Esileht Tööelu, raha ja seadused. juhatuse liikme tasu ja emapalk

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: juhatuse liikme tasu ja emapalk

Postitas:

Tere!

Lugu selline, et omame perefirmat mehega. Lisaks sellele käin ka palgatööl, kust saan üsna väikest palka. Järgmise aasta veebruaris saame ilmselt lapsevanemateks. Mõtlesime nüüd, et hakkaks firma poolt maksma mulle kui juhatuse liikmele juhatuse liikme tasu. Ja riigile siis loomulikult ka vajalikke makse. Kas juhatuse liikme tasu pealt suureneks ka emapalk? St kas see läheks ka arvesse kui sissetulek? Ja kas see muudab midagi, kui maksaksime seda juhatuse liikme tasu mulle sularahas (st raamatupidamises kajastaks seda kui kassast sularahas maksmist)?
Kas peaksime seoses sellega veel millegagi arvestama?

Tänan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.07 12:14; 11.07 14:39; 11.07 15:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvesse läheb üksnes SOTSMAKSUSTATUD TÖINE TULU, mitte kassast sularaha vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole ju vahet, kas maksad endale palka sularahas või arvega. PÕHILINE, et sa sellelt palgalt ka maksud ära maksad. Kui suurendad nii sots.maksuga makstavat tulu, siis suureneb ka vanemahüvitist. Maksuametit huvitab ikka see, kas maksud makstud. Saad sa raha kätte sulas või mitte, pole eriline asi..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Arvesse läheb üksnes SOTSMAKSUSTATUD TÖINE TULU, mitte kassast sularaha vms.[/tsitaat]

Sots maksu me ju maksaks, nagu oma postituses ka ütlesin. Tahtsingi teada, kas see juhatuse liikme tasu peaks siis reaalselt ka mu pangakontole tiksuma või pole sel vahet, kui sots maks makstud. Ülejäänud vastustest saan aru, et pole vahet?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.07 12:14; 11.07 14:39; 11.07 15:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Sots maksu me ju maksaks, nagu oma postituses ka ütlesin. Tahtsingi teada, kas see juhatuse liikme tasu peaks siis reaalselt ka mu pangakontole tiksuma või pole sel vahet, kui sots maks makstud. Ülejäänud vastustest saan aru, et pole vahet?

[/tsitaat]
Ma ei saa aru, kas keeruline on sularaha firma kontole panna ja sealt see ülekanne teha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma ei saa aru, kas keeruline on sularaha firma kontole panna ja sealt see ülekanne teha?[/tsitaat]

see pole ju praegu küsimus eks? Vasta, kui oskad ja kui ei, siis pole vaja kommenteerida. Aga tundub, et sain juba vastuse targematelt kätte ning teemegi siis nii 🙂 Tänan, kes vastasid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.07 12:14; 11.07 14:39; 11.07 15:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei vasta su küsimusele (said juba vastuse) kuid imestan, et kuidas firma raamatupidamise saate tehtud, et sellised küsimused üldse tekivad? Teeb raamatupidaja kuid ka tema ei oskand vastata?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

to 15:10
see rubriik ongi selleks, et KÜSIDA. Ja juhatuse liikme leping pole sugugi nii elementaarne asi, et igaüks peaks selle kohta käivat unepealt teadma!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]to 15:10
see rubriik ongi selleks, et KÜSIDA. Ja juhatuse liikme leping pole sugugi nii elementaarne asi, et igaüks peaks selle kohta käivat unepealt teadma!

[/tsitaat]

Raamatupidaja ei tea, kas maksab sots.maksu või mitte???

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei vasta su küsimusele (said juba vastuse) kuid imestan, et kuidas firma raamatupidamise saate tehtud, et sellised küsimused üldse tekivad? Teeb raamatupidaja kuid ka tema ei oskand vastata?[/tsitaat]

imestan ka pisut, mis sõna see \”oskand\” on ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raamatupidajaid on muidugi igasuguseid. Aga väikeste firmadega, mis pole käibemaksukohustuslane ja kus ei maksta ametlikult palka, on nii, et nemad kohtuvad sageli vaid kord aastas raamatupidajaga. Tellitakse korraga kogu aasta raamatupidamine ja aastaaruanne. Tihtilugu otsitakse veel pea iga aasta uus ramatupidaja – valitakse ainult selle järgi, kes odavamalt teeks. Ja kui ongi aastaid sama raamatupidaja, siis ei saa loota, et inimene, kellele sa kord aastas tema töö eest väikese nutsu viid, annab aastaringselt tasuta konsultatsioone. Kuigi antud juhul on loota, et raamatupidaja teenust vajatakse sagedamini kui kord aastas 😉

Kes siin õiendas, et peaks kassast raha panka viima ja siis palgaülekande tegema – no miks nuumata neid pagana panku, kui saab ka ilma? Raha pankaviimise eest maksad, ülekande tegemise eest maksad. Ümbrikupalk ja sularahas maksmine ei ole sünonüümid nagu ei ole ülekandega maksmine ja ametlik palk sünonüümid. Aga antud juhul ei kavatseta üldse palka (juhatuse liikme tasu) maksta, vaid maksmist ainult deklareerida ja TSD alusel maksud maksta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

saad tasu deklareerida ja TSD alusel tulu ja sotsiaalmaksu maksta, netotasu kontole ei pea laekuma. See kõik läheb arvesse vanemahüvitise saamisel ja on minu arvates väga mõistlik tegu,
sest lihtne excel näitab, et vanemahüvitisega saad tagasi rohkem kui firma alt välja maksma pead. Ja sellise erakorralise lisatulu puhul võib olla päris kasulik nüüd selle aasta sees veel haiguslehel olla, sest arvestusest jäävad need päevad välja ning jagatis tuleb lõpuks suurem.

kui sa tegelikkuses netotasu välja võtta ei soovi, siis peaks ju nii olema, et sularahakassasse peab see raamatupidamislikult nii tekkima kui ka välja makstama. ehk siis paberil peab see tulema ja minema. kuna ta paberil tuleb sisse ja paberil läheb välja siis pole vahet, raha reaalselt kusagilt karbist läbi käima ju ei pea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.08 16:20; 22.08 16:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ah jaa üks aspekt muidugi tuli meelde, kui ettevõte on km kohuslane ning paberil raha sisse tuleb siis tuleb selle pealt arvestada 20% käibemaksu. käibemaksukohusluseta ettevõttel pole teema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.08 16:20; 22.08 16:24;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. juhatuse liikme tasu ja emapalk

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.