Esileht Beebi ja mitmikud Jube kahju on, aga…

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Jube kahju on, aga…

Postitas:

…peab vist rinnaga toitmise lõpetama, kuna tervislik seisund nõuab rohtusid, aga neid ei või võtta rinnaga toitmise ajal. Homme veel helistan arstile, saab teada täpsemad vastused ja eks siis paista edasi.
Juhul kui ikka muud valikut ei ole, siis kas peab andma juurde rpa-d ja kui, siis kui kaua? Ja kui palju?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 14:57; 13.03 17:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil saab 10-kuune 3 x 150-200 ml – õhtul enne uinumist, hommikul vara ca 5 ajal ja enne teist päevaund ca 15.30. Oli ka 9,5 kuud rp laps.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 15:19; 13.03 15:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mitu korda on silma ja kõrva jäänud, et peaaegu kõigi hädade (v.a. vähk jms ekstreemsed asjad) puhul On võimalik leida ravim, mis võimaldaks imetamisega jätkamist, aga see nõuab lihtsalt arstilt teadmisi ja huvi selliseid ravimeid leida

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imetavatele emadele on pea alati alternaiivsed ravimid olemas! Küsi oma arstilt, sul on õigus seda nõuda! Mu tuttav toitis 1,5 aastat last rinnaga ja sõi väga raske kilmnäärmehaiguse ravimeid. Doos oli korrigeeritud vastavalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mitu korda on silma ja kõrva jäänud, et peaaegu kõigi hädade (v.a. vähk jms ekstreemsed asjad) puhul On võimalik leida ravim, mis võimaldaks imetamisega jätkamist, aga see nõuab lihtsalt arstilt teadmisi ja huvi selliseid ravimeid leida[/tsitaat]

Aga Sa ei tea ju, mis haigus ja ravimid teemaalgatajal on. KÕIK ravimid koormavad beebi maksa, mõnega tuleb maks lihtsalt kergesti toime, teised on aga lapsele toksilised. Mõned (näiteks psühhiaatrias kasutatavad ravimid) on ohtlikud beebi aju arengule jne.

Minu kogemuste kohaselt pingutavad imetava ema arstid alati maksimaalselt, et vältida ravimite manustamist üldse või anda imetavale emale sobivat rohtu. Kuid alati ei ole sobivat rohtu ning ebasobiva rohu võtmise ajal imetamise jätkamine kahjustab last. Ravimi võtmata jätmine võib kahjustada ema tervist, kutsudes mõnikord esile haiguse ägenemise, mõnikord selle krooniliseks muutumise jne.

Nii et mingist \”panen oma tervise ootele\” jutust ei saa ma tõtt öelda aru. Noor ema ei tohiks mitte kunagi oma tervist ootele panna, sest ema, võimalikult heas vormis ja tervet ema, ei ole lapsel vaja mitte ainult rinnapiima saamiseks, vaid veel vähemalt paarkümmend aastat. Nii et ei maksa end invaliidistada või krooniliselt haigeks imetada ja ei maksa ka arvata, et absoluutselt iga tõve vastu peale vähi on imetamisega sobiv ravim olemas, lihtsalt arstid on laisad ja rumalad.

Mul on kolm last, neist viimane beebi, keda imetan. Aga ikkagi ütlen, et imetamine, olgugi kasulik, ei ole asi, mida tehakse enda või lapse tervise hinnaga. Selline suhtumine kahjustab nii ennast kui oma last.

Peale kõige muu on teemaalgataja laps juba 10-kuune. Mis head põhjust peaks olema tema tervist ravimitega ohustada, peaasi et saaks imetada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 15:47; 14.03 14:41; 15.03 13:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

10-kuusele ei ole tõesti rp enam nii vajalik, ära selle pärast küll muretse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 15:19; 13.03 15:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka ei saa aru, miks 10-kuuse rinnagatoitmise lõpetamise pärast nii hirmsasti põdeda.
Kui oma tervis ei võimalda, siis tuleb RPAd hakata andma ja asi ants 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mitu korda on silma ja kõrva jäänud, et peaaegu kõigi hädade (v.a. vähk jms ekstreemsed asjad) puhul On võimalik leida ravim, mis võimaldaks imetamisega jätkamist, aga see nõuab lihtsalt arstilt teadmisi ja huvi selliseid ravimeid leida[/tsitaat]Kägu 15.47 rääkis üsna hästi kõik ära. Probleem on puusaga ja et ma ei saa enam käia, on vaja sellega tegeleda kohe. Lapsel pole minust kuigi palju kasu, kui ma voodist tõusta ei saa. Seega ei saa ma ka midagi ootele panna.
Väga tänan kõiki asjalikke vastajaid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 14:57; 13.03 17:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ka ei saa aru, miks 10-kuuse rinnagatoitmise lõpetamise pärast nii hirmsasti põdeda.
Kui oma tervis ei võimalda, siis tuleb RPAd hakata andma ja asi ants :)[/tsitaat]
lihtsalt seetõttu, et teaduslikud uuringud kinnitavad ka teisel eluaastal toitmise kasu lapse tervisele ja arengule. aga kui peab, siis peab.
minu sõbranna jättis samas olukorras ja umbes samas vanuses lapsega kolm nädalat vahele ja pärast jätkas veel üle poole aasta, nii et ka see võimalus on täiesti olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

lihtsalt seetõttu, et teaduslikud uuringud kinnitavad ka teisel eluaastal toitmise kasu lapse tervisele ja arengule. aga kui peab, siis peab.
minu sõbranna jättis samas olukorras ja umbes samas vanuses lapsega kolm nädalat vahele ja pärast jätkas veel üle poole aasta, nii et ka see võimalus on täiesti olemas.[/tsitaat]

Areneb beebi ka rpa-ga sama hästi ning on sama terve!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

lihtsalt seetõttu, et teaduslikud uuringud kinnitavad ka teisel eluaastal toitmise kasu lapse tervisele ja arengule. aga kui peab, siis peab.
minu sõbranna jättis samas olukorras ja umbes samas vanuses lapsega kolm nädalat vahele ja pärast jätkas veel üle poole aasta, nii et ka see võimalus on täiesti olemas.[/tsitaat]

Alla 6-kuusele on emapiim või rpa nagunii ainuke toit. Kõik oleme nõus, et rinnapiim on parim, aga samas ajab ka rpa asja ära, kui ema ei saa imetada. Kui ikka põhjus on tõsine, ei tohiks emapiimast endale eluküsimust teha. Ema ise on palju tähtsam.

Alla 12-kuusele ei tohi lehmapiima anda, seega on endiselt valida kas rp või rpa ja rp on endiselt parem, kuid mingeid kasulikke antikehi laps emapiimast juba ammu enam ei saa ja pealegi sööb ta teisel elupoolaastal ka muud toitu. Samuti muutub laps teisel elupoolaastal ju palju aktiivsemaks ning hakkab rohkem suhtlema, emal on peale imetamise lapsele turvatunde ja lohutuse pakkumiseks ikka juba väga palju muidki võimalusi kui esimestel elukuudel.

Teisel eluaastal võib last imetada, aga võib kindlasti anda ka lehmapiima, kui pole allergiat (kuigi rpa-tootjad reklaamivad mõnikord ja mõnes riigis oma tooteid kui ainuvõimalikke kuni 3. sünnipäevani). Laps on teisel eluaastal väga aktiivne ja nn iseseisvumas, tärkab oma \”mina\”. Seega ta kindlasti ei vaja lakkamatut tissitamist ja need paar piimakorda, mida ta vajab, võivad vabalt tulla ka tassist, sest selles vanuses laps oskab tassist juua. Lastearstide sõnul ei ole teise eluaasta imetamises midagi halba, kuni ei jätkata lapsele iga piiksu peale tissi suhutoppimist. Esiteks pärsib see lapse iseseisvumist, teiseks võib tekkida rauavaegust, seeläbi närba isu, kaaluiibe pidurdumist ehk kahjustada tervist, kolmandaks võib halba teha ka hammastele (hambaid kahjustab ükskõik millise vedeliku pidev imemine, kui see just puhas vesi pole). Ja minged kasulikke aineid või IQ tõusu teise eluaasta imetamisest kindlasti oodata ei maksa.

Ma ei tee imetamist maha, isegi imetasin oma teist last aasta ja kolm kuud (esimest aasta), aga kui rinnapiima andmisest saab eesmärk omaette, olgu ohvrid millised tahes (ka ema tervis või siis piima väljalüpsmine 4-6 nädala jooksul kolm korda päevas ja seda pärast operatsiooni, nagu siit aru saan) – siis see küll ema psüühikale hea pole.

Mina olen täiesti kindel, et oma lastega on väga lähedased ka need emad, kes üldse pole imetanud, et süütunde all ägav ema on kahjulik iseendale ja tihti ka lapsele, ning et ühegi asjaga ei tohi lolliks minna lihtsalt sellepärast, et nui-neljaks-peab-olema. Kõigil aegadel on muide olnud naisi, kes ei saa imetada, ka enne rpa leiutamist toideti nende tited ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 15:47; 14.03 14:41; 15.03 13:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ja minged kasulikke aineid või IQ tõusu teise eluaasta imetamisest kindlasti oodata ei maksa.
[/tsitaat]
Aga miks sa nii arvad? Antikehad ja muud vajalikud ained (rasvhapped, vitamiinid, mineraalid) on rinnapiimas endiselt edasi ka pikemaajalisel toitmisel ja uurimused näitavad, et kaitsev toime haiguste vastu kestab edasi. Kaua rinda saavatel lastel on vähem allergiaid, astmat, kõrvapõletikke.
Loomulikult, kui emal sellest kõigest väga suur stress tekib, pole sellel mõtet. Minu sõbranna näide oli selline, kus ema ise oli väga motiveeritud jätkama. Vahepeal piima ta välja ei võtnud, see tuli lihtsalt tagasi, kui laps jälle imema hakkas. Kirjutan sellest kogemusest lihtsalt seetõttu, et teemaalgatajal paistab olevat siiralt kahju, et ta loobuma peab. Aga ei pea, kui tõesti ei taha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

uurimused näitavad, et kaitsev toime haiguste vastu kestab edasi. Kaua rinda saavatel lastel on vähem allergiaid, astmat, kõrvapõletikke.
[/tsitaat]

Millised uuringud midagi sellist on näidanud? Arstid igal juhul ütlevad nagu ühest suust, et rp selgelt kaitsev toime kestab esimesed mõned kuud.
Viirushaigustesse hakatakse rohkem nakatuma siis, kui minnakse seltskonda (lastesõime, lasteaeda). Ja seda, et aasta aega imetatud lapsel tekib teisel eluaastal astma või allergia, mida enne polnud (või milleks enne polnud soodumust), ma tõesti ei usu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 15:47; 14.03 14:41; 15.03 13:23;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Beebi ja mitmikud Jube kahju on, aga…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.