Esileht Koolilaps Jõulukingituste summad

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Jõulukingituste summad

Postitas:

Kui suur summa lapsele jõulukingituseks oleks normaalne? Muidugi võivad summad varieeruda 10-1000deni või nii palju kui vanemate rahakott lubab, aga ikkagi uurin kuidas teil peres. Mu 11 aastane on asperger ja mänguasjadest ei huvitu eriti. Iga aasta on tal nii kallid soovid et see käib meile üle jõu. Nt droon või elektritõukekas või motokrossiratas. Teine laps tahab jälle playstationit ja meie pere on põhimõtteline elektrooniliste vidinate vastane kuna siis tahetakse istuda lõputult nendes vidinates ja see mõjutab lapse aju ja käitumist. Ja nüüd ma ei teagi mis teha. Kas peaks ikka 300-400 euri investeerima last huvitavatesse vidinatesse või tuleks mõelda midagi muud välja. Mida teie arvate?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma vaatan oma lapsepõlvesoovide peale, siis eks need omid ka tavapärasemast kallimad. No arusaadav, kord aastas ju võib soovida. Aga ma saingi siis ühe kallima asja terve suguvõsa poolt ( no tädid, vanavanemad) ja kõik. Ehk mina rõõmus ja täiskasvanud ka pankrotti ei läinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 12:38; 25.11 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kokkulepe, et jõulude ja sünnipäeva puhul saab kirja panna oma soovid, milledest vähemalt üks kindlasti täidetakse. Niipalju teab laps isegi, et oma maja või isiklikku hobust soovida küll võib, aga tegelikkuseks see ei saa, kui just miljonivõit enne tähtsat päeva sülle ei kuku. Aga kõik muu on läbirääkimiste küsimus. Kui kaks kuud tagasi sai uus telefon ostetud, siis jõuludeks uut ja vingemat ilmselgelt ei saa. Kui aga 10 aatat vana läpakas niigi vanadusest kõõksub, siis on uue ost tõenäoline. Ühel aastal soovis vaid uut rahakotti. Mul on õnneks väga mõistlikud lapsed ka, aga arvan, et summa sõltub ikka iga pere võimalustest.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Lihtsalt et oleks” ei kingi, eelistan ise ka väiksema asjadehulgaga hakkama saada.
Pigem juba seeme fondi + raamat või nuputamismäng vms, kui on suur ja põhimõtteliselt mõistlik soov, mida ühe korraga kinni maksta ei jaksa. Pole siiani ka keegi näpuga järge ajanud, et kõigil peavad ühekallid kingid olema vmt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ei ole summa piirangut. Kallimad asjad ostamegi sünnipäevaks ja jõuludeks, kui ma üldse olen seda soovitavat asja nõus ostma, siis laps saab aga kui ma põhimõtteliselt ei ole nõus ostma siis ei saa. Teemaalgatajale Drooni ei ole ju mõtetu elektrooniline vidin, selle ostaks nagu ka käelist tegevust ja mõistust vajava roboti. Roboteid ostes peab vaatama muidugi, et kas lapsel on vastav seade millega seda juhtida ja programmeerida, meil on robot mida juhitakse ainult apple seadmega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen varakult üritanud selgitada, et suuremate asjade jaoks võiks ikka ise midagi panustada, mitte kelleltki kingitusena eeldada. Ehk siis suuremate asjade jaoks võiks laps vähemalt osaliseltki ise suuta oma taskurahadest/sünnipäevarahadest raha kokku koguda. Raha kogumise ajal selgub, kas soov pikemaajaline ja kas tasapisi kogunenud raha tahetakse lõpuks selle asja peale kulutada või tundub endalegi liigse raiskamisena.
Samas olen nõus jõuludeks ja sünnipäevaks niikuinii kingitust tehes panustama veidi rohkem ka oma lapse kingitusele, kui see asi leiaks igatepidi kasutust (ja mille kasutus oleks mulle vastuvõetav), oleks lapse huviorbiidis juba mingi aeg, laps on tegelikult juba väga hoolikalt selle nimel raha kogunud vms. Kindlasti on ka oluline, et sellise kingi tegemine ei paneks teisi (pereliikmeid) loobuma või meeletult kokku hoidma vajalikest asjadest.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnipäevaks kingiks kui on võimalik, 1000€ kindlasti mitte aga nii 200-300€ on mõeldav. Jõuludeks ei kingiks midagi kallimat, sest jõulukingitused olgu pigem sümboolsed. Päris kurb, et mõned lapsed saavad tõesti 5-10€ kingituse ja koolis või lasteaias peavad pealt kuulama nendeuhkeldamist, kes said 300€+ kingituse. Koolilaps saab vähemalt aru, et see nn. jõuluvana on ema-isa aga eks selgitage 3-6-aastasele, et miks tema sai tavalise mudelauto ja naabripoiss sai kalli drooni aga samas muidugi 50-100€ droonid on samuti täiesti olemas. Kusjuures sünnipäevadega võiks olla ka nii, et on mingi piir ja kui laps soovib kallimat asja, siis panustab ise lisaks nt. vanavanematelt saadud raha.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisel aastal oli kahe lapse peale alla 200 euro. Kumbki ühe asjalikuma mänguasja ja pudipadi juurde. Lapsed 7- ja 5-aastased nüüd. Eks peab ilmselt suurema summaga arvestama kuigi suuremad kingid (ratas, telefon vms) on rohkem sünnipäeva teema.

Raamatuid kinkida ei oska, ise loen raamatukogu raamatuid ja lapsedki nii harjunud. Võibolla mingeid meisterdamise teemalisi või teatmeteoseid… Ikka mänguasju tahavad nad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui suur summa lapsele jõulukingituseks oleks normaalne? Muidugi võivad summad varieeruda 10-1000deni või nii palju kui vanemate rahakott lubab, aga ikkagi uurin kuidas teil peres. Mu 11 aastane on asperger ja mänguasjadest ei huvitu eriti. Iga aasta on tal nii kallid soovid et see käib meile üle jõu. Nt droon või elektritõukekas või motokrossiratas. Teine laps tahab jälle playstationit ja meie pere on põhimõtteline elektrooniliste vidinate vastane kuna siis tahetakse istuda lõputult nendes vidinates ja see mõjutab lapse aju ja käitumist. Ja nüüd ma ei teagi mis teha. Kas peaks ikka 300-400 euri investeerima last huvitavatesse vidinatesse või tuleks mõelda midagi muud välja. Mida teie arvate?

Lihtsalt infoks, et pea kõigile elektroonilistele vidinatele saab panna ajalimiidid, et neis lõputult ei istutaks. Kui see on ainus põhjus, miks mitte osta.

Meil jõuluks väga suuri kinke ei tehta. Nii umbes 100€ lapse kohta on kulunud tavaliselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil jääb ca 100 euro kanti, kuna lapse ise ka mingeid ulmeliselt kalleid asju ei küsi. Noorem lapse on praktilise meelega, teeb tihti kaupa, et äkki saaks nii, et tema koguks raha juurde ja ostaks teleka. Siis jõuluvanakotti läheb n.ö. sümboolne kink. Vanem on juba täiskasvanud, temale kingime reisiraha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 2 juba suuremat aspergeripoissi peres ja huvitaval kombel sellist teemat ei ole tekkinud. Nad üsna varakult, varem kui nö tavaline poiss said aru, et jõuluvana pole olemas.
meil on kokkulepe,et jõulukink ei ole kindlasti kallim kui 50 eurot. isegi pigem väiksema väärtusega.
suuremad asjad sh elektroonilised vidinad saavad sünnipäevaks ja kui ise ka panustavad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres on kombeks, et jõuludeks kalleid kinke ei tehta. Lapsed 14 ja 10. Neile meeldib, kui on lihtsalt palju kinke. Ja siis teemegi neile u 4 kinki (kahe peale kokku äkki mingi 80 euri väärtuses) Raamatuid, kosmeetikat, mingeid meisterdamisasju jms.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lastele ka meeldis, kui oli palju kinke. Ei pidanud sugugi kallid olema, aga see kuusealuse piilumine jõululõuna ajal, kui kõik kingid olid juba pakituna kohal, aga avamiseks veel ei läinud – no see oli põnev. Igasugu mänge sai pakki pandud. No ja vanasti oli ikka ülihea aeg – multikate DVDd! Vanavanemad ka alati pakkisid kõik asjakesed eraldi ära. Nemad hakkasidki jõulukinke juba plaanima jaanipäeva aegu – kuulasid, millest lapsed rääkisid. Ja siis saidki ühe suurema/kallima soovitud asja ning palju muud (pealtkuuldud) nänni juurde.
Meie samuti – kui lapsel oli vaja uut telefoni, siis oktoobris kindlasti ei ostnud, sai jõuludeks. Ja tüdrukutele mõned uhkemad riided, peokingad jne. Üks muusikariist, mida ammu oli soovitud, tuli jõuludeks. Oli ka nii, et üks tüdrukutest undas novembrist saati, et temale oma talvejope ei meeldi. Kadestas sõbrannasid, kel olid tema arust palju lahedamad. Kuigi oli räägitud, et sel talvel ei tule mingit uut riiet, siiski ta jõulupakist leidis oma soovitu – see rõõm oli ikka ülisuur! Hea, et nii lihtsa asja üle.
Tundus, et jõulupuu alt on isegi šokolaadi tore leida, kui seda iga päev koju ei osteta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on lastega sel aastal kokkulepe (7,11,15), et ostan kõigile nutikellad. See otsus sai tehtud just selle pärast, et enamuse ajast viibivad lapsed siseruumides ning värskes õhus liikumist vähe. Lisaks saame oma õhtuseid jalutuskäike pereringis hiljem kokku arvutada, kes kui palju samme sai päevas või nädalas kokku. Olen neid hindu vaadanud ega siiani suutnud otsustada milline mõsitlikum on. Soovitavalt ikka 100euri ringis tk aga hetkel ei tea veel.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on lastega sel aastal kokkulepe (7,11,15), et ostan kõigile nutikellad. See otsus sai tehtud just selle pärast, et enamuse ajast viibivad lapsed siseruumides ning värskes õhus liikumist vähe. Lisaks saame oma õhtuseid jalutuskäike pereringis hiljem kokku arvutada, kes kui palju samme sai päevas või nädalas kokku. Olen neid hindu vaadanud ega siiani suutnud otsustada milline mõsitlikum on. Soovitavalt ikka 100euri ringis tk aga hetkel ei tea veel.

päris mõistlikud kellad on xiaomil. hea hinna-kvaliteedi suhtega, saad kõigile 100€ eest kätte 😉

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me jääme vist sinna skaala keskele. Kuna vanem tütar (14) ei ole siiani oma reisidega kaugemale jõudnud kui Soome ja Läti, siis otsustasime, et kingime talle kinkekaardi ja juhised, et valigu siit https://www.novatours.ee/puhkusereisid koht, kuhu isaga minna. Muidu kaalusime bussiekskursioone, aga kuna tal läheb autoga sõites süda päris kergesti pahaks, siis see variant jääb ära. Ma olen päris kindel, et eks ta Kreeka valib, aga las tal olla endal vähemalt tunne, et saab sellist asja otsustada. Nooremale tütrele, midagi erilist ei ole vaja mõelda, sest ta on vaid aastane ja jõulude mõiste nii täpselt selge pole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lastel ka 100 soovi (väiksematel suured soovid, suurematel seevastu väiksemas soovid). Aga kingituse hinnapiir on ca 50 eurot. Ja kuigi soove on palju, siis 100 kingitust ühele lapsele ikkagi ei tee. Igaüks saab ühe kingituse.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on lastega sel aastal kokkulepe (7,11,15), et ostan kõigile nutikellad. See otsus sai tehtud just selle pärast, et enamuse ajast viibivad lapsed siseruumides ning värskes õhus liikumist vähe. Lisaks saame oma õhtuseid jalutuskäike pereringis hiljem kokku arvutada, kes kui palju samme sai päevas või nädalas kokku. Olen neid hindu vaadanud ega siiani suutnud otsustada milline mõsitlikum on. Soovitavalt ikka 100euri ringis tk aga hetkel ei tea veel.

päris mõistlikud kellad on xiaomil. hea hinna-kvaliteedi suhtega, saad kõigile 100€ eest kätte ????

Ja jääb pakkepaberi rahagi üle. Aga miskipärast tunne, et näitamiseks ikka kallimat asja vaja.
(Endalgi mi band)

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 12:38; 25.11 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ütlesin lastele, et jõuluvana peab kogu maailma lastele kinke tegema ja seetõttu tema väga kalleid kinke ei tee. Need lapsed, kes väidavad, et neile jõuluvana tõi ülikalli kingi, lihtsalt ei tea, et ema-isa maksid selle kingi kinni. Jõulukink on meil 50 eur maksimaalselt (kolm last, jõulusöögid, vanaemad-vanaisad, vanavanaema meeles vaja pidada, hoidjatädidele kingid, lasteaeda kingid, lastega tahaks ju kusagil jõulumaal ja jõuluetendusel ka käia, mõnel ringreisil lumisel Eestimaal. Niigi läheb kulukaks. Sünnipäeval saab kallima kingi, aga üle 100 eurone kink peab olema sel juhul mingi päris asi, mitte mänguasi. Ma ei ole mingit põhjust leidnud, miks lapse mänguasi peaks olema 100 eurot. Absoluutselt kõik asjad, mida maailm pakub, ei pea ju omal kodus olemas olema, mis rõõmu siis oleks kodust väljas maailma avastamas käia.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et oleneb palju lapse vanusest. Meie omad alates 11-12 a enam mänguasju ei tahtnud. See tähendas, et õieti ei tahtnud ega taha nad eriti midagi. Jalgrattad, tahvlid, arvutid, telefonid, playstationid jm kraam on enamasti kõik olemas. Ongi nii, et kui midagi sellest nimekirjast on vaja aasta teises pooles, siis toob jõuluvana. Kui just pole hädasti vaja varem. Kui pole midagi vaja, siis on jõuluvana ka kino kinkekaarte ja Happy Socks sokke toonud. Ehk siis sümboolseid asju.
Kuni 10. eluaastani tõi jõuluvana mänguasju ja need võisid ka päris kallid olla, aga õnneks seda enam ei mäleta. Meie peres on alati olnud põhimõte, parem üks korralik (ja kallis) asi, kui mitu odavat ebakvaliteetset vidinat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres on pigem oluline et pere oleks koos ja oleks mõnus, mingid traditsioonid mis ainult jõuludele omased. Ühine kuuse valimine ja ehtimine sh. Kingid on praktilist laadi mida asjaosalised soovinud. Samas kõik tehnika ja muud vidinad olemas. Arvan, et kuskil 50-100 euro piires on selle aastased kingid + perega puhkusreis mis tegelikult oli laste valik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed 3 ja 7. Jõulukinke teeme lastele palju, paar kinki natuke kallimad 50-60 eur ja ülejäänud väiksemad vidinad, mänguasjad. X-boxi kinkisime eelmisel aastal sünnipäevaks, samuti sel aastal sai uue tahvli. Üldiselt on meil välja kujunenud, et sünnipäeva kingid on kallimad. Sel aastal soovis 7a jõuludeks telefoni, aga seda kindlasti ei osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on lastega sel aastal kokkulepe (7,11,15), et ostan kõigile nutikellad. See otsus sai tehtud just selle pärast, et enamuse ajast viibivad lapsed siseruumides ning värskes õhus liikumist vähe. Lisaks saame oma õhtuseid jalutuskäike pereringis hiljem kokku arvutada, kes kui palju samme sai päevas või nädalas kokku. Olen neid hindu vaadanud ega siiani suutnud otsustada milline mõsitlikum on. Soovitavalt ikka 100euri ringis tk aga hetkel ei tea veel.

päris mõistlikud kellad on xiaomil. hea hinna-kvaliteedi suhtega, saad kõigile 100€ eest kätte ????

Mul endal oli ja lapsel on Garmini kell. On asjalik ja hind ei ole väga kallis. Ma enda oma suutsin aga ära lõhkuda peale paariaastast kasutamist. Nüüd on apple watch, mis jagab nt aktiivsuspunkte lahkemalt 🙂 Aga Garminit julgen küll soovitada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Koolilaps Jõulukingituste summad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.