Esileht Koolilaps Jõulukingitus klassijuhatajale

Näitan 27 postitust - vahemik 31 kuni 57 (kokku 57 )

Teema: Jõulukingitus klassijuhatajale

Postitas:

Mina õpetajana võin öelda, et mul on täiesti ükskõik, kas see kingitus maksab 1 euro või rohkem. Niikuinii on see pigem selline traditsiooni osa, mitte miskit väga vajalikku. Minule sobib loosis osalemine ideaalselt. Aga siis mõnele lapsevanemale tundub, et see 10 euri pole piisav ja nad hakkavad igaüks lisakingitusi tooma. Ise kolme koolilapse emana võin öelda, et see pidev kingituste meeles pidamine ja rahade kogumine on üks hull peavalu, ma eelistaksin ka kui minu laste õpetajad loosis osaleksid ja asi sellega piiduks. Minu enda poolest võiks see kingitus täiesti ära ka jääda aga siis tunneb osa lapsevanemaid end kuidagi halvasti. Minule piisab täiesti ka siiralt öeldud aitähist, sest ei saa just öelda, et mul asjade ja suvalise nänni puudus oleks.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 22:51; 09.12 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

õpetaja ei saa seda lubada, et kingib nt topsi lima, jänese kõrvad

Esiteks peaks see saladus olema, kellele õpetaja kingi teeb, loosipakid ju. Teiseks aga leian ma, et õpetaja võib küll teha humoorika kingi. Ega õpetajaks olemine huumorisoont ei kastreeri ja naljasoone puudumine ei ole õpetaja kvalifikatsiooni tõstev argument.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 22:51; 09.12 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetaja töö on samasugaune nagu kõik muudki ning piisab tänust. Tänu saab ka verbaalselt väljendada.

Ega siis õpetajad ainult kinke ei saa. Mina olen perearstikeskuses õde ja ikka tuuakse kinke jõulude ajal, palju. Võtame kõik tänulikult vastu, et mitte toojale kurbust valmistada. Lisaks tehakse vahel kink oma juuksurile, treenerile või kodupoe müüjale. Mis seal siis nii imelikku on?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal ometi lõpeb see nõuka ajst pärit pugemise kingituste tegemine? Pugejad tehku oma kallis kingitus igale õpetajale.

Miks pugemine? See on tänu õpetajale.

Kõige parem tänu õpetajale on heade õpitulemustega edukas ja eeskujuliku käitumisega klass. Jõulud ei ole tänupüha. Tänada ja paluda tahad, mine kirikusse!

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 15:41; 12.12 14:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt ka, mingit kohustust kinki teha pole. Ükski (vähemalt mitte normaalne) õpetaja selle peale ei solvu või end halvasti ei tunne, et ta kingitust ei saa. Küll aga ei meeldiks mulle, kui lapsevanemad hakkaksid minult nõudma loosipakkide tegemises osalemist. Kui õpetaja ise omaalgatuslikult seda teeb, siis loomulikult, aga initsiatiiv peaks ikkagi kindlasti õpetajalt endalt tulema.

 

Ja veel… Kui soovite kingitust teha, siis pigem midagi väikest. Kallist kingitust on üsna paha tunne vastu võtta, aga mingit viisakat äraütlemise viisi ju ka ei ole.

 

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt ka, mingit kohustust kinki teha pole. Ükski (vähemalt mitte normaalne) õpetaja selle peale ei solvu või end halvasti ei tunne, et ta kingitust ei saa. Küll aga ei meeldiks mulle, kui lapsevanemad hakkaksid minult nõudma loosipakkide tegemises osalemist. Kui õpetaja ise omaalgatuslikult seda teeb, siis loomulikult, aga initsiatiiv peaks ikkagi kindlasti õpetajalt endalt tulema.

Ja veel… Kui soovite kingitust teha, siis pigem midagi väikest. Kallist kingitust on üsna paha tunne vastu võtta, aga mingit viisakat äraütlemise viisi ju ka ei ole.

Kirjutad, et ükski õpetaja end halvasti ei tunne. Hmm… Meil on teemaks algklassid, kolm paralleelklassi. Jõulupidu, kommipakkide jagamine lastele. On kujunenud nii, et ka õpetajale tehtud kingid antakse sellel peol üle. Ja siis ütleme, et kaks õpetajat kolmest saavad jõulukingi vanematelt ja üks ei saa. Lihtsalt. Tema klass ei ole korraldanud. Ma natuke kahtlen, et ta end siis halvasti ei tunne. Isegi, kui see kingisaamine ei ole iseenesest nii oluline, siis päris kindlasti käib peast läbi mõte, et huvitav, miks mina välja jäin. Ja tunne hea sealjuures kindlasti pole. Inimene on lihtsalt nii ehitatud.

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 18:37; 12.12 19:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt ka, mingit kohustust kinki teha pole. Ükski (vähemalt mitte normaalne) õpetaja selle peale ei solvu või end halvasti ei tunne, et ta kingitust ei saa. Küll aga ei meeldiks mulle, kui lapsevanemad hakkaksid minult nõudma loosipakkide tegemises osalemist. Kui õpetaja ise omaalgatuslikult seda teeb, siis loomulikult, aga initsiatiiv peaks ikkagi kindlasti õpetajalt endalt tulema.

Ja veel… Kui soovite kingitust teha, siis pigem midagi väikest. Kallist kingitust on üsna paha tunne vastu võtta, aga mingit viisakat äraütlemise viisi ju ka ei ole.

Kirjutad, et ükski õpetaja end halvasti ei tunne. Hmm… Meil on teemaks algklassid, kolm paralleelklassi. Jõulupidu, kommipakkide jagamine lastele. On kujunenud nii, et ka õpetajale tehtud kingid antakse sellel peol üle. Ja siis ütleme, et kaks õpetajat kolmest saavad jõulukingi vanematelt ja üks ei saa. Lihtsalt. Tema klass ei ole korraldanud. Ma natuke kahtlen, et ta end siis halvasti ei tunne. Isegi, kui see kingisaamine ei ole iseenesest nii oluline, siis päris kindlasti käib peast läbi mõte, et huvitav, miks mina välja jäin. Ja tunne hea sealjuures kindlasti pole. Inimene on lihtsalt nii ehitatud.

Vat see on kui keegi teine kellegi eest mõtleb – see kõik on ju sinu oletus! Pealtvaatajad v kes iganes võiksid parem mõelda, et ju see klass annab oma kingi klassis üle või on juba andnud või on kink, mida ei saa füüsiliselt näidata.
Mis õpetajasse puutub, siis tema ilmselgelt teab, miks teda ei esitletud (nt oli selline kokkulepe, sai kingi juba kätte vm). Ainult kõrvaltvaataja oskab väga imelikke järeldusi teha, samas kui see pole üldse tema asi. Mulle igatahes meenutab see nõukaaegseid tädikesi, kes juubelitel, pulmades vm üritustel lausa põlesid, et näita-näita, mida kingiti.

+2
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 15:41; 12.12 14:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt ka, mingit kohustust kinki teha pole. Ükski (vähemalt mitte normaalne) õpetaja selle peale ei solvu või end halvasti ei tunne, et ta kingitust ei saa. Küll aga ei meeldiks mulle, kui lapsevanemad hakkaksid minult nõudma loosipakkide tegemises osalemist. Kui õpetaja ise omaalgatuslikult seda teeb, siis loomulikult, aga initsiatiiv peaks ikkagi kindlasti õpetajalt endalt tulema.

Ja veel… Kui soovite kingitust teha, siis pigem midagi väikest. Kallist kingitust on üsna paha tunne vastu võtta, aga mingit viisakat äraütlemise viisi ju ka ei ole.

Kirjutad, et ükski õpetaja end halvasti ei tunne. Hmm… Meil on teemaks algklassid, kolm paralleelklassi. Jõulupidu, kommipakkide jagamine lastele. On kujunenud nii, et ka õpetajale tehtud kingid antakse sellel peol üle. Ja siis ütleme, et kaks õpetajat kolmest saavad jõulukingi vanematelt ja üks ei saa. Lihtsalt. Tema klass ei ole korraldanud. Ma natuke kahtlen, et ta end siis halvasti ei tunne. Isegi, kui see kingisaamine ei ole iseenesest nii oluline, siis päris kindlasti käib peast läbi mõte, et huvitav, miks mina välja jäin. Ja tunne hea sealjuures kindlasti pole. Inimene on lihtsalt nii ehitatud.

Vat see on kui keegi teine kellegi eest mõtleb – see kõik on ju sinu oletus! Pealtvaatajad v kes iganes võiksid parem mõelda, et ju see klass annab oma kingi klassis üle või on juba andnud või on kink, mida ei saa füüsiliselt näidata.

Mis õpetajasse puutub, siis tema ilmselgelt teab, miks teda ei esitletud (nt oli selline kokkulepe, sai kingi juba kätte vm). Ainult kõrvaltvaataja oskab väga imelikke järeldusi teha, samas kui see pole üldse tema asi. Mulle igatahes meenutab see nõukaaegseid tädikesi, kes juubelitel, pulmades vm üritustel lausa põlesid, et näita-näita, mida kingiti.

Ja need jutud siin, et kuidas õpetaja sellest üldse ei solvu, kui ta kingita jääb, ei ole kõrvalseisja oletused või? 😀

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 18:37; 12.12 19:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma natuke kahtlen, et ta end siis halvasti ei tunne. Isegi, kui see kingisaamine ei ole iseenesest nii oluline, siis päris kindlasti käib peast läbi mõte, et huvitav, miks mina välja jäin. Ja tunne hea sealjuures kindlasti pole. Inimene on lihtsalt nii ehitatud.

Kahtle terviseks. Võibolla on hoopis kergendatud, et tema pärast ei rabeldud. Äkki hoopis teised kaks tunnevad halvasti selle liigse püüdlikkuse pärast.
Aga nagu juba ise järeldusele jõudsid, teise inimese kohta võib kõike eeldada. Igaüks võiks käituda nii, nagu tema süda ütleb ja mitte üritades oletada, kuidas võõras inimene tunda võib. See tähendab, et kinki teha siis, kui see tuleb su südamesoovist kingisaajat rõõmustada, mitte kohustusest ja hirmust, et äkki kellelegi teisele tehakse ja temale mitte.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Kinkide tegemine lastevanemate poolt tuleks ära lõpetada. Lapsed võivad ju koos ise midagi toredat välja mõelda või meisterdada. Luuletus õpetajast, koos meisterdatud põnev jõulukaart heade soovidega jne.. Midagi siirast ja armsat. Praegu on paljudel raske aeg ja lisaks klassijuhatajale on vaja kinke teha ka muusikakooli õpetajatele, treeneritele, sõpradele…. Äsja sai minu 3.klassi lapse õpetaja osade lastevanemate poolt organiseeritud jõulupaki kätte, muidugi koos kaardiga, kuhu olid kingi teinud laste nimed kirjutatud. Need vanemad, kes soovisd kinki mitte, panid oma lapsed natuke halba olukorda. Nimelt, kuller viis kingi kenasti klassijuhatajale koju, kes siis klassi e-õppe foorumis kenasti NIMELISELT kaardil kirjas olevaid lapsi tänas! Minu 9 aastane laps arvas, et see oli õpetajast inetu. Tõepoolest, see on inetu tegu, aga piinlik oleks talle seda öelda ja kahjuks on selliseid õpetajaid küll ja veel. Meie pere otsustas õpetajate ja treenerite kingiraha heategevuseks annetada ja teeme seda ka edaspidi. Tundub ausam ja õiglasem.</p>

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Kinkide tegemine lastevanemate poolt tuleks ära lõpetada. Lapsed võivad ju koos ise midagi toredat välja mõelda või meisterdada. Luuletus õpetajast, koos meisterdatud põnev jõulukaart heade soovidega jne.. Midagi siirast ja armsat. Praegu on paljudel raske aeg ja lisaks klassijuhatajale on vaja kinke teha ka muusikakooli õpetajatele, treeneritele, sõpradele…. Äsja sai minu 3.klassi lapse õpetaja osade lastevanemate poolt organiseeritud jõulupaki kätte, muidugi koos kaardiga, kuhu olid kingi teinud laste nimed kirjutatud. Need vanemad, kes soovisd kinki mitte, panid oma lapsed natuke halba olukorda. Nimelt, kuller viis kingi kenasti klassijuhatajale koju, kes siis klassi e-õppe foorumis kenasti NIMELISELT kaardil kirjas olevaid lapsi tänas! Minu 9 aastane laps arvas, et see oli õpetajast inetu. Tõepoolest, see on inetu tegu, aga piinlik oleks talle seda öelda ja kahjuks on selliseid õpetajaid küll ja veel. Meie pere otsustas õpetajate ja treenerite kingiraha heategevuseks annetada ja teeme seda ka edaspidi. Tundub ausam ja õiglasem.</p>

Viisakas inimene ikka ju tänab, kui keegi talle midagi head teeb. Teisi õpetaja ju ei madaldanud, mainimata jätmise tõlgenduse ja sellest ebamugavustunde tekitasite te ju ise endale, oma tõlgenduse ja mõtetega.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.12 16:59; 17.12 01:16; 17.12 19:50; 17.12 22:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kinkide tegemine lastevanemate poolt tuleks ära lõpetada. Lapsed võivad ju koos ise midagi toredat välja mõelda või meisterdada. Luuletus õpetajast, koos meisterdatud põnev jõulukaart heade soovidega jne.. Midagi siirast ja armsat. Praegu on paljudel raske aeg ja lisaks klassijuhatajale on vaja kinke teha ka muusikakooli õpetajatele, treeneritele, sõpradele…. Äsja sai minu 3.klassi lapse

Nii nunnu mõte. Ja kes organiseerib seda kogu kolmanda klassi õpilaste koostegemist-meisterdamist? Jõulueelsel kiirel ajal? Lisaks klassijuhatajale veel muusikakooli õpetajale, treeneritele jne?

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.12 01:31; 17.12 17:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie pere otsustas õpetajate ja treenerite kingiraha heategevuseks annetada ja teeme seda ka edaspidi. Tundub ausam ja õiglasem

Selle kaks eurot või ?????

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.11 19:00; 19.11 19:54; 17.12 07:00; 17.12 19:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Kinkide tegemine lastevanemate poolt tuleks ära lõpetada. Lapsed võivad ju koos ise midagi toredat välja mõelda või meisterdada. Luuletus õpetajast, koos meisterdatud põnev jõulukaart heade soovidega jne.. Midagi siirast ja armsat. Praegu on paljudel raske aeg ja lisaks klassijuhatajale on vaja kinke teha ka muusikakooli õpetajatele, treeneritele, sõpradele…. Äsja sai minu 3.klassi lapse õpetaja osade lastevanemate poolt organiseeritud jõulupaki kätte, muidugi koos kaardiga, kuhu olid kingi teinud laste nimed kirjutatud. Need vanemad, kes soovisd kinki mitte, panid oma lapsed natuke halba olukorda. Nimelt, kuller viis kingi kenasti klassijuhatajale koju, kes siis klassi e-õppe foorumis kenasti NIMELISELT kaardil kirjas olevaid lapsi tänas! Minu 9 aastane laps arvas, et see oli õpetajast inetu. Tõepoolest, see on inetu tegu, aga piinlik oleks talle seda öelda ja kahjuks on selliseid õpetajaid küll ja veel. Meie pere otsustas õpetajate ja treenerite kingiraha heategevuseks annetada ja teeme seda ka edaspidi. Tundub ausam ja õiglasem.</p>

Miks õpetaja pidi selle kaardil olevad nimed ette lugema. Oleks võinud lihtsalt tänada kingituse eest. Inetu vea tegi õpetaja. Kingituste tegemine on siiski siiani vabatahtlik. Mina ei teinud nn kingitusi lasteaias, vot ei väärtustanud inimest.

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.12 09:30; 17.12 11:40; 17.12 18:40; 17.12 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Kinkide tegemine lastevanemate poolt tuleks ära lõpetada. Lapsed võivad ju koos ise midagi toredat välja mõelda või meisterdada. Luuletus õpetajast, koos meisterdatud põnev jõulukaart heade soovidega jne.. Midagi siirast ja armsat. Praegu on paljudel raske aeg ja lisaks klassijuhatajale on vaja kinke teha ka muusikakooli õpetajatele, treeneritele, sõpradele…. Äsja sai minu 3.klassi lapse õpetaja osade lastevanemate poolt organiseeritud jõulupaki kätte, muidugi koos kaardiga, kuhu olid kingi teinud laste nimed kirjutatud. Need vanemad, kes soovisd kinki mitte, panid oma lapsed natuke halba olukorda. Nimelt, kuller viis kingi kenasti klassijuhatajale koju, kes siis klassi e-õppe foorumis kenasti NIMELISELT kaardil kirjas olevaid lapsi tänas! Minu 9 aastane laps arvas, et see oli õpetajast inetu. Tõepoolest, see on inetu tegu, aga piinlik oleks talle seda öelda ja kahjuks on selliseid õpetajaid küll ja veel. Meie pere otsustas õpetajate ja treenerite kingiraha heategevuseks annetada ja teeme seda ka edaspidi. Tundub ausam ja õiglasem.</p>

Viisakas inimene ika ju tänab, kui keegi talle midagi head teeb. Teisi õpetaja ju ei madaldanud, mainimata jätmise tõlgenduse ja sellest ebamugavustunde tekitasite te ju ise endale, oma tõlgenduse j mõtetega.

Ajuvaba mõtteviis

Saa aru, et kingitus ei ole kohustuslik.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.12 09:30; 17.12 11:40; 17.12 18:40; 17.12 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Asi hakkab ikka vanematest pihta. Milleks üldse kaardil nimeliseks minna. Aga tavaliselt eelneb sellele mingi vaidlus vanemate vahel. Mina pean kõige õigemaks sellist raha kogumist, kus igaüks maksab nii palju, kui soovib või võimalikuks peab ja selle eest ostetakse kingitus ja sellegipoolest ei lisata sinna juurde mingeid eraldi nimedega kaarti vaid üldkaart. Selline variant mulle väga ei meeldi, et võtame eesmärgiks 100-eurose kinkekaardi ja hakkame siis seda summat tohutu pingutusega kokku korjama.

Mul on kaks last – üks algklassides, teine põhikooli lõpus. Algklassis maksis viimaste andmete kohaselt 95% vanematest ja põhikooli lõpus 60%.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetaja peaks osalema loosipakis!?! Sest ta on üks lastest? Mina arvan, et kingitus õpetajale peaks tõepoolest olema vabatahtlik, ehk maksavad need vanemad, kes tahavad õpetajat tänada.  Aga selline suhtumine, et õpetaja on üks semu teismelistekambast ongi see, tänu millelele pole tundides korda ja keegi ei kuula õpatajat. Sest miks peakski, ta on ju lihtsalt üks paljudest klassiruumis.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks õpetaja pidi selle kaardil olevad nimed ette lugema. Oleks võinud lihtsalt tänada kingituse eest. Inetu vea tegi õpetaja. Kingituste tegemine on siiski siiani vabatahtlik. Mina ei teinud nn kingitusi lasteaias, vot ei väärtustanud inimest.

Õpetajat kui inimest ei väärtustanud, aga oleks ikkagi tahtnud, et õpetaja sind teiste tehtud kingituse eest tänaks? Või mismoodi. Miks sulle selline asi nii hirmsasti korda läheb, kui sa õpetajat nagunii ei väärtustanud? Ma saaks aru, kui podiseks keegi, kes kogemata unustas või kellel lihtsalt raha polnud.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.12 01:31; 17.12 17:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks õpetaja pidi selle kaardil olevad nimed ette lugema. Oleks võinud lihtsalt tänada kingituse eest. Inetu vea tegi õpetaja. Kingituste tegemine on siiski siiani vabatahtlik. Mina ei teinud nn kingitusi lasteaias, vot ei väärtustanud inimest.

Õpetajat kui inimest ei väärtustanud, aga oleks ikkagi tahtnud, et õpetaja sind teiste tehtud kingituse eest tänaks? Või mismoodi. Miks sulle selline asi nii hirmsasti korda läheb, kui sa õpetajat nagunii ei väärtustanud? Ma saaks aru, kui podiseks keegi, kes kogemata unustas või kellel lihtsalt raha polnud.

Siis saatku igale kaardil olnud vanemale isiklik tänuavaldus. Vot sedasi normaalne pedagoog ei käitu.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.12 09:30; 17.12 11:40; 17.12 18:40; 17.12 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie pere otsustas õpetajate ja treenerite kingiraha heategevuseks annetada ja teeme seda ka edaspidi. Tundub ausam ja õiglasem

Selle kaks eurot või ?????

Arvad, et 2€ pole piisav summa annetada? Arvuta nüüd nii, et kui näiteks miljon Eesti inimest annetaks vähiravifondile 2€ näo pealt, siis saaks viimane ju kokku 2 miljonit… Pole üldse paha summa ju!

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.12 19:23; 17.12 19:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetaja peaks osalema loosipakis!?! Sest ta on üks lastest? Mina arvan, et kingitus õpetajale peaks tõepoolest olema vabatahtlik, ehk maksavad need vanemad, kes tahavad õpetajat tänada. Aga selline suhtumine, et õpetaja on üks semu teismelistekambast ongi see, tänu millelele pole tundides korda ja keegi ei kuula õpatajat. Sest miks peakski, ta on ju lihtsalt üks paljudest klassiruumis.

Minu lapse klassijuhataja ongi muide selline, nagu sa kirjeldad 😉 Ps. Minu teada ta ei osalenud loosipakis siiski. Vanematega ühist kinki isegi ei arutatud sel aastal esimest korda, sest ei näe põhjust väga… Varasematel aastatel teistele õpetajatele tehti alati ühine kink ja kõik osalesid rõõmuga.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.12 19:23; 17.12 19:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Kinkide tegemine lastevanemate poolt tuleks ära lõpetada. Lapsed võivad ju koos ise midagi toredat välja mõelda või meisterdada. Luuletus õpetajast, koos meisterdatud põnev jõulukaart heade soovidega jne.. Midagi siirast ja armsat. Praegu on paljudel raske aeg ja lisaks klassijuhatajale on vaja kinke teha ka muusikakooli õpetajatele, treeneritele, sõpradele…. Äsja sai minu 3.klassi lapse õpetaja osade lastevanemate poolt organiseeritud jõulupaki kätte, muidugi koos kaardiga, kuhu olid kingi teinud laste nimed kirjutatud. Need vanemad, kes soovisd kinki mitte, panid oma lapsed natuke halba olukorda. Nimelt, kuller viis kingi kenasti klassijuhatajale koju, kes siis klassi e-õppe foorumis kenasti NIMELISELT kaardil kirjas olevaid lapsi tänas! Minu 9 aastane laps arvas, et see oli õpetajast inetu. Tõepoolest, see on inetu tegu, aga piinlik oleks talle seda öelda ja kahjuks on selliseid õpetajaid küll ja veel. Meie pere otsustas õpetajate ja treenerite kingiraha heategevuseks annetada ja teeme seda ka edaspidi. Tundub ausam ja õiglasem.</p>

Viisakas inimene ika ju tänab, kui keegi talle midagi head teeb. Teisi õpetaja ju ei madaldanud, mainimata jätmise tõlgenduse ja sellest ebamugavustunde tekitasite te ju ise endale, oma tõlgenduse j mõtetega.

Ajuvaba mõtteviis

Saa aru, et kingitus ei ole kohustuslik.

Ei olegi ju. Sina kinki ei teinud ja sind ei tänatudki. Keegi ju ei noominud sind, miks sa ennast halvasti tundsid? Ajuvaba on pigem panna ennast maailma keskpunkti, siit võiks ju teemat edasi arendades mõelda, et ka õpetaja võiks ju solvudes  mõelda, et näe, selle lapse nime polegi kaardil, ju tema pere ei väärtusta mind :). Usun aga, et sellist mõttekäiku ükski õpetaja ei arenda;  saa ka sina oma probleemist üle.  Lihtne ju.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.12 16:59; 17.12 01:16; 17.12 19:50; 17.12 22:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie pere otsustas õpetajate ja treenerite kingiraha heategevuseks annetada ja teeme seda ka edaspidi. Tundub ausam ja õiglasem

Selle kaks eurot või ?????

Arvad, et 2€ pole piisav summa annetada? Arvuta nüüd nii, et kui näiteks miljon Eesti inimest annetaks vähiravifondile 2€ näo pealt, siis saaks viimane ju kokku 2 miljonit… Pole üldse paha summa ju!

Eestis ei anneta kunagi miljon inimest. Pigem 100 tuhat, ja sedagi hiiglasliku kampaania korral.
See selleks, aga pidada end kõvaks annetajaks oma 2 euroga… ???? Tõesti nii vihkad oma lapse õpetajat, et ei suuda talle aastas vaid ühe kingi tarbeks 2 eurot anda?

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.11 19:00; 19.11 19:54; 17.12 07:00; 17.12 19:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal ometi lõpeb see nõuka ajast pärit pugemise kingituste tegemine?

Kui meil Rootsis peaks lapsed õpetajale kingi viima siis õpetaja mõistaks seda kui madala enesehinnanguga inimese püüdlust meeldida.

Muide, Norras tehakse ka nii j6ulude ajal kui enne suvevaheaega 6petajatele kingitus. Klassi poolt. Klassikontaktid (nii 3 lapsevanemat) organiseerivad selle. Tavaliselt on seal midagi head söödavat, kohvi, teed jne. Täna näiteks viidi mu noorema lapse 6petajatele peale kingituse ka kastitäis mandariine ja hulk piparkooke. Terve klass sai nautida :). J6uluüritused ja -peod jäävad ära, aga selline väike asi oli väga tore tervele klassile. K6ik nautisid. Sel aastal on 6petajtele eriti oluline südamest tulnud kingitus teha minu arust, neil on ikka meeletu aasta selja taga. Ja ega see veel kaugeltki l6ppenud pole (Norras on küll koolid olnud aprilli viimasest kolmandikust saadik lahti, aga igasuguste piirangute t6ttu on 6ppetööle tulnud paljuski teistmoodi ja uutmoodi läheneda).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie pere otsustas õpetajate ja treenerite kingiraha heategevuseks annetada ja teeme seda ka edaspidi. Tundub ausam ja õiglasem

Selle kaks eurot või ?????

Arvad, et 2€ pole piisav summa annetada? Arvuta nüüd nii, et kui näiteks miljon Eesti inimest annetaks vähiravifondile 2€ näo pealt, siis saaks viimane ju kokku 2 miljonit… Pole üldse paha summa ju!

Eestis ei anneta kunagi miljon inimest. Pigem 100 tuhat, ja sedagi hiiglasliku kampaania korral.

See selleks, aga pidada end kõvaks annetajaks oma 2 euroga… ???? Tõesti nii vihkad oma lapse õpetajat, et ei suuda talle aastas vaid ühe kingi tarbeks 2 eurot anda?

Mida sa jaurad. inimene soovib annetada loomadele, siis ta annetab ja annetab täpselt sellise summa mida ta mõistlikuks peab, kindlasti ta ei tule seda sinu käest küsima. Õpetaja kingitus ei ole kohustuslik ja põhjendama ta ka ei pea seada sinule ega sinu lapsele, et miks ei soovi osaleda. Õpetaja poolt on väga inetu ära märkida õpilast kes talle annetust ei teinud.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.12 09:30; 17.12 11:40; 17.12 18:40; 17.12 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie pere otsustas õpetajate ja treenerite kingiraha heategevuseks annetada ja teeme seda ka edaspidi. Tundub ausam ja õiglasem

Selle kaks eurot või ?????

Arvad, et 2€ pole piisav summa annetada? Arvuta nüüd nii, et kui näiteks miljon Eesti inimest annetaks vähiravifondile 2€ näo pealt, siis saaks viimane ju kokku 2 miljonit… Pole üldse paha summa ju!

Eestis ei anneta kunagi miljon inimest. Pigem 100 tuhat, ja sedagi hiiglasliku kampaania korral.

See selleks, aga pidada end kõvaks annetajaks oma 2 euroga… ???? Tõesti nii vihkad oma lapse õpetajat, et ei suuda talle aastas vaid ühe kingi tarbeks 2 eurot anda?

Mida sa jaurad. inimene soovib annetada loomadele, siis ta annetab ja annetab täpselt sellise summa mida ta mõistlikuks peab, kindlasti ta ei tule seda sinu käest küsima. Õpetaja kingitus ei ole kohustuslik ja põhjendama ta ka ei pea seada sinule ega sinu lapsele, et miks ei soovi osaleda. Õpetaja poolt on väga inetu ära märkida õpilast kes talle annetust ei teinud.

Kas ta märkis ära, et  sina,(nimi) , ei  panustanudki minu kingitusse? Kui nii, siis tõesti inetu. Kui aga jättis lihtsalt sinu lapse tänamata, siis pole ju midagi; mille eest teda siis ikka tänada? Kui sulle keegi tuttavatest õnne ei soovi, siis sa ju ka ei täna teda? Või tänad ikka?

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.12 16:59; 17.12 01:16; 17.12 19:50; 17.12 22:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest peaks olema keelatud üle teat väärtuses kinkide tegemine õpetajale. Näiteks meie muusikakoolis on ka paika pandud et summa ei tohi ületada 15 eurot. Sest kallimad kingid ei mahu enam hea maitse raamistikku, pole ka kuigi eetiline õpetajast kallimat kinki laste käest vastu võtta. Nii või naa on asjal juba altkäemaksu mekk man. No näiteks kuidas saab õpetaja kes sai 200se kinkekaardi läbi kukutada 10 õpilast klassist kes koos teistega selle kinkekaardi kinni maksid aga seda tegelikult väärivad? Ja kas ei peaks teatud summast juba maksuametile tulust teatama? Juba selle tõttu peaks sellised kingid igavikku jääma.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 31 kuni 57 (kokku 57 )


Esileht Koolilaps Jõulukingitus klassijuhatajale