Esileht Väikelaps Jõulupeo riided

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Jõulupeo riided

Postitas:
Kägu

Need, kel lapsel lasteaias nüüd jõulupidu tulemas: mida panete lapsele selga sinna? Kas must-valge komplekt või on mingeid ideid, mis veel oleks nn pidulik? Kas smart casual oleks ka nn pidulik? Eelmisel aastal oli seinast seina riietujaid, nii must-valge kui ka tavalised teksad ja t-särk. Tüdrukutel olid valdavalt pidulikud kleidid.

Mõtlen, et kas tumesinine triiksärk, kikilips ja tumedad püksid on okei minna või peaksin veel poodi tormama ja midagi muud ostma?

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need, kel lapsel lasteaias nüüd jõulupidu tulemas: mida panete lapsele selga sinna? Kas must-valge komplekt või on mingeid ideid, mis veel oleks nn pidulik? Kas smart casual oleks ka nn pidulik? Eelmisel aastal oli seinast seina riietujaid, nii must-valge kui ka tavalised teksad ja t-särk. Tüdrukutel olid valdavalt pidulikud kleidid.

Mõtlen, et kas tumesinine triiksärk, kikilips ja tumedad püksid on okei minna või peaksin veel poodi tormama ja midagi muud ostma?

Ära mõtle üle. Muidugi on ok selline valik. Mitte mingit mõtet ei ole ühe ürituse jaoks eraldi kostüümi osta, järgmisel aastal on sellest juba välja kasvanud. Kui su laps just dressides või väljaveninud ja kulunud pesemata t-särgis peole ei lähe, on kõik hästi.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ära üle mõtle! Täitsa suva, mis lapsel lasteaia jõulupeol seljas on. Smart casual täiesti piisab. Minu 6aastane paneb nt päkapiku onesie selga, mis me eelmisel aastal ostsime. See on juba aasta aega tema lemmikriideese ja meeletult trööbatud. Aga no mis sa teed. Laps on laps ja millal siis veel selliste asjadega pidudel käia, kui mitte lapsena.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii nagu sünnipäevadel. Mul lastel koguaeg olemas mingi pidulikum komplekt. Jõulupeole eelistaksin lv triiksärki, püksteks on teksad või viisakamad lühikesed püksid (samamoodi nt pildistamise ajal), millel rohkem kasutust kui ainult überpidulik 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Eks see ole ka vastavalt võimalustele. Üldiselt võiks olla viisakam särk ja pükstega juba erineb, mõnel kindlasti on ka triiksärgi juurde teksad. Seal on ka erinevusi, mõni paneb siis vähemalt tumedad teksad, mõnel on suvalised suurte taskutega püksid. Tüdrukud on tavaliselt kleitidega või seelikutega jõulupeol, aga muidugi võiks olla ka piduliku pluusi ja viisakamate pükstega, mõni on ilmselt ka tuunika ja retuusidega. Enamik ikka püüab lihtsalt panna mingi pidulikuma variandi, aga ma usun, et stilistiliselt on seal ikka üsna rosolje, pidulikust puhvkleidikestest ja ülikonnavestiga ja kikilipsuga lastest üsna tagasihoidlike ja igapäevaste komplektideni.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vanem: “Mis on ‘pidulik riietus’?”

Õpetaja: “‘Pidulik riietus’ on korralikud puhtad riided, mida laps päris igapäevaselt ei kanna.”

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks see ole ka vastavalt võimalustele. Üldiselt võiks olla viisakam särk ja pükstega juba erineb, mõnel kindlasti on ka triiksärgi juurde teksad. Seal on ka erinevusi, mõni paneb siis vähemalt tumedad teksad, mõnel on suvalised suurte taskutega püksid. Tüdrukud on tavaliselt kleitidega või seelikutega jõulupeol, aga muidugi võiks olla ka piduliku pluusi ja viisakamate pükstega, mõni on ilmselt ka tuunika ja retuusidega. Enamik ikka püüab lihtsalt panna mingi pidulikuma variandi, aga ma usun, et stilistiliselt on seal ikka üsna rosolje, pidulikust puhvkleidikestest ja ülikonnavestiga ja kikilipsuga lastest üsna tagasihoidlike ja igapäevaste komplektideni.

See meenutab mulle tütre 5a sünnipäeva. Olin ekstra ostnud talle uue piduliku kleidi, kuna olemasolevat palju kandnud. Mulle selline vahukooretort ei meeldi, lihtsalt veidi kenam kleidike, varrukas natuke satsi ja kena muster. Ja siis meheõde küsis tütrelt, et miks tal peoriideid veel seljas pole  :D:D Minarust oli väga ilus kleit ja laps ise ka oli vaimustuses oma kleidist 😀

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Poisi puhul on casual riided ilmselt tavapärane valik. Mäletan enda hämmastust selle aasta 1. sept aktuselt (õues), millest mööda jalutasin ja eemalt vaatasin. Valdav osa poistest kandis tavalisi teksaseid-dressikaid no igastahes smart-casuali küll välja ei kandnud….Minu laps pidi viigipükstes ja triiksärgis piinlema nagu valge vares:P Ma pole kusjuures nö vana lapsevanem…ilmselt lihtsalt vanamoeline siis, kui arvasin, et aktusele ikka tavaliste kooliriietega ei minda.

Uusi riideid ostma minna pole küll mõtet!

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu poiss käis vist kõigil lasteaiapidudel smart casual riietes. Viigipükse ei pannud, pigem tumedad teksad või muud tumedad püksid, vabam triiksärk, kui laps ise soovis siis lips ka.

Minu meelest on viigipüksid, valge särk ja vest lasteaia jõulupeoks veidi liiga palju aga olen näinud ka last, kellele üldse ei olnud piduriideid toodud/kaasa pandud ja esineski siis koos teistega mingi multikategelase pildiga t-särgis ja dressipükstes.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil veab, pidu on õues, st piduriided=õueriided :).

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Smart casual. Jõuluteemaline triiksärk (millega ta vist magaks ka, nii meeldib) ja tumedad chino püksid.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil veab, pidu on õues, st piduriided=õueriided :).

Jah, meilt tahetakse lumememmekostüümi.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest ülikond või midagi taolist on natuke liiga pidulik, sest enamus lapsed on tavalisemate riietega. Minu laps on tavaliselt kandnud midagi smart casual stiilis nagu ka eelmistel kirjutajatel. Näiteks triiksärk või (polosärgi moodi)viisakas kampsun velvetite või chinodega.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapsel on piinlik kui ta on üle riietatud. Mäletan enda lapsepõlvest, et emal oli kombeks üle pingutada minu riietusega ja jube piinlik oli siis. Minu poisid on käinud lasteaia pidudel mustad dressid ja valge t-särk ja mingi temaatiline detail, jõulupeol nt päkapikumüts. Millal siis veel mugavalt riides käia, kui mitte lapsena? 🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõik ülaltoodud vastused on põhimõtteliselt õiged.

Aga kui paneks pidulik-pidulikuma, siis vest ja triiksärk on rohkem aktuste teema (EV aastapäev, lasteaia lõpuaktus, lasteaia sünnipäev või muu, mis on paika pandud ürituste kalendris). Jõulupidu pigem jõuluteemalisem? Jõulu/talvekampsun, päkapiku või jõuluvana tooni riided, rohelist (nagu kuusepuu) või pruuni (nagu piparkook) tooni riided sobivad lasteaialapsele hästi.

Päris suvakas riietus pidupäeval oleks nagu imelik. See on jah levinud trend, et “käin samade riietega igal pool”. Kõik ei peaks ehk sellega kaasa minema, eriti kui nad kahtlevad ja tahaks midagi pidulikumat.

0
0
Please wait...

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Esileht Väikelaps Jõulupeo riided