Esileht Ilu ja tervis Jõusaal

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 91 )

Teema: Jõusaal

Postitas:
Kägu

Keegi ei imesta, miks 54kg kaaluv naine ennast nii tihti kaalub, mingi häire?

Vaata ikka pikkust ka. Kui kasv vaid 160 cm, siis 54 kg on ihasigu häiretest väga kaugel.

Ta kaalus 52 ja läks selleks jõusaali, et maha võtta, nüüd on 54. Palju siis Sinu arvates 160 pikkuse juures kaaluma peaks? 42?

Täiesti õudne, kuidas inimesed on kinni ainult kaalunumbris.

Mis sest, et trenniga on tervis parem, võhma rohkem ja ehk ka cm vähem, aga kaalunumber kasvab, lõpetan trennis käimise ära! Täiesi jabur ju.

Sa tõsimeeli arvad, et kahe kuuga tuli 2 kg lihast juurde?
160 cm pikad fitnessiga tegelevad ja võistlevad naised kaaluvad 50-52 kg. Ja nemad on ikka väga lihastes ja aastaid treeninud.
Aga perekoolikas näpib paar kuud kangi, kaal kasvab mühinal ja ta ise usub naiivselt, et tegu on hea vormi ja lihasmassiga.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi ei imesta, miks 54kg kaaluv naine ennast nii tihti kaalub, mingi häire?

Vaata ikka pikkust ka. Kui kasv vaid 160 cm, siis 54 kg on ihasigu häiretest väga kaugel.

Ta kaalus 52 ja läks selleks jõusaali, et maha võtta, nüüd on 54. Palju siis Sinu arvates 160 pikkuse juures kaaluma peaks? 42?

Täiesti õudne, kuidas inimesed on kinni ainult kaalunumbris.

Mis sest, et trenniga on tervis parem, võhma rohkem ja ehk ka cm vähem, aga kaalunumber kasvab, lõpetan trennis käimise ära! Täiesi jabur ju.

Sa tõsimeeli arvad, et kahe kuuga tuli 2 kg lihast juurde?

160 cm pikad fitnessiga tegelevad ja võistlevad naised kaaluvad 50-52 kg. Ja nemad on ikka väga lihastes ja aastaid treeninud.

Aga perekoolikas näpib paar kuud kangi, kaal kasvab mühinal ja ta ise usub naiivselt, et tegu on hea vormi ja lihasmassiga.

Ma pole hetkekski arvanud, et selline asi võimalik on. Fitnessi naisi tõin eespool ka ise näiteks.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult on normaalne. Enamik naisi ning paljud mehed teevad seda pea terve elu. Ja siis on teine äärmus muidugi, kellel täiesti ükskõik, milline välja näeb, sest riietuseks on retuusid ja tuunika.

Siis kaalu peale astumine igal hommikul. Ma ei tea, kas kägu tõesti on mingit uuringut lugenud vastaval teemal? On üldse sellist uuringut tehtud?

Ma usun, et kui mina oma tutvusringkonnas sellise uuringu teeks, siis ehk pooled vastaksid, et aeg-ajalt kaaluvad ennast, ülejäänud pool, et harva. Muidugi ei taotle ma selle tulemusega mingit üldistust, võibolla me olemegi vähemus. Aga võibolla ka mitte. Ja retuusides-tuunikas minu tuttavad ei käi, ikka tavaliselt (teksa)pükstes, seelikutes, kleitides – mis igal juhul juurde- või allavõtmisest märku annavad. Enda peeglist vaatamine muide annab ka täitsa hästi teada, kas oled juurde võtnud (kui sa just psüühilise söömishäire all ei kannata).

Liiatigi on päris paljud inimesed sellise ainevahetusega, et oma normaalse elurütmi juures on neil kaal aastaid ja aastaid stabiilne. Seda iga jumala hommik kaalu peal vaatamas käia oleks ikka väga igav.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enda peeglist vaatamine muide annab ka täitsa hästi teada, kas oled juurde võtnud (kui sa just psüühilise söömishäire all ei kannata).

Ei anna ju, kui Perekooli-naised avastavad üllatusega +20kg lisandumist.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enda peeglist vaatamine muide annab ka täitsa hästi teada, kas oled juurde võtnud (kui sa just psüühilise söömishäire all ei kannata).

Ei anna ju, kui Perekooli-naised avastavad üllatusega +20kg lisandumist.

Iga päev kaaluvad aga +20 tuleb üllatusena. Mis mõte on üldse kaaluda kui kaalunumbrit ei vaata!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga hommik on normaalne kaaluda? Minge ometi ravige ennast!

Loomulikult on normaalne. Enamik naisi ning paljud mehed teevad seda pea terve elu.

Ja siis on teine äärmus muidugi, kellel täiesti ükskõik, milline välja näeb, sest riietuseks on retuusid ja tuunika.

Sinusugustel ongi vaid üks äärmus ja teine äärmus, midagi sinna vahele ei jää.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga päev kaaluvad aga +20 tuleb üllatusena. Mis mõte on üldse kaaluda kui kaalunumbrit ei vaata!

Iga päev kaalujatel nii ei juhtu-nii juhtub ikka nendel, kes ei kaalu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga päev kaaluvad aga +20 tuleb üllatusena. Mis mõte on üldse kaaluda kui kaalunumbrit ei vaata!

Trenni-inimestel nii ei juhtu. Nad hoiavad end vormis ning seepärast ka kaaluvad. Laiskadel ja lohakatel pole kodus kaalu ja nende keha on nagunii rasvane, seega +5kg ei ole kindlasti veel silmaga tuvastatav.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ausalt öeldes peab ikka päris rumal olema kui ilma kaaluta aru ei saa, et kehakaalu on juurde tulnud. Kas riideid ka ei osta rohkem kui kord aastas? Ometi ju number peaks sel juhul vahetuma kui kaal muutub, midagi kuskil hakkab kiskuma, ei lähe selga enam jne. Peegel on seinal, mõistusega inimene saab aru kui midagi on muutunud.

Ainus mõistetav olukord on see, et oletegi juba +90 kilo ja siis tõesti ei pruugi tähelegi panna kui jälle +10 lisandunud on.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga päev kaaluvad aga +20 tuleb üllatusena. Mis mõte on üldse kaaluda kui kaalunumbrit ei vaata!

Trenni-inimestel nii ei juhtu. Nad hoiavad end vormis ning seepärast ka kaaluvad. Laiskadel ja lohakatel pole kodus kaalu ja nende keha on nagunii rasvane, seega +5kg ei ole kindlasti veel silmaga tuvastatav.

Mis sellisel juhul kaaluga juhtuda saab kui regulaarselt trennis käia ja heas vormis olla?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sellisel juhul kaaluga juhtuda saab kui regulaarselt trennis käia ja heas vormis olla?

No ma ie tea, mul näiteks tõusis 4 aastaga 9 kg, kui suitsetamise maha jätsin. Trennis käisin samamoodi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõnel inimesel ei ole kaaluprobleemi, pole vaja kaaluda. Sinul on? Siis kaalu, milles probleem? Põhimõtteliselt tahtsid lihtsalt ennast välja elada ja kedagi vaaladeks sõimata.

Mina olen terve täiskasvanuea samas kaalus olnud, 10kg rohkem ei ole mitte kunagi kaalunud, ka mitte raseduste ajal. Regulaarselt sporti teinud ja heas vormis olnud olen ka terve elu, nüüd juba keskealine. Mille pagana pärast ma igal hommikul kaaluma peaksin? Sportlik vorm ja see, mida mu keha teha suudab, huvitab mind kaalunumbrist palju rohkem. Kaalunud olen vahel harva arsti juures, kodus pole kaalu.

Ütle nüüd, et peaksin dieeti ka pidama, nagu korralikud inimesed. Mis siis et ilma punnitamata tervislikult söön ja tervis on ka suurepärane.

Teemaalgataja mure kahe kilo pärast on lihtsalt naljakas.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõnel inimesel ei ole kaaluprobleemi, pole vaja kaaluda. Sinul on? Siis kaalu, milles probleem? Põhimõtteliselt tahtsid lihtsalt ennast välja elada ja kedagi vaaladeks sõimata.

Just, mõnel ei ole. Enamikel on.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just, mõnel ei ole. Enamikel on.

Kui inimene on niigi sale ja kogu aeg ikka muretseb, et ta on paks, siis on ta probleem peas ja kaalumine siin ei aita.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimene on niigi sale ja kogu aeg ikka muretseb, et ta on paks, siis on ta probleem peas ja kaalumine siin ei aita.

Ma ei tea, kellest sa räägid.

Saledad peavad samamoodi enda eest hoolitsema, et mitte paksuks minna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saledad peavad samamoodi enda eest hoolitsema, et mitte paksuks minna.

No ja paljud saledad hoolitsevadki enda eest sellega, et elavad tavapäraselt aktiivset ja huvitavat elu, söövad tavapäraselt maitsvat ja mitmekesist toitu, ja ei muretse üleliia. Igapäevane kaalumine käiks nende puhul küll pigem üleliigse muretsemise alla.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ja paljud saledad hoolitsevadki enda eest sellega, et elavad tavapäraselt aktiivset ja huvitavat elu, söövad tavapäraselt maitsvat ja mitmekesist toitu, ja ei muretse üleliia. Igapäevane kaalumine käiks nende puhul küll pigem üleliigse muretsemise alla.

Kui oled sale ja sööd koguseliselt vähe, siis vast polegi probleemi. Mina näiteks söön suured portsud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui oled sale ja sööd koguseliselt vähe, siis vast polegi probleemi. Mina näiteks söön suured portsud.

Kui sinul on probleem, et lähed kergesti paksuks, kui igapäevaselt ei jälgi, sest õgid palju, siis peadki kaaluma. Seda ju räägitigi. Kõigil ei ole sellist probleemi, nemad ei pea iga päev paaniliselt kaaluma ja kaalu üle muretsema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sinul on probleem, et lähed kergesti paksuks, kui igapäevaselt ei jälgi, sest õgid palju, siis peadki kaaluma. Seda ju räägitigi. Kõigil ei ole sellist probleemi, nemad ei pea iga päev paaniliselt kaaluma ja kaalu üle muretsema.

Miks mind peab üldse huvitama, mida teised teevad?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sinul on probleem, et lähed kergesti paksuks, kui igapäevaselt ei jälgi, sest õgid palju, siis peadki kaaluma. Seda ju räägitigi.

Vastupidi, ei lähe kergesti paksuks. Seepärast lubangi endale õgimist. Aga see ei tähenda, et niimoodi lõpmatult elada saab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks mind peab üldse huvitama, mida teised teevad?

Ei peagi, aga mis jahvatad siis endast kogu aeg. Ega see samuti kedagi ei huvita.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi ei imesta, miks 54kg kaaluv naine ennast nii tihti kaalub, mingi häire?

Vaata ikka pikkust ka. Kui kasv vaid 160 cm, siis 54 kg on ihasigu häiretest väga kaugel.

Liiga paks juba?

Ülearu kõhn kindlasti mitte

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaalu osas on kõik täiesti okei. See 2 lisakilo ei ole lihas ega rasv, vaid nagu siin juba keegi varem kommenteeris – vesi. Kui pole jõutrenni varem teinud, siis keha “ehmatab” selle järsu koormuse peale ning lihased, mis pole varem sellist koormust saanud, paistetavad üles ning seetõttu keha hoiab endas rohkem vett. Kui jõusaalis käimist jätkad ning keha koormusega harjub, läheb kaal vee arvelt madalamaks tagasi.

Jõutrennis käimist jätkates võib mingist hetkest alates muidugi kaal vaikselt tõusma hakata (süües piisavalt kaloreid), ent sellisel juhul on olulisem jälgida juba enda mõõte kui kaalu. Mingiks hetkeks (kuigi lihaste kasvatamine võtab kaua aega) võib olla 5kg juures, ent talje väiksem kui kunagi varem ning keha trimmis ja sportlik. Kokkuvõttes – jõutrenni tehes pole mõtet end kaaluda, vaid selle asemel jälgida, kas sentimeetrid langevad sealt, kus vaja ning soovi korral ennast ka aeg-ajalt pildistada, et näha, kuidas rüht ning kehahoiak paranevad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sellisel juhul kaaluga juhtuda saab kui regulaarselt trennis käia ja heas vormis olla?

Ega trenn kaalu ei kaota.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kaalun ennast heal juhul kord aastas, sest see pole tõesti oluline näitaja minu jaoks. Palju olulisem on vorm ja selle muutusest saan kohe aru. Ainuüksi riiete põhjal on ju kohe aru saada, kui mõnes strateegilises kohas paar sentimeetrit juures. Vahetevahel abiks ka mõõdulint. Samas tunnen ka oma keha piisavalt hästi, et aru saada, kas tegu on veega vōi paksenenud pekikihiga. Hea vormi hoidmiseks pole kaalumine (eriti igapäevane) absoluutselt vajalik.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kaalun ennast heal juhul kord aastas, sest see pole tõesti oluline näitaja minu jaoks. Palju olulisem on vorm ja selle muutusest saan kohe aru. Ainuüksi riiete põhjal on ju kohe aru saada, kui mõnes strateegilises kohas paar sentimeetrit juures. Vahetevahel abiks ka mõõdulint. Samas tunnen ka oma keha piisavalt hästi, et aru saada, kas tegu on veega vōi paksenenud pekikihiga. Hea vormi hoidmiseks pole kaalumine (eriti igapäevane) absoluutselt vajalik.

Äkki oled noor veel? Ega kuni 45 väga end piirama ei peagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kaalun ennast heal juhul kord aastas, sest see pole tõesti oluline näitaja minu jaoks. Palju olulisem on vorm ja selle muutusest saan kohe aru. Ainuüksi riiete põhjal on ju kohe aru saada, kui mõnes strateegilises kohas paar sentimeetrit juures. Vahetevahel abiks ka mõõdulint. Samas tunnen ka oma keha piisavalt hästi, et aru saada, kas tegu on veega vōi paksenenud pekikihiga. Hea vormi hoidmiseks pole kaalumine (eriti igapäevane) absoluutselt vajalik.<br /><br />

Äkki oled noor veel? Ega kuni 45 väga end piirama ei peagi.<br /><br />

<br />Küsimus pole ju piiramises. Ei ole noor, 45a olen ja terve elu vormi nimel vaeva näinud (trenn ja toitumine). Lihtsalt ma ei kaalu ennast, sest kaalunumber ei ole objektiivne vormi näitaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus pole ju piiramises. Ei ole noor, 45a olen ja terve elu vormi nimel vaeva näinud (trenn ja toitumine). Lihtsalt ma ei kaalu ennast, sest kaalunumber ei ole objektiivne vormi näitaja.

No kui kirjutad, et oled vaeva näinud, siis oled ju vaeva näinud. Mina ei näe igapäevaselt vaeva. Piiran siis, kui vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus pole ju piiramises. Ei ole noor, 45a olen ja terve elu vormi nimel vaeva näinud (trenn ja toitumine). Lihtsalt ma ei kaalu ennast, sest kaalunumber ei ole objektiivne vormi näitaja.

No kui kirjutad, et oled vaeva näinud, siis oled ju vaeva näinud. Mina ei näe igapäevaselt vaeva. Piiran siis, kui vaja.

Mis see vaeva nägemine siia puutub? Jutt oli kaalumisest ja kas seda on vaja tihti või igapäevaselt teha. Mina väidan, et pole mingit vajadust. Saab ka ilma selleta vormi jälgida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus pole ju piiramises. Ei ole noor, 45a olen ja terve elu vormi nimel vaeva näinud (trenn ja toitumine). Lihtsalt ma ei kaalu ennast, sest kaalunumber ei ole objektiivne vormi näitaja.

No kui kirjutad, et oled vaeva näinud, siis oled ju vaeva näinud. Mina ei näe igapäevaselt vaeva. Piiran siis, kui vaja.

Ma ei näe ka igapäevaselt vaeva. Normaalne toitumine ja trenn ei ole vaeva nägemine, vaid normaalne elustiil.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 91 )


Esileht Ilu ja tervis Jõusaal