Esileht Ajaviite- ja muud jutud Juhtub õnnetus-esimene reageering “korraldame raha korjanduse”

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 142 )

Teema: Juhtub õnnetus-esimene reageering “korraldame raha korjanduse”

Postitas:
Kägu

Nüüd siis tehti korjandus Saaremaa õnnetuses kannatanute perele.
Põhjust, miks raha tahetakse, öelda ei taheta.

Jah annetamine ei ole kohustuslik aga vähe liiale juba minnakse selle kerjamisega igal võimalikul juhul.
Kohe kui midagi juhtub, on käsi pikal.
Liikluskindlustus peaks ju kõik kulud niigi korvama.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina ka ei mõista seda. Kust üldse leinas inimesed tulevad selle peale, et mingit raha võiks korjata? Ilmselt nad ise ei tulegi, keegi kõrvalt surgib, et “tee korjandus” ja nemad ei viitsi vastu vaielda, õigemini on neil ükskõik, teevadki, et rahu saada.
Ja siis kõik teatavad riburada seal postituse all, kuidas nad “panid väikese abi teele”. Panid teele, aitäh, aga hale on, kuidas sellest peab maailmale ka teada andma, et ikka hea inimene oled.
Masendav. Inimeste arusaam aitamisest on ikka nii nihkes.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul oli umbes sama tunne, kui Tartus see pere majja sisse põles. Et kujuteldamatult jube olukord lähedastele, aga mille poolest nad siis rahaliselt nüüd senisest vaesemaks jäid, et vaja neile raha nuruda? Tundub nagu lähedaste õnnetusest rahalise kasu lõikamisena …

Pärast küll mõtlesin, et mitme inimese matused lähevad ilmselt ka matusetoetuse abiga päris kalliks, järsku matuste korraldamiseks ongi raha vaja. Aga siis võiks palve ju nii sõnastadagi ja kõik mõistaksid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, miks kogutakse venna kontole, mitte lapse isa kontole? Venna fotodelt minu arvates mingit usaldusväärsust välja ei loe, pigem ossilikud pidutsemise fotod ja imelikud postitused.
Tuhandeid hakkavad annetama, aga mille jaoks?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kõlaks usaldusväärsemana ja usutavamalt kui vähemalt kogutaks elukaaslase arvele, mitte nii. Hetkel jätab küll üsna kehva mulje see asi. Ja mis jutt, et ärge kirjutage postkasti, sest viirus on fb konto üle võtnud. What nagu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ka ei mõista seda. Kust üldse leinas inimesed tulevad selle peale, et mingit raha võiks korjata? Ilmselt nad ise ei tulegi, keegi kõrvalt surgib, et “tee korjandus” ja nemad ei viitsi vastu vaielda, õigemini on neil ükskõik, teevadki, et rahu saada.

Ja siis kõik teatavad riburada seal postituse all, kuidas nad “panid väikese abi teele”. Panid teele, aitäh, aga hale on, kuidas sellest peab maailmale ka teada andma, et ikka hea inimene oled.

Masendav. Inimeste arusaam aitamisest on ikka nii nihkes.

Üks tegi ju oma firmalegi nii reklaami 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sooviksin samuti neile annetada, kuid kas ehk mõni lähedane või tuttav oskaks öelda, on see ikka õige asi? Läheb raha õigesse kohta?

1) kogutakse venna kontole, kuid vend ei ole seda postitust teinud

2) tõesti – miks mitte pereisa kontole? Miks venna?

3) mainitud on vaid kaks hukkunut – pereema ja laps, kuid mitte vanaema

4) ükski lähisugulane postitust jaganud ei ole

5) seal on lisatud kommentaarides vestluse kuvatõmmis mingi suvalise mimmu ja venna vahel ja jääb tõesti mulje, justkui mimm ise oleks selle kogumiskampaania peale surunud.

Tsiteerin (muutmata kujul):

Vend:
Kontonumber
Annan neile, kes tegelevad selle poolega siis”

Vend:
“So, teie tungival soovil
Siis teil endal kergem nagu arusaan, kui väikest toetate”

Mimm: “Jaa”

Ülevalpool vestluses paistavad naerunäod… sellises olukorras?

Seal on mõni inimene küsinud ka, kuid saanud normaalse seletuse asemel täiesti võõrastelt mimmudelt kurja kambaka, kuidas “TE EI PEA ANNETAMA KUI EI TAHA JU!!!!”

Just see, et miks mingid lambiinimesed selle kampaania tegid, mitte pereliikmed?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Pange palun viide ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sooviksin samuti neile annetada, kuid kas ehk mōni lähedane on siin ja oskab öelda, on see ikka õige asi? Läheb raha õigesse kohta?
/…/
Just see, et miks mingid lambiinimesed selle kampaania tegid, mitte pereliikmed?

Väga kummaline tõesti ja kahjuks ei tekita tahtmist annetada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tsiteerin (muutmata kujul):

Vend: “So, teie tungival soovil
Siis teil endal kergem nagu arusaan, kui väikest toetate”
Mimm: “Jaa”

nägin ka seda postitust täna ja mul tekkis küsimus, mismoodi kogutakse raha Elli heaks? Ellit ei ole ju enam? ma saakisn aru, kui raha kogutaks suurema lapse heaks, et ta kõikvöimalikku abi saaks, aga postituses ei olnud temast ega isast sõnagi ju?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sama asi hämmastas ka mind. Raha kogutakse hukkunud lapsele, mitte perelapsele, kes isaga nüüd kahekesi jäi.

Kas ongi mingid suvalised tšikid lihtsalt kiiresti umbropsu midagi algatanud, perega nõu pidamata?

Saan aru, et annetamine pole kohustuslik, kuid soov oleks seda ikkagi teha. Eeldusel, et see abi jõuab ka õigete inimesteni ja nad seda abi ise soovivad ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Postituses on kirjas, et vastan kõikidele küsimustele, aga kes see konkreetselt on, kes vastab ei ole aru saada. Kõik jagavad, aga vastajat pole. Lisaks on kirjas, et kogutakse raha hukkunud lapse HEAKS. Selline sõnastus siis.
Jube, kohutav õnnetus. Lihtsalt lõi hinge kinni, kui lugesin sellest.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Pole ju isegi aru saada, kes selle postituse tegi ja tekib hetkel tunne, et mitte ka pereliikmete soovil.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nüüd tehti postitus, kuidas venna konto on viirus üle vōtnud.

???

Sama lugu- tahaks nende perekonnale annetada, aga see kampaania tundub enam kui kahtlane.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ühest grupist jäi mulje, et selle postituse tegi üldse hukkunu sõbranna 🤷‍♀️

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oskamata seda konkreetset korjandust kommenteerida pean küll ütlema, et matused ja peied on kole kallis “lõbu” ja matusetoetus on tilluke. Ja seda kulutust ei ole kuhugi edasi ka võimalik lükata. Tõenäoliselt vajavad ellujäänud ka psühholoogilist abi. Lisaks sellele ei ole perel nüüd ka enam autot.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oli umbes sama tunne, kui Tartus see pere majja sisse põles. Et kujuteldamatult jube olukord lähedastele, aga mille poolest nad siis rahaliselt nüüd senisest vaesemaks jäid, et vaja neile raha nuruda? Tundub nagu lähedaste õnnetusest rahalise kasu lõikamisena …

Pärast küll mõtlesin, et mitme inimese matused lähevad ilmselt ka matusetoetuse abiga päris kalliks, järsku matuste korraldamiseks ongi raha vaja. Aga siis võiks palve ju nii sõnastadagi ja kõik mõistaksid.

Viie inimese matused (nagu Tartus olid), lähevad ikka väga kalliks. Olles hiljuti mitmeid lähedasi (kes üks vaid vanadusse suri) matnud, siis tean ikka väga hästi, kuidas see lähedaste “rahakotile” mõjub. Eakatel veel miskit tavaliselt kogutud (n-ö matuseraha), kuid noorte puhul seda ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oskamata seda konkreetset korjandust kommenteerida pean küll ütlema, et matused ja peied on kole kallis “lõbu” ja matusetoetus on tilluke. Ja seda kulutust ei ole kuhugi edasi ka võimalik lükata. Tõenäoliselt vajavad ellujäänud ka psühholoogilist abi. Lisaks sellele ei ole perel nüüd ka enam autot.

Siis nii kirjutagugi. Ja olgu selge, kes küsib ning mis seos tal on kannatajatega. Rahaasjades peab olema väga selge ja konkreetne, kui ei taha heateo asemel jama korraldada. Mingid jutud viiruse üle võetud FB-st ja muust taolisest … no lasteaed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma olen üsna kindel, et selliste õnnetuste puhul nagu too tartu põleng ja nüüdne avarii, toetab kohalik omavalitsus ka omalt poolt ja loodetavasti veidi suurema summaga kui riiklik matusetoetus on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viie inimese matused (nagu Tartus olid), lähevad ikka väga kalliks. Olles hiljuti mitmeid lähedasi (kes üks vaid vanadusse suri) matnud, siis tean ikka väga hästi, kuidas see lähedaste “rahakotile” mõjub. Eakatel veel miskit tavaliselt kogutud (n-ö matuseraha), kuid noorte puhul seda ei ole.

Liikluskindlustus katab kõik kulud. Ja auto makstakse ka kinni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Matuserahadega toetab kohalik omavalitsus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul pole selliste korjanduste vastu midagi. Esiteks, ilmselt pole ükski selle pere liige pärast niisugust üleelamist päris pikalt töövõimeline. Isa, tädid-onud, õed-vennad, elukaaslane. Mul pole kahju, kui sügavas leinas inimesed minu raha eest ühe päeva söönuks saavad, minul on õnn omada elusaid pereliikmeid.
Teiseks – kui te tunnete, et te tahate sellele perele oma poolehoidu näidata millegi rohkemaga, kui Perekooli RIP kirjutades, siis kuidas te seda teeksite? Otsiksite kontaktid, läheksite ukse taha, pakuksite tasuta nõustamisteenust? Patsutaksite õlale? No mismoodi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eelmisele postitusele lisaks ütlen veel ära, et konkreetsest korjandusest ei tea ma midagi, võib muidugi kahtlane olla. Ma rääkisin ainult ausast korjandusest, et miks just raha kogutakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ka minul ei ole korjanduste vastu midagi. Praegusel juhul on aga edastatud abipalve, mille tekst on läbimõtlemata ja tekitab paljudes õigustatud küsimusi. Rahaasju ei aeta kiirustades ja emotsioonide ajel.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Teiseks – kui te tunnete, et te tahate sellele perele oma poolehoidu näidata millegi rohkemaga, kui Perekooli RIP kirjutades, siis kuidas te seda teeksite? Otsiksite kontaktid, läheksite ukse taha, pakuksite tasuta nõustamisteenust? Patsutaksite õlale? No mismoodi?

Lubaksin inimestel rahus leinata. See on kõige olulisem abi neile. Pole vaja seda kära ja tähelepanu nende ümber. Laske inimestel olla. Sügavas leinas olijat ei aita, kui tänaval teda patsutatakse ning nuuksuva häälega “tunnen kaasa” öeldaks. Vastupidi, ta peab end sellele vastamiseks kokku võtma, pingutama.
Ja kohe kindlasti ei tormaks neile viiekat toppima. Kui muul moel aidata saan, st. kui midagi sellist toodan või teen, mis neile kasulik võiks olla, siis mõne aja pärast ehk pakuks seda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on kustutatud? Saidki häkkerid konto kätte. Ühegi otsingusõnaga ei suuda leida ja news feedis enam pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on kustutatud? Saidki häkkerid konto kätte. Ühegi otsingusõnaga ei suuda leida ja news feedis enam pole.

selle mehevenna konto või? just vaatasin, täiesti alles.

abipalvepostitusi on kõikvõimalikesse gruppidesse jagatud, oma kodukandi grupis just nägin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei leia. :/ Suletud gruppides siis ainult nüüd vms.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga vabandan, aga see vend ei tundu sellest purjust roolijast eriti mõistlikum. Talle raha annetades annetaks justkui peo ja viinaraha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul pole selliste korjanduste vastu midagi. Esiteks, ilmselt pole ükski selle pere liige pärast niisugust üleelamist päris pikalt töövõimeline. Isa, tädid-onud, õed-vennad, elukaaslane. Mul pole kahju, kui sügavas leinas inimesed minu raha eest ühe päeva söönuks saavad, minul on õnn omada elusaid pereliikmeid.

Tahtsin sarnast asja öelda, nägin seda kuulutust ja veider mulje jäi. Elan välismaal ja minu ümbruses on hästi kokkuhoidev kogukond. Meil oli siin ühel perel suur õnnetus ning tehti ka korjandus, seal öeldi ka, et pereliikmete psühholoogiliseks abiks ning finantsabiks sest pereliikmed ei ole võimelised niipea tööle minema.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 142 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Juhtub õnnetus-esimene reageering “korraldame raha korjanduse”