Esileht Tööelu, raha ja seadused. Jõulupreemia erasektoris

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Jõulupreemia erasektoris

Postitas:

Kas leidub veel kedagi, kellele eraettevõtetes jõulupreemiat makstakse? Mis teil kogemused on? Saate raha, kinkekaardi või üldse midagi?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 07:42; 10.12 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Telekomiettevõte, juba aastaid ei saa midagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saame küll, mitte palju, nii 200 eurot.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.12 08:06; 10.12 17:52; 12.12 08:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmine aasta tuli 450 eurot.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.12 08:11; 10.12 09:45; 12.12 10:28; 15.12 10:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaliselt u 60€ saanud. Miinus maksud. Sel aastal pole tulemused väga head, tea, kas üldse miskit saab.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 08:47; 10.12 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks just jõulureemia, miks mitte jaanipreemia või iseseisvumispreemia? Ausalt, sellise nime all on asi küll oma aja ära elanud. Meie saame preemiat, kui nii ettevõtte kui ka isiklikud tuemused on täidetud. Selle arvtamiseks on konkreetsed reeglid, et võimalikult vähe oleks subjektiivsust (nullida sedamuidugi täielikult ei saa). Ja see preemia pole mitte jõulude ajal, vaid kevadel, kui kõik eelmise aasta numbrid on selgunud, siis tehakse väljamakse. Aga seda preemiat ei saa ka mitte igal aastal, kui ikka ettevõttel piisavalt hästi ei lähe, siis on 0. Nii et pere-eelarvesse (nagu seal artiklis oli) ma preemiat automaatselt sisse kirjutada küll ei saa.

+3
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.12 09:41; 10.12 12:16; 10.12 12:36; 13.12 09:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks just jõulureemia, miks mitte jaanipreemia või iseseisvumispreemia? Ausalt, sellise nime all on asi küll oma aja ära elanud. Meie saame preemiat, kui nii ettevõtte kui ka isiklikud tuemused on täidetud. Selle arvtamiseks on konkreetsed reeglid, et võimalikult vähe oleks subjektiivsust (nullida sedamuidugi täielikult ei saa). Ja see preemia pole mitte jõulude ajal, vaid kevadel, kui kõik eelmise aasta numbrid on selgunud, siis tehakse väljamakse. Aga seda preemiat ei saa ka mitte igal aastal, kui ikka ettevõttel piisavalt hästi ei lähe, siis on 0. Nii et pere-eelarvesse (nagu seal artiklis oli) ma preemiat automaatselt sisse kirjutada küll ei saa.

No kui nii võtta, siis ma saan iga kuu preemiat. Mul põhipalk lepingus on 700 eurot, aga näiteks eelmine kuu sain kätte 1222 sentidega. “Jõulupreemia” laekub meil ka hoopis jaanuaris.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.12 08:11; 10.12 09:45; 12.12 10:28; 15.12 10:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks just jõulureemia, miks mitte jaanipreemia või iseseisvumispreemia? Ausalt, sellise nime all on asi küll oma aja ära elanud. Meie saame preemiat, kui nii ettevõtte kui ka isiklikud tuemused on täidetud. Selle arvtamiseks on konkreetsed reeglid, et võimalikult vähe oleks subjektiivsust (nullida sedamuidugi täielikult ei saa). Ja see preemia pole mitte jõulude ajal, vaid kevadel, kui kõik eelmise aasta numbrid on selgunud, siis tehakse väljamakse. Aga seda preemiat ei saa ka mitte igal aastal, kui ikka ettevõttel piisavalt hästi ei lähe, siis on 0. Nii et pere-eelarvesse (nagu seal artiklis oli) ma preemiat automaatselt sisse kirjutada küll ei saa.

Sa vist ajad segi tulemustasu ja jõulupreemia.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 07:42; 10.12 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks just jõulureemia, miks mitte jaanipreemia või iseseisvumispreemia? Ausalt, sellise nime all on asi küll oma aja ära elanud. Meie saame preemiat, kui nii ettevõtte kui ka isiklikud tuemused on täidetud. Selle arvtamiseks on konkreetsed reeglid, et võimalikult vähe oleks subjektiivsust (nullida sedamuidugi täielikult ei saa). Ja see preemia pole mitte jõulude ajal, vaid kevadel, kui kõik eelmise aasta numbrid on selgunud, siis tehakse väljamakse. Aga seda preemiat ei saa ka mitte igal aastal, kui ikka ettevõttel piisavalt hästi ei lähe, siis on 0. Nii et pere-eelarvesse (nagu seal artiklis oli) ma preemiat automaatselt sisse kirjutada küll ei saa.

No aga tee sina teema jaanipreemia või iseseisvumispreemiankohta, kes sind keelab! Teemaalgataja küsis jõulupreemia kohta ja tal on selleks täielik õigus! Siin liigub veel palju inimesi, kes mäletavad, mis jõulupreemia on.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk et jõulupreemia on selle eest jõulud tulevad või? Või mis point sellel preemial täpsemalt on?

+4
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.12 09:41; 10.12 12:16; 10.12 12:36; 13.12 09:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk et jõulupreemia on selle eest jõulud tulevad või? Või mis point sellel preemial täpsemalt on?

Opakas oled või? Jõulupreemia on tänu aasta jooksul tehtud töö eest, inimeste motiveerimise vahend ja hea tööandja reklaam. Jah, muidugi paljudes kohtades seda pole, enam pole või pole olnudki. Kui aga aastaid on makstud, siis ju arusaadav, et inimestel tekib ootus ja päris inetu on sõnagi lausumata see ära jätta. Kui tõesti tulemused kehvad, anna töötajatele aegsasti teada, et nad preemiaga ei arvestaks.

+11
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 08:47; 10.12 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk et jõulupreemia on selle eest jõulud tulevad või? Või mis point sellel preemial täpsemalt on?

Opakas oled või? Jõulupreemia on tänu aasta jooksul tehtud töö eest, inimeste motiveerimise vahend ja hea tööandja reklaam. Jah, muidugi paljudes kohtades seda pole, enam pole või pole olnudki. Kui aga aastaid on makstud, siis ju arusaadav, et inimestel tekib ootus ja päris inetu on sõnagi lausumata see ära jätta. Kui tõesti tulemused kehvad, anna töötajatele aegsasti teada, et nad preemiaga ei arvestaks.

Ei ole opakas. Tehtud töö eest on palk ja väga hästi tehtud töö eest on tulemustasu. See jõulupreemia on midagi, mis on kena saada muidugi, aga et kõik ühe mütsiga saavad mingi summa.. Nagu sellest artiklist välja lugesin, siis lõpuks ei motiveeri ta ju ka enam, võetakse nii loomulikuna, et tuleb arvele enne jõule. Juba pere-eelarvessegi planeeritud kenasti. Sama mis palk põhimõtteliselt. Ehk et kui jõuluni sai ettevõttes täis tiksutud, siis saab mingi summa. Ettevõtte kohalt täielik lollus maksta. Aga ärakaotamine on ilmselt ka juhtkonnale väga ebapopulaarne.

+6
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.12 09:41; 10.12 12:16; 10.12 12:36; 13.12 09:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

300€ ja kotike näksi. Jaanidel oli 100€ ja kõva kotike lihakraami ja alkoholiga.
See jõul loodaks suuremat preemiat saada, rabeletud on roppu moodi ja rämedaid ületunde tehtud

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jõulude on teatavasti andmise aeg ja kingituste tegemise aeg – seega ei ole sõna -preemia, aga paremat väljendit ei ole olemas. Kas töötaja ostab selle eest endale midagi või teeb jõululaua – on kingisaaja otsustada. Meie töökohas on jõulupreemia osadele töötajatele 5-10% palgast, seega on sümboolne meelespidamine, osale personalile aga meeldiv üllatus.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.12 08:06; 10.12 17:52; 12.12 08:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Finantssektor ja jõulude puhul midagi ei saa, ei ole seal ettevõttes kunagi saanudki (jõulupidu korraldatakse ettevõtte poolt). Aastas korra suvel tulemuspreemia oma tulemuste alusel, suvepäevadel mingi sümboolne kingitus firma logoga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole kunagi saanud, vähemalt mitte selle nime all. Jõululõuna on ja pidu lastele.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jõulupreemia on 100 eurot kõigile töötajatele olenemata ametikohast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa midagi. Selles firmas olen töötanud 12 aastat, selle aja jooksul oli üks tore aasta, kui iga töötaja sai 10-eurose kinkekaardi, aga see on jäänud ka ainukeseks korraks. Jõulupidu meil ei ole, lastele jõulupakke samuti mitte. Ei ole ka mingit aastalõpupreemiat vmt. Ei saanud ka eelmises töökohas midagi, samuti erasektor.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 20:59; 13.12 07:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei maksta. Finantsasutus on.
Eelmine töökoht oli üks suurimaid kirjastusi Eestis. Ka seal ei makstud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain sellel aastal jõulupreemiaks 1000 euri, kuna sai ka täis 10a. töötadud selles firmas. Muidu aga tavaliselt ca 300.- eur oleme saanud. Tegu välisfirmaga, millel väike osakond Eestis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pakun üsna huupi, aga kas pole mitte nii, et jõulupreemiat makstakse pigem ettevõtetes, kus palgad on madalamapoolsed ja inimesed vajavad otsest rahalist motiveerimist? korraliku palga puhul ei tohiks jõuludeks makstav sadakond eurot kuidagi muuta inimeste suhtumist ja lojaalsust. kingitus on midagi muud, see on kingitus jõulude puhul, aga just jõulupreemia.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ka jõulupreemiat ei saa.
Aga meil on tulemustasu.

Ma ei teagi, kas kahjuks või õnneks, aga jõuluks me seda kätte ei saa. Saame selle umbes veebruaris, kui on üle vaadatud eelmise aasta tulemused ja kokkuvõtted tehtud.

Tavaliselt on see 2-3 kuupalka. Sõltuvalt sellest, kuidas seatud eesmärkide täitmine õnnestus. No laias laastus nii, et 100% on 3 kuupalka ja 75% on 2 kuupalka. Enamasti on siiski 100% olnud, sest stiimul on tugev ja kõik pingutavad.
Selline süsteem on töötanud meil juba umbes 15 aastat. Kõik on rahul.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 10:27; 12.12 08:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne jõule saame enda palga suuruse preemia. Need kes tihti haigulehel, hilinevad või vigasi teevad saavad vähem. Jõulupidu pole, lapsed saavad kommi.
Ma päris nüüd jõule selle eest pidada ei kavatse aga endale reisi kevadeks plaanin küll osta. Olin aasta jooksul 2 nädalat haigulehel ja täis summat ei looda saada. Samas 2017 olin lapsega 5 korda haigulehel ja sain terve summa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pakun üsna huupi, aga kas pole mitte nii, et jõulupreemiat makstakse pigem ettevõtetes, kus palgad on madalamapoolsed ja inimesed vajavad otsest rahalist motiveerimist? korraliku palga puhul ei tohiks jõuludeks makstav sadakond eurot kuidagi muuta inimeste suhtumist ja lojaalsust. kingitus on midagi muud, see on kingitus jõulude puhul, aga just jõulupreemia.

Vastupidi, meil on suht suured palgad. Asutuse jõulupeol antakse kas koos vahuveini vms. see ümbrik. Tuleb meelde, et on ka kinkekaardid olnud. Tegemist on siis kingitusega rohkem.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.12 08:06; 10.12 17:52; 12.12 08:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pakun üsna huupi, aga kas pole mitte nii, et jõulupreemiat makstakse pigem ettevõtetes, kus palgad on madalamapoolsed ja inimesed vajavad otsest rahalist motiveerimist?

Meil on ka pigem vastupidi.
Kõigi töötajate palgad ulatuvad ikka sinna skaalasse, kus tulumaksuvaba miinimumiga enam mingit tegemist pole.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 10:27; 12.12 08:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pakun üsna huupi, aga kas pole mitte nii, et jõulupreemiat makstakse pigem ettevõtetes, kus palgad on madalamapoolsed ja inimesed vajavad otsest rahalist motiveerimist? korraliku palga puhul ei tohiks jõuludeks makstav sadakond eurot kuidagi muuta inimeste suhtumist ja lojaalsust. kingitus on midagi muud, see on kingitus jõulude puhul, aga just jõulupreemia.

Suht huupi tõesti. Minu meelest 1500 bruto pole eriti väike palk, lisaks on jõulupidu, suvepäevad, laste kommipakid, tulemustasud jne, mis motiveerivad.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.12 08:11; 10.12 09:45; 12.12 10:28; 15.12 10:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne jõule saame enda palga suuruse preemia. Need kes tihti haigulehel, hilinevad või vigasi teevad saavad vähem. Jõulupidu pole, lapsed saavad kommi.

Ma päris nüüd jõule selle eest pidada ei kavatse aga endale reisi kevadeks plaanin küll osta. Olin aasta jooksul 2 nädalat haigulehel ja täis summat ei looda saada. Samas 2017 olin lapsega 5 korda haigulehel ja sain terve summa.

Sina teed vigasi ja kindlasti ei saa preemiat =)

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pakun üsna huupi, aga kas pole mitte nii, et jõulupreemiat makstakse pigem ettevõtetes, kus palgad on madalamapoolsed ja inimesed vajavad otsest rahalist motiveerimist? korraliku palga puhul ei tohiks jõuludeks makstav sadakond eurot kuidagi muuta inimeste suhtumist ja lojaalsust. kingitus on midagi muud, see on kingitus jõulude puhul, aga just jõulupreemia.

Ilmselt huupi. Palgad on madalad teatud erialadel, näiteks minu valdkonnas. Jõulupreemiat vmt pole neis firmades, kus mina sel erialal töötanud olen, makstud. On lihtsalt valdkonnad, milles teenitakse hästi, läheb ka firmal hästi ja saab peale hea palga töötajatele ka preemiat maksta, ja on valdkonnad, mis on nö madalapalgalised, seal ei maksta ka preemiaid.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 20:59; 13.12 07:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka jäänud selline mulje (võib olla et ekslikult), et “kõigile ühe kapaga” jõulupreemaiat makstakse pigem madalamate palkade korral. Tulemustasu sõltuvalt firma käekäigust ja inimese panusest aga pigem sellises firmas, kus pisut kõrgemad palgad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.12 09:41; 10.12 12:16; 10.12 12:36; 13.12 09:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Jõulupreemia erasektoris

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.