Esileht Tööelu, raha ja seadused. Jõulupreemia- töötajate eelistamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 66 )

Teema: Jõulupreemia- töötajate eelistamine

Postitas:

Kuidas suhtuksite kui saaksite teada, et ettevõte, kus töötate maksab jõulupreemiat vaid kontori töötajatele? Täna tuli see suur “saladus” tootmispoolel välja ja ei oskagi seisukohta võtta, kuidagi nii suur on pettumus ja trots juhtkonna vastu, sest just tootmispoolel toimub enne jõule see kõige intensiivsem rabelemine ja ületundide tegemine. Kontori omasid üldse poputatakse väga palju rohkem- koogid, pitsad, puuviljad jne. Ja ei, ma ei eelda, et firma peaks maksma jõulupreemiat, lihtsalt võiks asi olla aus.

+47
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu tööandja teeb ka nii. Kuidagi ei suhtu. Tootmistöötajad saavad igakuiselt isiklikku tulemusboonust, mida kontoritöötajad ei saa. Seetõttu saavad kontoritöötajad kord aastas preemiat, kuigi see on märtsis, mitte jõulude ajal.

+16
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil vastupidi. Tootmise inimesed saavad iga aasta jõulupreemiat, kontori omad ei ole aastaid saanud.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleksin kurb….

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu tööandja teeb ka nii. Kuidagi ei suhtu. Tootmistöötajad saavad igakuiselt isiklikku tulemusboonust, mida kontoritöötajad ei saa. Seetõttu saavad kontoritöötajad kord aastas preemiat, kuigi see on märtsis, mitte jõulude ajal.

Küsimus ju oli, kuidas sa suhtuksid teemaalgataja toodud situatsiooni. Tema postitusest ei selgu, et neil tootmispoole töötajad saaksid mingit tulemustasu.
Kui mõlemal poolel on kindel kuupalk ja sinna midagi lisaks ei ole võimalik teenida ja sellises olukorras üks osa saab preemiat ja teine ei saa, siis leiaksin ka, et see on väga ebaõiglane.

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ajaks kopsu üle maksa küll, vähemalt korraks. Oleneb, mis need summad on, kui makstakse mõnikümmend eurot nii moe pärast, siis ilmselt ei solvuks. Või kui teaks, et nt kontoris on palgad üldiselt väiksemad kui tootmises, siis las saavad seda lisa. Üldiselt kipub nii olema, et mujal tundub alati rohi rohelisem, ja et just seal, kus oled, tehakse liiga.

Aga kuna seal ettevõttes, kus ma töötan, ei maksta üldse jõulupreemiat, üheski osakonnas, siis pole ka kellelgi põhjust vihane olla. Kes tahab rohkem raha, võib ületunde teha või heade tulemuste korral boonust saada, nii et kõik enda teha.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõmbaks ilmselt motivatsiooni alla ja oleksin kurb. Kord ühes töökohas oli nii, et teised kõik töötajad said jõulupreemiat, mina vaid ei saanud, sest polnud seal teistega sama kaua töötanud, olin kõige uuem töötaja. Minu silme all anti preemiad üle neile.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me ei tea sinu ettevõttest mitte midagi. Seepärast on keeruline ka midagi arvata. Võib olla on teil paika pandud mingid kriteeriumid, mille järgi preemiaid makstakse, ning tootmine pole neid täitnud. Võib olla on tootmisel muu premeerimisviis. Võib olla said sa üldse valesti aru. Võib olla ongi juhtkond segaseks läinud ja teeb halbu otsuseid. Kõik võib olla. Aga kuidas ma suhtuksin, kui ebaõiglaselt preemiast ilma jääksin? Muidugi oleksin kurb. Iseasi, et me ei tea, kas sinu puhul siiski on tegu ebaõiglusega.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.10 23:33; 09.10 00:09; 09.10 13:26; 09.10 13:28; 09.10 15:17; 09.10 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olgu muu preemiaga kuidas on, aga jõulupreemia peaks kõikidele ikkagi olema ühtemoodi, sest ega need kontoritöötajad ei ole jõule kuidagi rohkem ära teeninud kui tootmistöötajad.

Tegevuse premeerimiseks tuleb kõikidele töötajatele leida mooduseid, kuidas häid töötulemusi premeerida, aga kui on lihtsalt jõulud ja preemia, siis see peaks kõikidele olema ühesugune. Ja isegi mitte protsent palgast, vaid näiteks igaühele samamoodi 100 eurot. Mitte nii, et koristaja saab 10 eurot ja boss 1000, sest nad saavad muul ajal ka erinevat palka.

Mina olen töötanud sellises viletsakeses kohas, kus jõulude ajal oli selline vastutulek, et töötajad võisid võtta avanssi. Preemiaid ei olnud. Sai firma logoga salli ja kes tahtis, võis kuskile jõulupeole minna. Mu meelest oleks selle peo rahade eest võinud pigem töötajatele preemiat maksta ja peo üldse ära jätta, mitte nörritada inimesi avansivõimaluse ja jõulupeoga kuskil linna teises otsas, kuhu kõik inimesed ka parima tahtmise juures minna ei saanudki, sest alati pidid osad ka selle peo ajal tööl olema.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.10 23:43; 09.10 11:32; 10.10 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kord töötasin ettevõttes kus boonust said inimesed kes olid vähemalt 12 kuud töötanud, mina olin 10,5 kuud tööl olnud ja ei saanud midagi. Sain aru et reeglid kuid olin väga solvunud. Mõne kuu pärast ka lahkusin sealt.

+3
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olgu muu preemiaga kuidas on, aga jõulupreemia peaks kõikidele ikkagi olema ühtemoodi, sest ega need kontoritöötajad ei ole jõule kuidagi rohkem ära teeninud kui tootmistöötajad.

Nõus, aga me ei tea tegelikult sedagi, kas tegemist on üldse jõulupreemiaga. Väga paljud lihttöölised nimetavad ka tulemuspalka, mida aasta lõpus saab, jõulupreemiaks.

Sai firma logoga salli ja kes tahtis, võis kuskile jõulupeole minna. Mu meelest oleks selle peo rahade eest võinud pigem töötajatele preemiat maksta ja peo üldse ära jätta

Saad ikka aru, et kui ettevõttes on näiteks 100 töötajat ning neile korraldatakse 3-4 tuhande euro eest pidu, siis selle summa preemiaks jagamisel saaks igaüks peale maksude maha arvestamist 4000/100/1,338*0,8=24 eurot? Mis sa ütleksid, kui sulle 24 eurot preemiat makstaks? Peost tunnevad vähemalt need rõõmu, kes sinna lähevad.

Mina kord töötasin ettevõttes kus boonust said inimesed kes olid vähemalt 12 kuud töötanud, mina olin 10,5 kuud tööl olnud ja ei saanud midagi. Sain aru et reeglid kuid olin väga solvunud. Mõne kuu pärast ka lahkusin sealt.

Veider küll, et kuigi sa reegleid tead ning aktsepteerid, oled ometi nii solvunud, et lahkud. See pole okei. Mis nad oleks pidanud sulle erandi tegema või? Kas selline ongi sinu arusaam reeglitest, et need peavad kehtima teistele, aga mitte sulle?

+17
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.10 23:33; 09.10 00:09; 09.10 13:26; 09.10 13:28; 09.10 15:17; 09.10 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sa ütleksid, kui sulle 24 eurot preemiat makstaks? Peost tunnevad vähemalt need rõõmu, kes sinna lähevad.

Ilmselgelt ta tahaks saada enda arvele 24 eurot pigem.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sa ütleksid, kui sulle 24 eurot preemiat makstaks? Peost tunnevad vähemalt need rõõmu, kes sinna lähevad.

Ilmselgelt ta tahaks saada enda arvele 24 eurot pigem.

Tühja ta tahaks. Oleks hingepõhjani solvunud nende sandikopikate peale. Inimesed, kes räägivad, et mis nõmedaid üritusi korraldatakse, maksku parem rahas, ei mõtle, et tegelikult see summa, kui see preemiaks makstaks, ei oleks kuidagi motiveeriv ega rõõmustaks saajat.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 03:55; 13.10 19:20; 13.10 19:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kord töötasin ettevõttes kus boonust said inimesed kes olid vähemalt 12 kuud töötanud, mina olin 10,5 kuud tööl olnud ja ei saanud midagi. Sain aru et reeglid kuid olin väga solvunud. Mõne kuu pärast ka lahkusin sealt.

Kinnitasid vaid reegli õigsust.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

100-le inimesele küll 3000-4000 euroga pidu ei korralda. Meil on firmas ca 15 inimesega peod läinud nii palju maksma ja me pole mingid laristajad, väike perefirma. Ega firmapidu kodune säästusünna pole.

+8
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.10 06:22; 09.10 13:36; 09.10 13:38; 09.10 13:41; 09.10 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ilmselt ei viitsiks enam pingutada. Ei rabeleks, milleks, ületunde ei teeks enne jõule. Las kontorirahvas rapsib ja tuleb appi tootmisse kiiretel aegadel siis. Kui ei oleks lihttöölisi, ei saaks poputatud ka ülemus ja kontorirotid.
Meil saavad preemiat ka need kes kas või mõni kuu olnud, küll vähem aga ikkagi.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida arvaksin? Et tegemist on äärmiselt saamatu juhtimise ja käpardliku juhtkonnaga. Parim viis kogu tootmispoole motivatsiooni allatõmbamiseks ja võimalik ka et heade töötajate lahkumise põhjustamiseks. Ei ole küsimus ju rahas, vaid näkkusülitamises.

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

100-le inimesele küll 3000-4000 euroga pidu ei korralda. Meil on firmas ca 15 inimesega peod läinud nii palju maksma ja me pole mingid laristajad, väike perefirma. Ega firmapidu kodune säästusünna pole.

Täpselt, umbes 10 000€ tuleb arvestada 100 inimese puhul.

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 11:03; 09.10 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt, umbes 10 000€ tuleb arvestada 100 inimese puhul.

tegelikult rohkemgi, sest makstud summadelt tuleb riigile maksta veel erisoodustust.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 11:05; 09.10 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Űkski töökoht ei ole tänapäeval sundus käia. Vali teine tööandja vōi hakka ise ettevōtjaks. Õiglane on selliseid tööandjaid karistada töölt lahkumisega.See tekitab ka temale hulga probleeme ja vōib viia lasa laostumiseni.
Vōimalus ka sul ümberprofileeruda ja asuda kontori poolele tööle. Saad ka preemiat. Las lollid tootmises rügavad!

+5
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 11:21; 09.10 11:42; 10.10 00:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas suhtuksite kui saaksite teada, et ettevõte, kus töötate maksab jõulupreemiat vaid kontori töötajatele? Täna tuli see suur “saladus” tootmispoolel välja ja ei oskagi seisukohta võtta, kuidagi nii suur on pettumus ja trots juhtkonna vastu, sest just tootmispoolel toimub enne jõule see kõige intensiivsem rabelemine ja ületundide tegemine. Kontori omasid üldse poputatakse väga palju rohkem- koogid, pitsad, puuviljad jne. Ja ei, ma ei eelda, et firma peaks maksma jõulupreemiat, lihtsalt võiks asi olla aus.

Mina reageeriksin töölt lahkumisega, sest juriidiliselt on kõik korrektne – juhtkond ei pea mitte ühegi õigusakti järgi kõigile töötajatele jõulupreemiat maksma, vaid võibki teha valiku oma äranägemise järgi.

Teine võimalus on juhtkonnale tootmistöötajate poolt ametlik kiri saata ja paluda ebavõrdse kohtlemise kohta selgitust ja otsustada selgituste põhjal, mida teha. Sellisel juhul peab muidugi olema tõestatud, et kontoritöötajad kõik saavad preemiat, aga tootmistöötajatest keegi ei saa.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.10 11:25; 09.10 11:36; 09.10 12:23; 09.10 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei korralda ühtegi jõulupidu niimoodi, et ühe inimese peale kulub ainult 24 eurot. Näita mulle sellist pidu. See oleks pigem mingi kringli ja salatisöömine kuskil kontorinurgas.

Aga kui mulle antaks näiteks 20-eurone kinkekaart selle jõulupeo asemel, olgu siis raamatupoe või kaubanduskeskuse oma, siis ma igal juhul eelistaksin seda tollele jõulupeole ja firmalogoga sallile, millest kummagagi ei ole mul mitte midagi peale hakata.

+12
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.10 23:43; 09.10 11:32; 10.10 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see ongi nii, et seadust ju rikutud ei ole, AGA minu meelest tööandja peaks tundma vastutust töökeskkonna eest. Ebavõrdsus sooja keskkonda ja koostööd ei soodusta.
Meil määrab direktor preemiaid näo järgi. Oleme “rahvalt raha saav asutus” ja lisatasud avalikud dokumendiregistris. Mõni saab 100, teine 800…. Eks võib järelduse teha, mida tunneb see 100 euro saaja.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

100-le inimesele küll 3000-4000 euroga pidu ei korralda. Meil on firmas ca 15 inimesega peod läinud nii palju maksma ja me pole mingid laristajad, väike perefirma. Ega firmapidu kodune säästusünna pole.

Muidugi korraldab. Tegelen ise oma 115 töötajaga asutuses pidude korraldmisega. 4000 euroga saab vabalt 100le inimesele uhke peo korraldada. Need, kes väidavad, et ei saa, ei viitsi kas organiseerimisega vaeva näha või panevad osa peo eelarvest lihtsalt vasakule. 4000 eruoga ei saa pidu siis, kui rahvas eeldab, et alkohol peab ojadena voolama. Aga kas ikka peab? Mõõduka alkoholikogusega saab vabalt.

+10
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.10 11:25; 09.10 11:36; 09.10 12:23; 09.10 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see ongi nii, et seadust ju rikutud ei ole, AGA minu meelest tööandja peaks tundma vastutust töökeskkonna eest. Ebavõrdsus sooja keskkonda ja koostööd ei soodusta.

Meil määrab direktor preemiaid näo järgi. Oleme “rahvalt raha saav asutus” ja lisatasud avalikud dokumendiregistris. Mõni saab 100, teine 800…. Eks võib järelduse teha, mida tunneb see 100 euro saaja.

No aga keegi ju ei sunni seda 100€ saajat seal töötama! Ta ju ise tegi tööandjaga vabatahtlikult lepingu. Miks see peaks kedagi teist huvitama ja muretsema panema, mida madalama tasu saaja arvab suurema tasu zaajatest?

+1
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 11:21; 09.10 11:42; 10.10 00:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui ka kontoris tehakse vahet – üks pugeja saab firmalt kingituse sünnipäevaks, lapse sünniks, pulmadeks, teine ei saa ka ümmarguseks juubeliks midagi ja kolmandale koguvad osad töötajad midagi kokku. kõik vastavalt sellele kuidas on suhted firmajuhiga. Kas see on töötajate eelmistamine tööandja pooolt?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui ka kontoris tehakse vahet – üks pugeja saab firmalt kingituse sünnipäevaks, lapse sünniks, pulmadeks, teine ei saa ka ümmarguseks juubeliks midagi ja kolmandale koguvad osad töötajad midagi kokku. kõik vastavalt sellele kuidas on suhted firmajuhiga. Kas see on töötajate eelmistamine tööandja pooolt?

Ka see ei ole ühegi seaduse järgi väärtegu. Kingitus on lugupidamise märk, loomulikult ei pea kõikidest töötajatest sel viisil lugu pidama, et neid kingitustega üle külvata. Kingituste tegemata jätmist ei saa mitte kuidagi käsitada tööalase diskrimineerimisena.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.10 11:25; 09.10 11:36; 09.10 12:23; 09.10 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siit taas loo moraal: mõelge, kelle alluvuses ja miks te töötate. See on meie ühiskonnas alati töötaja enda valik.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.10 11:25; 09.10 11:36; 09.10 12:23; 09.10 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et natuke meele mõruks teeks, aga vähemalt pole see mingi isikliku viha välja elamine ja koha kätte näitamise soov. Mul oli näiteks ühe töökaaslasega päevase vahega sünnipäev, temal enne, minul järgmisel päeval. Koosolekul, kus kogu seltskond koos, annab siis ülemus pidulikult lilled ja kingituse mu kolleegile. Minust ei teinud väljagi. Vot see on märksa nõmedam olukord, kui ainult üht inimest ilma jäetakse.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on firmas ca 15 inimesega peod läinud nii palju maksma ja me pole mingid laristajad, väike perefirma. Ega firmapidu kodune säästusünna pole.

Meil on 6 inimest ning kallis restos söömine-joomine üle 1000.- küll läinud pole.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 13:18; 09.10 21:19; 09.10 23:26;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 66 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Jõulupreemia- töötajate eelistamine