Esileht Ajaviite- ja muud jutud Jõuluvana vs Jumal

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Jõuluvana vs Jumal

Postitas:
Kägu

Kui inimene arvab, et Jõuluvana on olemas, siis teda peetakse hulluks. Parimal juhul satub ta ravile psühhoneuroloogiahaiglasse. Kui inimene arvab, et Jumal on olema, siis teda peetaks lugupeetud inimeseks. Teda kutsutakse esinema üritustele, tema heietusi tuleb kuulata mõtliku ja nõusoleva näoga, teda tuleb pidada sügavaks inimeseks, temaga ei tohi vaielda, tema seisukohtades kahtlemine on halb toon. Jumalasse uskuja on justkui “püha lehm”.

Miks selline kahepalgelisus?

+19
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sest jumala olematust on suhteliselt keeruline teaduslikult ja veenvalt tōestada. Küll aga enamus jōuluvanade autentsuse tōestamiseks piisab nende habeme vōi mütsi peast rebimisest ja isiku tuvastamiasest andmebaasidest.

+23
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

eda kutsutakse esinema üritustele, tema heietusi tuleb kuulata mõtliku ja nõusoleva näoga, teda tuleb pidada sügavaks inimeseks, temaga ei tohi vaielda, tema seisukohtades kahtlemine on halb toon. Jumalasse uskuja on justkui “püha lehm”.

Pole siin mingit kahepalgelisust. Last, kes jõuluvana usub, ei peeta samuti hulluks.
Kui sa lapsega, kes jõuluvana usub, hakkad vaidlema ja tema seisukohtades kahtlema, siis on see samuti halb toon. Las usub.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meedia ja tuttavate järgi otsustades usub terve maailm, et jõuluvana ja päkapikud on olemas. Neist räägitakse ikka kordades ja kordades rohkem kui jumalast. Kusjuures täiesti tõsise näoga. Mitte keegi ei muiga irooniliselt, kui seletab sajandat korda, kuidas tal päkapikud käisid.

Jumalaloenguid ei ole keegi kohustatud kuulama. Samuti nagu jõuluvana- ja päkapikuidiootsust kaasa tegema.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Pole siin mingit kahepalgelisust. Last, kes jõuluvana usub, ei peeta samuti hulluks.
Kui sa lapsega, kes jõuluvana usub, hakkad vaidlema ja tema seisukohtades kahtlema, siis on see samuti halb toon. Las usub.

tähendab usklikud on nagu väikesed lapsed

+14
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui inimene arvab, et Jõuluvana on olemas, siis teda peetakse hulluks. Parimal juhul satub ta ravile psühhoneuroloogiahaiglasse.

Kelle kulul? Haigekassa?

Tee omale asjad enne inisemist selgeks.

Mingi nõuka aegne “sattuja” oled we?

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mingi nõuka aegne “sattuja” oled we?

Ahv lihtsalt üritab jälle vaidluses alla jääda. Ta arvab, et keegi veel ei tea, kui loll ta on.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Parimal juhul satub ta ravile psühhoneuroloogiahaiglasse.

Aga mis see halvim variant on?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ahv lihtsalt üritab jälle vaidluses alla jääda. Ta arvab, et keegi veel ei tea, kui loll ta on.

Ma olen ahvinna!
Ja miks sa nii tobu oled?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen ahvinna!

Ja miks sa nii tobu oled?

Teemaalgataja on ahv. Ma ei öelnud sinu kohta. 🙂

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja on ahv.

Kust sa tead seda?

Temasuguseid on terve internet täis, ega sa ometi ei ole üks järjekordne naiivne lugeja?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja on ahv.

Kust sa tead seda?

Temasuguseid on terve internet täis, ega sa ometi ei ole üks järjekordne naiivne lugeja?

Ahve on aga üks. Ja tal on äravahetamatu sõrmejälg.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänapäeval võivad kõik uskuda ja kummardada, keda tahavad, kuskil hullarisse ei panda selle eest kedagi.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lastele räägitakse tõsise näoga päkapikkudest ja jõuluvanast. Lapsed usuvad, seda ei panda pahaks. Kui keegi ei räägi, peetakse teda kurjategijaks, kes rikub ilusa lapsepõlve. Kui aga rääkida lapsele Jumalast, kes on päriselt olemas, siis oled kohe hull. Mina ei valeta lastele päkapikkude ja jõuluvana kohta, ütlengi, et ühtesid pole olemas ja teised on näitlejad. Jumalast räägin ja laps kogeb Teda ka ise. Ei pea pettuma, erinevalt päkapiku-usklikest.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Lastele räägitakse tõsise näoga päkapikkudest ja jõuluvanast. Lapsed usuvad, seda ei panda pahaks. Kui keegi ei räägi, peetakse teda kurjategijaks, kes rikub ilusa lapsepõlve. Kui aga rääkida lapsele Jumalast, kes on päriselt olemas, siis oled kohe hull. Mina ei valeta lastele päkapikkude ja jõuluvana kohta, ütlengi, et ühtesid pole olemas ja teised on näitlejad. Jumalast räägin ja laps kogeb Teda ka ise. Ei pea pettuma, erinevalt päkapiku-usklikest.

Täpselt. See ülemaailmne valehullus on lihtsalt kuritegu laste vastu. Nii kahju on lastest, kes lihtsalt vältimatult peavad varem või hiljem kogema, et vanemad külma kõhuga valetasid neile kogu lapsepõlve aja. Mõistan, kui lapsele öeldakse, et see päkapiku ja jõuluvana värk on MÄNG. Et nüüd mängime, et meil käivad päkapikud. Sellest võiks veel aru saada. Aga ei, täie tõega surutakse lastele seda peale, pannakse neid ennast hulluna tundma, “arenenumad” kaaslased naeravad neid välja, nutt ja pisarad – milleks? Ei liialda ma ühti, just nii see ongi.
Miks te seda teete oma lastele? Ainult selleks, et endal oleks “lõbus”? Laps seda küll ei vaja.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Käisin politseimuuseum. Seal on valedetektor. No selline vana ja ilmselt poolpidur. Küsis mu käest mõned küsimused. Viimane neist oli, et kas usud jõuluvana. Mina vastu-ei. See vastus on vale tuututas tema. Mine siis võta kinni, ehk olen tõesti veits hull.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõtlemisvõime poolest küll. Tähtis on usk, mitte teadmised.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõtlemisvõime poolest küll. Tähtis on usk, mitte teadmised.

Päris kindlasti on tähtsad ka teadmised. Ilma teadmisteta usk ütleb suvalisel hetkel üles. Seda rumaluse-juttu ajavad need, kes usust ise midagi ei tea. Nii palju neis siiski ausust on, et ei hakka ilma teadmisteta ka uskuma ega usku näitlema. Seda tuleb respektida.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Piiblist: Vennad, ärge olge lapsed mõtlemise poolest! Olge lapsed kurjas, mõtlemise poolest aga täiskasvanud!

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rumal võrdlus. Võiksid ju uurida jõuluvana ajalugu. See on kristlik traditsioon ühe pühakuks kuulutatud inimese auks. See eestikeelne jõuluvana on alguse saanud Santa Clausist, kes oli piiskop 4. sajandil, kellele meeldis vaestele kingitusi teha. Keskajal sai alguse traditsioon tema nimepäeval detsembris lastele kingitusi teha. Reformatsiooni tagajärjel nihkus see kinkimise päev meile luterlaste hilisemaks, sest Luter ei pidanud pühakute kummardamist oluliseks, vaid tahtis otseselt Kristusega siduda. See jõuluvana veider pikk ja punane riietus imiteerib omaaegset piiskopi riietusest.

Ja kuidas see kõik haakub lastele valetamisega?

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täpselt. See ülemaailmne valehullus on lihtsalt kuritegu laste vastu. Nii kahju on lastest, kes lihtsalt vältimatult peavad varem või hiljem kogema, et vanemad külma kõhuga valetasid neile kogu lapsepõlve aja. Mõistan, kui lapsele öeldakse, et see päkapiku ja jõuluvana värk on MÄNG. Et nüüd mängime, et meil käivad päkapikud. Sellest võiks veel aru saada. Aga ei, täie tõega surutakse lastele seda peale, pannakse neid ennast hulluna tundma, “arenenumad” kaaslased naeravad neid välja, nutt ja pisarad – milleks? Ei liialda ma ühti, just nii see ongi.
Miks te seda teete oma lastele? Ainult selleks, et endal oleks “lõbus”? Laps seda küll ei vaja.

Ja mitut sellist traumaga last sa tead? Naljatilk. Usu ka ise rohkem muinasjutte, elad õnnelikumalt.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
nyah nyah

Näärivana, näärivana,
kus sa panid jõuluvana?
Saatsid Siberisse vist,
sest ta polnud kommunist.

(Lasteaiafolkloor ca 1975)

Jõuluvana arenes pyhak Nikolausest, Myra piiskopist.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui jõuluvana oleks olemas, siis oleks ju kõigil kõik materiaalne ja mittemateriaalne olemas, millest nad unistavad 🙂 näiteks oleks mul 6 Lamborghinit garaazhi all ja elaksin palmisaarel.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui inimene arvab, et Jõuluvana on olemas, siis teda peetakse hulluks. Parimal juhul satub ta ravile psühhoneuroloogiahaiglasse. Kui inimene arvab, et Jumal on olema, siis teda peetaks lugupeetud inimeseks. Teda kutsutakse esinema üritustele, tema heietusi tuleb kuulata mõtliku ja nõusoleva näoga, teda tuleb pidada sügavaks inimeseks, temaga ei tohi vaielda, tema seisukohtades kahtlemine on halb toon. Jumalasse uskuja on justkui “püha lehm”.

Eelkõige sellepärast, et jumal ei ole konkreetselt defineeritud tegelane, nii et igaüks võib jumala all mõelda, mida tahes. Isegi, kui tõestada, et valge ürbi ja habemega tegelast pilve peal ei istu, siis öeldakse, et jumal elab südames või jumal on armastus. Nii et see ei pea olema inimese moodi tegelane, vaid võib olla abstraktne tunne, mõte või kontseptsioon.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jõuluvanasid on mitu nagu Jumalaid. üks elavat Lapimaal ja see on päris. teised Jõuluvanad on nö näitlejad kes käivad tema tööd tegemas, sest üksi ta ju igale poole ei jõua. Nii see toimib ja kõik on rahul.
Jumalatega on küll asi palju keerulisem. Neid nagu oleks 1 aga samas ka mitu. see tekitab vaenu ja verevalamisi, kelle Jumal on õigem.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Käisin politseimuuseum. Seal on valedetektor. No selline vana ja ilmselt poolpidur. Küsis mu käest mõned küsimused. Viimane neist oli, et kas usud jõuluvana. Mina vastu-ei. See vastus on vale tuututas tema. Mine siis võta kinni, ehk olen tõesti veits hull.

😀 See oleks võinud küsida, et kas jõuluvana on olemas ja eitava vastuse korral tuututada, et vale vastus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui jõuluvana oleks olemas, siis oleks ju kõigil kõik materiaalne ja mittemateriaalne olemas, millest nad unistavad 🙂 näiteks oleks mul 6 Lamborghinit garaazhi all ja elaksin palmisaarel.

Sa oled vb paha laps olnud 😀

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui inimene arvab, et jumal, unemati ja päkapikud on olemas siis ta on hull! Vahet neil ei ole 🙂

Unistavad suured ja väiksed. Nii tore on vist mõelda, et ise ei suuda mitte midagi muuta – töötad, õpid või ei tööta, ei õpi – ikka keegi teine teeb su elu ja määrab su saatuse (võid vabalt kuus nädalat juua ja kooli üldse mitte mina, tulemus sama).

Hambahaldajas toob raha padja alla ja unemati toob une, jumal toob parema elukaaslase ja raha. Kui ei too, on SAATUS! Ise võid vabalt lasta sama vinnaga: ei arene, ei pinguta… haldajas, näh, ei toonud; jumal, päh, ei ei vastanud palvetele.
NUNNU!

Ise olen siin ikka ise pingutanud ja elan hästi va tänane õhtu Perekoolis 🙂 🙂
Unemati, näh, ei tulnud…

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

jumal, päh, ei ei vastanud palvetele.

Öeldakse ju, et jumal aitab neid, kes ennast ise aitavad. Seega sellega on kogu vastutus põhimõtteliselt jumala kaelast ära veeretatud, aga tema saab ikka kogu au endale, kui midagi hästi läheb.

Sellele, kes ütles, et teadmised on usu juures olulised, vastaks ma, et ega ikka ei ole küll. Ma elasin aastaid tagasi mormoonide juures ja küsisin ühel õhtul pereisalt, kuidas ta teab, et jumal on olemas. Ta vastas, et ta ei teagi, sest teadmine eeldaks ümberlükamatut tõestust ja fakte, mida tal nt kohtus ette näitamiseks ei ole. Aga tema usub, et jumal on olemas ja see on hoopis teine asi. Tema väitel ei saa uskuda ja teada üheaegselt, sest need on teineteist välistavad asjad. Väga huvitav seisukoht minu arvates.

Jõuluvana kohta ma küll ei ütleks, et see julm vale on, mille pärast kõik laste üle naeravad ja pärast laps metsikult nutab, et talle valetatud on. Olen ka mina väiksena jõuluvana uskunud ja mul on nii selgelt meeles, milline tunne oli teda oodata ja minu jaoks oli see õhin suur osa jõulutundest. Kui ma teada sain, ei olnud ma küll pettunud. Huvitav oli ning see selgitas, miks jõuluvana mulle ülikalleid kinke tuua ei saanud.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Öeldakse ju, et jumal aitab neid, kes ennast ise aitavad. Seega sellega on kogu vastutus põhimõtteliselt jumala kaelast ära veeretatud, aga tema saab ikka kogu au endale, kui midagi hästi läheb.

Vaata, sellega on nagu arstiga. Arst aitab sind siis, kui sa tema poole pöördud. Kui arst sul iga päev koduuksest sees käiks küsimas, ega sul abi vaja pole, siis sa peaksid teda pealetükkivaks ja tüütuks. Jumal ei ole pealetükkiv. Aga juba jälle häda?
Ka arst saab kogu au endale, kui sa tema poole pöördud ja ta su terveks teeb. Ei arva, et see on kuidagi ebaõiglane.

küsisin ühel õhtul pereisalt, kuidas ta teab, et jumal on olemas. Ta vastas, et ta ei teagi, sest teadmine eeldaks ümberlükamatut tõestust ja fakte, mida tal nt kohtus ette näitamiseks ei ole. Aga tema usub, et jumal on olemas ja see on hoopis teine asi. Tema väitel ei saa uskuda ja teada üheaegselt, sest need on teineteist välistavad asjad.

Sa kas ei saanud õigesti aru, mida ta ütles, või siis ta ütleski nii ja sel juhul püsib tema usk ainult esimese katsumuseni. Selline usk, kus teadmisi pole, ongi õõnes. Ja üks mormoon ei ole mingi ülim autoriteet, eriti veel, kui ta niimoodi räägib – see näitab, et ta ei tea tõesti, mida ta usub.

mul on nii selgelt meeles, milline tunne oli teda oodata ja minu jaoks oli see õhin suur osa jõulutundest. Kui ma teada sain, ei olnud ma küll pettunud.

Tõesti? Kogu lapsepõlve suur õhin ja imetunnetus osutus tühjaks ja sinul mitte grammigi pettumust? See on küll fenomenaalne. Sellisel juhul ei ole sul elus olnud üldse ühtki pettumust, sest su valulävi ulatub lausa pilvini. Aga see on haruldane.

0
-3
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Jõuluvana vs Jumal