Esileht Kodunurk Jõulukolmnurgad akendel

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 132 )

Teema: Jõulukolmnurgad akendel

Postitas:
Kägu

Jätab ükskõikseks. Võib-olla olen näinud liiga palju täielikke ateiste ja isegi näiteks jõulupõlgajaid, maausklikku ja isegi satanisti (midagi sinnakanti), kel ILU PÄRAST see vidin aknal on. Eelistaksin teada, et see on vaid usklikel inimestel, kellel vähemalt see algupära ja tähendus teada on.

Minul kui mitteusklikul põlevad küünlad pimeduse pärast ja muidugi ainult, kui olen ise sealsamas – tuleohutus. Oleks päris piinlik mu enda jaoks panna tugeva sümboolikaga eset esile, kui tegelikult on see mulle vaid ainult vidin. See oleks nagu umbes aastal 1990, mil pooltel noortel oli käekotis Piibel, mida praktiliselt välikohvikus tuhatoosi alla pandi, et kõik näeks. Et näeb nagu südamlik ja hingeline välja, kui sul see on avalikult näha. Ühesõnaga, ei tekita positiivseid emotsioone, kui just usklike peres külas pole.

Mis tugev sümboolika?! Need on lihtsalt tuled aknal, samamoodi nagu tavalised küünladki.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle need meeldivad. Tekitavad tõepoolest nostalgiatunde, kuigi pole veel vanur 🙂

Meil on ka üks igivana valge advendikomnurk kenasti karpi pakituna alles. Meenub, et sellel tipmine tuli põles heledamalt kui teised ja jäi kuidagi sinnapaika sellega tegelemine. Milles võiks viga olla?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jätab ükskõikseks. Võib-olla olen näinud liiga palju täielikke ateiste ja isegi näiteks jõulupõlgajaid, maausklikku ja isegi satanisti (midagi sinnakanti), kel ILU PÄRAST see vidin aknal on. Eelistaksin teada, et see on vaid usklikel inimestel, kellel vähemalt see algupära ja tähendus teada on.

Minul kui mitteusklikul põlevad küünlad pimeduse pärast ja muidugi ainult, kui olen ise sealsamas – tuleohutus. Oleks päris piinlik mu enda jaoks panna tugeva sümboolikaga eset esile, kui tegelikult on see mulle vaid ainult vidin. See oleks nagu umbes aastal 1990, mil pooltel noortel oli käekotis Piibel, mida praktiliselt välikohvikus tuhatoosi alla pandi, et kõik näeks. Et näeb nagu südamlik ja hingeline välja, kui sul see on avalikult näha. Ühesõnaga, ei tekita positiivseid emotsioone, kui just usklike peres külas pole.

Mis tugev sümboolika?! Need on lihtsalt tuled aknal, samamoodi nagu tavalised küünladki.

Püha Kolmainsus

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul kui mitteusklikul põlevad küünlad pimeduse pärast ja muidugi ainult, kui olen ise sealsamas – tuleohutus.

Ja teised ei või panna küünlaid ega kolmnurkselt asetatud lampe põlema pimeduse pärast, ainult usklikud tohivad? Sa muidu loed küünlavalgel? Led pirnid võib küll rahulikult põlema jätta ka siis, kui ise juures ei ole.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See oleks nagu umbes aastal 1990, mil pooltel noortel oli käekotis Piibel

Olen 1990 noor ja kuulen esimest korda, et kellelgi oli käekotis (mis see veel oli?) piibel.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleks päris piinlik mu enda jaoks panna tugeva sümboolikaga eset esile, kui tegelikult on see mulle vaid ainult vidin. See oleks nagu umbes aastal 1990, mil pooltel noortel oli käekotis Piibel, mida praktiliselt välikohvikus tuhatoosi alla pandi, et kõik näeks.

Sul on mingid luulud või hakkad seniilseks jääma, ei olnud 90. noortel ei käöekotti ega ammugi Piiblit käekotis.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See oleks nagu umbes aastal 1990, mil pooltel noortel oli käekotis Piibel

Olen 1990 noor ja kuulen esimest korda, et kellelgi oli käekotis (mis see veel oli?) piibel.

Olin samuti 80ndate lõpu – 90ndate alguse noor, pealegi kristlane, aga ei käinud ka ringi, Piibel käekotis.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on mees saksa kultuuriruumis kasvanud, ütleb, et Schwibbogen peab ikka aknalaual olema. Ja kuna suurem osa aastast on siin päris hämar, siis on see meil pea aastaringselt kasutusel, nagu seinalambi eest. 😀

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Püha Kolmainsus

Seleta palun, kuidas see viiest küünlast koosnev lambike püha kolmainsust tähendab.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Püha Kolmainsus

Seleta palun, kuidas see viiest küünlast koosnev lambike püha kolmainsust tähendab.

Kolmnurk sümboliseerib Isa, Poega ja Püha Vaimu.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See oleks nagu umbes aastal 1990, mil pooltel noortel oli käekotis Piibel

Olen 1990 noor ja kuulen esimest korda, et kellelgi oli käekotis (mis see veel oli?) piibel.

Olin samuti 80ndate lõpu – 90ndate alguse noor, pealegi kristlane, aga ei käinud ka ringi, Piibel käekotis.

Mina olin 1990. aastal 17 ja mul oli piibel seljakotis küll mingil ajal, vist siis, kui leeris käisin.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

panna tugeva sümboolikaga

Mis tugevat sümboolikat sa sellest küünlajalast leiad ja otsid?? Jõulukaunistus nagu kõik muud. Äkki sa ajad millegiga segi, hanuka küünlajalg on hoopis teistmoodi.

Selles sa eksid. Need on sama Piibli tähe lihtsalt erinevad disainid.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul kui mitteusklikul põlevad küünlad pimeduse pärast ja muidugi ainult, kui olen ise sealsamas – tuleohutus.

Ja teised ei või panna küünlaid ega kolmnurkselt asetatud lampe põlema pimeduse pärast, ainult usklikud tohivad? Sa muidu loed küünlavalgel? Led pirnid võib küll rahulikult põlema jätta ka siis, kui ise juures ei ole.

Muidugi tohivad kõik teha, mida nad tahavad. Avaldasin ainult oma arvamust, mida ka TA küsis (kuidas suhtute). Mina suhtun nii. Poes müüakse ka muu kujuga lampe ning neid saab isegi osta. Ma ei näe mingit vajadust lugeda just kolmnurkselt asetatud lampide valguses.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu sõber kutsub seda kolmnurkset jõuluvalgustust : ” Ettevaatust – jõulud !!!” ????

Mulle meeldivad puidust variandid , plastik mõjub labaselt.

Pimedal ajal on väga armas kui akendel  on valgustus, kavatsen  osta  uue

” kolmnurga” , eelmine sai hukka  .

 

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu sõber kutsub seda kolmnurkset jõuluvalgustust : ” Ettevaatust – jõulud !!!” ????

Mulle meeldivad puidust variandid , plastik mõjub labaselt.

Pimedal ajal on väga armas kui akendel on valgustus, kavatsen osta uue

” kolmnurga” , eelmine sai hukka .

ohukolmnurk

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See oleks nagu umbes aastal 1990, mil pooltel noortel oli käekotis Piibel

Olen 1990 noor ja kuulen esimest korda, et kellelgi oli käekotis (mis see veel oli?) piibel.

kuulen ka esimest korda, et lausa pooltel noortel

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See oleks nagu umbes aastal 1990, mil pooltel noortel oli käekotis Piibel

Olen 1990 noor ja kuulen esimest korda, et kellelgi oli käekotis (mis see veel oli?) piibel.

Olin ka sel ajal noor, üksi noor ei käinud käekotiga – olid sellised märsilaadsed asjad ja piiblit kaasas küll ei kantud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Püha Kolmainsus

Seleta palun, kuidas see viiest küünlast koosnev lambike püha kolmainsust tähendab.

Kolmnurk sümboliseerib Isa, Poega ja Püha Vaimu.

Perekoolikas küsib nüüd: “Kes need veel on, esimest korda kuulen?!”.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen eluaeg teadnud, et jõulukolmnurk on juudi sümbol. Ma pole iialgi seda endale tahtnud osta ega pole seega ostnudki, sest ma ei ole juut. Juudi sümbol on tegelikult ju kaks kolmnurka, mis kahekesi koos moodustavad heksagrammi – aga see jõulukolmnurk ju ongi selle heksagrammi üks pool ehk siis üks kolmnurk kahest.

Kuidas inimesed seda küll ei tea, on mulle arusaamatu.  Ostetakse lihtsalt mingi suvaline kaunistus aknale, aga ei teata, et see on judaismi sümbol?

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei kannata neid üldse. Jubedad asjad. Mu ema toppis neid igale aknale. Oma koju ma seda õudust ei luba, kuigi mees tahaks. Ms üldse ei taha jõule ega sellega seonduvat oma koju, aga laste pärast pean.

+5
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mina olen eluaeg teadnud, et jõulukolmnurk on juudi sümbol. Ma pole iialgi seda endale tahtnud osta ega pole seega ostnudki, sest ma ei ole juut. Juudi sümbol on tegelikult ju kaks kolmnurka, mis kahekesi koos moodustavad heksagrammi – aga see jõulukolmnurk ju ongi selle heksagrammi üks pool ehk siis üks kolmnurk kahest.

Kuidas inimesed seda küll ei tea, on mulle arusaamatu. Ostetakse lihtsalt mingi suvaline kaunistus aknale, aga ei teata, et see on judaismi sümbol?

Judaismis on menorah, mis ei ole kolmnurk.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas inimesed seda küll ei tea, on mulle arusaamatu.  Ostetakse lihtsalt mingi suvaline kaunistus aknale, aga ei teata, et see on judaismi sümbol?

Miks peaks üht sooja valgust andvat lambikest tänapäeval just judaismiga seostama? Või kristlusega? Mis selles küll halba on, kui praegu  tähistavad ka ateistid jõule kauni perekeskse ajana, süütavad surnuaial küünlaid lähedaste mälestuseks ja naudivad pimedal ajal lihtsalt jõulukaunistusi  ja nende valgust? Paned pahaks, et linnasüdametes pannakse kuusk püsti, inimestel tekib lihtsalt soe ja hea tunne? Lapsed naudivad ja riputavad soovikirju kuuse külge? See on nende jaoks lihtsalt ilus aeg.

Munapühad on tõsiusklike jaoks jõuludest palju tähtsam püha – kas kõik ateistid peaks keelama oma lastele ka munade värvimise rõõmu?  Elu muutub, mõtted muutuvad, 2000-aastased usundid võivad tasapisi hääbuda, aga mõned traditsioonid võetakse üle ja kanduvad edasi. Need, mis inimestele südamesse läehevad.  Ja selles pole midagi halba. Igas kolmnurgas pole vaja näha püha kolmainsust, piisab valgusest, mis õhtuid soojendab.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleks päris piinlik mu enda jaoks panna tugeva sümboolikaga eset esile, kui tegelikult on see mulle vaid ainult vidin. See oleks nagu umbes aastal 1990, mil pooltel noortel oli käekotis Piibel, mida praktiliselt välikohvikus tuhatoosi alla pandi, et kõik näeks.

Sul on mingid luulud või hakkad seniilseks jääma, ei olnud 90. noortel ei käöekotti ega ammugi Piiblit käekotis.

Absoluutselt oli käekott, mis jutt!

Kõikidel neidudel oli käekott.

Piiblit polnud seal küll kellelgi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See oleks nagu umbes aastal 1990, mil pooltel noortel oli käekotis Piibel

Olen 1990 noor ja kuulen esimest korda, et kellelgi oli käekotis (mis see veel oli?) piibel.

Olin samuti 80ndate lõpu – 90ndate alguse noor, pealegi kristlane, aga ei käinud ka ringi, Piibel käekotis.

Mina olin 1990. aastal 17 ja mul oli piibel seljakotis küll mingil ajal, vist siis, kui leeris käisin.

No mul olid ka õpikud seljakotis, kui tundidest tulin.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Püha Kolmainsus

Seleta palun, kuidas see viiest küünlast koosnev lambike püha kolmainsust tähendab.

Kolmnurk sümboliseerib Isa, Poega ja Püha Vaimu.

Kas autodele mõeldud ohukolmnurk sümboliseerib ka?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sel aastal on minu jaoks hea ülltusena ilmunud poodi ka patareiga kolmnurgad. Kui kaua need patareid vastu peavad? Seda juhtmega kolmnurka ma ei julgenud kasutada, sest see mis mul oli, selle lambid läksid tuliseks. Nüüd on ehk ka juhtmega ja led lampidega kolmnurgad ja need ei kuumene?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen eluaeg teadnud, et jõulukolmnurk on juudi sümbol.

Juudid ei pea jõule. Kristlased tähistavad jõuludega jumala poja ja lunastaja sündimise püha – judaismis jumalal ei ole poega ja lunastaja pole veel saabunud.

Juudid tähistavad hanuka püha – 8 päeva kestvat tulepüha, mis kestab 8.-26.12. Sellega meenutatakse aastal 164 e.m.a. toimunud suure lahingu järgset templipühitsemist ja toonast õli-ime. Nimelt pidi templi pühitsemine kestma 8 päeva, aga pärast lahingut oli leida vaid üks kann õliga, millest oleks jagunud vaid üheks päevaks. Pühitsemisega tehti siiski algust ja ennäe! See põles kaheksa päeva! Seda rõõmsalt tähistatakse. Ja akendel ei ole juutidel “jõulukolmnurgad”, vaid menora-nimeline (menora – heebrea k lamp) küünlajalg. Menorasid on palju erinevaid, mõned käivad päris küünaldega, mõned õliga, mõned elektriga. Menoral on 8 + 1 haru, mis sümboliseerivad 8 päeva ning üks nn “abiline”, mis valgustab teisi. Igal hanuka päeval süüdatakse 1 küünal.

Menorasid on alati olnud kombeks hanuka ajal aknalauale panna, et näidata: oleme juudid ja ülistame heebrea kombe kohaselt jumalat.

 

 

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen eluaeg teadnud, et jõulukolmnurk on juudi sümbol.

Üks alles siin pidas neid 90-ndatel alles meile tulnud tulekesi Kolmainsuse sümboliks. Ikka päris imelikke asju teavad siin inimesed “eluaeg”. Taaveti tähte ei anna sellest jõulutulest küll kuidagi tuletada ja pealegi see pole ju isegi kolmnurk, ühte külge sel tulel pole. Jah, Eesti on salajuute ikka ääreni täis 🙂  Mis “teadmistega”

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

…mõni järgmiseks lagedale tuleb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen näinud selliseid modernsema välimusega kolmnurki, need meeldivad. Klassikalises stiilis mitte, lihtsalt tüütult palju nähtud. Nagu varem olid linnapildis aastast aastasse need lumehelbed tänavapostide küljes. Ükskõik kuhu lähed, ikka ühed ja samad helbed igal pool. Õnneks hakati pingutama ka linnaruumi väljanägemise pärast, nüüd on ainult silmarõõm.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 132 )


Esileht Kodunurk Jõulukolmnurgad akendel