Esileht Ajaviite- ja muud jutud Juhuslik kainuse kontroll maanteel

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )

Teema: Juhuslik kainuse kontroll maanteel

Postitas:
Kägu

Täna juhtus minuga esmakordselt, et mind peatas politsei lihtsalt niisama, selleks, et juhtimisõigust ja kainust kontrollida. Reas sõitis mitu autot, aga politsei osutas minu autole ja käskis teeservale tõmmata. Ühtegi teist autot ei peatatud. Esitles end, ütles, et “juhtimiõiguse ja alkoholi??millegi kontroll”, lasi puhuda, vaatas ID kaarti ja soovis head reisi. Olin üsna hämmeldunud, pole kunagi kuulnud sellistest kontrollidest, kas isegi mitte ei ole, et ei tohi autot peatada ilma selge põhjuseta? Kas ma siis kuskil varem andsin põhjust arvata, et olen purjus, keegi helistas? Ma metsa vahel sõitsin küll vahepeal keset teed mõnda aega, aga see oli uhkes üksinduses, karud ja oravad vast ei teatanud politseisse? Mees arvas (nali), et asi on selles, et ma olen viimase kuu jooksul igasuguste ürituste jaoks palju alkoholi pidanud ostma, et ju on mu nimi ja autonumber politseile saadetud kui potentsiaalne oht 😀 . Nali naljaks, aga kas keegi on kursis, kas tegu oli tõesti lihtsalt juhusega ning politsei niimoodi kontrollibki vahetevahel? Või on mingi algoritm politseinikule antud, et “kontrolli iga 10-ndat autot” või “kontrolli kõiki noore meesautojuhiga bemme”?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olin üsna hämmeldunud, pole kunagi kuulnud sellistest kontrollidest, kas isegi mitte ei ole, et ei tohi autot peatada ilma selge põhjuseta?

Kunagi aastaid tagasi tahtis vist Robert Lepikson sellist seadusemuudatust läbi suruda, aga sinnapaika see jäigi, sest politsei leiab alati põhjuste- talle nt. “tundub” su sõidustiil kahtlane ja väida siis vastupidist. Nii et ei keela seadus politseil suvalisi autosid ka ilma igasuguse põhjuseta peatada.
Pooldan igati ranget kontrolli- kiiruskaameraid, kõik puhuvad reide jms. Küll aga on tõepoolest ebameeldiv selline ilma põhjuseta peatamine. Õnneks on seda viimastel aastatel väga harva ja peamiselt väikelinnades (minu kogemus- Jõgeva, Põlva, Võru)- seal politseil igav ja siis peatavad “võõraid” autosid. Kusjuures pole isegi puhuma pandud, vaadatakse juhiluba ja soovitakse head teed. Häiriv on selline asi küll- kaine, kiirust ei ületa, auto on korras ja nr. järgi kogu info leitav- ikka vilkurid seljataga nagu kurjategijal. Tallinnas on neil tööd niigi ja keegi ei peata normaalselt sõitvat autot.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui see punane kuu viimati oli, siis käisin seda kuskil lagedamal põldude vahel vaatamas… kui sealt ära hakkasin tulema öösel kella kahe paiku, siis oli järsku mu taga eravärvides politseiauto, mis mu peatas ja puhuma pani. Olin ka väga üllatunud, eriti arvestades asukohta (lähima majani paar km ja tõesti põlluvahetee, isegi mitte kruusatee). Aga noh, ju oli vaja. Ja ei mõista neid ka hukka, mida rohkem joobes juhte roolist ära korjatakse, seda parem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja ei mõista neid ka hukka, mida rohkem joobes juhte roolist ära korjatakse, seda parem.

Seda muidugi, aga uudishimu on ka, et kas oli juhus, või ma suutsin kuskil kahtlane olla 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arvates on juhil esimese asjana kohe õigus küsida: miks te mind peatasite?
Kas pole nii, kui põhjust ei ole, siis isegi ei tohi peatada niisama? Peab olema ohukahtlustus.
Kui on lauspuhumine, reid, siis jah. Aga üksik auto – pidi olema mingi vihje vms

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kunagi 10+ a tagasi võeti mind maanteel vilkuritega maha, küsiti vist dokumente, ja seejärel, mis eriti huvitav – paluti pakiruumi näidata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kunagi 10+ a tagasi võeti mind maanteel vilkuritega maha, küsiti vist dokumente, ja seejärel, mis eriti huvitav – paluti pakiruumi näidata.

Minuga juhtus sama asi. Sõitsin mingil suvalisel kruusateel, kui künka tagant järsku politseiauto ilmus. Nõudsid dokumente ja käskisid pakiruumi avada. Puhuma ei pannud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palun, miinustajad, kas annate ka mõne vihje, miks miinuse panite teemale? Ajuvaba. Mitte, et see mind häiriks, aga tore oleks teada ning mõista maailma mitmekesisust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lähikonnas on äkki teatatud mingist kahtlasest autost, mille värv ja mudel sinu omaga ühtib. Näiteks värskelt toimunud vargus-sissemurdmine (mis seletab palvet pagasiruum avada) või kusagil külas hoovidesse piiluv auto, kes vaatab, kus valveta vara, et pimedas tagasi tulla. Vaatasid dokumente ja said aru, et sa vaevalt mingi traktorivaras oled, aga igaks juhuks lasid sama soojaga puhuda ka, kui nagunii maha võetud sai. Ehk jah vihje, aga mitte sinu vaid sarnase auto kohta näiteks. Hea, et tööd tehakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lähikonnas on äkki teatatud mingist kahtlasest autost, mille värv ja mudel sinu omaga ühtib. Näiteks värskelt toimunud vargus-sissemurdmine (mis seletab palvet pagasiruum avada) või kusagil külas hoovidesse piiluv auto, kes vaatab, kus valveta vara, et pimedas tagasi tulla. Vaatasid dokumente ja said aru, et sa vaevalt mingi traktorivaras oled, aga igaks juhuks lasid sama soojaga puhuda ka, kui nagunii maha võetud sai. Ehk jah vihje, aga mitte sinu vaid sarnase auto kohta näiteks. Hea, et tööd tehakse.

just või seoses mingi muu suurema kuriteoga piirkonnas kus sarnast autot märgatud. Loomulikult ei hakka keegi sulle kohe selgitama miks sind peatuda lasti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind ajavad naerma inimesed, keda sellised asjad ärritavad. Kui midagi pole karta/peita, siis jumal – need kaks-kolm minutit, mis teiega asjatamisele kulub, ei ole veel maailmalõpp. Kas tõesti tunnete, et politseinikud on teie inimõigusi rikkunud, kui teid näiliselt “lihtsalt peatavad”? Asi, mille üle arutleda, ausalt 😀 Ma oleks isegi õnnelik, kui politsei mind mõnikord peataks 😂 Vot nõnda igav olen nende jaoks 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind ajavad naerma inimesed, keda sellised asjad ärritavad.

Mind jällegi ajavad naerma inimesed, kes lugeda ei mõista ja jutust aru ei saa. Mingist ärritusest pole silpigi, põhjuste otsimine kõiges on aruka ning aruga inimese puhul elementaarne asjade käik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Praegu inimesed ise ka üsna paranoilised ja iga võõrama auto peale teatavad.

Käisime hiljuti väga vanal tuttaval külas, keda pole aastaid näinud. Elab kuskil metsatalus ja no me ikka seiklesime vaatamata juhistele. Mitu korda tiirlesime külavahel. Ilm oli sant ja kedagi väljas ka ei paistnud et uurida mis teema on. Vahepeal ronisin autost välja otsisin teetähiseid a la suure kivi juurest vasakule, mõisast paremale jne.

Jõuame siis kohale ja sõber (külavanem) naerab, et terve küla helistanud ja juba ärevil, et vargad liikvel- aeglane sõit , võõras auto, mees käis masinast väljas ümbrust uurimas jne.

Aga mina leian, et külavaheteedel suvaliste kuuvaatlejate, romantikute, muidu parkijate ja seltsimeeste osas võiks politsei ikka pistelist kontrolli teha küll. Enamasti mõtled ikka, et ressurssi pole nii palju, et selliseid ootamatuid kohtumisi rohkem oleks.

Vanasti (20a tagasi) oli mul kasutada mingi kriminaali auto ja seda kiputi küll igal võimalusel peatama. Siis ma küll ei mõistnud, miks ma pidevalt pean ennast esitlema ja töökaaslane ütles, et enne mind kasutas masinat mingi tüüp, kes pidevalt kiirust ületas, ja lubadeta ringi lasi… no vot ei tea, kas mendil lõi radaril punase tule põlema või mis, kui mind möödumas nägi.. See oli küll tüütu aeg.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võib olla jah. Mina nägin kunagi Tallinn-Ikla maanteel, kuidas Läti piirist ca 50km Pärnu poole võeti järjest musti sedaankerega Audisid rajalt maha. Sattusin just sinna kanti peatuma ja jälgima, lõpuks joonistuski välja, et just selliste autodega tulijad kontrolliti üle (sh pagasiruum). Ilmselt oli siis teada, et mingi selline auto üle piiri tulnud ja midagi viltu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ei peatatud teeäärest, vaid auto sõitis taha ja lasi peatuda siis tehakse ka sõites juhuslikke kontrolle numbritele – näiteks suure tõenäosusega peetakse kinni kui olevat auto kasutajaks märgitud juhiloata isik või nt omanikuks. Kui on olnud eelnevaid rikkumisi (nt kellelgi kasujatatest jäänud vahele lubadeta sõitmisega vmt).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ei peatatud teeäärest, vaid auto sõitis taha ja lasi peatuda siis tehakse ka sõites juhuslikke kontrolle numbritele

Just tee äärest peatati.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mingil hetkel muudeti seadust nii, et juhti päris põhjuseta peatada ei tohtinud. Kas see ka enam kehtib, ei tea, sest politseinikku ei ole põhjust karta. Kui aga peatamine häirib, siis võib ju täiesti inimlikult küsida – mis minu sõidukis teie tähelepanu äratas. Ilmselt on politseinikul siingi mingid stampvastused – kahtlane sõidustiil vms, mis muidugi ei pruugi tegelikult üldse tõele vastata.

Please wait...
Postitas:
ninakaspreili

Kui sa ise ei suuda ühtegi loogilist selgitust sellele leida, siis ilmselt oli tegu juhusega.
Ma olen juba harjunud, et mind Tallinna lennujaama turvakontrollis regulaarselt peeditakse, aga mujal väga ei juhtu, ehk siis lihtsalt nii on.

/ninakaspreili

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma metsa vahel sõitsin küll vahepeal keset teed mõnda aega, aga see oli uhkes üksinduses, karud ja oravad vast ei teatanud politseisse?

Miks sa keset teed sõitsid? Meil on teatavasti parempoolne liiklus.
Ja see, et sind keegi peale loomade ei näinud, on vaid sinu enda fantaasia.

Politsei on tunnistanud, et nad saavad terve Eesti peale ööpäevas (!!!) umbes kuni 60 kõnet, kus teatatakse kellegi kahtlasest sõidustiilist vms.
Eestlane ON kaebajarahvas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nii juhtub kui viibid liiga palju metsas karude ja oravate seltsis.
Keskmine (normaalne?) inimene ei oleks sellest üllatunud.
Igati tervitatav, et kontrollitakse. Kas ei olnud mitte 5000 see arvatav joobes juhtide arv kes liigub igapäevaselt teedel?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ei peatatud teeäärest, vaid auto sõitis taha ja lasi peatuda siis tehakse ka sõites juhuslikke kontrolle numbritele

Just tee äärest peatati.

Selle üle küll mõtetu imestada, see tavaline (nädalavahetuse) kontroll, üritusi nii palju. Meid peatati konkreetselt metsavahel. Lihtsalt jusiis sinu marki auto juhid on rohkem joobetunnustega vahele jäänud, et kuulud nö mingisse potentsiaalsete gruppi – kuigi see õige ei ole siis vahepeal politsei peab millegi järgi otsustama ka, keda kontrollida. Võibolla oligi lähikonnas mõni nt noorte üritus ja tundus, et võisid sealt tulla vmt.

Ma “ilma põhjuseta” alkoholikontrolle kiidan täiega kuna liiga palju on joobes juhte teedel. Ei taha, et ise või lähedale mõne imbetsilli pärast elu kaotaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind ajavad naerma inimesed, keda sellised asjad ärritavad. Kui midagi pole karta/peita, siis jumal – need kaks-kolm minutit, mis teiega asjatamisele kulub, ei ole veel maailmalõpp. Kas tõesti tunnete, et politseinikud on teie inimõigusi rikkunud, kui teid näiliselt “lihtsalt peatavad”? Asi, mille üle arutleda, ausalt 😀 Ma oleks isegi õnnelik, kui politsei mind mõnikord peataks 😂 Vot nõnda igav olen nende jaoks 😀

Meil on liikumisvabadus ja niisama riigivõimu tunnustega isik ei tohi teist inimest sunniviisiliselt kinni pidada. Nii et ei, see ei ole naljakas, see on väga ärritav, et keegi jumalat mängib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

On vaid hea lugeda, et politsei kontrollib. End sellepärast kuidagi halvasti tunda küll ei tasu, pole selle pealegi tulnud, et peaks tundma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muigama ajab, et selliste asjade peale ollakse lausa häiritud, pahased. Kas te ikka küsisite, kas midagi oli valesti, et mind kinnipidasite? Kui ei, siis ei ole ka mõtet tagantjärgi seda perekoolilt küsida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Paljusid autosid kontrollime vihje peale- võimalik joobes juht, ebastabiilne sõit, agressiivne sõidustiil.
10 vihje peale umbes 1 juht ongi joobes.
Iga peatatud auto juht tuleb panna puhuma- mina seda tavaliselt ei tee, sest kui auto roolis on noor naine, kelle sõidukis on väiksed lapsed ja alkolõhna akna avades ei viska- ei kontrolli joovet. Vahel on roolis 80+ pensionär- kui silmaga näha ei ole ja ninaga tunda- jätan ta ka puhumata.

Ja alati võite küsida, et miks teid peatati- politsei võib ju teie arust loll olla küll, aga vastuse me teile leiame. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas see tähendab seda, et ülejäänud 9 on kellegile lihtsalt ja labaselt alusetu kaebus?

A`la et kodanik tundub mulle, et on purjus VÕI siis, et kodanik ei laenanud mulle muruniidukit ja igaks juhuks kaeban, et äkki on ühe õlle joonud….

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Just tee äärest peatati.

Siis on mitu vōimalikku pōhjust. Kui sa tee ääres sōidad ilma ohutuledeta ja kiiresti on see piisavalt kahtlust äratav.
Kui sa tee ääres seisid siis kuidas nad said sind peatada? Peatada saab liikuvat sōidukijuhti ja sōidukit.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, kas tõesti meie vagad Perekooli Käokesed on siuksed parmud ja kriminaalid või miks te nii väga põete selle peatamise pärast?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas see tähendab seda, et ülejäänud 9 on kellegile lihtsalt ja labaselt alusetu kaebus?

A`la et kodanik tundub mulle, et on purjus VÕI siis, et kodanik ei laenanud mulle muruniidukit ja igaks juhuks kaeban, et äkki on ühe õlle joonud….

Ülejäänud on pigem muul põhjusel imelikult käitunud juhid. Kaasliikleja ei tea ju, kas ebakindel sõidustiil ja kummaline käitumine on põhjustatud alkoholist, terviserikkest, telefonikõnest, sõnumineerimisest või põrandalt luti otsimisest.
Selles teemas kaebamine küll kuidagi negatiivne ei ole. Võimalikust ohust tulebki teada anda. Ma isegi ei nimetaks seda kaebamiseks, vaid teavitamiseks.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Juhuslik kainuse kontroll maanteel