Esileht Ajaviite- ja muud jutud Juhilubade tegemine – motivatsiooni langus :(

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 132 )

Teema: Juhilubade tegemine – motivatsiooni langus :(

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: center;”>Hakkasin Tallinnas mai kuus juhilube tegema. Ma nii unistan, et mul ka ükspäev oleksid  juhiload ja auto ☺️ Kuid mida rohkem ma õppesõitudes käin, seda rohkem motivatsioon langeb. Esimene õpetaja oli küll rahulik ja viisakas jne, aga ta ei suutnud seletada mulle asju arusaadavalt ära, alati ei osanud ma ise ka ühe koma teise asja kohta küsida. Kuna ma enne pole üldse sõitnud, siis tuleb see sõitmine mul väga raskelt. Õpetaja soovitas automaadi peale üle minna, aga ma ise tahaks ikka manuaaliga õppida. See tuleb ju kõik ajaga nagu kõik ütlevad?Tuleks lihtsalt palju palju harjutada.. Kuna väljaspool autokooli mul harjutamis võimalust pole, siis peangi algusest peale kõik autokoolis õppima. Loen, kuidas mõned teevad poole aastaga load ära, minul on varsti pool aastat täis ja ma ei oska väga sõitagi, käigud segamini, liiklust väga veel ei tunne. Ja see Tallinna liiklus on ikka päris jube ka. Niisiis, mõtlesin proovida õpetaja vahetust. Asi läks aina hullemaks. Õpetaja ütles, et ma ei oska ju mitte midagi, karjus vaid mu peale. Ma ju proovin ja proovin kõigest väest, aga ma ei suuda keskenduda, kui õpetaja kõrval on kuri ja karjub. Kui ma õieti tegin midagi, siis oli rahulik, nii kui mingi vea jälle sisse tegin, kas panin vale käigu või ei saanud kohalt liikuma kohe, või suretasin auto välja, kohe pistis kisama. Mulle meeldis mingilmääral see, et ta on range, minumeelest õpib niimoodi paremini aga et päris karjuda ja öelda, et sa oled kuskil omas maailmas ja sa ei oska midagi, ma arvan, et see ei ole okei. Ausaltöeldes sain ma sellise shoki, et ma ei tea kas ma tahangi enam neid lube teha, kas ma üldse julgen. Kas jätta siis pooleli, või vahetada jälle õpetajat? Mul on motivatsioon nii maas. Ja ma ei tea mida teha. Lugesin netist selle viimase õpetaja kohta ja ta pidi ka teiste õpilastega karjuma. Samas ka teda kiidetakse, et ta on range ja õpetab hästi. Mõtlen vahel, et vb igale ühele ei sobigi auto juhtimine. Kaasaarvatud mulle siis. Võite oma lugusid jagada, kui kergelt/raskelt teie sõitmise selgeks saite või mulle mõne soovituse anda, mida teha või mida mitte teha ☺️</p>

+19
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

See on täiesti uskumatu, et Eestis valitseb ikka veel nõukaaegne mentaliteet! Kust võtab üks inimene õiguse teise täiskasvanud inimese peale karjuda?! Ennekuulmatu.

+42
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma pole parim nõuandja, sest kuigi sain lõpuks loa kätte (3nda sõidueksamiga), siiski iseseisvalt sõitma ei hakanud ning lõppastmekoolitust ei suutnudki vaimselt minna tegema, nii et nüüdseks on see juhiluba kehtetu.

Kõik auto juhtimisega seonduv on mulle selle juhilubade saamise protsessi järgselt ebameeldiv. Sarnaselt sinule mul polnud mingitki juhtimise kogemust ega harjutamise võimalust tunniväliselt, olen kasvanud linnas, autota peres. Sõiduõpetajate seas oli nii karjujaid kui vaikselt torisejaid, aga kõige enam ajas närvi see, et aasta(kümne)id sõitnud inimene ei saanudki aru, et mina olen algaja, kes ei tea “loomulikust intelligentsist” kuidas teatud kohtades sõita, sest teemärgised on maha kulunud või neid varjab haljastus vms. Nende meelest oli “kõik nii loogiline”, minu meelest kaugel sellest. Liiklus on meil närviline ka ja tuju oli peale iga sõidutundi põhjalikult rikutud. Aga mis seal ikka, elan Tallinnas, nii et õnneks on mul võimalust kasutada ühistransporti/taksot. Ma võibolla olengi see protsendike elanikkonnast, kellele ei sobi autojuhtimine, nii et see on kõigi hüvanguks, et ma liiklusesse ei trügi.

+21
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaheta õpetajat. Esimene ei osanud seletada, teine karjub… Alles siis, kui sa hea õpetajaga ka sõitma ei õpi, võid sa öelda, et juhiluba pole sinu jaoks.

Mul võttis ka hea õpetajaga sõiduõpe terve aasta, nii kõva kramp oli sees, aga nüüd sõidan igapäevaselt, lõppastme koolitus tundus päris lõbus, märgid ja sõiduloogika on ilusti pähe kulunud. Mida hea õpetaja tegi? Iga kord, kui ta vaatas, et ma jälle kuidagi koperdasin radu vahetades, juhatas mu sõbralikult tee äärde parkima ja joonistas erinevaid sõiduskeeme. Kui lasi mul midagi uut teha, siis joonistas enne manöövrit. Ja jumal hoidku, ta ei karjunud kunagi!

Iseenesest kahju, et sul pole ühtki tuttavat, kellega harjutada, mu ema, kes õppis sõitma väga hilises eas, käis ühe sugulasega öösel tühjadel Tallinna tänavatel harjutamas. Kui liiklust pole, saab neid rahulikult läbida.

Alguses ma näiteks vihkasin neid jubedaid valgel põhjal  mustade joontega märke tee ääres, nüüd aga lausa armastan. See tuleb ajaga.

Mida veel? Tuubi teooriat ja kõnni keerulisemaid kohti jala läbi näiteks. Hangi endale raamat Tallinna ringristmike kohta. Isegi kui leiad hea õpetaja, tee vahepeal kellegi teisega ka tunde. Tõmba telefoni Waze ja jälgi ühistranspordiga sõites selle märguandeid või püüa lihtsalt aru saada, miks bussijuht just selle raja peal sõidab või muid manöövreid teeb (aga ära unusta, et bussijuhil on sõiduautoga võrreldes rohkem õigusi) Jne.

+20
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Need on Tallinna autokoolid: võta üht ja viska teist, kvaliteet olematu. Neil on omamoodi kartell:lähed teise kooli, seal on sama hull seis. Pm oodatakse, et tuledki vaid juhiluba ära tegema ja eelnevalt on sõit juba selge (mis on kohati ju seadusevastane, kui sul lube pole ja juhendajat kõrval kapole).

Lasnamäel Tondiraba jäähalli juures pidi olema hea autokool, mina seal käinud pole.

Mina läksin Tartusse autokooli, seal õpetati küll sõit selgeks, kuid kooli eksamile ikkagi ei lubatud  nii tore on ju lõputult tunde välja lüpsta. Ka mul on load siiani tegemata.

Eesti autokoolide olukorrast on meedias palju juttu olnud, kuid ikkagi on seis sama.

Ei tea, mis erakonna kõrvad selle olukorra tagant välja paistavad?

+8
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina nutsin esimestes tundides. Nii raske oli! Mõtlesin ka, et ei saa iialgi selgeks. Õpetaja oli õnneks ülihea. Ta oli alati rahulik. Alati seletas ja aitas ja temaga oli hea õppida. Kuigi ma õppisin sõitma manuaaliga, ei meeldinud see mulle kunagi. Peale juhiloa saamist, olen peaaegu ainult automaatidega sõitnud ja ehk ei oskaksi enam manuaaliga sõita. Samuti ei saa ma aru sellest manuaalimantrast, et nui neljaks sellega selgeks saama peab. Kui ma peaks praegu uuesti autokooli minema, teeks ainult automaadiloa. Milleks ennast piinata?

+21
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul tulid ka load rakelt. Korra jätsin pooleli, siis tegin ära. Tänapäeval ei tasu automaadilube karta.

+14
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õudne, mis hädavaresed siin kirjutavad. Igaüks ei peagi lube saama. Sõitke bussiga!

+6
-40
Please wait...

Postitas:
Kägu

ainult vaesed sõidavad bussiga

+4
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õudne, mis hädavaresed siin kirjutavad. Igaüks ei peagi lube saama. Sõitke bussiga!

Õudne, mis ebakonstruktiivsed vingupunnid siin kommenteerivad. Igaühel ei peakski internetti olema! Mine koo sukka!

+36
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olles PK-s omajagu autoõppe teemasid lugenud, ütleksin, et vähemalt kolmandik Kägudest sukeldus 10 minutit pärast esimest korda juhiistmele istumist sujuvalt Tallinna magistraalidele.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kahjuks enamik sõiduõpetajatest ei oskagi õpetada. Neid pole haritud ei psühholoogia ega pedagoogika alal. Ega siis see, et ise sõita oskad, ei tähenda, et teistele seletada oskad.

+16
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sõiduõpetaja poolne karjumine pole kindlasti ok. Samas kui sa ajad pärast poolt aastat sõidutunde ikka veel käike sassi, siis sul oleks kindlasti vaja harjutada ka sõidutunniväliselt, pole mõtet ju kallist sõidutunni aega raisata käikude ja kohalt ära saamise õppimisele. Ongi väga raske liiklusele keskenduda, kui pead kramplikult selle peale mõtlema, et millal ja kuidas käiku vahetada või et auto välja ei sureks. Hea öelda muidugi, aga see peaks tulema automaatselt. Kui see sulle sellist raskust valmistab, siis ongi äkki mõistlik hoopis automaadiload teha, see ju sõltub sellest, mis autoga sa soovid edaspidi sõitma hakata ning kui alternatiiviks on see, et ei saagi lube kätte, siis pigem valiks automaadiload.

Meil oli koolis autokool ja sõidueksami tegin ära 17-aastaselt, täpselt ei mäleta enam, aga läkski vist umbes pool aastat. Mul oli muidugi võimalus ka tundideväliselt harjutada, esimest korda sõitsin isaga koos maal kruusateel umbes 10-aastaselt. Kui esimene sõidutund oli, siis lasti teha üks tiir parklas ja seejärel läksime kohe liiklusesse.

Äkki ikkagi leidub mõni autoga sõber/tuttav, kellega saaks kuskil kõrvalises kohas harjutada. Käike saad meelde jätta ka kuiva trenni tehes, need käivad enamus autodel ühtemoodi, tagurpidikäik võib erinev olla. Ning õpi teooriat korralikult.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma arvan ka, et õpetajapoolne karjumine ei ole okei.

Samas – kui ikkagi see nii raskelt tuleb, siis pigem jätaks pooleli autokooli ja lepiks, et see ei ole mulle antud.

Liiklusesse tõesti ei ole vaja selliseid inimesi, kes lihtsalt ei suuda, ei oska, ei saa aru.

+11
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul oli just esimene õpetaja selline närvihaige ja kes kohe esimesel tunnil karjus mu peale. Oli muidu kuulda olnud ta kohta kiidusõnu varasemalt. Olin natuke enne autokooli minemist harjutanud  ja midagi ma oskasin, näiteks kohapealt ära sõita ja veidi käike vahetada. Loobusin ja keeldusin eelnevalt elukaaslasega enam harjutamast, sest tal ka kannatlikkus puudub ja ajas mind vaid närvi. Igatahes ka isu kadus ja arutasin teooria õpetajaga seda, et äkki lähen autokoolist üldse ära. Ta soovitas pigem õpetajat vahetada. Valisin seekord üsna huupi ja kelle kohta polnud kiidusõnu kuulnud. Me koos klappisime rohkem. Ta ei karjunud mu peale, aga oli muidu karm. Paar korda läksin peale õppesõitu nuttes koju ta karmiduse tõttu, aga teisest küljest mulle siiski sobis, sest õppisin ja pingutasin nii rohkem. Lõpuks tundus, et ma üldse polnud nii saamatu, kui tema karmidusest välja võisin lugeda, sest kui kohustuslikku 20 sõidutundi täis hakkas saama, ütles, et on aeg sõidueksamile minna ja paneb mulle aja. Ma ei nõustunud, sest omaarust ei osanud veel sõita piisavalt hästi. Vaidlesime selle teemaga veidi. Ta arvas, et milleks ma aega ja raha raiskan lisatundidele, kui pole vajadust. Igatahes lõpuks tahtsin ikkagi ja sõitsin kokku 24 tundi ja nii platsi kui sõidueksami tegin esimesel korral ära. Olen sellele õpetajale tagant järele väga tänulik, et ta oli selline, nagu ta oli ja, et uskus minusse. Veel riiklikule sõidueksamile minnes pidin sõidutama enda sõiduõpetaja ja eksamineerija Arki juurde, kes istusid autos taga ja rääkisid juttu ja ma pidin roolis olema, keda nad ei jälginudki. Mõtlesin, et vapsee usaldus ja sain enesekindlamaks 🙂Mina jamasin hoopis kooli teooriaeksamiga. Olin korralikult üle õppinud ja mingeid vigaseid teooriateste arvutist teinud. Oleksin hoopis seetõttu autokooli pooleli jätnud, aga lõpuks sain neljandal korral alles tehtud. Riikliku teooriaeksami tegin esimesel korral kohe ära.

+8
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovitaksin leida rahulik õpetaja, kes ei karju ega halvusta. Mulle tundub, et sul on valida kas automaadiga load teha või siis üldse pooleli jätta kui selline nõrgem närvikava on.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõesti, tee need automaadi laod, mida põdeda. Sul omal lihtsam ja automaadiga on hiljem mugavam sõita ju ka.

Jah on inimesi, kel meeldib käike ragistada aga see pole ässaks olemise näitaja. Aga sina saad keskenduda liiklusele ja õppetööga edasi minna.

Mul on ka automaadiga luba tehtud. Sõidan küll vajadusel mõlemaga.

+12
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tee automaadiload! Pole mõtet mingit valehäbi tunda, kui sa tõenäoliselt niikuinii tulevikus kunagi endale manuaaliga autot ei vali. Mul kulus ka kunagi nooremana 26 sõidutundi, et üldse õppida manuaali käsitsema, liikluse tundmaõppimisest ei saanud juttugi olla – kogu aur läks manuaali käsitsemisele. No ei tulnud seda tunnetust. Siis jäi üldse pooleli. Aastaid hiljem läksin uuesti autokooli ja võtsin – ennast tundes – kohe automaadi. Sõit selge nagu lipsti ja kõik eksamid tegin ka esimese korraga ära 🙂

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Hea, et on karmid õpetajad. Kõik ei peagi lubasid saama, ohuks endale ja teistele.</p>

+3
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma tegin ka oma load vanemana kui 18-aatasena ja kuna meil oli peres automaatkäigukastiga auto ja mees ütles, et ta mugavuse mõttes ei osta endale tavalist käikudega autot, siis tegingi ainult automaadi load.  Linnaks küll Pärnu, aga ilma igasuguste lisasõidutundideta sain eksami esimesel korral tehtud – parkimist külgpoksi siiski harjutasin igaks juhuks päev enne eksamit koos mehega.  Mõned tuttavad küll hurjutasid, et läheb ikka tavalisi lube vaja ja miks ma ei tee tavalisi – praeguseks load ca 13 aastat olnud ja pole kordagi tekkinud juhust, et oleks pidanud mõnda võõrast autot juhtima. Ma  ei põeks ja õpiks rahulikult automaadiga liiklema ja kui veel endal autot pole siis ostadki lihtsalt automaat käigukastiga auto ja tehtud.  Ja keerulisi ja arusaamatuid ristmike saab ka nt google mapsiga läbi sõita arvutis – vaatad rahulikult märke ja mis rajad kuhu lähevad.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegin load 30-aastaselt. Tulid raskelt, aga ma ei jätnud jonni. Üle aasta läks aega. Vahetasin õpetajat jne. Sõidutundidest jubedam oli minu jaoks iseseisvalt sõitma hakata. Aga…harjutamine teeb meistriks. Pikalt nühkisin manuaaliga, siis vahetasin autot ja sain automaadi. Nüüd mõtlen küll, et oleks kohe võinud automaadi valida – see on nii palju mugavam. Ühesõnaga – ära lase end segada – vajadusel vaheta veel õpetajat, vali automaat ja pea vastu!

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Äkki sind lohutab – mul läks lubade tegemiseks aasta, teooria oli nii lihtne, aga sõit minu jaoks jube. Ka koolis istusid mulle pigem teoreetilised ained, koordinatsiooni nõudvad ei meeldinud. Teooriaeksamid tegin mõlemad esimese korraga, sõidud teise korraga. Lisasõidutunde sai vist paar tükki lõpuks kirja, aga aasta otsa sõitsin pea kõik meie pere käigud mina, mees oli kõrvalistmel juhendaja. Seega praktikat oli meeletult. Kui need load lõpuks kätte sain, sain oma krambist kohe üle ning juba esimene üksi sõitmine oli täiesti stressivaba. Load sain pea 5 aastat tagasi ja siiamaani ei kannata õppesõiduautosid vaadata, kohe tuleb vastik tunne sisse 😀 Sama oli lõppastmekoolitusega, vastik lihtsalt! Kuigi selleks ajaks oli juba 2 aastat pea igapäevast sõidukogemust…

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tahaksin teemaalgatajat julgustada. Mina ise läksin ka esimest korda autokooli nii, et polnud elus ühtegi korda rooli taga istunud – lihtsalt polnud võimalust ega vajadust ega huvi. Kogu masinavärk tundus nii igav ja arusaamatu, täielik motivatsioonipuudus oli tegelikult, aga millegipärast arvasin, et ehk ikka peaks load tegema.

Igatahes käisin sügisest kevadeni sõidutundides ja tundsin, et no mitte kuidagi ei lähe. Õpetaja oli mingi nooremapoolne mees, kes polnud mingi hull, täitsa normaalne inimene, aga no lihtsalt kuidagi ei klappinud. Vähemalt mina ei õppinud midagi. Muudkui tiirutasime Nõmme väikestel tänavatel ja mina tundsin ennast järjest saamatumana. Eriti tore oli kord kevade poole, kui ma tundsin, et oot, nüüd nagu hakkan midagi taiapama, ja siis tuli õpetajalt kommentaar, et “kuidas sa täna küll nii kehvasti sõidad”. No teate. Igatahes lõin käega ja jäi sinnapaika.

Teisel korral otsustasin, et nüüd või ei iialgi, sest lapsepuhkus hakkas lõppema ja pidin varsti tööle tagasi minema ning töö kõrvalt sõidutunde teha on suht võimatu, ainult õhtused ajad ja needki pidevalt kinni. Seega mu motivatsiooniks oligi, et lapsega kodus olemise ajal saan käia päevasel ajal tundides ja tihemini, mitte kord-kaks nädalas vaid. Eelmisest korrast oli möödas täpselt 10 aastat! Ja sattusin ühe vanamehest õpetaja otsa, kes oli minu jaoks ideaalne õpetaja. Ta oli rahulik, tegutses hästi metoodiliselt, ei lasknud mõttetult mööda väikseid tänavaid tiirutada, sõidutunni jooksul harjutas erinevaid asju, tihti olime algul platsil, siis suundusime linna jne. Tema arvas ka nii paari kuu möödudes juba, et noh, võiks hakata eksami peale mõtlema, aga mina ütlesin, et pole veel valmis ja tema ei sundinud. Mida aeg edasi, seda rohkem lasi ise valida, mida harjutada tahtsin, nt vasakpöördeid, reavahetust, maanteesõitu jms. Kokkuvõttes käisin temaga sõitmas umbes novembrist märtsini või aprillini, tegin palju rohkem tunde kui nõutud ja lõpuks me neid sinna sõidukaardile enam ei märkinudki, sest ei mahtunud. Aga mulle meeldis temaga harjutada, ta oli rahulik ja piisavalt julgustav.

Kui kooli teooriaeksamit läksin tegema ja oma sõidukaardi andsin, mis oli otsast lõpuni täis kirjutatud, siis onkel seal tegi küll suured silmad, aga ma iseeneses mõtlesin, et mis mõtet on punnitada sellise asja peale silmi – ma ju ise tundsin, et on vaja harjutada ja ei tormanud eksamit tegema ega olematute oskustega liiklusse, eks ole.

Eksamid tegin ära esimese korraga. Manuaal. Seega pean väga lugu tollest õpetajast ja korrutan ka nagu mantrat, et õpetajaga peab klappima, see on põhiline. TA, sa võid ju proovida mõnda teist autokooli ka, ei pea tingimata ühes kohas punnistama.

Kui manuaali kuidagi selgeks ei saa, proovi julgelt automaati, miljoneid kordi lihtsam, ei pea mõtlema liikluses veel käikudele, vaid saadki keskenduda liiklemisele.

Seega, kui tõesti on praegu selline ületamatult halb tunne, võid teha pausi, proovid ehk hiljem uuesti. Ära ennast totaalselt saamatuks pea, küll õpid ära! Küllap leidub neidki, kes kohe tõesti pole autojuhiks loodud, aga enamik ikka ju saab lõpuks load kätte. Mõtle enda loomusele – kas sa oled tähelepanelik, metoodiline inimene, või kipud rabistama ja kergelt närvi minema? Viimasel juhul vbl pole tõesti mõtet väga rooli kippuda. Ja üldse, kui vana sa oled? Kui oled veel piisavalt noor inimene, võid ka hiljem õppida sõitma, ei pea kõik 25-lt lube saama.

Kui lähedased toetavad sinu otsust autojuhtimist õppida, on kordi kergem. Otsi aga uus õpetaja ja pea vastu!

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõesti, tee need automaadi laod, mida põdeda. Sul omal lihtsam ja automaadiga on hiljem mugavam sõita ju ka.

Jah on inimesi, kel meeldib käike ragistada aga see pole ässaks olemise näitaja. Aga sina saad keskenduda liiklusele ja õppetööga edasi minna.

Mul on ka automaadiga luba tehtud. Sõidan küll vajadusel mõlemaga.

Automaadilubadega sõidad manuaaliga?

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul on manuaaliload. Tollal sai teha ka automaadilube, aga mõtlesin, et igaks juhuks las ikka olla võimalus manuaaliga sõita. Seetõttu ostsin ka oma esimese auto manuaalkastiga ja sõitsin sellega 8 aastat. Peale seda olen sõitnud ainult automaadiga. Kui praegu peaks valima, siis valikski vist ainult automaatkasti load, sest üldine suund on kõiges automaatsema poole.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Proovi veel õpetajat vahetada, aga kui probleemiks on peale enamike sõidutunde veel käiguvahetus, siis soovitaks ka automaadi peale üle minna. See pole mingi nõrkuse märk vaid praktilisuse teema. Saad keskenduda liiklusele ega pea muretsema käiguvahetuse, välja suretamise või selle pärast, et ei saa kohalt minema.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

ainult vaesed sõidavad bussiga

Ja rikkad amööbid ostavad load.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Usu, tean, mida Sa tunned!
Mina hakkasin lube tegema 2016 aastal ja alles sel suvel sain reaalselt eksami tehtud, õnneks sõidueksam sai tehtud kohe esimese korraga. Kui autokooli läksin mitu aastat tagasi, tegin kõik õppesõidud kohe ära, koolieksamid ka – probleemideta. Keegi mulle lisasõite ei teinud. Korraliku koolituse, väga toreda suhtumise ja toetuse eest võin tänada oma autokooli õpetajat, keda soovitaksin ka Sulle – uuri Drive autokooli Tallinnas ja sealset õpetajat Arturit. Peale eksamit ütles õpetaja mulle, et mine kohe ARK-i ja tee oma load ära, aga ma olin loll ja ei läinud. Ja nii see aeg läks, tekkis ebakindlus. Võtsin sel kevadel julguse kokku ja läksin nii ARK-i teooriasse kui ka sõidueksamile ja tänaseks sõidan probleemideta nii Tallinna kesklinnas kui ka mujal. Enne ARK-i eksameid paanitsesin korralikult ning suure häbiga helistasin ka Arturile ja rääkisin oma loo, et vot nii läks, et ma üldse kohe ei teinud lube ära nagu lubasin. Pragamise asemel sain hoopiski toetussõnad ja kontaktid, kellega kiirelt harjutada paar päeva enne eksamit ja load saidki tehtud!

Panen siia veel ühe väga väga toreda sõiduõpetaja nr, kellega soovitan ühenduda kui sõidutunde tarvis. Väga positiivne ja õpetas mulle külgboksi selgeks 10 minutiga päev enne eksamit. Sergei 5/1/6/0/6/5/0.

Soovitan ikka proovida teha manuaali lube – jumal teab, mis oludes tarvis läheb. Näiteks tööalaselt või kriisiolukorras kui vaja kainet/tervet rooli, siis hea kui ikka auto valitsemise oskus käes. Lisaks annab manuaaliga sõitmise oskus kindlasti parema ja ohutuma autotunnetuse ning ma luban Sulle, et ajaga tõesti need käigud lähevad ise õigesse kohta ja asi laabub – võibolla võtab see Sul veidi rohkem aega, aga ära anna alla! Hiljem iseseisvalt autoga sõites oled vaid õnnelik oma saavutuse üle 🙂

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole mingit mõtet punnida manuaaliga sõitmist selgeks, kui seda oskust reaalses elus sul vaja ei lähe. Kui peale lubade saamist kohe manuaaliga sõitma ei hakka, siis see ei kinnistu sul ja unustad raske vaevaga omandatud oskuse kiirelt. Üsna pea oled seisus, kus teoreetiliselt võiksid manuaalkastiga autot juhtida, kuid keeldud seda siiski tegemast. Seega kui manuaal ei istu ja ei meeldi, siis nui neljaks sellega sõitma õppimine on lihtsalt aja, raha ja närvide raiskamine.

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvan ka, et õpetajapoolne karjumine ei ole okei.

Samas – kui ikkagi see nii raskelt tuleb, siis pigem jätaks pooleli autokooli ja lepiks, et see ei ole mulle antud.

Liiklusesse tõesti ei ole vaja selliseid inimesi, kes lihtsalt ei suuda, ei oska, ei saa aru.

Veel vähem on liiklusesse vaja neid, kes ise usuvad, et oskavad sõita, aga ei hooli tee keskel olevast pidevjoonest ega möödasõidukeelu märgist, kiirusepiirangust rääkimata – see tuleb neil ainult kiiruskaamera juures meelde. Või siis need, kes arvavad, et on normaalne ristmikul kollase tule alt edasi põrutada.

Minu õpetaja ütles, et need isehakanud markomärtinid on kõige hullem peavalu.

+8
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 132 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Juhilubade tegemine – motivatsiooni langus :(