Esileht Ilu ja tervis Juhitav hingamine, ehk toru kopsus- kas inimene on siis narkoosis?

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Juhitav hingamine, ehk toru kopsus- kas inimene on siis narkoosis?

Postitas:
Kägu

Kas kui inimene on juhitaval hingamisel, on ta kunstlikus koomas ja magab narkoosis, või ta tunneb seda toru oma kõris ja on teadvusel?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oh issand.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, ta on narkoosis.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loogiline ju, et ta on narkoosis.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvasin, et kõik antivaxxerid ja uhhuu-inimesed on suured meditsiini eksperdid, kuid tuleb välja, et mitte.

+6
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvasin, et kõik antivaxxerid ja uhhuu-inimesed on suured meditsiini eksperdid, kuid tuleb välja, et mitte.

Mis need antivakserid siia puutuvad?

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pruugi olla narkoosis. Minu enneaegselt sündinud laps ei olnud koomas ega narkoosis kuigi oli juhitaval hingamisel.

 

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toru ei ole kopsus, vaid trahheas ja inimene võib olla täiesti teadvusel. Muidugi on sellises seisus ka koomas olijad jms.  Kõrisse/hingetorusse/trahheasse tehakse auk ja sellesse kinnitatakse ventilatsiooniaparaadi toru. Rääkida sellega ei saa, süüa saab. Inimesed on elanud aastaid sellega (nt lastehalvatuse põdenud).

See on viimane aste hingamise abistamisel, enne seda võib saada lisahapnikku ka maskiga või nn ninavutsidega (väikesed torud nina  juures, kust tuleb balloonist hapnik).

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toru ei ole kopsus, vaid trahheas ja inimene võib olla täiesti teadvusel. Muidugi on sellises seisus ka koomas olijad jms. Kõrisse/hingetorusse/trahheasse tehakse auk ja sellesse kinnitatakse ventilatsiooniaparaadi toru. Rääkida sellega ei saa, süüa saab. Inimesed on elanud aastaid sellega (nt lastehalvatuse põdenud).

See on viimane aste hingamise abistamisel, enne seda võib saada lisahapnikku ka maskiga või nn ninavutsidega (väikesed torud nina juures, kust tuleb balloonist hapnik).

Mina olen olnud juhitaval hingamisel. Ei tehtud kõrisse auku, vaid kõik torud olid suus + med.kooma.

 

 

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ka

Ehk võib olla erinevaid variante.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toru ei ole kopsus, vaid trahheas ja inimene võib olla täiesti teadvusel. Muidugi on sellises seisus ka koomas olijad jms. Kõrisse/hingetorusse/trahheasse tehakse auk ja sellesse kinnitatakse ventilatsiooniaparaadi toru. Rääkida sellega ei saa, süüa saab. Inimesed on elanud aastaid sellega (nt lastehalvatuse põdenud).

See on viimane aste hingamise abistamisel, enne seda võib saada lisahapnikku ka maskiga või nn ninavutsidega (väikesed torud nina juures, kust tuleb balloonist hapnik).

See ei ole mitte intubatsioon, vaid trahheostoomia. Kumba TA siis küsis, ongi selgusetu.

Intubatsioonitoru on suus ja inimene narkoosis. Trahheostoomia korral võib ta olla ärkvel ja näiteks bussis sinu kõrval istuda ja ajalehte lugeda.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toru ei ole kopsus, vaid trahheas ja inimene võib olla täiesti teadvusel.

Need on erinevad asjad, kasutatakse erinevas olukorras. Keegi ei hakka inimesele hingetorusse auku tegema, et teda mõneks päevaks masinhingamisele panna. Trahheostoom on kasutusel siis, kui kunstlik hingamine on pikaajaline (või püsiv). Hingetoru jaoks on see plasttoru seal sees trauma, seda ei saa pikalt kasutada.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mis narkoosi sügavust puudutab, siis enamasti vist püütakse ikkagi inimene nii kerges narkoosis hoida, et ta tajub ja kuuleb, mis tema ümber toimub. Pole päris võrreldav operatsiooni jaoks tehtava narkoosiga.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tajub kõike? Kas ta tunneb siis ka valu? Mis mõte sellel narkoosil siis on, kui valu ära ei võta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõte on võib-olla see, et kui tal hapnikku ei jätku, siis ärkvel olles ta kisuks need voolikud ära ellujäämisinstinktist. Inimene ei suuda end kontrollida. Koroona alguses selgitati ka, miks patsientidel käed kinni seotakse ja milleks uinuteid kasutatakse. Ei usu, et ta valu märkab. Päevasel ajal vähendatakse ravimi manustamist ja rahutumatel hetkedel ja öösel suurendatakse. Kogus sõltub patsiendi olukorrast. Eesmárk on võimalikult säästev doos.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Brasiilia kohta ringlesid kevadel lood sellest, kuidas narkoosi vahendite nappuse tõttu olid inimesed kinni seotud, et nad ei saaks voolikuid ära rebida, sealjuures täie teadvuse juures. Arstid nimetasid seda piinamiseks. Narkoos ikkagi rahustab ja patsient ei märka valu ja õhupuudust. Selleks see narkoos ongi vajalik

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegemist pole  koroonahaigega, kui te seda siin kõik eeldate. Inimesel on õnnetuse järgne kopsuvigastus. Minu töökaaslane, kelle kohta arstid mulle teavet ei anna( pole lähisugulane) ja keda mul vaatama minna ka ei lubata.

Kas kunstlik kooma ongi seesama pikaajaline narkoosis oleks? Ja kas see on ohutum, kui päris kooma?

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegemist pole koroonahaigega, kui te seda siin kõik eeldate. Inimesel on õnnetuse järgne kopsuvigastus. Minu töökaaslane, kelle kohta arstid mulle teavet ei anna( pole lähisugulane) ja keda mul vaatama minna ka ei lubata.

Kas kunstlik kooma ongi seesama pikaajaline narkoosis oleks? Ja kas see on ohutum, kui päris kooma?

????????????

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu töökaaslane, kelle kohta arstid mulle teavet ei anna( pole lähisugulane) ja keda mul vaatama minna ka ei lubata.

Ja sa pead oma nina toppima kolleegi eraviisilistesse terviseteemadesse seepärast, et…?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Brasiilia kohta ringlesid kevadel lood sellest, kuidas narkoosi vahendite nappuse tõttu olid inimesed kinni seotud, et nad ei saaks voolikuid ära rebida, sealjuures täie teadvuse juures. Arstid nimetasid seda piinamiseks. Narkoos ikkagi rahustab ja patsient ei märka valu ja õhupuudust. Selleks see narkoos ongi vajalik

Kuhu ma avalduse saan teha, et mind niimoodi piinama ei hakataks, vaid lastakse surra? Sest ausalt öeldes surm tundub vähem kole, kui täie teadvuse juures olles sellist õudu taluda. Ma saaks vist südamerabanduse selle peale ja siis on hea öelda, et ei surnud koroonasse, südamerabandusse suri.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kunstlik kooma ongi seesama pikaajaline narkoosis oleks? Ja kas see on ohutum, kui päris kooma?

Jah, see on sama asi. Kunstlik kooma on oluliselt ohutum, kuna organismi hoitakse aparaatidega töös, koomasse langemise puhul seevastu tekib kiiresti ajukahjustus.

????????????

Milleks sellised reaktsioonid? Ilmselt on maailmas ka palju asju, mida sina ei tea, aga meie teame – kuidas sa tunneksid end, kui me hakkaksime sinu küsimuste peale endale käega otsaette peksma?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuhu ma avalduse saan teha, et mind niimoodi piinama ei hakataks, vaid lastakse surra?

Kuna Eestis ei ole seadusandlikku põhja patsienditestamendile, siis garantiid ei saa anda, et see töötab, aga juhised võid soovi korral kirja panna. Notari kinnitusega on kindlam, et neid järgitakse. Lähedasi pead ka muidugi teavitama oma soovidest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuhu ma avalduse saan teha, et mind niimoodi piinama ei hakataks, vaid lastakse surra?

Kuna Eestis ei ole seadusandlikku põhja patsienditestamendile, siis garantiid ei saa anda, et see töötab, aga juhised võid soovi korral kirja panna. Notari kinnitusega on kindlam, et neid järgitakse. Lähedasi pead ka muidugi teavitama oma soovidest.

Teadvusel olles saad ravist keelduda. Muul juhul peab keegi vastutuse võtma ja see ei ole Eesti seadusandluses reguleeritud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Ilu ja tervis Juhitav hingamine, ehk toru kopsus- kas inimene on siis narkoosis?