Esileht Pereelu ja suhted Jõuluõhtu koroonaeitajaga

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Jõuluõhtu koroonaeitajaga

Postitas:

Mul on isa koroonaeitaja. Ma ei tea, kus ta käib, maski ta ei kanna jne. Varsti on jõulud. Meil on plaanis olla enne jõule nädalake isolatsioonis, et kohtuda mehe vanematega, kes ka kellegagi ei suhtle. Ühesõnaga – kõik teised võtavad seda viirust piisavalt tõsiselt, hoiduvad liigsetest kontaktidest, arvestavad üksteisega. Aga mu isa on täiesti ükskõikne. Ta vihastab, kui ma sellest räägin, maski kannan jne. Aga kui ma temaga ei kohtu sel jõuluperioodil, siis ta vist ei andesta mulle eales. Nõuandeid?

+17
-23
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.12 11:01; 02.12 11:30; 02.12 20:43; 02.12 20:45; 03.12 18:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja sina vist ei andestaks talle eales, kui ta teie perre viiruse tooks…

+26
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.12 11:09; 02.12 11:46; 03.12 10:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on isa koroonaeitaja. Ma ei tea, kus ta käib, maski ta ei kanna jne. Varsti on jõulud. Meil on plaanis olla enne jõule nädalake isolatsioonis, et kohtuda mehe vanematega, kes ka kellegagi ei suhtle. Ühesõnaga – kõik teised võtavad seda viirust piisavalt tõsiselt, hoiduvad liigsetest kontaktidest, arvestavad üksteisega. Aga mu isa on täiesti ükskõikne. Ta vihastab, kui ma sellest räägin, maski kannan jne. Aga kui ma temaga ei kohtu sel jõuluperioodil, siis ta vist ei andesta mulle eales. Nõuandeid?

Nädal isolatsioonis on ikka väga vähe. Tundub et sa ise ka väga vastutustundetu…

+5
-35
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 11:20; 02.12 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled tubli Hoolija.

+6
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 11:29; 02.12 23:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen TA.

Nädalakese all pidasin silmas piisavat aega, ei mõelnud otseselt 7. Kuna me muidu ka ise kuskil ei käi ja töötame kodus, siis peame end ka suhteliselt ohutuks. Alati saab testi teha.

Esimesele vastajale – asi pole ju ainult selles, et ta viiruse minu perre toob. Mehe perekonnas on 80+ inimesi – ma tõesti ei taha neid haigeks teha!

+23
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.12 11:01; 02.12 11:30; 02.12 20:43; 02.12 20:45; 03.12 18:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Whaaat? Mida ma just lugesin 😀 😀 😀

Ma arvan, et sul on kõige mõistlikum tegelikult kohe isolatsiooni jääda ja püsida seal kuni  õnnistatud vaktsiini saabumiseni. Ja mis mõttes saad jõulu aeg mehe vanematega kokku? Ei tohi! Nii vastutustundetu!!! Kohutavalt isekas!!! Ikka isolatsioonis pead olema.

+13
-65
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on isa koroonaeitaja. Ma ei tea, kus ta käib, maski ta ei kanna jne. Varsti on jõulud. Meil on plaanis olla enne jõule nädalake isolatsioonis, et kohtuda mehe vanematega, kes ka kellegagi ei suhtle. Ühesõnaga – kõik teised võtavad seda viirust piisavalt tõsiselt, hoiduvad liigsetest kontaktidest, arvestavad üksteisega. Aga mu isa on täiesti ükskõikne. Ta vihastab, kui ma sellest räägin, maski kannan jne. Aga kui ma temaga ei kohtu sel jõuluperioodil, siis ta vist ei andesta mulle eales. Nõuandeid?

Nõuanne on, et kasva suureks ja otsusta ise oma elu ja tegemiste üle. Kui sulle isa käitumine ei sobi, siis ütledki, et ei saa kokku saada. Pole midagi keerulist.

+35
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen TA.

Nädalakese all pidasin silmas piisavat aega, ei mõelnud otseselt 7. Kuna me muidu ka ise kuskil ei käi ja töötame kodus, siis peame end ka suhteliselt ohutuks. Alati saab testi teha.

Esimesele vastajale – asi pole ju ainult selles, et ta viiruse minu perre toob. Mehe perekonnas on 80+ inimesi – ma tõesti ei taha neid haigeks teha!

Nädala all mõtlesid siis mida? Purjus oled või?

+3
-29
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 11:20; 02.12 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesele vastajale – asi pole ju ainult selles, et ta viiruse minu perre toob. Mehe perekonnas on 80+ inimesi – ma tõesti ei taha neid haigeks teha!

Huvitav, et sa ei pea mehe perekonda enda perekonnaks…

Aga samas, kui see ring inimesi, keda jõulude ajal külastada tahaks on ni suur, siis ma pigem hoiaks üldse oma koju. On vähetõenäoline, et 80+ inimest tõesti suudavad end karantiinis hoida (ei käi poes, ei istu bussis jne…). See viirus on ikka väga nakkav, ning vastik on mõelda, et ühte inimest siis seepärast süüdistatakse.  Et kui keegi teine kogemata selle viiruse endale saab, siis ikka hakkate esmalt sinu isa süüdistama…

Kasutage ikka oma tervet talupojamõistust ja hoidke oma väikese pere ringi.

Õppige parem kogu vahmiiliga mõni netisuhtlusvahend selgeks ja tehke pidu läbi ekraani :).

+8
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.12 11:09; 02.12 11:46; 03.12 10:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lihtsalt ei kohtu seekord ühe oma vanemaga jõuludel ja nii ongi. Tal on plaanis suguvõsaga suur pidu, sest alles sündis üks uus liige. Midagi pole teha, ma ei taha haigeks jääda ega tekitada võimalust, et ma vastsündinut nakatan. Vanasti olid minu eksimustel tagajärjed, nüüd on vastupidi.

+18
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Einoh, mida teemat. Loe ja imesta kohe. Isa ei andestaks, oh jumal. Praegusel ajal pole mõistlik teha pidusid, mõikad?

+7
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ärgu andestagu siis, las marineerib oma vihas.

Isale ütle, et demokraatia. Kui suurem osa soovib, et oleks maski kandmine, kätepesemine jne, siis nii on. Ja kui ta soovib vastuvoolu ujuda, siis jõulukohtumise teete vabas õhus või lükkate kevadesse.

Või ma ei saa aru, milles probleem on? tahad isa mingile suguvõsa jõulupeole kutsuda?

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas sa praegu kohtud oma isaga? Kui praegu kohtud, siis ma ei näe ka vahet, kui jõulude ajal kohtud. Käi mehe perel siis enne külas ära ja seejärel oma vanematele külla.

Ma ikka päris isolatsioonis elamist ka ei pea normaalseks, et nüüd ei tohi perega jõulude ajal kohtuda või enne seda peavad kõik kaks nädalat toas istuma jne… On olemas ka mõistlik vastutustundlik käitumine – käid võimalikult harva poes, hoiad seal teistega distantsi, võimalusel valid poeskäimiseks sellise kellaaja, kui rahvast vähem (hommikupool), tööl käid normaalselt edasi, teatris-kinos käimata saab tõesti hakkama, lapsed käivad ikka lasteaias jne

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käite enne mehe vanemate juures, isa jääb viimaseks. Hoiate isaga distantsi, kauaks ei jää. Või lähedki isa juurest üksi läbi, teisi ei võta kaasa.
Teie perega suure tõenäosusega ei juhtu midagi, kõige hullem põdeja oleks nagunii isa ise.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 12:41; 03.12 13:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isa ei andestaks, kui dramaatiline. No ei andesta, siis sellise rumala põikpäise vanamehega ei peagi suhtlema. Küll ta andestab, hiljemalt jaanipäeval istute jälle koos lõkke ääres.

Sellised oma dogmades kinni vanemad inimesed mõikavadki ainult jõu positsioonilt rääkimist. Oli mul ka oma vanematega ühes asjas põhimõtteline erimeelsus. Lõpuks ütlesin, ajate selle asja korda, või ma lastega enam ei tule teie poole! Pool aastat läks mööda, siis tehti vaikselt ära see, mida ma nõudsin, ja vihjamisi anti teada, et on tehtud. Algul ikka ema helistas ja üritas niisama külla meelitada, aga ma ütlesin, et ma ju ütlesin teile, mis tingimustel jälle tulen (ja lapselapsi näete). Kui keegi mõtleb, appi milline julm tütar, siis kui ma ütleks, milles asi oli, oleksite 95% kägudest minuga nõus, et tegin õigesti.

+17
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu isa külastamine  jääb siis viimaseks, edasi oled kuni uusaastani isolatsioonis jälle ja ongi kõik. Võiks ikka läbikapatavate sugulaste arvu ka miinimumini hoida, et väheneks võimalus, et tahtmatult ikka levitate.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isale viiks kingituse ja annaks selle õues üle.

Kanna ise maski, hoian distantsi, kuid oma 86 -aastase isaga suhtleme õues, telefoni teel – nimelt puutun inimestega kokku ja ei  taha, et isa võiks saada nakkuse.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesele vastajale – asi pole ju ainult selles, et ta viiruse minu perre toob. Mehe perekonnas on 80+ inimesi – ma tõesti ei taha neid haigeks teha! Huvitav, et sa ei pea mehe perekonda enda perekonnaks… Aga samas, kui see ring inimesi, keda jõulude ajal külastada tahaks on ni suur, siis ma pigem hoiaks üldse oma koju. On vähetõenäoline, et 80+ inimest tõesti suudavad end karantiinis hoida

Neitsi Maarja, tule appi.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käige siis kõigepealt mehe vanemate juures.  Siis vähemalt ei nakata neid.

Ja siis hiljem külastage koroonaeitajat.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtne – kohtu isaga peale seda, kui kõikide mehe sugulastega oled ära kohtunud. Kui siis tahad. Kui kohe järgmine/ülejärgmine päev kohtud, siis isegi, kui sa oleks kelleltki neilt 80-lt inimeselt viiruse saanud, siis sa vist ei jõua nakkavaks saada järgmiseks päevaks äkki ja ei annaks oma isale midagi. Või, kui tahad, siis kohtu 14p pärast nt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen TA.

Kahjuks olen ma oma isaga just sellises suhtes, et kardan tema viha ja pahameelt. Ta on lihtsalt selline nartsissistlik natuur. Ja ta on omale broneerinud aastateks 24.12. Jah, ma võiksin mehepoolse perekonnaga tähistada juba 23.12, aga… Nojah, miks mitte, tegelikult.

Nii et, jah, muidugi on teil õigus, öeldes, et “kasva suureks” jne. Aga see on päris keeruline. Ma olen seadnud meie suhtlemisele selgemad piirid, ei ava end eriti talle enam, püüan mitte anda talle võimalust end haavata – aga jõuludel ma lihtsalt ei oska teisiti. Kui ma ta kuu peale saadaksin, tunneksin tohutut süüd… Lisaks on tal eraeluliselt raske aeg.

+4
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.12 11:01; 02.12 11:30; 02.12 20:43; 02.12 20:45; 03.12 18:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

(TA)

aa, ja muidugi pidasin silmas 80+ all vanust, mitte külaliste arvu. Ma ei läheks eal praegu nii suurele peole, heh.

Ja kes näris siin, et miks ma mehe perekonda enda omaks ei pea – no see tundub küll suure otsitud norimisena. Kontekstist on ju selge, et antud juhul tegin vahet enda ja mehe perekonnal.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.12 11:01; 02.12 11:30; 02.12 20:43; 02.12 20:45; 03.12 18:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga sa hakka jõuluõhtueitajaks.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käite kõigepealt mehe vanemate juures ja alles seejärel isal külas. Kirjutad, et olete nagunii kogu aeg kodused ja hoiate omaette, seega ei ole väga keeruline pärast isa külastamist neist 80+ vanustest vähemalt nädal aega eemale hoida.

Kuna isa sa mõne nädalaga ümber ei kasvata, ongi sul kaks varianti: kas jätta tema külastamine viimaseks või jätta tema külastamine üldse ära. Kuna see viimane ei tundu sinu jaoks mõeldav olevat, siis tuleb võtta esimene variant.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina keelduks isaga kohtumast. Minu meelest on halb see soovitus, et käige enne mehe vanemate juures ja siis isa juures. Miks peaks minema? Kui kõik teised on ettevaatlikud ja isa keeldub ettevaatlik olemaks, siis mina keelduks põhimõtteliselt temaga kohtumast. Ei ole nii, et ainult mehe perele ei taha haigust viia, ise ka ei taha haigeks jääda. Pean sellist meelega koroona eitamist ja  kõige ignoreerimist väga vastutustundetuks käitumiseks. Ja asi ei ole ainult selles, kas mina jään haigeks või ei, aga sellised eitajad on need, kelle tõttu meie haiglad on viimasel piiril. Arste ja õdesid lihtsalt ei jätku enam. Mina sellesse omapoolset riski ei lisa ja sellise isaga ei kohtuks. Vihastab siis vihastab. Mina võin temaga mitte suhelda, kuniks maha rahuneb. Mul ei ole mingit vajadust vastutustundetu inimesega suhelda. Ka siis mitte, kui ta on mu isa.

+10
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 21:26; 02.12 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulge, on täitsa mõeldav, et siin paanitsetakse üle.

Mis koroonat see 80+ vanamees levitada suudab?

Koroonat levitavad need, kes käivad reisidel ja pidudel. Tuleb Venemaalt rekkamees, läheb õhtul kohalikku baari. Või läheb tema naine, kes elab Kohtla-Järvel. Lapsed lähevad seejärel huviringi jne.

Või siis hoopis see, kelle jaoks reisimine on inimõigus ja naaseb parajasti päikesereisilt, olles just andnud negatiivse koroonaproovi. No kuidas küll see proov järgmisel päeval positiivseks muutus.

Või siis hoopis see, kes osaleb erapidudel 150 inimesega. Tegelikult piisab ka 15 inimesest, selliseid pidusid ju rohkem. Juuakse mehemoodi, võib-olla vahetatakse ka kehavedelikke. Seda kõike tehakse ka avalikes asutustes: ööklubid, baarid, kuni kella 00.00.

Kas tunned oma isa ära? Vaevalt.

Kui 80+ käib ise samal päeva sees poes, päevakeskuses, apteegis ja turul ning sõidab bussiga või koguni autoga edasi-tagasi selleks, on ta kõva papi. Ja kui tal maski ees pole – no kõik teised noored Hoolijad on ju maski ette tõmmanud poes ja mujal. Arusaadavalt ühe papi suhtes on nad ka Sallivad.

Arvan, et suurem tõenäosus on arutletava külaskäigu raames talle see koroona viia, võrreldes sellega, et temalt seda saada.

+1
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 11:29; 02.12 23:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis koroonat see 80+ vanamees levitada suudab?

Kust sa välja lugesid, et isa 80+ on? Minu meelest ütles ta, et mehe peres on ka 80+ inimesed, oma isa vanust ta ei öelnud. Mina pigem arvasin, et teemalgataja on veel selline 25-30 kanti, tema isa ehk 50 kanti ja mehe peres need 80+ inimesed on vanavanemad. ja 50 kanti inimene võib täiesti aktiivselt suhelda ja koroonat kanda.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 21:26; 02.12 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aa, ja muidugi pidasin silmas 80+ all vanust, mitte külaliste arvu. Ma ei läheks eal praegu nii suurele peole, heh.

Okej, minu viga, aga milleks rääkida 80+ vanusgrupist, kui riskigruppi kuuluvad juba kõik, kes on 60+ vanuses?

Ega muud pole, kui pead üle saama oma hirmust isa ees. Lihtne soovitus: kes ei karda, see ei tunne ka hirmu.

Häid jõule!

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.12 11:09; 02.12 11:46; 03.12 10:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on otsapidi sarnane probleem – elame maal, metsa sees, alati on jõulud meie talus toimunud, kohale tulevad minu ja mehe vanemad ja meie õed-vennad peredega.
Sel aastal tundub aga lihtsalt nii vastutustundetu kutsuda 10+ (lähi)sugulast mitmeks päevaks enda juurde maale, kohta, kus nakatumisnäitaja on väga madal, kusjuures nii minu kui mehe päritolupered elavad kohas, kus nakatumist on peaaegu kõige rohkem… Oleksime paratamatult pead-jalad koos, no ikkagi trobikond inimesi ühes majas.
Samas on see jõuluõhtul kokkusaamine meile kõigile, aga eriti meie kõigi lastele, ülioluline traditsioon, lapsed juba praegu uluvad ette, et mis jõulud need muidu on, kui igaüks nohistab oma kodus. No ühesõnaga, nii kahju on.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga jõuludel ma lihtsalt ei oska teisiti. Kui ma ta kuu peale saadaksin, tunneksin tohutut süüd… Lisaks on tal eraeluliselt raske aeg.

Aga selle peale ei tunne midagi, et mees ei saa aastaid oma perega (vanematega) jõuluõhtul olla? Ja sa arvad, et sina oled siin see, kes hullult ohvreid toob?
Mida märtrit!

+11
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 12:41; 03.12 13:27;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Pereelu ja suhted Jõuluõhtu koroonaeitajaga