Esileht Pereelu ja suhted Jõuluvanale külla

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Jõuluvanale külla

Postitas:

Tere,

Soovin minna koos lapsega (12 a) detsembris Soome jõuluvanale külla. Soovin kuulda soovitusi selles osas, kas valida reisi korraldajaks Germalo reisid või Tensi reisid. Autoga Soome minna ei soovi, sest soov on reisi ajal puhata.

Kõik asjakohased kommentaarid, mis puudutavad reisi ja reisi korraldajaid, on teretulnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.09 23:32; 08.09 00:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan Tensi reisid ja giid Kristelit. Sõitsin Lapimaale mitmeid aastaid tagasi ja omal siis veel lapsi polnud, kuid bussis oli igas vanuses lapsi ja terve pikk tee oli laste jaoks sisustatud. Igasugused mängud, küsimustikud, multifilmid, lastefilmid jne, igale vanusele midagi. Pole terve reisi jooksul ükski laps jonnima isegi hakanud. Väga hästi oli kõik korraldatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 15:02; 07.09 20:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina soovitan Tensi reisid ja giid Kristelit. Sõitsin Lapimaale mitmeid aastaid tagasi ja omal siis veel lapsi polnud, kuid bussis oli igas vanuses lapsi ja terve pikk tee oli laste jaoks sisustatud. Igasugused mängud, küsimustikud, multifilmid, lastefilmid jne, igale vanusele midagi. Pole terve reisi jooksul ükski laps jonnima isegi hakanud. Väga hästi oli kõik korraldatud.[/tsitaat]

Eelviimane lause laseb oletada, et sellesamuse kiidulaulu on Kristel ise kirjutanud enda kohta 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu pettumuseks pean ütlema, et ei, ma ei ole Kristel! Kiidan küll teda, kuna sai oma tööga super hästi hakkama. Sa vaata, et sa oma tööd sama suure hoolega teed ja pristi vähem sappi 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 15:02; 07.09 20:47;
To report this post you need to login first.

12a lapsega jõuluvanale külla?
tiba vana ei ole või?
me käisime 7a poisi ja 11a tüdrukuga kunagi, see 11a oli ilmselgelt üle asjast, nõustus lihtsalt kaasa tulema kuna väikevennaga mindi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisime detsember 2013 Germaloga. Esimene öö oli korralik hotell. 2 järgmist ööd mingi jube ühikas. Olime terve perega ühes toas 2+2,. Wc ja vannituba koridoris, lastega ikka väga ebamugav. Reklaamiti, et bussis tee ja kohv. Reaalsuses sai seda 2 korda terve reisi jooksu, kui giid teha suvatses. Jõuluvana juures tahtsid paljud Huskydega sõita, see oli aga lihtsalt suletud. Põhjapõtrade juurest aeti ka suht kiirelt minema, kuna teine grupp tuli juba peale.
Üldiselt tohutu raha tegemine, halb tunne jäi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, nagu ma esimeses kirjas kirjutasin, on laps 12 aastane. Minu isiklikul hinnangul on jõuluvana külastus vaid üks väike osa reisist ning ma olen veendunud, et Lapimaa külastus on igas vanuses isikutele sobilik.

12 aastane on piisavalt vana selleks, et kui peakski reisi vältel tekkima ebahuvitavaid hetki, oskab ta viisakalt käituda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.09 23:32; 08.09 00:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapimaale on ainult siis mõtet minna, kui omal käel reisida ja plaan näiteks kohapeal suusatada v lumelauga sõita. Muidu suht mõttetu koht 12-aastasega minna, need organiseeritud reisid on ikka suht tittedele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav. Meie käisime 2011 a Germalo reisidega. Väga rahule jäime. Giid oli väga vahva, kaasas lapsed ilusti tegemistesse (nuputamislehed, ka bussis lastega muud tegevused, filme vaadati, aga mitte terve bussisõiduaeg jne). Ööbimised olid väga mõnusad (üks ööbimine oli selline, kus 2 erineva toaga ja 1 wc ja 1 vannitoaga olid majutatud 2 peret), ruumikad ja samas oli igal perel privaatselt oma tuba (üks pere sai lihtsalt 2 toaga korteri, võis uksed vahelt lahti jätta või kinni panna). Peatused (söögipausid) olid mõistlikud ning minu mälu järgi olid ööbimiskohta jõudmised mõistlikult ajastatud (mitte liiga hilja, päev 6-7-aastastele mitte liiga tegevusterohke). Bussis saime kasutada sooja vett (kohvi, teed, endal kaasas kiirkartulipudrud jms). Sel aastal öeldi reisil (ei mäleta kas ka Germalos oli nii), et kuuma vett saab võtta peatuses (minu jaoks pole probleem oma soov ajastada peatuseks).
Sel aastal kogemus teise reisifirmaga lastele suunatud reisiga (mitte Tensi), mille valguses oli Germalo väga hästi korraldatud. Kuigi, ei saa öelda, et selle aasta reis oleks halb olnud (pigem hea korralduse poolest).
Iga reisi kohta võib viriseda, et mõtetu raha raiskamine. Näiteks minu jaoks ei olnud sellel reisil mõtet sees jõuluvana juures jõuluvana juurde pääsemiseks järjekorras seismine ja siis korraks jõuluvana juures pildi tegemine (pilt on aukohal reisi pildialbumis), aga lastele oli see vahva. Minu laps, sugulase laps ja lapse koolikaaslane (nendega ka hiljem suhelnud) jäid küll selle reisiga väga rahule.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.09 10:49; 10.09 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen käinud Tensi-reisidega (mitte küll Lapimaal) aga ca 5 aastat tagasi ja siis jäin väga rahule. Tallink keeras igasugust jama kokku ja giid suutis kõik asjad rahulikult ära korraldada

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Huvitav. Meie käisime 2011 a Germalo reisidega. Väga rahule jäime. Giid oli väga vahva, kaasas lapsed ilusti tegemistesse (nuputamislehed, ka bussis lastega muud tegevused, filme vaadati, aga mitte terve bussisõiduaeg jne). Ööbimised olid väga mõnusad (üks ööbimine oli selline, kus 2 erineva toaga ja 1 wc ja 1 vannitoaga olid majutatud 2 peret), ruumikad ja samas oli igal perel privaatselt oma tuba (üks pere sai lihtsalt 2 toaga korteri, võis uksed vahelt lahti jätta või kinni panna). Peatused (söögipausid) olid mõistlikud ning minu mälu järgi olid ööbimiskohta jõudmised mõistlikult ajastatud (mitte liiga hilja, päev 6-7-aastastele mitte liiga tegevusterohke). Bussis saime kasutada sooja vett (kohvi, teed, endal kaasas kiirkartulipudrud jms). Sel aastal öeldi reisil (ei mäleta kas ka Germalos oli nii), et kuuma vett saab võtta peatuses (minu jaoks pole probleem oma soov ajastada peatuseks).
Sel aastal kogemus teise reisifirmaga lastele suunatud reisiga (mitte Tensi), mille valguses oli Germalo väga hästi korraldatud. Kuigi, ei saa öelda, et selle aasta reis oleks halb olnud (pigem hea korralduse poolest).
Iga reisi kohta võib viriseda, et mõtetu raha raiskamine. Näiteks minu jaoks ei olnud sellel reisil mõtet sees jõuluvana juures jõuluvana juurde pääsemiseks järjekorras seismine ja siis korraks jõuluvana juures pildi tegemine (pilt on aukohal reisi pildialbumis), aga lastele oli see vahva. Minu laps, sugulase laps ja lapse koolikaaslane (nendega ka hiljem suhelnud) jäid küll selle reisiga väga rahule.
[/tsitaat]Meie käinud mõlema lapsega Germaloga (st. 2 korda) ja mõlemad korrad väga rahule jäänud. Kõik oli just nii, nagu siin kirjeldasid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me oleme ka mõelnud minna Jõuluvanale külla, aga mind kohe päriselt ei isuta sealsed järjekorrad ja inimmassid:(
Kuidas te nende järjekordadega toime olete tulnud, ma mõtlen vaimselt. Ma ei viitsiks seista pidevates järjekordades ning see sõit sinna pole ju ka naljakas. Kui minna lennukiga, siis kohapealsest järjekorrast ju ikka ei pääse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Me oleme ka mõelnud minna Jõuluvanale külla, aga mind kohe päriselt ei isuta sealsed järjekorrad ja inimmassid:(
Kuidas te nende järjekordadega toime olete tulnud, ma mõtlen vaimselt. Ma ei viitsiks seista pidevates järjekordades ning see sõit sinna pole ju ka naljakas. Kui minna lennukiga, siis kohapealsest järjekorrast ju ikka ei pääse.[/tsitaat]

Aga Eestis lapsega kuskil rannas, Vembu-Tembumaal, Lotemaal käies on ju ka rahvamass.
Jõulumaal olles oligi ainuke järjekord sinna jõuluvana juurde ja seegi ei midagi ületamatut. Põhjapõtradega sõitmas käisime meie ainult oma grupiga, samuti oli Päkapikumaale sissepääs (vähemalt grupiga)ilma järjekorrata ning natuke ootasime päkapikukooli juures sissepääsemist (kindlatel aegadel), aga muudel aladel polnud järekorda. Poes kassajärjekorras seisan ka mõnikord rohkem. Lisaks oli väga vahva õhtusöök jõuluvanaga (mida nüüd ise minnes ei korralda). Minu lapsele olid teised kohad ka väga elamusterohked, nii et nautis kõike ning me ei keskendudki ainult Jõuluvana juures käimisele.
Bussisõit ei olnud sugugi kohutav. Vähemalt sinna minnes oli esimesel päeval peatuses ka vaatamist/uudistamist ning vajadusel söögikoht. Bussis olles kaasas giid lapsed tegevusse ning rääkis möödasõidetavatest kohtades.
Samuti Legolandis käies oli selline pikem järjekord uuemal alal, teistes kohtades oli see järjekord ikkagi üsna olematu, arvestades, et neile atraktsioonidele minek on üsna “konveiersüsteemil”. Taani bussiga minnes oli tõesti esimene päev natuke liiga pikaks venitatud. Seekord olime perega ning isegi mees, kes selliseid bussisõite ei kannata, väitis, et ei midagi kohutavat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.09 10:49; 10.09 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Meie käisime kümmekond aastat tagasi novembri lõpus. Sel ajal toimus ka jõuluhooaja avamine ja oli sellega seotult mingid esinemised ja rongkäik. Mingeid järjekordi me ei kogenud. Ainus miinus oli, et sel aastal kui meie seal käisime tuligi lumi alles meie käigu ajal. Muidu pidi sel ajal ikka juba lumi maas olema. Seega põdrasõitu veel ei olnud. Põtru nägime vaid aedikus. Lohutuseks tehti lastele tiir mootorsaaniga. Lisaks oli hunnikutega kunstlund ja kunstlumest ehitatud lumememmed. Lapsed turnisidki nende kunstlume hunnikute otsas.
Käisime omal käel autorongiga. Minu arust oli sel ajal ka veel rongipilet hooajavälise hinnaga. Muidu on see väga kallis. Majutusime kämpingumajakeses. Pisike saunaga maja oli, narivoodite ja kööginurgaga. Ka ööbimiskoha leidmine novembri lõpul polnud raske. Kohal olime 3 või 4 ööd. Võtsime rahulikult ja vaatasime ka ümbruskonnas ringi. Ainult selle kommertskülakese pärast pole mõtet nii kaugele sõita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.09 11:56; 10.09 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kohe saanud 4 ja 6 aastastega oleks ka sobilik minna? Või väiksme veel liiga väike?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Täitsa parajad. Meil olid sama vanad.
Nemad ju veel usuvad jõuluvana. Kuigi, see oli ikka nii kommerts, et tagasiteel mu üks lastest küsis, et kus see jõulubvana ikka päriselt elab? Selles poes ta ju küll ei ela, see ei olnud ju kodu.

Meie oleme siis need, kes novembri lõpus käisid.
Jõuluvana nägemise meeldivamad kogemused olid hoopis selles kaljukoopa pargis (mis iganes selle koha nimi oli), kui seal oli suhteliselt vähe rahvast ja jõuluvana lihtsalt jalutas meile vastu, rääkis lastega ja andis oma allkirjaga postkaardi. Ja Rovaniemi kesklinnas, kui toimus hooaja avamine ja jõuluvana koos saatjaskonnaga ja põtradega läbi linna jalutas. Meil õnnestus isegi ta põtru paitada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.09 11:56; 10.09 12:47;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Pereelu ja suhted Jõuluvanale külla

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.