Esileht Koolilaps Jõululaat koolis

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Jõululaat koolis

Postitas:
Kägu

Eelmine nädal tuli jälle teade, et olge lahked , et jõululaadale tuleb midagi tuua müügiks. Ideaalis oleks siis see, kui kus ema lapsega teeb jõululaadale piparkooke või muffineid, aga  tegelikkus on see, et ema on see, kes need müügi valmis nikerdab, kuna 14-aastast poissi see enam ei huvita. Ma saan aru, et on tore traditsioon, aga kes selle kõik seal ära ostab – lastele tuleb raha kaasa anda, et saaksid osta, palju neid piparkooke ja muffineid ikka läheb.  Lisaks on nagu nii aastalõpp, tööl kiire, jõulud ka tulemas – nüüd siis istun ja mõtlen, mida sinna laadale müügiks teha. Minu arust võiks neid laatu teha näiteks kevadel, kooli hoovis – siis saaksid osta kõik, keda huvitavad. Praegu panustatakse sellele, et see staff ostetakse laste endi poolt ära, seega  peab olema asi söögiks kõlbuline ning ei saa ka varem valmis teha.

Juba rõõmustad, et laps on suur, et ei pea õhtul pimedas taskulambi valguses kastanimune otsima või hommikul vahtralehti triikima….

+22
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on see jõululaat juba mitmendat aastat ära jäänud koroona pärast. Mina oleks väga rõõmus, kui see toimuks. Meie pakkusime alati juua ja pop-corni, millega ei pea nikerdama, on odav ja väga hästi osteti.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil see kunagi kohustuslik küll ei ole olnud, need kokkavad ja meisterdavad, kellel aega ja tahtmist on. Kui ise kodune olin, lõin hea meelega kaasa.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil see kunagi kohustuslik küll ei ole olnud, need kokkavad ja meisterdavad, kellel aega ja tahtmist on. Kui ise kodune olin, lõin hea meelega kaasa.

Täpselt, pole ju kohustuslik osaleda. Miks niimoodi viriseda. Ole rõõmus, et midagi toimub vähemalt, meie koolis jäetakse juba mitmendat aastat kõik üritused ära. Tundub, et see variant õpetajatele väga meeldib ja sellel on ka asjas oma roll, mitte ainult koroonahirm.

 

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me oleme teinud pulgakooke, kirjut koera, pizzat. Siiani kõik ära ostetud. Sel aastal teeme mini võileibu.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan müüa jooki. Maitsevett nt, mingite marjadega, sidruniga, laimiga vms. Sellistel laatadel on alati magusa üleküllus, aga mingi hetk tekib suur nõudlus just joodava järele, kuid sageli seda keegi ei paku.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris teemakohane lugemine https://rahatarkus.ohtuleht.ee/1047957/rahaga-sobraks-kadri-masak-paris-maailmas-asjad-nii-ei-toimi-praegusel-kujul-opilaslaadad-rahatarkust-lastele-ei-opeta-pigem-tekitavad-need-rohkem-kahju-kui-kasu-

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris teemakohane lugemine https://rahatarkus.ohtuleht.ee/1047957/rahaga-sobraks-kadri-masak-paris-maailmas-asjad-nii-ei-toimi-praegusel-kujul-opilaslaadad-rahatarkust-lastele-ei-opeta-pigem-tekitavad-need-rohkem-kahju-kui-kasu-

Siin pole küll jõululaat kuidagi süüdi, vanemate asi on lastele selgitada, et mingit raha siit küll ei teeni, ürituse mõte on muus.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui 14aastast poissi laat ei huvita, siis mida sina, ema, selle pärast võimled ja vaeva näed? Ma ei tea kuidas teistes koolides, aga meie koolis on kokanduse tunnid 3. klassist alates, nii et 14aastasel võiks juba mingi oskus kokkamisks olla.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lastel pole laadal osalemine kunagi kohustuslik olnud. Kus koolis selline sundus on???

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tobe ja tüütu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kiluleivad on õpetajate lemmik 🙂 Aga 14-aastane on küll liiga vana, et seal laadal müüa, see ju ikka pigem algklasside teema.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui laps tahab müüa, siis peab ta ka ise panustama. Lihtne. Minu arvates väga vahva, et koolis korraldatakse selliseid asju.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmine nädal tuli jälle teade, et olge lahked , et jõululaadale tuleb midagi tuua müügiks. Ideaalis oleks siis see, kui kus ema lapsega teeb jõululaadale piparkooke või muffineid, aga tegelikkus on see, et ema on see, kes need müügi valmis nikerdab, kuna 14-aastast poissi see enam ei huvita. Ma saan aru, et on tore traditsioon, aga kes selle kõik seal ära ostab – lastele tuleb raha kaasa anda, et saaksid osta, palju neid piparkooke ja muffineid ikka läheb. Lisaks on nagu nii aastalõpp, tööl kiire, jõulud ka tulemas – nüüd siis istun ja mõtlen, mida sinna laadale müügiks teha. Minu arust võiks neid laatu teha näiteks kevadel, kooli hoovis – siis saaksid osta kõik, keda huvitavad. Praegu panustatakse sellele, et see staff ostetakse laste endi poolt ära, seega peab olema asi söögiks kõlbuline ning ei saa ka varem valmis teha.

Juba rõõmustad, et laps on suur, et ei pea õhtul pimedas taskulambi valguses kastanimune otsima või hommikul vahtralehti triikima….

Ei saa aru – mitmeid aastaid osaletud ja ei tea, mida teha? Või pole aega? Või ei huvita teismelist poissi enam? On aastaaeg vale?
Ei saanud probleemist aru.

Meie koolis on novembri alguses ettevõtlusnädala raames kolmepäevane laat. Enamasti on söödavast jah plaadikoogid, vahvlid, muffinid, pulgakommid, aga on ka puuviljatopse, küüslauguleibu, karbikeses singi-juustu kuubikuid, soolaseid pirukaid (koos puljonguga!) ja küpsiseid (ise avastasin väga mõnusad pekikõrneküpsised). Samas peale toidu on veel väga palju mittesöödavat, mis on laste/vanemate endi valmistatud (tingimus): näiteks TA vanustel poistel puutöötunnis tehtud küünlajalad, pärlikarbid, võtmehoidjad, viiruki”pannid”. Mina ostsin 6€ eest puumummudest käevõru ja see on pea ugapäevaselt kasutusel.
Tüdrukutel on igasuguseid romntilisi kaardikesi, järjehoidjaid, heegeldatud mänguasju, mobiilikotte jne.
Mingit sundlust ei ole, et ilmtingimata peab osalema-müüma. Teil peab?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juba rõõmustad, et laps on suur, et ei pea õhtul pimedas taskulambi valguses kastanimune otsima või hommikul vahtralehti triikima….

Miks te oma asjad viimasele õhtule jätate? Tavaliselt läheb sedasorti kraami tööõpetuses vaja ja seda tundi on üldjuhul kord nädalas. Kui vanem õpetabki lapsele, et normaalne on oma tegemised viimasele minutile jätta, siis pole mõtet viriseda.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii suure lapse puhul on minu arvates kaks varianti:

1) Laps teeb midagi koos sõpradega – ise jagavad ülesanded ära ja koos müüvad

2) Laps ei taha ise midagi teha ega müüa, aga toetab üritust sellega, et ostab laadalt ise mõne piparkoogi vms.

(kolmas variant on ka – ei osale ühel ega teisel moel, ja ka seda ei peaks keelama)

Lapsevanema mure see nüüd küll ei peaks olema (vast ainult niipalju, et toetab rahaliselt- kas ainete ostmiseks, kui noored ise küpsetavad, või siis annab laadapäeval lisa-taskuraha kaasa).

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan kaasamõtlemast. Igasugused pitsad, kiluvõileivad, puljongi jm joogid ei sobi, asi tuleb viia pakitult  kohale. Seega peab olema enda tehtud asi, mida saab pakkida.  Ostma lastakse ainult lapsed, vaevalt keegi endale küünlajalga tahab.

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poiss, kes ise on magusasõber, oskab kindlasti ka ise küpsetada. Kooliski õpetatakse, kui endal pole varem huvi olnud. Kõik youtube jm kanalid on täis retsepte ja õpetusi. Ei pea 14-aastase eest enam keegi midagi ära tegema. Ise olen 14-aastase küpsetajast poja ema, tema küpsetised on isegi meie sõprade hulgas hinnatud.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te oma asjad viimasele õhtule jätate? Tavaliselt läheb sedasorti kraami tööõpetuses vaja ja seda tundi on üldjuhul kord nädalas. Kui vanem õpetabki lapsele, et normaalne on oma tegemised viimasele minutile jätta, siis pole mõtet viriseda.

No sellel viimasele õhtule jätmise põhjus on ikka õpetaja, kes kell 20.00 e-kooli vajalikud asjad kirja paneb. Meil oli seda asja ühe õpetajaga, teisega üldsegi mitte, kes pani tõesti juba aegsasti kõik vajalikud vahendid kirja. Vanasti ehk oli tõesti ka lapse süü, kes alles viimasel hetkel vanemat teavitas, mis koolis vaja on, aga nüüd on selleks ju e-kool, mida saab vanem ka ise jälgida.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poiss, kes ise on magusasõber, oskab kindlasti ka ise küpsetada. Kooliski õpetatakse, kui endal pole varem huvi olnud. Kõik youtube jm kanalid on täis retsepte ja õpetusi. Ei pea 14-aastase eest enam keegi midagi ära tegema. Ise olen 14-aastase küpsetajast poja ema, tema küpsetised on isegi meie sõprade hulgas hinnatud.

Minu 15 aastane poiss on üsna suur magusasõber. Just minu tehtud erinevad küpsetised ja magustoidud maitsevad talle. Sellegipoolest teda absoluutselt ei huvita söögi tegemine.
Tema on selline nn. peaga mees, mitte kätega tegija. Kooli laadal huvitab teda alati see, kui kiiresti ta oma osava jutu ja müügistrateegiaga kauba maha müüb. Nii meil siis on juba aastaid nii, et mina kokkan (see tuleb mul hästi välja) ja tema müüb ( seda oskab tema hästi).

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin pole küll jõululaat kuidagi süüdi, vanemate asi on lastele selgitada, et mingit raha siit küll ei teeni, ürituse mõte on muus.

Ma seda Õhtulehe artiklit lugeda ei saa, ei tea, kuhu seal jutt läheb, aga meie kooli jõululaatadel ei ole ju teenitud raha kunagi lastele läinud, vaid koguti ikka koolile mingi sihtotstarbelise asja jaoks. No võiks ju lapsevanematelt niisama annetusi koguda, aga laada kujul on see lõbusam. Lisaks oli mõni müügilett ka õues ja linnarahvast kutsuti samuti laadale (plakatil reklaam oli juba varem üleval), nii et kogu sissetulek ei tulnudki lapsevanematelt. See oli päris suur ettevõtmine ja vanemate klasside lapsed lõid just korraldajatena kõvasti kaasa. Jah, viimastel aastatel ei ole seda toimunud, tänavu ka mitte.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õhtulehe artiklit lugeda ei saa, ei tea, kuhu seal jutt läheb, aga meie kooli jõululaatadel ei ole ju teenitud raha kunagi lastele läinud, vaid koguti ikka koolile mingi sihtotstarbelise asja jaoks.

Meil said lapsed pool endale. See vist oli sellepärast, et vanemad saaks soovi korral mingi raha materjalirahast tagasi. Aga minu laps pani juba igasuguse selgitamisetagi tähele, et kui me ostame poest toorainet, mis maksis teatud summa, terve õhtu valmistame asju ja siis müüme need asjad väga odavalt maha, et tuleb peale maksta sellele üritusele ja mitte vähe. Lihtsalt annetamine tuleks tunduvalt odavam.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan kaasamõtlemast. Igasugused pitsad, kiluvõileivad, puljongi jm joogid ei sobi, asi tuleb viia pakitult kohale. Seega peab olema enda tehtud asi, mida saab pakkida. Ostma lastakse ainult lapsed, vaevalt keegi endale küünlajalga tahab.

No kui kärss on kärnas ja maa külmunud, siis polegi midagi teha ja ärgu osalegu.

Mis mõttes pakitult? Iga võileib peab eraldi pakis olema? Milline kool toetab niisugust kile- ja prügi tootmist (lisaks sundlusele laadal osaleda)?
Meie väikese maakooli lapsed toovad kandikutega/koogikarpidega oma söödava ja annavad kaasa falfaka. Nagunii 90% süüakse see nänn kohe koha peal ära, koju teistele viivad vähesed.
Popcornid, puuviljad, küüslauguleivad jne on jah plasttopsikutes, osadel siiski õnneks ka taaskasutatud pappkarbikestes või paberituutus.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te oma asjad viimasele õhtule jätate? Tavaliselt läheb sedasorti kraami tööõpetuses vaja ja seda tundi on üldjuhul kord nädalas. Kui vanem õpetabki lapsele, et normaalne on oma tegemised viimasele minutile jätta, siis pole mõtet viriseda.

No sellel viimasele õhtule jätmise põhjus on ikka õpetaja, kes kell 20.00 e-kooli vajalikud asjad kirja paneb. Meil oli seda asja ühe õpetajaga, teisega üldsegi mitte, kes pani tõesti juba aegsasti kõik vajalikud vahendid kirja. Vanasti ehk oli tõesti ka lapse süü, kes alles viimasel hetkel vanemat teavitas, mis koolis vaja on, aga nüüd on selleks ju e-kool, mida saab vanem ka ise jälgida.

Eks muidugi võib igasuguseid imelikke inimesi ja õpetajaid olla, aga sellisel juhul ei saa ka midagi juhtuda, kui lapsel neid lehti ei ole. Normaalsel õpetajal on ka endal teatav varu just neile, kel mingi asi puudub (mitte, et ma seda 100% õigeks pean, aga abiks ikka). Eeldan, et selle inimesega sai ikka räägitud? Mina näiteks kl. 20 enam Stuudiumit ei vaata, laps ka mite. See on vaba aeg, pere aeg, õppimised ammu õpitud ja ükski õpetaja ei saa eeldada, et õpilased/vanemad poole ööni uudiseid ootavad.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin pole küll jõululaat kuidagi süüdi, vanemate asi on lastele selgitada, et mingit raha siit küll ei teeni, ürituse mõte on muus.

Ma seda Õhtulehe artiklit lugeda ei saa, ei tea, kuhu seal jutt läheb, aga meie kooli jõululaatadel ei ole ju teenitud raha kunagi lastele läinud, vaid koguti ikka koolile mingi sihtotstarbelise asja jaoks. No võiks ju lapsevanematelt niisama annetusi koguda, aga laada kujul on see lõbusam. Lisaks oli mõni müügilett ka õues ja linnarahvast kutsuti samuti laadale (plakatil reklaam oli juba varem üleval), nii et kogu sissetulek ei tulnudki lapsevanematelt. See oli päris suur ettevõtmine ja vanemate klasside lapsed lõid just korraldajatena kõvasti kaasa. Jah, viimastel aastatel ei ole seda toimunud, tänavu ka mitte.

Kui veel lasteaias töötasin, siis oli meil lastekaitsepäeval (1.juunil) alati laat, mille tulust osteti lasteaeda puidust mänguasju ja raamatuid. Koolilaada tulu läheb lastele. Meil müüakse mitmel päeval järjest, nt 1.-2. klass, 3.-4. klass jne. Väiksemate puhul arusaadav, aga veider, et suuremate klasside müüjad ei oska absoluutselt peast arvutada! Jah, 3 x 1€ on 3€, aga kui korrutada 5 x 0,25 senti või anda 2.50€ ostu eest 10€ ja oodata õiget raha tagasi, siis on jahmerdamist palju. Kohalikus poes näen sama asja, et lapsed ei oska arvutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minuarust on need laadad arusaamatud. Eriti lasteaias. Ja siis on nagu kohustus osta – no et “lapsed” nägid ju vaeva….

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minuarust on need laadad arusaamatud. Eriti lasteaias. Ja siis on nagu kohustus osta – no et “lapsed” nägid ju vaeva….

Minu lapse lasteaias oli selline laat, kus lastel olid maksevahenditeks tammetõrud ja kastanimunad. Kaubaks saatsid vanemad kas mõne küpsetise või maiuse või puuvilja või porgandi, ei midagi üle jõu käivat. Lastele oli see igatahes väga lõbus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga  tegelikkus on see, et ema on see, kes need müügi valmis nikerdab, kuna 14-aastast poissi see enam ei huvita.

Mina oma teismelistel tõmban wifi välja ja nõuan tegutsemist. Mis siis, et ta ei huvitu ega soovi.  Küpsetamisoskus on ka eluks vajalik oskus ja see ei ole nii kontimurdev töö, et teismeline selle kätte nõrkeb. Alati ei saa ju teismelisele järele anda. Üldpädevused, mida koolid nende tegevutsega sunnivad harjutama (planeerimine, toiduainete varumine, valmistamine, rahadega arveldamine, tihti lõpuks ka kasumi/kahjumi väljaarvutamine) on täiesti olulised oskused elus.

 

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minuarust on need laadad arusaamatud. Eriti lasteaias. Ja siis on nagu kohustus osta – no et “lapsed” nägid ju vaeva….

Mis siin arusaamatut on? Lasteaial on raha vaja. Vb mujal teistmoodi, aga meil nt ostetakse laada raha eest mänguasju, õppe- ja kunstivahendeid.  Hea meelega osalen nii küpsetamisega kui ka ostmisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No meie tegime lihtsalt maxi suuruses termosega “jõuluteed” ja kõigil oli hea tuju. Relax!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Koolilaps Jõululaat koolis