Esileht Ilu ja tervis Jube hirm hamba juureravi ees

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Jube hirm hamba juureravi ees

Postitas:

Ülehomme on minek, aga juba eile õhtul magama minnes süda peksis. Ma ausalt kardan, et minestan ära :/ Kas on võimalik, et tehakse tuimestus, aga ikkagi on valus? Kas valu oleneb siis tehtud tuimestusest või ikkagi hambast? Mul on seda hammast korra parandatud ja see valu, kui arst närvi puutus, oli ikka kohutav, arst rahustuseks näitas ka mulle seda punast närvi täppi. See oli juba mitu head aastat tagasi. Nüüd hakkas uuesti tuikama. Ma ei tea, kuidas ülehomse üle elan, aga tean, et minemata ka ei saa jätta, sest röntgen näitas veidi aega tagasi hamba juure all väikest põletikku. Nutt on terve päev kurgus olnud :S

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 13:14; 18.02 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära karda! Tänapäevased valuvaigistid on väga tõhusad. Ausalt, mulle on 2 korda juureravi tehtud ja ma küll ei meenuta seda kui midagi eriliselt koledat, sest tuimestus töötas täiega. Näiteks toidumürgitus oli ikka oluliselt hullem, rääkimata sünnitusest.

Ära karda, vaid ütle arwstile konkreetselt, et sa väga kardad, kardad valu, ja et soovid maksimaalset tuimestust, kasvõi nuiaga pähe. 🙂 Küll ta eliab sulle vajaliku tuimestuse. Peaasi, et räägit talle tõsiselt ja ausalt oma mure ära.

Tunduvalt olulisem on see, et kui sulle tehakse hambaröntgenit, siis küsiksid KINDLASTI omale kilpnäärmekaitse. KINDLASTI, lihtsalt nõua seda! Juba kogu elu jooksul tehtud 5 hambaröntgenit võivad põhjustada kilpnäärmevähi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuhu sa juureraviarstile lähed? mul neljapäeval mineks ja ka veits pabistan kuna hambasse lõi põletik ja võtan antibiotsi. ma juureravi eriti ei karda, see arst teeb megatuimestuse alati aga kardan seda, et äkki selgub, et vaja välja tõmmata. aga üldiselt tahan jamast lahti saada, mul läheb selle hambaga juba ei tea mitmes antibiotsi kuur kuna juureravisse on pikad järjekorrad ja vahepeal ei ole lihtsalt midagi teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.02 15:55; 18.02 16:55; 19.02 12:27; 20.02 10:41; 21.02 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kuhu sa juureraviarstile lähed? mul neljapäeval mineks ja ka veits pabistan kuna hambasse lõi põletik ja võtan antibiotsi. ma juureravi eriti ei karda, see arst teeb megatuimestuse alati aga kardan seda, et äkki selgub, et vaja välja tõmmata. aga üldiselt tahan jamast lahti saada, mul läheb selle hambaga juba ei tea mitmes antibiotsi kuur kuna juureravisse on pikad järjekorrad ja vahepeal ei ole lihtsalt midagi teha.[/tsitaat]

Dr. Samarüütel

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 13:14; 18.02 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Dr. Samarüütel[/tsitaat]

samarüütel on väga hea arst ja tal on samuti kogu aparatuur olemas. mul endal oli nii, et kui esimest korda vastuvõtul käisin, siis hambaarst tegi mull nn ettevalmistuse, lõhkus krooni maha, võttis jäljendi, pildistas hammast ja vaatas, kas üldse on nii terve hammas, et saab uue krooni teha. kuna see krooni lahti puurimine ja mahasikutamine oli tükk tegemist, siis ma muud ebameeldivat nagu ei mäletagi. vahepeal oli küll selline tunne kui ta seda krooni kangutas, et tuleb koos hambaga :s pärast ütles mulle, et ta ühe juure, neljanda leidis kohe üle ja puhastas ära, kusjuures seda ma üldse ei tundnud ja aru ei saanud. arvan, et kui sul ka juur lõpuni täitmata, siis närvi seal enam ammu ei ole sest kui närvi otsa oleks täidis pandus, siis sa seda aasta küll ei oleks kannatanud. arvan, et ta urgitseb selle täidise välja, mul on eluaeg seda ilma tuimestuseta tehtus sest surnud hammas ei vaja tuimestust, valus see kohe kindlasti ei ole. jama on siis, kui poole pealt selgub, et vaja välja tõmmata kuna juur katki vms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.02 15:55; 18.02 16:55; 19.02 12:27; 20.02 10:41; 21.02 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma loen neid hambaarsti teemasid siis mul hakkab süda taguma.Meenub see puurimise hääl ja see lõhn seal.Õudne.
Ise olen kimpus tarkusehammastega mis iga mingi aja tagant annavad tunda ja ige väga paistes ja valus.Korra käisin vastuvõtul kuna öösel ei andnud magada enam.Millegipärast tekib väike põletik igemesse ja siis valutab aga see läheb mingi aja pärast mööda jälle.
Nüüd mõtlen uuesti minna aga ei suuda end kätte võtta et aega panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 22:28; 19.02 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui ma loen neid hambaarsti teemasid siis mul hakkab süda taguma.Meenub see puurimise hääl ja see lõhn seal.Õudne.
Ise olen kimpus tarkusehammastega mis iga mingi aja tagant annavad tunda ja ige väga paistes ja valus.Korra käisin vastuvõtul kuna öösel ei andnud magada enam.Millegipärast tekib väike põletik igemesse ja siis valutab aga see läheb mingi aja pärast mööda jälle.
Nüüd mõtlen uuesti minna aga ei suuda end kätte võtta et aega panna.[/tsitaat]

esmaabiks aitab kamistad gel, see tuimestab ka. kui sul tarkusehambad tulevad, siis võibki valus olla ja kui igemesse hammustad, mulle pandi vanasti mingit musta rohtu igemevahele kui paiste läks. aga lõpuks lasin ülemise ja alumise koos välja tõmmata kuna hammustasin koguaeg igeme uuesti valusaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.02 15:55; 18.02 16:55; 19.02 12:27; 20.02 10:41; 21.02 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peab selle geeli omale soetama.Hambad on juba näha aga päris välja tulnud pole,osa iget siiski peal.Mõlemile poole tulevad vahelduva veoga.Kord ühel pool ige paistes ja valus niiet pool lõuga valus.Mingi aeg läheb mööda ei anna enam tunda ,paistetus tõmbab tagasi ja korras jälle.Siis mingi aja pärast teiselt poolt sama nali.Õudne mõelda et need üles peaks ka veel tulema hakkama.
Nüüd võin aimata mis tunne on lastel kui neil hambad lõikuma hakkavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 22:28; 19.02 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
mulle pandi vanasti mingit musta rohtu igemevahele kui paiste läks. aga lõpuks lasin ülemise ja alumise koos välja tõmmata kuna hammustasin koguaeg igeme uuesti valusaks.[/tsitaat]

Mis must jube rohi see oli? Mulle pandi ka lapsena ja see tegi asja nagu veelgi hullemaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh, ära muretse, tehakse tuimestus ja küll saab korda. Peaasi on terveks ravida.

Mina planeerin ka dr. Samarüütlit külastada, kuna minu mujal juureravitud hammas keerati tuksi ja tahaks enne väljatõmbamisega leppimist ka teise arsti arvamust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mis must jube rohi see oli? Mulle pandi ka lapsena ja see tegi asja nagu veelgi hullemaks.[/tsitaat]

ma ei tea, seda pandi hambaarsti juures ja mul tegi see hoobilt panemas, mäletan, et hambaarst võttis mingist purgist pintsettidega ja see oli sellina vastiku maitsega ja natuke karvane 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.02 15:55; 18.02 16:55; 19.02 12:27; 20.02 10:41; 21.02 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas sul läks teemaalgataja?
mina just tulin juureravist, mul oli 10 aastat tagasi ravitud ja täidetud 3 juurt aga hakkas samuti valutama. mikroskoobi all leidis arst neljanda juure, seda ei olnud röntgenist näha ja palja silmaga ka mitte. selles juures oli närv ise ära surnud ja see andiski põletikku, puhastas kõik juured ära ja pani rohu sisse, nüüd lähen uuesti kolma kuu pärast, et siis vaadatakse kas põletik taandub. minul on põletik levinud hambast väljapoole ja ka lõualuu on kahjustunud aga arsti sõnul ei ole see nii ulatuslik, et organism sellega hakkama ei saaks. kui vaja, siis lõikab juure tipu ära. natuke hirmutav oli küll see kanalis puurimine, siiani on mul kanaleid ainult käsitsi puhastatud aga valus küll ei olnud. nüüd on päris selge, et hambaarsti juures ma enam juureravi teha ei lase.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.02 15:55; 18.02 16:55; 19.02 12:27; 20.02 10:41; 21.02 11:55;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Ilu ja tervis Jube hirm hamba juureravi ees

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.