sinu moodi “vaimutseda” ja tekste sõna-sõnalt võtta, siis vähemalt meil on täiskasvanud iseseisvad inimesed ja teismelised ei vaja ka 24/7 ninapidi koos olemist. Seega “lähedased ümber” ei tähenda ööpäevaringset käest kinni hoidmist, vaid teadmist, et oleme sõna, pilgu, puudutuse kaugusel kui vaja.

Olen eelkirjutaja pardiostja-käoga päri, et sina sellest tundest midagi ei tea (ega mäleta).

Minu peres oli analoogne hommik: mõnus rahulik kulgemine, kuniks otsustasime suusatama minna. Võrratu ilm võrratute inimestega! Ja nüüd kodus olles pole samuti kiiret. Perekool on klõpsu kaugusel avamisest-sulgemisest.

Ja ometi istute mõlemad selle pardi-ostjaga esimesel jõulupühal ustavalt mingis napakas foorumis. Ei ole kuidagi usutav see idüll pereringis.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ometi istute mõlemad selle pardi-ostjaga esimesel jõulupühal ustavalt mingis napakas foorumis. Ei ole kuidagi usutav see idüll pereringis.

Kirjutavad jah siia oma unistusi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vali hoopis tuvi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ometi istute mõlemad selle pardi-ostjaga esimesel jõulupühal ustavalt mingis napakas foorumis. Ei ole kuidagi usutav see idüll pereringis.

Mina see pardiostja.

Mulle tundub, et sinagi oled siin?

Idüllist otseselt pole mina muud kirjutanud, kui et “pikk hommik” ja kiirustamiseta päev tulemas. Ongi olnud. Oleme kõik kodus, mis tähendab, et ongi “idüll pereringis”. Seda siis ka muul ajal kui ainult jõuludel ja ee tõesti ei tähenda 24/7 silmast-silma vaatamist. Mulle tundub, et tsiteeritu on selline pisut ebakindel inimene, kes usub koosolemisse ainult selle sõna otseses tähenduses; et kui kaaslane on kõrvaltoas arvutis või lugemas, siis polegi koos olemist. Meil on siiski usaldus ja vabadus peres.
Lisaks sellele pole me kristlik pere, et pühade ajal muud, kui kirikus koguduseliikmetega koos aega veeta, ei tohiks. Varsti on tõesti õhtusöögi aeg ja siis istume nii otseselt kui kaudselt koos.

Mulle näib, et need, kes siin võimalikult “vaimukalt” või ärapanevalt kiusu ajada tahavad, on ise kuidagi sisemiselt üksikud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Part on part, aga minu pool südametunnistust eelistab Eesti farmerit toetada ning teine pool keskkonda säästa ning jalajälge vähendada. Ma sain kätte jahutatud, mitte külmutatud pardid, kumbki ligi 3 kilo. Tellin ette, st annan linnupidajale teada, et soovin jõuluks parti. Suvi läbi nad siis kosuvad ja kasvavad ja sel ajal ei pea neil kõrval seisma. Paistab, et sulle tundub see ettetellimine nii müstiline. Liha on hea, puhta maitsega.

Tüüpiline draama-kägu.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Idüllist otseselt pole mina muud kirjutanud, kui et “pikk hommik” ja kiirustamiseta päev tulemas. Ongi olnud. Oleme kõik kodus, mis tähendab, et ongi “idüll pereringis”.

Tohutult ebatavaline. Kirjutage veel!

Eriti kadedaks teeb teises toas arvuti ees mune sügav mees.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kirjutavad jah siia oma unistusi.

Perekoolis käib naljakas seltskond, kes absoluutselt tavalist pereelu peavad ulmeks ja unistusteks. Ilmselt need õnnetukesed, kelle pühad mööduvad juues, pettes ja pekstes.
Teine veidrikekamp on need, kes tõesti küdevat ahju, kohvijoomist või perega lauamängude mängimist millekski erakorraliseks peavad millest kirjutada.
Rahulik pühadeaeg, nädalalõpp või argiõhtu pereseltsis on minu meelest nii ülitavaline, et eraldi väljatoomine tundub iseendale pigem mingite puuduste varjamisena. Ausalt, ma ei oska küll näha selles mingit wow!-momenti. Pigem saan kahtlustajatest aru, sest nende jaoks kodurahu on võõras mõiste. Politseistatistikast muidugi teame, et jõuluperiood on jah aasta see kõige kurvem ja rängem neile, kel elu-olu korras pole. Soola haavale lisavad roosad reklaamid kuusepuu ümber hüppavatest lastest, telekat vaatavast pereisast ning õndsa naeratusega praadi lõikavast pereemast. Taolised reklaamid tuleks tegelikult ära keelata, sest mõjuvad teatud grupile frustreeruvalt. Perekoolis käivad nad kahtlemise abil ennast väljendamas, reaalis istuvad (rahata) ihuüksi või nutavad patja sinise silmaga.
Jälkur on muidugi eraldi teema, tema elabki siin, aga selle ühe põhjal ei saa üldsuse üle otsustada.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekoolis käib naljakas seltskond, kes absoluutselt tavalist pereelu peavad ulmeks ja unistusteks. Ilmselt need õnnetukesed, kelle pühad mööduvad juues, pettes ja pekstes.
Teine veidrikekamp on need, kes tõesti küdevat ahju, kohvijoomist või perega lauamängude mängimist millekski erakorraliseks peavad millest kirjutada.

See on üks ja sama seltskond ju, kes tavalist pereelu millekski tähelepanuväärseks peab ja siin kiitlevad, kuidas nad kahe käega kohvitassi hoides õndsalt perekooli loevad.

Rahulik pühadeaeg, nädalalõpp või argiõhtu pereseltsis on minu meelest nii ülitavaline, et eraldi väljatoomine tundub iseendale pigem mingite puuduste varjamisena.

Täpselt seda neile idülli-kägudele siin ju öeldaksegi. Miks sa arvad, et need ütlejad mingid üksildased õnnetud hinged on? Samale järeldusele jõudsid nendega ju sina ka.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Taolised reklaamid tuleks tegelikult ära keelata, sest mõjuvad teatud grupile frustreeruvalt. Perekoolis käivad nad kahtlemise abil ennast väljendamas, reaalis istuvad (rahata) ihuüksi või nutavad patja sinise silmaga.

Sellepärast kelgidki siin oma suure õnnega, et õnnetutel veel halvem oleks?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan aru, et tuttavalt talunikult tellitud kaks parti on nahka pandud. Kas nüüd ei oleks õige aeg ära tellida mõnelt tuttavalt talunikult vastlapäevaks seajalad ning kevadpühadeks üks priske küülik? Muidu võib ilma jääda:)))

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan aru, et tuttavalt talunikult tellitud kaks parti on nahka pandud. Kas nüüd ei oleks õige aeg ära tellida mõnelt tuttavalt talunikult vastlapäevaks seajalad ning kevadpühadeks üks priske küülik? Muidu võib ilma jääda:)))

Väga lapsik oled. Koolonid ja lõpetavad sulud.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Taolised reklaamid tuleks tegelikult ära keelata, sest mõjuvad teatud grupile frustreeruvalt. Perekoolis käivad nad kahtlemise abil ennast väljendamas, reaalis istuvad (rahata) ihuüksi või nutavad patja sinise silmaga.

Sellepärast kelgidki siin oma suure õnnega, et õnnetutel veel halvem oleks?

Palun viita, kus mina, kelle postitust sa tsiteerid, “oma suure õnnega kelgin”. Ära nüüd ainult erinevaid kägusid sassi aja!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 90 )


Esileht Kodunurk Jõuludeks linnuliha – milline?