Esileht Tööelu, raha ja seadused. Jõulupreemia- töötajate eelistamine

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 66 )

Teema: Jõulupreemia- töötajate eelistamine

Postitas:

100-le inimesele küll 3000-4000 euroga pidu ei korralda. Meil on firmas ca 15 inimesega peod läinud nii palju maksma ja me pole mingid laristajad, väike perefirma. Ega firmapidu kodune säästusünna pole.

Muidugi korraldab. Tegelen ise oma 115 töötajaga asutuses pidude korraldmisega. 4000 euroga saab vabalt 100le inimesele uhke peo korraldada. Need, kes väidavad, et ei saa, ei viitsi kas organiseerimisega vaeva näha või panevad osa peo eelarvest lihtsalt vasakule. 4000 eruoga ei saa pidu siis, kui rahvas eeldab, et alkohol peab ojadena voolama. Aga kas ikka peab? Mõõduka alkoholikogusega saab vabalt.

Muidugi saab. Ma ei tea, mis orgiaid siin keegi jõulupeoks nimetab, aga just vaatasin järele – meie ettevõtte 2018. lõpupidu oli täpselt 33 eurot töötaja kohta, võta sellest maksud maha, jääb vähemgi kui 24. Meie pidudel alkohol ei voola, on söök, on bänd, on esinejad, on väike vein – aga muu alkoholi ostab igaüks ise.
Normaalne.
Jah, väikeses ettevõttes on ilmselt kulu per töötaja veidi suurem.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.10 23:33; 09.10 00:09; 09.10 13:26; 09.10 13:28; 09.10 15:17; 09.10 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei korralda ühtegi jõulupidu niimoodi, et ühe inimese peale kulub ainult 24 eurot. Näita mulle sellist pidu. See oleks pigem mingi kringli ja salatisöömine kuskil kontorinurgas.

Kui su ettevõttes on 5 töötajat, siis tõesti. Kui on 1000+ töötajat, siis mõtle uuesti.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.10 23:33; 09.10 00:09; 09.10 13:26; 09.10 13:28; 09.10 15:17; 09.10 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi korraldab. Tegelen ise oma 115 töötajaga asutuses pidude korraldmisega. 4000 euroga saab vabalt 100le inimesele uhke peo korraldada. Need, kes väidavad, et ei saa, ei viitsi kas organiseerimisega vaeva näha või panevad osa peo eelarvest lihtsalt vasakule.

Ausalt ma ei taha teada, milline see pidu välja näeb :P. Ja koguni veel uhke! 40€/nägu sead heal juhul ainult söögi, kui sedagi. Aga kõik muu sinna juurde võib rohkemgi maksta: ruumid, esinejad, muu meelelahutus.

Ma korraldan ise oma firmas pidusid ja seega näen vägagi vaeva optimaalse eelarvega ning samas vasakule panemine on hoopis veider süüdistus.
Mu sõbranna on 15 aastat personalijuht olnud suurtes firmades ja seal on peo eelarved hoopis teised. Mõnisada tuhat pannakse jõulupeo alla nagu niuhti. Eelarve ühe inimese kohta on 300-400 eurot.

+3
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.10 06:22; 09.10 13:36; 09.10 13:38; 09.10 13:41; 09.10 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on firmas ca 15 inimesega peod läinud nii palju maksma ja me pole mingid laristajad, väike perefirma. Ega firmapidu kodune säästusünna pole.

Meil on 6 inimest ning kallis restos söömine-joomine üle 1000.- küll läinud pole.

Restos söömine pole ka mingi jõulupidu, see on lihtsalt restos söömine.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.10 06:22; 09.10 13:36; 09.10 13:38; 09.10 13:41; 09.10 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie ettevõtte 2018. lõpupidu oli täpselt 33 eurot töötaja kohta, võta sellest maksud maha, jääb vähemgi kui 24. Meie pidudel alkohol ei voola, on söök, on bänd, on esinejad, on väike vein

Kohe huviga loeks seda menüüd, vaataks, millistes ruumides pidutseti ja mis bänd mängis. Ja muidugi mitu inimest kokku oli. 24€/per face – kartulisalati, lamava mehe veini ja kolkaküla süldibändi saab selle eelarve eest. Ja pidu toimus ilmselt kuskil firma laoruumis. Siis on vast isegi võimalik.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.10 06:22; 09.10 13:36; 09.10 13:38; 09.10 13:41; 09.10 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie ettevõtte 2018. lõpupidu oli täpselt 33 eurot töötaja kohta, võta sellest maksud maha, jääb vähemgi kui 24. Meie pidudel alkohol ei voola, on söök, on bänd, on esinejad, on väike vein

Kohe huviga loeks seda menüüd, vaataks, millistes ruumides pidutseti ja mis bänd mängis. Ja muidugi mitu inimest kokku oli. 24€/per face – kartulisalati, lamava mehe veini ja kolkaküla süldibändi saab selle eelarve eest. Ja pidu toimus ilmselt kuskil firma laoruumis. Siis on vast isegi võimalik.

Eks nad läksid kuskile külabuffetisse kus laud oli tasuta ja bänd tinistas niikuinii nurgas.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 11:03; 09.10 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei korralda ühtegi jõulupidu niimoodi, et ühe inimese peale kulub ainult 24 eurot. Näita mulle sellist pidu. See oleks pigem mingi kringli ja salatisöömine kuskil kontorinurgas.

Kui su ettevõttes on 5 töötajat, siis tõesti. Kui on 1000+ töötajat, siis mõtle uuesti.

Just suurtes firmades pannakse pidude alla suuremaid summasid. 1000+ suurusega firmas oleks 24 000€ ikka ilge säästukas. Pane julgelt sinna üks null juurde.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.10 06:22; 09.10 13:36; 09.10 13:38; 09.10 13:41; 09.10 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tootmistöölised saavad ilmselt ületundide eest lisatasu, kontori poolel ületunde keegi ei maksa.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

24 eurot inimese kohta on võimalik ainult siis, kui mingi seltskond läheb koos kuskile odavamapoolsesse kohta välja sööma. Siis tõesti ainult see toit võib jääda 24 euro kanti inimese kohta.

Ma töötan ise suured tuhandete töötajatega firmas. Ma olen vahel korraldanud õhtusööke oma meeskonnale, nii 15 inimest. Siis tõesti broneerid laua kuskil mitte väga kallis restoranis, tellid paar pudelit veini (arvestusega klaas-kaks inimese kohta) ja inimesed oma soovi järgi siis tellivad eelroa, prae, magustoidu ja kohvi. Kes mida tellib. Selliste õhtusöökide eelarve jääb 30 euro kanti inimese kohta, sõltub kohast.

Aga need kogu fimra peod, kus on üüritud ruumid, tellitud catering, esinejad. Ma pole nende korraldamisega seotud, aga usun, et seal läheb tõesti sadu eurosid inimese kohta.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnes asutuses on nn jõulupreemia haiguslehel olnud töökaaslaste palgarida. Nt koolides jaotatakse see enne pühi lihtsalt töötajate vahel ära.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 13:59; 10.10 16:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest jõulupreemia asjast ma tegelikult ei saa eriti äri. Preemia on ju tunnustus millegi eest. Tunnistatakse töötajaid siis selle eest, et jõulud tulid :). Preemiate maksmise poolt muidugi olen, aga see peaks ikkagi käimagi premeerimise eesmärgil, mitte lambist raha ümberjagamise eesmärgil. Ühtlasi oleks see motivatsioon nii preemia saajatele kui ilmajääjatele, et ikka taset hoida või paremini teha.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ettevõttes 80 töötajat, jõulupeo eelarve oli eelmisel aastal 6000€. Pidu oli siis selline, et kinni oli pandud üks peosaal Tartu linna lähedal, oli buffeeõhtusöök (külmlaud, soe toit, magus), alkoholist vein ja õlu, bänd ja õhtujuht, jõuluvana ja kingitused (no ei midagi peent, firma nänn jms, samas saame ka palga ulatuses jõulupreemiat).

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 14:26; 10.10 07:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei korralda ühtegi jõulupidu niimoodi, et ühe inimese peale kulub ainult 24 eurot. Näita mulle sellist pidu. See oleks pigem mingi kringli ja salatisöömine kuskil kontorinurgas.

Kui su ettevõttes on 5 töötajat, siis tõesti. Kui on 1000+ töötajat, siis mõtle uuesti.

Just suurtes firmades pannakse pidude alla suuremaid summasid. 1000+ suurusega firmas oleks 24 000€ ikka ilge säästukas. Pane julgelt sinna üks null juurde.

Ei pane, sest just sellisest ettevõttes ma töötan. Te vist ei adu, et töötajate arv ja pidutsejate arv ei ole üksüheses vastavuses? Kes natuke pidusid korraldanud, teab, et kohale tuleb suurettevõttes pool töötajatest, kuid preemiat tuleks maksta kõigile. Kes siin küsis tohutu irooniaga, et mis säästupidu oli – mängis Tanel Padar, söök oli suupisted, praad ja kook igaühele, koht oli Tallinna kesklinnas. Vaadake, alkoholist ning osalemisprotsendi madalusest tuleb see vahe – ja kui teie olete harjunud, et vahuvein voolab, siis meie pidudel ei voola. Ja ei peagi voolama, ma arvan.

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.10 23:33; 09.10 00:09; 09.10 13:26; 09.10 13:28; 09.10 15:17; 09.10 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka ei saa preemiaid ükski osakond ja mina korraldan jõulupidu. Kuna ma tean, et pole lootustki seda raha panna “preemia” alla, siis proovin pingutada vähemasti maksimaalselt palju, et kõik töötajad saaksid vinge peo ja kingitused (kuigi ametlikult seda viimast pole ette nähtud).

Meil ka 100+ inimest ja kui arvestada erisoodustusmaksu, siis ma võin öelda, et 4000 euroga korralikku pidu korraldada on väga raske. Juba bänd (süldikas) oleks 1000 eur ehk siis 2000 eur koos erisoodustusega (ja ma arvestan eelarves kõik hinnad ilma käibemaksuta alati). Söögiga sama teema, erisoodustus. Samas jah, kui kõik on tuttavad ja teevad tasuta nt bänd, õhtujuht, muud esinejad + söök ise tehtud või nt mingi poeketi köögist + ruumid endal, siis on mõeldav jah.

Aga ma pean ka seda solvavaks, kui nt. osad meil saavad kalleid kingitusi sünnipäevadeks ja ma isegi juubeliks ei saa midagi. Niiet ei ole see kontori elu ka midagi parem…

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen toitlustus- ja meelelahutusäris ja võin öelda, et 2 eurot inimese kohta on ikka tõeliselt nadi. Sest see pole vaid söök ja klaas vahuveini, muud kulud tulevad ka juurde. Ma ise restoomanikuna ei suudaks küll kellelegi pidu korraldada, mille hinnaks on 24€ inimene, ükskõik kui kasumivabalt ma ka enda osa teeksin.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu sõbranna on 15 aastat personalijuht olnud suurtes firmades ja seal on peo eelarved hoopis teised. Mõnisada tuhat pannakse jõulupeo alla nagu niuhti. Eelarve ühe inimese kohta on 300-400 eurot.

Et siis hea pulma eelarve jõulupeol ühe inimese kohta? Nagu ennist mainisin, meil 6-le ei ole heas restos üle 1000.- läinud, siis lisada siia bänd ühe inimese kohta 30.-, peoruum 20.- Aga mida veel? Saan vaid 200.- inimese kohta koos 3000.- bändi ja 2000.- maksva peoruumi rendiga.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 13:18; 09.10 21:19; 09.10 23:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Preemiat makstaksegi erinevalt. Oleks jõulutoetus, siis oleks teine teema

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen toitlustus- ja meelelahutusäris ja võin öelda, et 2 eurot inimese kohta on ikka tõeliselt nadi. Sest see pole vaid söök ja klaas vahuveini, muud kulud tulevad ka juurde. Ma ise restoomanikuna ei suudaks küll kellelegi pidu korraldada, mille hinnaks on 24€ inimene, ükskõik kui kasumivabalt ma ka enda osa teeksin.

Loe tähelepanelikult. 24 eurot oli netosumma, mida iga selle ettevõtte töötaja kätte saaks, kui peo korraldamise asemel sama kulu preemiaks makstaks. Brutosumma koos sotsiaalmaksudega oli 40 eurot per inimene. Ja siis tuleb järgmine nüanss – kui arvestada, et peole tulevad pooled ettevõtte töötajad, siis on peo fond iga inimese jaoks juba 2*40 eurot ehk 80 eurot. Ei saa pidu vä? Säästukas? Heh.
Ärge vaielge palun enne kui pole süvenenud. Ja kui matemaatiline võimekus tehteid teha ei luba, siis hoidke üldse arvutamist nõudvatest vaidlustest eemale.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.10 23:33; 09.10 00:09; 09.10 13:26; 09.10 13:28; 09.10 15:17; 09.10 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et siis hea pulma eelarve jõulupeol ühe inimese kohta? Nagu ennist mainisin, meil 6-le ei ole heas restos üle 1000.- läinud, siis lisada siia bänd ühe inimese kohta 30.-, peoruum 20.- Aga mida veel? Saan vaid 200.- inimese kohta koos 3000.- bändi ja 2000.- maksva peoruumi rendiga.

No meil on tavaliselt mitu bändi pluss muud etteasted sedalaadi üritustel. Õhtujuhiks on ka mõni prof. Toitlustus on tavaliselt väga korralik, cateringiga aga alati pakutakse erinevaid huvitavaid ja eeldatvalt kalleid toite. Mingi klaas-kaks veini ka inimese kohta. Ma ei tea, mis eelarve on, aga täitsa usun, et sellise tuhande viiesaja inimese peole võib küll 200-300 000 ära minna. Töötajaid peaks meil umbes 2500 olema, nii et 1500 tundub reaalne arv olevat, kes kohale tulevad. Ahjah, meil on töötajaid üle Eesti ja nad tuuakse bussidega maakondadest peole kohale, see maksab ka.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.10 21:56; 09.10 22:20; 10.10 08:12; 10.10 16:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnes asutuses on nn jõulupreemia haiguslehel olnud töökaaslaste palgarida. Nt koolides jaotatakse see enne pühi lihtsalt töötajate vahel ära.

Sa pole vist küll iial koolis töötanud.
veel vähem ükskõik millise asutuse juhtkonna/raamatupidamise tööga seotud olnud.

seaduse järgi: kui töötaja on haige, siis 4.-8. päeva eest maksab igal juhul tööandja (haigekassa maksab alates 9.päevast)
kooli eripära: Kui õpetaja on haige, siis tuleb tema eest tundi igal juhul keegi teine saata. asendajale tuleb maksta asendustasu õpetaja palgaastmele vastavalt. seega haige õpetaja läheb koolile maksma igaljuhul hulga rohkem, kui terve töötaja ja “üle” ei jää midagi. pigem puudu.

võin sind tegelikult valgustada, kust tuleb õpetajate jõulupreemia (kui see tuleb): nimelt saab kool omale mingi kindla % oma ruumide väljarentimise eest saadud renditulust (osa läheb KOV-le): ruume renditakse välja nt spordivõistlusteks, trennideks, korteriühistute koosolekuteks, juubeliteks, valimisjaoskondadele jne.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 11:05; 09.10 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

catheringiga

Geniaalne!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

catheringiga

Geniaalne!

Tänan märkamast ja täehelpanu juhtimast. Parandasin.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.10 21:56; 09.10 22:20; 10.10 08:12; 10.10 16:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötajaid peaks meil umbes 2500 olema, nii et 1500 tundub reaalne arv olevat, kes kohale tulevad.

Palun ütle mõned kohad, mida te peo tarvis üürinud olete, tänan.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 13:18; 09.10 21:19; 09.10 23:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

catheringiga

Geniaalne!

Keniaalne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 11:21; 09.10 11:42; 10.10 00:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Eestis on üldse nii suure kaadriga ettevõtteid? 😀 vauu, mingi bluff? Omniva? 😀

Töötajaid peaks meil umbes 2500 olema, nii et 1500 tundub reaalne arv olevat, kes kohale tulevad.

Palun ütle mõned kohad, mida te peo tarvis üürinud olete, tänan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 14:26; 10.10 07:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötajaid peaks meil umbes 2500 olema, nii et 1500 tundub reaalne arv olevat, kes kohale tulevad.

Palun ütle mõned kohad, mida te peo tarvis üürinud olete, tänan.

Mina ei korralda, seega kohalolijate arvu tõesti ei tea, 1500 oli oletus. Aga näiteks lennusadamas on peetud.

Ja teisele küsijale, jah eestis on nii suure kaadriga ettevõtteid. Kaupluseketid, pangad, eesti energia, telia.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.10 21:56; 09.10 22:20; 10.10 08:12; 10.10 16:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas suhtuksite kui saaksite teada, et ettevõte, kus töötate maksab jõulupreemiat vaid kontori töötajatele? Täna tuli see suur “saladus” tootmispoolel välja ja ei oskagi seisukohta võtta, kuidagi nii suur on pettumus ja trots juhtkonna vastu, sest just tootmispoolel toimub enne jõule see kõige intensiivsem rabelemine ja ületundide tegemine. Kontori omasid üldse poputatakse väga palju rohkem- koogid, pitsad, puuviljad jne. Ja ei, ma ei eelda, et firma peaks maksma jõulupreemiat, lihtsalt võiks asi olla aus.

Õiglane või mitte, aga midagi on selles ettevõttes kindlasti metsas, kui isegi muidu ehk täitsa õiglast ja head preemiasüsteemi üks terve üksus ei tea ja pettunud on.
Loomulikult on võimalik, et erinevatele töötajatele makstakse preemiat või tulemustasu erineval ajal ja/või erinevatel alustel (näiteks tootmistöötajatele iga kuu, kontoritöötajatele majandusaasta lõpus vms), aga siis on siiski mõistlik inimesi sellest süsteemist teavitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on asutuse peod olnud glehni lossis, kultuurikatlas, teletornis, botaanikaaias, mingites mõisades väljaspool tallinnat. Kohe kindlasti ei ole olnud nende eelarve mingi 3000-4000 eurot nagu siin välja pakutud saja inimese eelarve. Pigem on realistlik see suurem summa, mida üks teine Kägu siin näiteks toob ja keda kuidagi ei taheta uskuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.10 23:43; 09.10 11:32; 10.10 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on asutuse peod olnud glehni lossis, kultuurikatlas, teletornis, botaanikaaias, mingites mõisades väljaspool tallinnat. Kohe kindlasti ei ole olnud nende eelarve mingi 3000-4000 eurot nagu siin välja pakutud saja inimese eelarve. Pigem on realistlik see suurem summa, mida üks teine Kägu siin näiteks toob ja keda kuidagi ei taheta uskuda.

No nt kogu Glehni lossi üür R-P on 960 eurot, kui lõpetate hiljemalt kell 1 öösel. Kui kauem läheb, siis 32 eurot iga ületunni eest otsa. Erisoodustusmaks läheb ka selle otsa veel. Esinejad, õhtujuht, toit liskas. Ok võimalik muidugi, et üürisite mingi ühe konkreetse saali, kui te sinna ära mahute. Ei kujuta hästi ette, mu viimane pidu glehni lossis oli üle 10 aasta tagasi, ei mäleta saalide suurust.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.10 21:56; 09.10 22:20; 10.10 08:12; 10.10 16:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnes asutuses on nn jõulupreemia haiguslehel olnud töökaaslaste palgarida. Nt koolides jaotatakse see enne pühi lihtsalt töötajate vahel ära.

Sa pole vist küll iial koolis töötanud.

veel vähem ükskõik millise asutuse juhtkonna/raamatupidamise tööga seotud olnud.

seaduse järgi: kui töötaja on haige, siis 4.-8. päeva eest maksab igal juhul tööandja (haigekassa maksab alates 9.päevast)

kooli eripära: Kui õpetaja on haige, siis tuleb tema eest tundi igal juhul keegi teine saata. asendajale tuleb maksta asendustasu õpetaja palgaastmele vastavalt. seega haige õpetaja läheb koolile maksma igaljuhul hulga rohkem, kui terve töötaja ja “üle” ei jää midagi. pigem puudu.

võin sind tegelikult valgustada, kust tuleb õpetajate jõulupreemia (kui see tuleb): nimelt saab kool omale mingi kindla % oma ruumide väljarentimise eest saadud renditulust (osa läheb KOV-le): ruume renditakse välja nt spordivõistlusteks, trennideks, korteriühistute koosolekuteks, juubeliteks, valimisjaoskondadele jne.

Vastupidi, olen koolis töötanud, kaua. Asendaja sai koolis vaba päeva vaheajal, mitte rahalist hüvitist. Ühel aastal läks terve hulk noori õpetajaid lapsehoolduspuhkusele, õppealajuhataja oli tige, et selle tõttu ei saanud suuremaid jõulupreemiaid.Jagatakse nn üle jäänud raha, muidu ei saa järgmisel perioodil sama suure summaga arvestada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 13:59; 10.10 16:24;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 66 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Jõulupreemia- töötajate eelistamine