Esileht Koolilaps Jõuluvaheaja reis

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 91 )

Teema: Jõuluvaheaja reis

Postitas:
Kägu

Eelarvega 50-eurot inimese kohta siiski ühtegi välisreisi ei tee.

No tegelikult teeb, Helsinkisse või Riiga näiteks. Ja seal on palju rohkem teha ning vaadata kui veetorud.

Helsingis ja Riias/Jurmalas oleme jah tõesti ka käinud, aga see pole ju midagi erilist võrreldes pikkade reisidega, mida teised lapsed koos peredega kõikidel vaheaegadel teevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No tegelikult teeb, Helsinkisse või Riiga näiteks. Ja seal on palju rohkem teha ning vaadata kui veetorud.

Helsingis ja Riias/Jurmalas oleme jah tõesti ka käinud, aga see pole ju midagi erilist võrreldes pikkade reisidega, mida teised lapsed koos peredega kõikidel vaheaegadel teevad.

Kust küll tuleb arvamus, et kõik teised lapsed koos peredega ohjeldamatult reisivad?? Meie pere ei reisi kuhugi. Nüüd, sügisvaheajal, on tütrel mõne päeva külas minu õe tütar, sama vana. Natuke shoppasid, mängisid bowlingut, käisid kinos. Jõuluvaheajal ilmselt midagi sarnast. Võib-olla kevadisel vaheajal reisime ka kuhugi lõuna poole, kui pikk talv on pannud päikest igatsema. Meil poleks raha pärast vaja kodus olla, aga neli korda aastas, igal vaheajal, kuhugi reisida – kas need vanemad siis tööl ei käigi??

Ma arvan, et see jutt, et teised kõik reisivad, on samasugune pullikaka, nagu et kõik teised tohivad õhtul kaua väljas olla; kõik teised tohivad piiramatult netis passida; kõik teised tohivad iga päev krõpse süüa … jne, jätka ise.

+10
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole võimalust oma lastega kusalegi reisida, pole kunagi sellist võimalust olnud. Tuleb jälle oma nutvatele lastele seletada, et meil pole võimalik lennukiga reisile sõita, et meie läheme lihtsalt veekeskusesse, rabamatkale ja teise linna vanaisale külla ning lennukiga lendate siis, kui ise suured olete.

Kallis inimene, vaata enne selle hala postitamist ometi lennupiletite hindu! Kui pisutki vaeva näha, siis saab edasi-tagasi pagasiga lennu Itaaliasse/Inglismaale (London)/Saksamaa nt. vahemikus 30-80 eurot! Kui lapsi on rohkem kui kaks, siis on juba peretoetustega suurem summa raha juba praegugi, millest kõrvale panna ja aastas üks lennureis lubada. Ja peatuma ei pea teps mitte hotellis, vaid nii mõnigi hostel või üldse lühiajaline korterirent AirBNB või Bookingu kaudu on väga hea moodus, kuidas muuseumiteks ja kohapeal ühistranspordi piletiteks raha säästa. Just tulin 4-liikmelise perega tagasi nädalaselt Lõuna-Euroopa reisilt, kus transport, majutus, kohapealsed transpordi ja muuseumipiletid läks maksma ca. 900. Lisaks toitlustuskulud ca. 150 (väljas söömised, korteris söögivamistamine jne). Ehk siis 1200 kokku saad ka suveniire osta 😉 Planeerima peab, mitte halama! Ja 100 eurot kuus kõrvale panna ei peaks olema ületamatu väljakutse – tee kodus rohkem süüa ja väldi poolfabrikaate, harjuta välja võileibade söömine jne. Vaata tarbimisharjumused üle jne.

+5
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole võimalust oma lastega kusalegi reisida, pole kunagi sellist võimalust olnud. Tuleb jälle oma nutvatele lastele seletada, et meil pole võimalik lennukiga reisile sõita, et meie läheme lihtsalt veekeskusesse, rabamatkale ja teise linna vanaisale külla ning lennukiga lendate siis, kui ise suured olete.

Kallis inimene, vaata enne selle hala postitamist ometi lennupiletite hindu! Kui pisutki vaeva näha, siis saab edasi-tagasi pagasiga lennu Itaaliasse/Inglismaale (London)/Saksamaa nt. vahemikus 30-80 eurot! Kui lapsi on rohkem kui kaks, siis on juba peretoetustega suurem summa raha juba praegugi, millest kõrvale panna ja aastas üks lennureis lubada. Ja peatuma ei pea teps mitte hotellis, vaid nii mõnigi hostel või üldse lühiajaline korterirent AirBNB või Bookingu kaudu on väga hea moodus, kuidas muuseumiteks ja kohapeal ühistranspordi piletiteks raha säästa. Just tulin 4-liikmelise perega tagasi nädalaselt Lõuna-Euroopa reisilt, kus transport, majutus, kohapealsed transpordi ja muuseumipiletid läks maksma ca. 900. Lisaks toitlustuskulud ca. 150 (väljas söömised, korteris söögivamistamine jne). Ehk siis 1200 kokku saad ka suveniire osta ???? Planeerima peab, mitte halama! Ja 100 eurot kuus kõrvale panna ei peaks olema ületamatu väljakutse – tee kodus rohkem süüa ja väldi poolfabrikaate, harjuta välja võileibade söömine jne. Vaata tarbimisharjumused üle jne.

Kallis inimene, raha paneme kõrvale ikka, aga see ongi selleks, et kui tekivad ootamatud kulutused ei peaks kiirlaene võtma, et kriise lahendada. Ei mulle ega abikaasale sobi, et saime paartuhat kokku kraabitud ja kus saaks selle ruttu ära kulutada.  Vanim tütar õpib teises linnas gümnaasiumis ja tema elamisraha + korteri kulud on 500 eurot kuus ehk siis ongi see suur lasteraha ainult tema kulude katteks.  Ju on minu kiiks, et ma ei tunne ennast mugavalt reisidele raha kulutades, kui need on mu viimased säästud.

+7
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kust küll tuleb arvamus, et kõik teised lapsed koos peredega ohjeldamatult reisivad?? Meie pere ei reisi kuhugi. Nüüd, sügisvaheajal, on tütrel mõne päeva külas minu õe tütar, sama vana. Natuke shoppasid, mängisid bowlingut, käisid kinos. Jõuluvaheajal ilmselt midagi sarnast. Võib-olla kevadisel vaheajal reisime ka kuhugi lõuna poole, kui pikk talv on pannud päikest igatsema. Meil poleks raha pärast vaja kodus olla, aga neli korda aastas, igal vaheajal, kuhugi reisida – kas need vanemad siis tööl ei käigi??

Ma arvan, et see jutt, et teised kõik reisivad, on samasugune pullikaka, nagu et kõik teised tohivad õhtul kaua väljas olla; kõik teised tohivad piiramatult netis passida; kõik teised tohivad iga päev krõpse süüa … jne, jätka ise.

No mina samas näen ja kuulen, kuidas lapsed reisivad ja puhkavad. Tavaline piirkondlik kool. Ja siis teine seltskond, kes pole kunagi Loomaaias käinud.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tavaliselt me jõulude ajal ei reisi. Üks aasta sai aastavahetuseks Londonisse minna. Reisid on pigem veebruaris. Aga pärast koroonat me perega pole reisinud.

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga meie läheme Assamallasse: mõlemal pool teed on burksi putka!

+2
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

No mina samas näen ja kuulen, kuidas lapsed reisivad ja puhkavad. Tavaline piirkondlik kool.

no ikka reisivad, aga mitte kõik vaid kolmandik. Ja mitte igal vaheajal, vaid ühel-kahel. Mul pole endal kooliealisi, aga tuttavatel-sugulastel on palju, kõik pered normaalse sissetulekuga, ja sel vaheajal reisib neist ainult üks pere kaugele. Teised käivad päev-paar Soomes, Tartus, maal vanaema juures, või logelevad niisama. Pole vanematel puhkuseid ja nii mõnigi mõtleb rahale rohkem kui enne. Kaugemaid reise tehakse kord aastas, lisaks mingi pikem linnareis soodsa lennupiletiga.

Ilmselt sellele, kes üldse ei reisi, tundubki et “kõik kogu aeg reisivad”. Tegelikult pole üldse nii.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kallis inimene, vaata enne selle hala postitamist ometi lennupiletite hindu! Kui pisutki vaeva näha, siis saab edasi-tagasi pagasiga lennu Itaaliasse/Inglismaale (London)/Saksamaa nt. vahemikus 30-80 eurot! Kui lapsi on rohkem kui kaks, siis on juba peretoetustega suurem summa raha juba praegugi, millest kõrvale panna ja aastas üks lennureis lubada. Ja peatuma ei pea teps mitte hotellis, vaid nii mõnigi hostel või üldse lühiajaline korterirent AirBNB või Bookingu kaudu on väga hea moodus, kuidas muuseumiteks ja kohapeal ühistranspordi piletiteks raha säästa. Just tulin 4-liikmelise perega tagasi nädalaselt Lõuna-Euroopa reisilt, kus transport, majutus, kohapealsed transpordi ja muuseumipiletid läks maksma ca. 900. Lisaks toitlustuskulud ca. 150 (väljas söömised, korteris söögivamistamine jne). Ehk siis 1200 kokku saad ka suveniire osta ???? Planeerima peab, mitte halama! Ja 100 eurot kuus kõrvale panna ei peaks olema ületamatu väljakutse – tee kodus rohkem süüa ja väldi poolfabrikaate, harjuta välja võileibade söömine jne. Vaata tarbimisharjumused üle jne.

Kallis inimene, raha paneme kõrvale ikka, aga see ongi selleks, et kui tekivad ootamatud kulutused ei peaks kiirlaene võtma, et kriise lahendada. Ei mulle ega abikaasale sobi, et saime paartuhat kokku kraabitud ja kus saaks selle ruttu ära kulutada. Vanim tütar õpib teises linnas gümnaasiumis ja tema elamisraha + korteri kulud on 500 eurot kuus ehk siis ongi see suur lasteraha ainult tema kulude katteks. Ju on minu kiiks, et ma ei tunne ennast mugavalt reisidele raha kulutades, kui need on mu viimased säästud.

Sel juhul ei ole vaja ka halada, et ei saa reisidele. Te ei tahagi ju reisida, seega ei ole vaja seda teemat selles kontekstis üldse keerutada. Reisifond, ootamatuste fond ja eaka vanema matusefond on ju täiesti erinevad asjad – hoia lahus ja jagub kõigeks. Ainuüksi mõte, et kiirlaenu peaks mingil tingimusel võtma… kuidas selle peale tullakse üldse?

+4
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kallis inimene, raha paneme kõrvale ikka, aga see ongi selleks, et kui tekivad ootamatud kulutused ei peaks kiirlaene võtma, et kriise lahendada. Ei mulle ega abikaasale sobi, et saime paartuhat kokku kraabitud ja kus saaks selle ruttu ära kulutada.  Vanim tütar õpib teises linnas gümnaasiumis ja tema elamisraha + korteri kulud on 500 eurot kuus ehk siis ongi see suur lasteraha ainult tema kulude katteks.  Ju on minu kiiks, et ma ei tunne ennast mugavalt reisidele raha kulutades, kui need on mu viimased säästud.

Tead, reisimine on haigus ja ilmselgelt sinul seda pole. Minul on see jube haigus juba ammu (vanemad nakatasid) ja nii käivadki minu peas arvutused u nii: issand selle käekoti eest saaks ju lennupiletid kahele Milanosse, ostan koti parem kaltsukast.

Vahel tuletan endale meelde, et kui oleksin suitsetaja ja tõmbaksin nädalas 3 pakki, raiskaksin aastas ligi 1000 euri. Paki päevas tõmbajad kulutavad 1800 või rohkemgi. Terve minu perereis ju!

+7
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

issand selle käekoti eest saaks ju lennupiletid kahele Milanosse, ostan koti parem kaltsukast.

See on minu jaoks juba teine äärmus, kui reisimise nimel pead käekoti kaltsukast ostma.

+5
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

No mina samas näen ja kuulen, kuidas lapsed reisivad ja puhkavad. Tavaline piirkondlik kool.

no ikka reisivad, aga mitte kõik vaid kolmandik. Ja mitte igal vaheajal, vaid ühel-kahel. Mul pole endal kooliealisi, aga tuttavatel-sugulastel on palju, kõik pered normaalse sissetulekuga, ja sel vaheajal reisib neist ainult üks pere kaugele. Teised käivad päev-paar Soomes, Tartus, maal vanaema juures, või logelevad niisama. Pole vanematel puhkuseid ja nii mõnigi mõtleb rahale rohkem kui enne. Kaugemaid reise tehakse kord aastas, lisaks mingi pikem linnareis soodsa lennupiletiga.

Ilmselt sellele, kes üldse ei reisi, tundubki et “kõik kogu aeg reisivad”. Tegelikult pole üldse nii.

No minu kolme lapse klassides on küll vaheaegadel 70-80% lastest reisil. Vast sõltub piirkonnast ja koolist:)

+4
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

No minu kolme lapse klassides on küll vaheaegadel 70-80% lastest reisil. Vast sõltub piirkonnast ja koolist:)

mis imepiirkond see siis on?  3 klassis on 90 last, 75% sellest on ca 70 last. Koolis on eeldatavasti rohkem klasse, see teeb oma 500 last + vanemad reisil juba ainult teie koolist. Lennufirmadel pole sellist võimekustki…

Lapse juttu, et “kõik reisivad”, tuleks tugeva reserveeringuga võtta. Kui täpsemalt nimesid uurida, siis selgub, et Kevin, Maikel ja Susanna.

+4
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Just tulin 4-liikmelise perega tagasi nädalaselt Lõuna-Euroopa reisilt, kus transport, majutus, kohapealsed transpordi ja muuseumipiletid läks maksma ca. 900. Lisaks toitlustuskulud ca. 150 (väljas söömised, korteris söögivamistamine jne). Ehk siis 1200 kokku saad ka suveniire osta

See on tõeline säästureis et mitte öelda närutamine. Muidugi saab ja võib nii reisida, aga mina ei tunneks end reisi ajal mugavalt, kui pean igat senti peos veeretama. ma olen ka sarnaseid 5 päevaseid linnareise teinud lennukiga (saksa, itaalia). Pärast kulusid kokku lüües selgub, et 4 liikmelisele perele läheb see maksma 2000-2300 eurot.

+7
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

mis imepiirkond see siis on? 3 klassis on 90 last, 75% sellest on ca 70 last. Koolis on eeldatavasti rohkem klasse, see teeb oma 500 last + vanemad reisil juba ainult teie koolist. Lennufirmadel pole sellist võimekustki…

Lapse juttu, et “kõik reisivad”, tuleks tugeva reserveeringuga võtta. Kui täpsemalt nimesid uurida, siis selgub, et Kevin, Maikel ja Susanna.

pole lapse jutt. Meil on vanemate chat.

Meie koolis vaid kaks paralleeli, muide, ära arvutamisega hoogu mine. Ja kummaski pole 30 last:)

Alati ei käi lapsed reisil mõlema vanemaga, teine tähelepanek. Jõukamates peredes, kus tihti reisitakse, on lastega reisimised tavaliselt kas emaga või isaga, teine lapsevanem saab oma vaba aja sel ajal:)

Piirkond on Tallinna kesklinn.

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Just tulin 4-liikmelise perega tagasi nädalaselt Lõuna-Euroopa reisilt, kus transport, majutus, kohapealsed transpordi ja muuseumipiletid läks maksma ca. 900. Lisaks toitlustuskulud ca. 150 (väljas söömised, korteris söögivamistamine jne). Ehk siis 1200 kokku saad ka suveniire osta

See on tõeline säästureis et mitte öelda närutamine. Muidugi saab ja võib nii reisida, aga mina ei tunneks end reisi ajal mugavalt, kui pean igat senti peos veeretama. ma olen ka sarnaseid 5 päevaseid linnareise teinud lennukiga (saksa, itaalia). Pärast kulusid kokku lüües selgub, et 4 liikmelisele perele läheb see maksma 2000-2300 eurot.

Olgu nende muude kuludega kuidas on (muidugi on võimalik piletid imeodavalt saada, on voimalik couchsurfinguga ööbida jms), aga kuidas on voimalik 150 euroga ära toita neli inimest nädala aja jooksul, seda ma küll ette ei kujuta. Laias laastus 5€ päevas – kaks neist neljast on rinnalapsed?

+5
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

ma olen ka nõus, et reisi (piletid + majutus) võib saada väga soodsalt – kampaaniahinaga lend, lihtne apartement – aga söögiga tõesti ei mängi välja 150 neljale. Kahekesi õhtul söömas käies no 30 ikka läheb. Lisaks hommikusöök, lõunasnäkk…  Või olid kaerahelbed ja pakisupid kodust kaasas?

+4
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Võta apaetment kus teed ise toitu ja käid tavalises toidupoes.

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Olgu nende muude kuludega kuidas on (muidugi on võimalik piletid imeodavalt saada, on voimalik couchsurfinguga ööbida jms), aga kuidas on voimalik 150 euroga ära toita neli inimest nädala aja jooksul, seda ma küll ette ei kujuta. Laias laastus 5€ päevas – kaks neist neljast on rinnalapsed?

Palju sul kodus toiduraha kulub? Kõik ei käi kohvikutes restoranides einestamas igapäevaselt, vastavalt võimalustele

+2
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Palju sul kodus toiduraha kulub? Kõik ei käi kohvikutes restoranides einestamas igapäevaselt, vastavalt võimalustele

Mina see reisisõltlane. Meil on olnud ka aegu, kus rahaga polnud priisata, aga nii ise kui lapsed tahtsid väga reisida. Ja siis tõesti tegime peaaegu kõik söögikorrad ise. Tegelikult on see võõras riigis päris mõnus, kui kokkamine meeldib. Mitu korda käisime niimoodi nt Itaalias ja Kreekas, et võtsime köögiga apartmendi ja ostsime kohalikust poest ja turult kraami. Muide ärge võrrelge nt Kreeka Lidlit Eesti omaga. Ja saime päris odavalt hakkama. Kusjuures alles sel aastalgi olime suvel Hispaanias ja lapsed ei raatsinud merest väljagi tulla, nii et kokku vist 2 korda sõime väljas.  Hommikuks puuviljad ja värske sai juustu-tomatiga, vahel lihalõigud või salaami. Lõunaks kiire lihtne pasta. Õhtuks värske salat, jääris, vahel grillitud kana-kala. Soojas ei taha väga süüa ka. Üle 200 euri me 4 peale kindlasti ei kulutanud.

+2
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Hommikuks puuviljad ja värske sai juustu-tomatiga, vahel lihalõigud või salaami. Lõunaks kiire lihtne pasta. Õhtuks värske salat, jääris, vahel grillitud kana-kala. Soojas ei taha väga süüa ka. Üle 200 euri me 4 peale kindlasti ei kulutanud.

siiski raske uskuda seda – 3x päevas, 4 inimest – see teeb 2,40 per nägu toidukord. Meie teeme hommikusöögi ise, võtame randa toidu kaasa ja ühe korra tegime ka õhtusööki, seepärast tean hindu ka.

Kreekas on toit kallim kui meil (Lidlis ei käinud, tavalises toidupoes). Kohvipakk 6, kilone jogurt 4, sai 1-2 eur, tomatikilo 2-3 eur. Feta 10 eur kilo. Või, moos, müsli, piim – vähemalt 1,5x kallimad kui meil. Neljale kulub ikka omajagu kõike. Vein on tõesti odavam. Koogid, saiad – nii head, aga mitte eriliselt odavad. Samuti köögi- ja puuviljad – head, aga hind nagu meil või üle selle.

+3
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Hommikuks puuviljad ja värske sai juustu-tomatiga, vahel lihalõigud või salaami. Lõunaks kiire lihtne pasta. Õhtuks värske salat, jääris, vahel grillitud kana-kala. Soojas ei taha väga süüa ka. Üle 200 euri me 4 peale kindlasti ei kulutanud.

siiski raske uskuda seda – 3x päevas, 4 inimest – see teeb 2,40 per nägu toidukord. Meie teeme hommikusöögi ise, võtame randa toidu kaasa ja ühe korra tegime ka õhtusööki, seepärast tean hindu ka.

Kreekas on toit kallim kui meil (Lidlis ei käinud, tavalises toidupoes). Kohvipakk 6, kilone jogurt 4, sai 1-2 eur, tomatikilo 2-3 eur. Feta 10 eur kilo. Või, moos, müsli, piim – vähemalt 1,5x kallimad kui meil. Neljale kulub ikka omajagu kõike. Vein on tõesti odavam. Koogid, saiad – nii head, aga mitte eriliselt odavad. Samuti köögi- ja puuviljad – head, aga hind nagu meil või üle selle.

Olime suvel pikalt Kreekas, enamus toiduained olid odavamad kui meil, näiteks kala ja mereannid, apelsinid, tomatid, saiakesed kohvikus, leib otse külakohvikust (hommikul tehtud), mahepiim oli odavam kui meil. Ma küll ei käinud Ateenas, aga mandril ja Kreetal olid paljud minu lemmitoiduained nagu värske kala, kalmaar, kaheksajalg (2x korda odavam!) ja juur-ja puuviljad odavamad kui Eestis. Meie toiduarved olid Kreekas viibimise ajal märksa soodsamad ja me ei käinud Lidlis, vaid kohalikes marketites ja turgudel. Samuti oli kummaline, et restoranide arved olid vähemalt 20-30% väiksemad kui meil kuigi sõime heades restoranides ja kvaliteetset toitu. Kus saab Eestis väga hea kala või mereanni pearoa 8-12 euro eest?

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Olime suvel pikalt Kreekas, enamus toiduained olid odavamad kui meil, näiteks kala ja mereannid, apelsinid, tomatid, saiakesed kohvikus, leib otse külakohvikust (hommikul tehtud), mahepiim oli odavam kui meil. Ma küll ei käinud Ateenas, aga mandril ja Kreetal olid paljud minu lemmitoiduained nagu värske kala, kalmaar, kaheksajalg (2x korda odavam!) ja juur-ja puuviljad odavamad kui Eestis. Meie toiduarved olid Kreekas viibimise ajal märksa soodsamad ja me ei käinud Lidlis, vaid kohalikes marketites ja turgudel. Samuti oli kummaline, et restoranide arved olid vähemalt 20-30% väiksemad kui meil kuigi sõime heades restoranides ja kvaliteetset toitu. Kus saab Eestis väga hea kala või mereanni pearoa 8-12 euro eest?

Sellega ma olen nõus, et väljas saab head toitu odavamalt kui Eestis, aga küsimus on selles, kuidas on võimalik seda mereannirooga üldse süüa olgu kasvõi 10 euro eest, kui päevas on ette nähtud ainult 5 eurot inimese kohta?

+2
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Selle majutuskohas söömisega on veel see, et paratamatult pead sa ostma hakkama iga väiksematki asja, mida toiduvalmistamisel on vaja, mitte ainult krevette või liha. Ja siis jääb suurem osa sellest alles ehk läheb raisku. Nii et kodus konkreetse toidu tegemisele kuluva rahaga ei saa päriselt võrrelda, kuna kodus on sul paljud maitseained jm lisandid kapist võtta.

+7
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilmselt oleneb, kus olla. Meie olime mandril ja mitte turismikeskuses.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Selle majutuskohas söömisega on veel see, et paratamatult pead sa ostma hakkama iga väiksematki asja, mida toiduvalmistamisel on vaja, mitte ainult krevette või liha. Ja siis jääb suurem osa sellest alles ehk läheb raisku. Nii et kodus konkreetse toidu tegemisele kuluva rahaga ei saa päriselt võrrelda, kuna kodus on sul paljud maitseained jm lisandid kapist võtta.

Kasutad vähem maitseaineid vôi vôtad kaasa. Tavaliselt apartmendi köögis on sool, suhkur, ôligi on olnud. Meie oleme ôli ise ostnud ja kui vähegi vôimalik siis vôtame kaasa kui vôimalik eriti ei ole siis jätame sinna, pole ju nii kallis, järgmine elanik kasutab. Pesupulbri ostame kôige väiksema pakendi ja ülejäänud jätame järgmisele elanikule.

+1
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen reisinud ajal, kus reisimine enamike inimeste jaoks tähendas vähemalt kahepäevast bussis loksumist sihtkohta jõudmiseks, kaasas olid sulajuust, salaami ja näkileivad, joogijogurt ja pakikartulipuder. Praegusel ajal eelistan tõesti võtta apartmente, kus ka köök, et saaks soovi korral süüa teha, aga nüüd 3x päevas vaaritada seal, et raha kokku hoida, no ma ei tea. Väljas söömine on reisimise juures üks meeldivamaid osi. Kui lapsed tahavad reisil kioskist vahvlit, siis ei osta, sest apartmendis on kanapastat?

+8
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

lmselt oleneb, kus olla. Meie olime mandril ja mitte turismikeskuses.

saarel, tavalises asulas mitte kuurordis. Lidl oli olemas, aga ma põhimõtteliselt teen oma ostud kohalikus ketis või pigem lausa külapoes. Kallim küll, aga ma ei reisi Kreekasse selleks, et mingit Saksa hiidu toetada.

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole midagi teha, ära võta isiklikult, aga  selliste lausete peale mulle alati meenuvad need kaks õnnetut põhjamaa neiut, kellel oli ka jõluallergia ja läksid Marokosse matkama… mis lõppes neile läbilõigatud kõridega. Parem kohaldage oma jõlutraditsioonid sellisteks, et ei tekiks allergiat ja saaks sel ajal kodus olla. Kui teiega reisil midagi juhtub, siis on sugulaste jõulud ju igaveseks leinapühad.

Mul ei lähe see kunagi meelest-nimelt see ju filmiti üles ning mul oli vaja seda videot vaadata, kuidas matseetega pea maha löödi ning minema veeres…

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuhu minek? Kui kauaks? Otsin ideid ???? Pole 3 aastat reisinud!

Meie käime igal talvel Hiiumaal. See on talvel lihtsalt imeline: rahvast on vähe (näiteks võib juhtuda, et olete super restoranis või veekeskuses ainsad külastajad), loodus on võrratu, saab hülgeid jälgida, mere ääres päikesetõuse ja -loojanguid vaadata-pildistada, suitsusaunas käia. Kärdlas asuvat kreeka söögikohta kiidetakse juba üle Euroopa ja lisaboonuseks on see, et Tallinnast saab sinna lennukiga u 20 minutiga.

+1
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 91 )

Esileht Koolilaps Jõuluvaheaja reis