Esileht Tööelu, raha ja seadused. Jõulupreemia- töötajate eelistamine

Näitan 6 postitust - vahemik 61 kuni 66 (kokku 66 )

Teema: Jõulupreemia- töötajate eelistamine

Postitas:

100-le inimesele küll 3000-4000 euroga pidu ei korralda. Meil on firmas ca 15 inimesega peod läinud nii palju maksma ja me pole mingid laristajad, väike perefirma. Ega firmapidu kodune säästusünna pole.

Firmapidu on meil alati barter. Kulu rahas on praktiliselt null.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnes asutuses on nn jõulupreemia haiguslehel olnud töökaaslaste palgarida. Nt koolides jaotatakse see enne pühi lihtsalt töötajate vahel ära.

Sa pole vist küll iial koolis töötanud.

veel vähem ükskõik millise asutuse juhtkonna/raamatupidamise tööga seotud olnud.

seaduse järgi: kui töötaja on haige, siis 4.-8. päeva eest maksab igal juhul tööandja (haigekassa maksab alates 9.päevast)

kooli eripära: Kui õpetaja on haige, siis tuleb tema eest tundi igal juhul keegi teine saata. asendajale tuleb maksta asendustasu õpetaja palgaastmele vastavalt. seega haige õpetaja läheb koolile maksma igaljuhul hulga rohkem, kui terve töötaja ja “üle” ei jää midagi. pigem puudu.

võin sind tegelikult valgustada, kust tuleb õpetajate jõulupreemia (kui see tuleb): nimelt saab kool omale mingi kindla % oma ruumide väljarentimise eest saadud renditulust (osa läheb KOV-le): ruume renditakse välja nt spordivõistlusteks, trennideks, korteriühistute koosolekuteks, juubeliteks, valimisjaoskondadele jne.

Vastupidi, olen koolis töötanud, kaua. Asendaja sai koolis vaba päeva vaheajal, mitte rahalist hüvitist. Ühel aastal läks terve hulk noori õpetajaid lapsehoolduspuhkusele, õppealajuhataja oli tige, et selle tõttu ei saanud suuremaid jõulupreemiaid.Jagatakse nn üle jäänud raha, muidu ei saa järgmisel perioodil sama suure summaga arvestada.

Siis on see mingi teie kooli eripära. Töötan ka koolis ning meil saab asendustundide eest alati rahalise tasu kohe koos kuupalgaga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka ei saa preemiaid ükski osakond ja mina korraldan jõulupidu. Kuna ma tean, et pole lootustki seda raha panna “preemia” alla, siis proovin pingutada vähemasti maksimaalselt palju, et kõik töötajad saaksid vinge peo ja kingitused (kuigi ametlikult seda viimast pole ette nähtud).

Meil ka 100+ inimest ja kui arvestada erisoodustusmaksu, siis ma võin öelda, et 4000 euroga korralikku pidu korraldada on väga raske. Juba bänd (süldikas) oleks 1000 eur ehk siis 2000 eur koos erisoodustusega (ja ma arvestan eelarves kõik hinnad ilma käibemaksuta alati). Söögiga sama teema, erisoodustus. Samas jah, kui kõik on tuttavad ja teevad tasuta nt bänd, õhtujuht, muud esinejad + söök ise tehtud või nt mingi poeketi köögist + ruumid endal, siis on mõeldav jah.

Aga ma pean ka seda solvavaks, kui nt. osad meil saavad kalleid kingitusi sünnipäevadeks ja ma isegi juubeliks ei saa midagi. Niiet ei ole see kontori elu ka midagi parem…

Kui sa juba erisoodustuse peale mõtled, siis miks ilma käibemaksuta? Erisoodustuse alla käivate asjade pealt ei saa käibemaksu tagasi küsida.

Üldiselt tuttavate teenuseosutajatega ökonoomitsetakse, nii et muist kulusid sokutatakse ettevõtluskuluks (töötajate täiendkoolitus) või vastuvõtukuluks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 03:55; 13.10 19:20; 13.10 19:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

100-le inimesele küll 3000-4000 euroga pidu ei korralda. Meil on firmas ca 15 inimesega peod läinud nii palju maksma ja me pole mingid laristajad, väike perefirma. Ega firmapidu kodune säästusünna pole.

Vot kui sellise eelarvega pidu oleks, siis minu jaoks oleks küll motiveerivam see raha oma arvele saada. Minu meelest puhas raiskamine, selle ca 150 euroga, mis mu arvele laekuks, oskaks ma küll endale rohkem rõõmu teha kui üks õhtu kusagil väljas.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 03:55; 13.10 19:20; 13.10 19:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen olnud 1200 + töötajaga ettevõtte raamatupidaja ja konteerinud ettevõtte pidusid koos erisoodustusega. Töötasin väga edukas ettevõttes ja peo eelarved oli suured. Meil isegi vahest müüdi sissepääsu pileteid edasi, et teha endale jõulupreemia. Eelarved ongi ilmselt erinevad.
Eriti erinev on see, kas pidu on 10+ ; 100+ või 1000+ inimestele ja kas kutsutud on koos kaaslasega või üksi, kas on süüa või ka juua, millised on esinejad. 1000 ja enam inimest just paljudesse kohtadesse ei mahu ja süüa restoranis ka hästi ei saa. Selleks renditakse eraldi suuri ruume.
Samas jõulupreemia oli meie ettevõttes hoopis tootmistöölistele ja kontor jäi ilma.
Raamatupidajana võin öelda, et ka tootmistööliste palgad headel töötajatel tootmises olid oluliselt suuremad lisaks ja palju muid soodustusi – nagu 8h tööpäev mille sees oli tasuta lõuna. Kontoritöötajad pidid sageli ületunde tegema ja see oli “tööaja sisse” arvestatud. Eriti aastalõpus oli palju tööd raamatupidamises – saldokinnitused, suurenenud kulutused, kõik korra aastas makstavad arved jne.. Kas oli aus – ei olnud. Kas kunagi on situatsioon aus? Teine töötaja kõrval teeb võib-olla hoopis vähem ja saab sama palga. Kui olukorda ei tea, siis on raske kommenteerida kas teiste saadav preemia on aus või mitte. Tegelikult kõik tõmblevad ja omanik hõõrub käsi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu sõbranna on 15 aastat personalijuht olnud suurtes firmades ja seal on peo eelarved hoopis teised. Mõnisada tuhat pannakse jõulupeo alla nagu niuhti. Eelarve ühe inimese kohta on 300-400 eurot.

Su sõbranna valetab või valetad sa ise.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 61 kuni 66 (kokku 66 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Jõulupreemia- töötajate eelistamine