Esileht Koolilaps Jõululaat koolis

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Teema: Jõululaat koolis

Postitas:
Kägu

Minuarust on need laadad arusaamatud. Eriti lasteaias. Ja siis on nagu kohustus osta – no et “lapsed” nägid ju vaeva….

Mis siin arusaamatut on? Lasteaial on raha vaja. Vb mujal teistmoodi, aga meil nt ostetakse laada raha eest mänguasju, õppe- ja kunstivahendeid. Hea meelega osalen nii küpsetamisega kui ka ostmisega.

Aga milleks osta jura kui võiks kohe annetada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga tegelikkus on see, et ema on see, kes need müügi valmis nikerdab, kuna 14-aastast poissi see enam ei huvita.

Mina oma teismelistel tõmban wifi välja ja nõuan tegutsemist. Mis siis, et ta ei huvitu ega soovi. Küpsetamisoskus on ka eluks vajalik oskus ja see ei ole nii kontimurdev töö, et teismeline selle kätte nõrkeb. Alati ei saa ju teismelisele järele anda. Üldpädevused, mida koolid nende tegevutsega sunnivad harjutama (planeerimine, toiduainete varumine, valmistamine, rahadega arveldamine, tihti lõpuks ka kasumi/kahjumi väljaarvutamine) on täiesti olulised oskused elus.

paha tujuga tehtud küpsetis ei maitse hästi.  ta võib küpsetada niisama, selleks ei pea koolis mingi laat olema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ühed tuttavad teevad seepi. Sellist, mida kodus ise sulatad ja valad, kunstipoes müüakse toorainet. Sinna saab juurde lisada ise värvi ja lõhna ja mingeid kaunistusi ka, vormid on ka müügil. Pakivad tsellofaani, paelakesega kinni ja toode missugune. Ema on rõõmus, et jumala hea hobi, lapsel tegemist ja tulemusi ei pea aastaid kodus ladustama kuskil riiulis, kõik kulub ära!
Minu laps on veel väike, aga panin selle kõrva taha ja kui kooli minnes need laadad tulevad, siis raudpoltkindlalt hakkame ka seepi tegema.
Ainus negatiivne asi on, et värvid, lõhnad ja seebiklotsid ise on suht kallid. Ma ei tea, kas kooli jõululaadal on ka mingid hinnalimiidid, kahtlane, kas kasumit tuleb. Tõenäoliselt kuskilt netist tellides saab soodsamalt, kui piisavalt vara valmistuma hakata.
Teine variant on küünlad, tahid, vaha ja geel on ka müügil. Selle jaoks saab hakkama panna kõik kodus üle jäänud väikesed klaaspurgid ja potsikud, see on koguni taaskasutus.
Ma küll ei tea, kas teismeline poiss huvi tunneb ka selliste asjade vastu, aga vbl on see ikkagi atraktiivsem kui muffinid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

paha tujuga tehtud küpsetis ei maitse hästi.  ta võib küpsetada niisama, selleks ei pea koolis mingi laat olema.

Kui alternatiiv on, et ema küpsetab? Minu meelest on ikka päris piinlik kui suur mees ei saa ise mitte midagi tehtud, nii, et ema peab tema eest töö ära tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

paha tujuga tehtud küpsetis ei maitse hästi.  ta võib küpsetada niisama, selleks ei pea koolis mingi laat olema.

Viineri ümbritsemine lehttaignaga on ju ometi nii lihtne, et isegi paha tujuga ei ole võimalik ära rikkuda ja elu on näidanud, et soolane kraam läheb kooli laadal nagu soe leib, sest kõik pakuvad vaid magusat. Lisaks kui keldris on mahlu (loodetavasti laps osales marjakorjamisel), siis müügu morssi, sest koolilaatadel on alati suur puudus joogikraamist, alati suur hitt ja ükskõik kui palju ka ei valmista, kõik ostetakse ära. Teismeline peab ainult mahla veega kokku segama, morsi kraaniga pakki (need hoidistamiseks mõelud) valama ja valmis. Ei pea ju neile teismelistele mingit ülikeerulist kokandusväljakutset esitama. Aga midagi võiksid ju ise ikka ka teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainus negatiivne asi on, et värvid, lõhnad ja seebiklotsid ise on suht kallid.

Ja sellised seebid on lisaks ka täiesti mõttetud. Rääkimata sellest, et puudub igasugune info koostisainete kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )


Esileht Koolilaps Jõululaat koolis