Esileht Koolilaps Jõuluvana uskumine 11 aastaselt.

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Jõuluvana uskumine 11 aastaselt.

Postitas:
Kägu

Mul küsimus. Mu 11 aastane neiu usub jätkuvalt jõuluvana. Imestan, et talle pole koolis juba selgeks tehtud sõprade poolt, kuidas asi tegelikult on. Imelik ise ka illusioone lõhkuma hakata, kuna seda pettumust puberteedist juba kardan. Mul on noorem laps ka kelle illusioonid siis purunevad arvatavasti. Kas see on normaalne, et 11 aastane usub jõuluvana ja päkapikke või peangi ta helesinise unistuse purustama?

+7
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina arvasin ka, et meie poeg uskus veel 10-aastaselt siiralt jõuluvanasse, aga paar aastat hiljem sain teada, et tegelikult lõppes see usk juba esimeses-teises klassis. Ise tunnistas, et ei tahtnud meile reeta, sest kartis, et siis poleks enam “jõuluvanalt” kingitusi saanud, sest senimaani oli saanud nii meilt kui jõuluvanalt.

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ise kah saatsin näärivanale selles vanuses jõulusoove. Ei tea täpselt mida ma uskusin või ei, kuid praegu pigem meenub, et ei tahtnud sellest ilusast kombest loobuda.

Minu laps on nüüd samas eas ja kah usub. Pigem on tema arusaam selline, et kuna on Rovaniemil käinud, siis seal see õige jõuluvana on. Mina ei hakka ise midagi selgitama. Ta loeb palju ning saab ise aru, kui just siiani pole seda teinud.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võib-olla ta ikka ei usu ka nii väga, aga ei taha teie illusioone purustada. Minu laps ütles juba kolmeselt, et jaa, jõuluvana on muidugi olemas, aga see on selline mäng, selline mäng on olemas. Pärast jälle rääkis nagu usuks tõesti.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

10-aastane teab, kes on tegelikult päkapikk ja kust tulevad jõuluvana kingid. Samas paneb ka sel aastal sussi aknale ning kirjutas jõuluvanale kirja. See pidi lihtsalt ilus tava olema ja teeb mõnusa tunde nagu ise seletas. Ei ole minul miskit jätkuva päkapikuks olemise vastu kui see nii palju rõõmu toob.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Su lapsel on midagi viga, kohe vaja arsti poole pöörduda.

+1
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu 17 aastane laps küsis juba päkapikusoki kohta, et kas on ikka alles ja kas ikka üles ka pannakse.

Eks ta selline tore uskumus ole, sõltumata vanusest.

+20
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul käisid päkapikud niikaua, kuni kodus elasin, ehk kuni 19 aastani 😀 Enda laps on ka 11 ja vist usub. Kingid on alati tekkinud kuuse alla salaja ja eks ise ka toidame seda uskumist.

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas su laps raamatuid loeb? On väga palju lasteraamatuid, mis seda teemat puudutavad ja üsna üheselt selle jõuluvanateema lapsele selgeks teevad.

Kohe tulevad pähe Kivirähki “Karneval ja kartulisalat” ning Lindgreni omadest kas “Bullerby lapsed” või “Väike Tjorven, Pootsman ja Mooses”, ei mäleta enam kumb neist või käis see teema isegi mõlemast läbi.

Minu lapsed said mõlemad selle saladuse juba lasteaias teada, sest mõni laps, kel vanemad õed-vennad, ikka oma teadmisi ka teistele jagas. Meil on lastega toimimud see kokkulepe, et päkapikud käivad ainult seni, kuni nad nendesse “usuvad” ehk siis kõva häälega ei seleta, kust need kommid sussi sisse saavad (see just nooremate laste huvides). Näiteks vanem poiss käib mulle rääkimas, et talle meeldiks, kui päkapikud teeksid vihjetega otsimismängu: sussis on vihje, mille abil tuleb leida järgmine vihje jne.

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul küsimus. Mu 11 aastane neiu usub jätkuvalt jõuluvana. Imestan, et talle pole koolis juba selgeks tehtud sõprade poolt, kuidas asi tegelikult on. Imelik ise ka illusioone lõhkuma hakata, kuna seda pettumust puberteedist juba kardan. Mul on noorem laps ka kelle illusioonid siis purunevad arvatavasti. Kas see on normaalne, et 11 aastane usub jõuluvana ja päkapikke või peangi ta helesinise unistuse purustama?

Pigem mängib kaasa.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõenäoliselt mängib kaasa.
Mulle meeldib selgitus, mida kunagi kuskilt kuulsin: “Päkapikud käivad nendel, kes nendesse usuvad. Kui enam ei usu, siis hakkavad emad-isad sussi sisse kommi panema, et suss tühjaks ei jääks”. Lastel tuleb see taipamine iseenesest ja nad liituvad mänguga. Minu 14a paneb ka sussi välja kuigi ilmselgelt päkapikke ei usu. 10aastane ka juba eelmine aasta pöördus vihjetega minu poole: “PÄKAPIKK võiks mulle millalgi sussi sisse tuua…”

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvan ka, et äkki mängib seda toredat mängu kaasa lihtsalt. Minu lapsed (10 ja 12) teavad hästi, kuidas asi on, aga ikkagi räägivad elevusega, et varsti hakkavad päkapikud käima ja üks lastest on see aasta juba kaks kirja jõuluvanale saatnud.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie võtsime lapse (10a) jutuajamisele, et jõuluvana ei ole jne.. Rääkisime vanadest kommetest kuidas st Nicolas tahtis head ja tegi kingitusi vähekindlustatule ja kõik me võime uskuda imedesse ja maagiasse ja see läheb täide (Lapimaa jõuluvana kodu on reaalselt ju olemas). Vaatas meid suurte vesiste silmadega ja teatas, tema usub jõuluimedesse ja tema kingisoovid saavad äkki täidetud 🙂  Tänaseks on ta 13 ja tunne on küll, et blokeeris oma ajus selle osa jutust, et jõuluvana pole olemas. Sinisilmselt teeb kinginimekirju ja räägib päkapikkudest 😀

+3
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie võtsime lapse (10a) jutuajamisele, et jõuluvana ei ole jne..

Aga miks?

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie võtsime lapse (10a) jutuajamisele, et jõuluvana ei ole jne..

Aga miks?
Või siis – miks te üldse siis hakkasite päkapikutama-jõuluvanatama, kui sellel nii konkreetne vanusepiirang oli teie jaoks?

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie võtsime lapse (10a) jutuajamisele, et jõuluvana ei ole jne.. Rääkisime vanadest kommetest kuidas st Nicolas tahtis head ja tegi kingitusi vähekindlustatule ja kõik me võime uskuda imedesse ja maagiasse ja see läheb täide (Lapimaa jõuluvana kodu on reaalselt ju olemas). Vaatas meid suurte vesiste silmadega ja teatas, tema usub jõuluimedesse ja tema kingisoovid saavad äkki täidetud 🙂 Tänaseks on ta 13 ja tunne on küll, et blokeeris oma ajus selle osa jutust, et jõuluvana pole olemas. Sinisilmselt teeb kinginimekirju ja räägib päkapikkudest 😀

Väga kummalised vanemad.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No 13-aastaselt jõuluvana uskuda pole ikka ka päris ok, see pole enam eakohane käitumine, satub klassikaaslaste naerualuseks.

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas see on normaalne, et 11 aastane usub jõuluvana ja päkapikke või peangi ta helesinise unistuse purustama?

Minu meelest on imelik kui vanem terve elu lapsele jõuluvana ja päkapikkude “muinasjuttu” räägib ja siis ühel päeval ekstra ütlema läheb, et tegelikult ei ole neid olemas. Vaevalt, et laps siiamaani usub, pigem mängib kaasa, et päkapikud kommitoomist ei lõpetaks ja jõuludeks vähem kinke ei saaks. Aga isegi KUI usuks, siis mis selles halba on? 10 aastat lausa pidi uskuma, aga 11ndal korraga enam ei tohi?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvan ka, et need uskujad pigem mängivad kaasa. Ja las nad mängivad, las olla see ilus jõulumäng edasi. Minu laps ühel aastal saatis jõuluvanale kirja, kus lisaks kingisoovile oli kirjas ka, kus poes tema soovitud vidinat müüakse 🙂

+2
0
Please wait...

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Esileht Koolilaps Jõuluvana uskumine 11 aastaselt.