Esileht Ajaviite- ja muud jutud Juhuslik kainuse kontroll maanteel

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 61 )

Teema: Juhuslik kainuse kontroll maanteel

Postitas:
Kägu

Muigama ajab, et selliste asjade peale ollakse lausa häiritud, pahased.

Ma ei saa aru, kas tõesti meie vagad Perekooli Käokesed on siuksed parmud ja kriminaalid või miks te nii väga põete selle peatamise pärast?

Võibolla mõni viide tsitaadina, mis näitaks, et keegi on “lausa häiritud, pahane” või “põeb”? Uskumatud tüübid.

Miks sa keset teed sõitsid? Meil on teatavasti parempoolne liiklus.

Karud ja oravad alati ei tea, et meil on parempoolne liiklus ja kipuvad vahel teele tormama. Keset teed tiheda metsa vahel sõites on mõlemal pool väike reageerimismaa juhul, kui keegi metsast teele tormab. Korralikult omas reas sõites on reageerimismaa ainult vasakul.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mind ajavad naerma inimesed, keda sellised asjad ärritavad. Kui midagi pole karta/peita, siis jumal – need kaks-kolm minutit, mis teiega asjatamisele kulub, ei ole veel maailmalõpp. Kas tõesti tunnete, et politseinikud on teie inimõigusi rikkunud, kui teid näiliselt “lihtsalt peatavad”? Asi, mille üle arutleda, ausalt 😀 Ma oleks isegi õnnelik, kui politsei mind mõnikord peataks 😂 Vot nõnda igav olen nende jaoks 😀

Meil on liikumisvabadus ja niisama riigivõimu tunnustega isik ei tohi teist inimest sunniviisiliselt kinni pidada. Nii et ei, see ei ole naljakas, see on väga ärritav, et keegi jumalat mängib.

No aga kui on tõesti andmed, et valge Toyotaga kurjategija sõidab selles piirkonnas?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind ajavad naerma inimesed, keda sellised asjad ärritavad. Kui midagi pole karta/peita, siis jumal – need kaks-kolm minutit, mis teiega asjatamisele kulub, ei ole veel maailmalõpp. Kas tõesti tunnete, et politseinikud on teie inimõigusi rikkunud, kui teid näiliselt “lihtsalt peatavad”? Asi, mille üle arutleda, ausalt 😀 Ma oleks isegi õnnelik, kui politsei mind mõnikord peataks 😂 Vot nõnda igav olen nende jaoks 😀

Meil on liikumisvabadus ja niisama riigivõimu tunnustega isik ei tohi teist inimest sunniviisiliselt kinni pidada. Nii et ei, see ei ole naljakas, see on väga ärritav, et keegi jumalat mängib.

No aga kui on tõesti andmed, et valge Toyotaga kurjategija sõidab selles piirkonnas?

Siis see ongi kinnipidamise alus – käsk ülevaltpoolt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kust sa tead, et seda käsku ei olnud? Ma ütlen veel kord – järgmine korda küsige julgelt, et miks te mind peatasite. Üks kord tormasin peale tööd poodi, kassas ei tulnud pin-kood meelde, unustasin osa asju maha jne. ostsin veel pudeli viina ka. Mõni oleks kindlasti võinud teatada, et ei ole adekvaatne, pange puhuma.
Tuttav just tööl rääkis, et käis maal sõbra autoga poes, 2x korda peeti kinni, nimelt autoomanikul on juhtumisõigus ära võetud sp. politseinikud kontrollisid, kes roolis on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga kust sa tead, et seda käsku ei olnud?

Ei teagi. Seda ma ju küsingi, et mis variandid on. Selline käsk ongi üks variant, nii ju kirjutasin teemas ka ise.

Ma ütlen veel kord – järgmine korda küsige julgelt, et miks te mind peatasite.

Ma peaaegu et küsisingi, aga ei viitsinud, pole nii oluline. Perekool teab ka asju piisavalt hästi. Pealegi arvan, et neil on sellele mingi stampvastus, vaevalt nad igaühele detaile seletama hakkavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palun, miinustajad, kas annate ka mõne vihje, miks miinuse panite teemale? Ajuvaba. Mitte, et see mind häiriks, aga tore oleks teada ning mõista maailma mitmekesisust.

Mina panin miinuse. Mulle küll meeldivad kõiksugu sõnamängud ja värvikas väljendumislaad, aga sinu tekst oli igas mõttes ülepingutatud veiderdamine ja kunstlik vaimutsemine. Kõik need karud ja oravad, kes võib-olla kaebasid politseile … No milleks?

Mõtteviisis on siiski ka midagi nihu. Ma küll seadusi täpselt ei tunne ja ei tea, kas praegusel ajal peab peatamiseks ilmtingimata põhjus olema. Aga, kui sul midagi häbeneda ei ole, siis las peatavad, ju? Minu arvates võiks liikluskontrolle ja puhumisreide isegi tihendada.

Vene ajal oli nii, et politsei pidas kinni täiesti suvaliselt. Lihtsalt selleks, et kontrollida lube vtm. Mingit põhjust ei pidanud olema. Ja sel ajal oli maakonnas, kus mina elasin, liikluspolitsei ikka mitmeid kordi nädalas väljas. Põhimõtteliselt iga kord sõitu minnes, pidi arvestama, et tõenäoliselt on seal või teise risti peal väljas…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, kas tõesti meie vagad Perekooli Käokesed on siuksed parmud ja kriminaalid või miks te nii väga põete selle peatamise pärast?

Vastupidi- sõidan eranditult kaine peaga ja ei tegele ebaseaduslike tegevustega. Külavahel kiirusega 15 km/h ringi ei hiili, võõrastesse aedadesse ei vahi. Ometi mind peatatakse, et mu dokumenti vaadata. Samas sõidavad iga päev sajad joodikud ja narkojoobes inimesed ringi, mõne auto on lagunemise äärel ja tossab nagu korsten- loodetavasti saavad ka sellised politsei tähelepanu, mitte vaid need, kes satuvad väikelinna või alevikku ja politseil tekib haiglane uudishimu, kes see “võõras” on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina panin miinuse. Mulle küll meeldivad kõiksugu sõnamängud ja värvikas väljendumislaad, aga sinu tekst oli igas mõttes ülepingutatud veiderdamine ja kunstlik vaimutsemine. Kõik need karud ja oravad, kes võib-olla kaebasid politseile … No milleks?

Täpselt üks selline väljend oligi mu tekstis ning seegi sinu jaoks siis liiga palju. Inimesed on ikka huvitavad.
Ja no seda ma lihtsalt ei jaksa enam korrata – jaa, muidugi las peatavad! Kas inimestele on harilik, terve huvi tundmine maailma asjade ja põhjuste vastu niivõrd võõras, et millegi võimalike põhjuste üle arutleda ei tohi? Tohib ainult a) vait olla; b) otse allikast (antud juhul siis politseinikult) küsida?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kust sa tead, et seda käsku ei olnud?

Ei teagi. Seda ma ju küsingi, et mis variandid on. Selline käsk ongi üks variant, nii ju kirjutasin teemas ka ise.

Ma ütlen veel kord – järgmine korda küsige julgelt, et miks te mind peatasite.

Ma peaaegu et küsisingi, aga ei viitsinud, pole nii oluline. Perekool teab ka asju piisavalt hästi. Pealegi arvan, et neil on sellele mingi stampvastus, vaevalt nad igaühele detaile seletama hakkavad.

Kui ei ole oluline, miks sa siis perekooli teema tegid?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nagu ta ise ütles, et “perekool teab kõike”.
Miks mind peatati, kas autokooli leping on tähtajaline, mis variandid lapsele saldo vaatamiseks jne.

Kõik sellised küsimused, millele parema vastust teab politseinik, autokooli esindaja või pank.
Aga ilmselt nad ei julge otseallikast midagi küsida. Alles pärast ja kodus “hakkavad mõtlema”.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Politsei on tunnistanud, et nad saavad terve Eesti peale ööpäevas (!!!) umbes kuni 60 kõnet, kus teatatakse kellegi kahtlasest sõidustiilist vms.
Eestlane ON kaebajarahvas.

Kui ilmselgelt purjus juht ja ma politseisse helistan, siis kohe kaebaja? Suva sellest kui inimese alla ajab või järgmises kurvis kellegagi kokku põrkab, aga politseisse helistada ei või-kaebaja?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nagu ta ise ütles, et “perekool teab kõike”.

Miks mind peatati, kas autokooli leping on tähtajaline, mis variandid lapsele saldo vaatamiseks jne.

Kõik sellised küsimused, millele parema vastust teab politseinik, autokooli esindaja või pank.

Aga ilmselt nad ei julge otseallikast midagi küsida. Alles pärast ja kodus “hakkavad mõtlema”.

Jajah. Ega ma hästi Perekooli teemat ka teha julgenud, aga siis võtsin ikka end kokku ja tegin.
Kahju, et sina kunagi mõtlema ei hakka. Küllap seepärast sellised teemad sulle võõrad ongi 😀

Sest perekool ongi koht ebaoluliste arutelude jaoks ning sellise info saamiseks, mida on tore, aga mitte hädavajalik teada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

nojah, siis oleks probleem ja teema, et huvitav kui kõrgelt ja miks ikkagi see käsk tuli. jne jne jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ilmselgelt purjus juht ja ma politseisse helistan, siis kohe kaebaja?

Üks politseinik ju tunnistab sama teema eelmisel lehel, et üks kümnest vihjest ongi purjus. Järelikult 9 olid sinu mõistes “ilmselgelt purjus”.
Mõni käitubki roolis nagu purjus oleks, kuigi on kaine.

See on umbes sama teema nagu see, et üks tola keeras mulle peateele oma hoovist ette.
Tema õigustus oli, et ma sõitsin “liiga kiiresti” ja tema ei ole kuidagi süüdi. Sama väitis ka politseile, kelle koheselt kutsusin.
Politsei küsis temalt, et kas teil oli autos kiirusradar. Siis jäi vait ja nõustus ka avarii tekitamise eest veel trahvi ka maksma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks mitte musta Audiga?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks mitte musta Audiga?

Kurjategijad sõidavad meil teadupärast valge kaubikuga.

Please wait...
Postitas:
Liis T

Mind on üks kord kinni peetud ja puhuma pandud, kusjuures sain aru, et just mind “oodati”. Seetõttu sai huvi pärast küsitud, et miks. Öeldi, et ma “vingerdasin” teel kahtlaselt. Ning jah, vingerdasingi, sest tee oli nii kohutavas seisus, et üritasin lihtsalt sügavaid auke vältida. See oli ca 5 aastat tagasi Rahu teel (see väike teelõik, kui lähed Peterburi teelt “Nehatu ristist” kanalisse). Kes on seal kunagi sõitnud, see ilmselt teab, kui lihtne seal oleks olnud auto ära lõhkuda.

Mis puudutab vähe kõrvalisemaid teid, siis paljudes piirkondades on variant liikuda nii mööda korralikku mugavat asfaltteed, kui ka mööda “külateed”. Siin, kus mina elan, on korralik tee palju mugavam ja otsem, kui “külatee”. Kuid viimast eelistavad sageli kasutada just need, kes teavad, et pole kained või kes kahtlustavad, et neil võivad olla jääknähud. Nad lihtsalt eeldavad, et ega seal küll politseid pole. Aga vahest on, ega politsei rumal ole. Seega ma üldse ei imesta, et juhul, kui politsei sellises kohas on, siis ka kontrollitakse, eriti öösel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

nähtavasti helistati mingi kahtlase manöövri pärast. kui oleks põhjust küsinud, oleks kindlasti sheriff ka selle öelnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paljusid autosid kontrollime vihje peale- võimalik joobes juht, ebastabiilne sõit, agressiivne sõidustiil.

10 vihje peale umbes 1 juht ongi joobes.

Iga peatatud auto juht tuleb panna puhuma- mina seda tavaliselt ei tee, sest kui auto roolis on noor naine, kelle sõidukis on väiksed lapsed ja alkolõhna akna avades ei viska- ei kontrolli joovet. Vahel on roolis 80+ pensionär- kui silmaga näha ei ole ja ninaga tunda- jätan ta ka puhumata.

Ja alati võite küsida, et miks teid peatati- politsei võib ju teie arust loll olla küll, aga vastuse me teile leiame. 🙂

Eks elu õpetab. Mina panen iga peatatud juhi puhuma, sest ka luuavarrest võib pauk tulla. Krim.joobest saab tõesti indikaatorita aru aga jääknähtude alumine ots on tihtipeale üllatav ning ka siis kui väiksed lapsed asjaga seotud. Näiteks ka mitmendat korda reidist läbi sõitjad puhun üle, sest esiteks ei suuda kõiki nägusid/autosid meelde jätta, teiseks saab nurga taga alati lonksu võtta. Mõni päev tagasi just oli, kui 15 min varem reidist läbi sõitnud juht puhus mul täitsa arvestatava tulemuse välja. Ning ei olnud see ka suualkohol, tõenduslikku puhudes tuli ka joove.

Siin on korduvalt mainitud, et võib ametnikult küsida mis oli peatamise põhjus. Jaa, muidugi võib. Suure tõenäosusega saate vastuseks kahtlane sõidustiil. Kui te jätate suunda näitamata, mõni tuli ei põle või vastupidi liiga palju põleb, kindlustus/ülevaatus tegemata, siis seda lihtsam põhjendus. Ja reeglina küsin ma ise juhilt peale enesetutvustust ja dokumendi palumist, et mis ta arvab mis põhjusel me teda peatasime. Üldiselt vähesed julgevad tunnistada, et teavad mis see põhjus olla võiks. Ja see on väga hästi aru saada, kas öeldakse, et ei tea või tõesti ei teata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on kahel korral olnud, et on kinni peetud kainuse ja lubade kontrolliks. Siis olen ka küsinud, et mis põhjusel peatati. Esimesel korral oli öösel nelja ajal, lõpetasin oma 15 tunnist vahetust ja mõtlesin juba oma pehmele padjale, kui kinni peeti. Tartu kesklinnas. Sellest saan aru, sest oli nädalavahetus ja linnas käis tõsine melu.
Teine kord oli nädala keskel südaöö paiku, sõitsin lapsega haiglasse. Siis olin kuri kui kinni peeti. Maantee oli täiesti tühi. Ütlesin ka, et palun ärge viivitage, pean haiglasse jõudma. Mõlemal korral vastati sarnaselt, et liiklusohutuse huvides teostavad kontrolli. Vabandati ja sooviti head teed.
Politseinik on ka lihtsalt inimene ja teeb oma tööd. Selliste juhuslike kontrollidega on nad tõenäoliselt nii mõnegi inimese roolist eemaldanud, kes seal olla ei tohiks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Politsei peatab kinni – no las peatab. Ju siis oli vaja. Mina sellepärast küll mölisema ei hakka. Puhun ära ja näitan dokumendid ette ning sõidan edasi.

Pigem on probleemiks, et mõnes linnas pole igapäevaselt liigeldes juba 9 kuud politsei puhkumist näinud…… Küll aga rullnoxid vilistavad kohaliku poe parklas kummi…. või vähemalt üritavad…. politseid pole ka seal näha olnud…..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ilmselgelt purjus juht ja ma politseisse helistan, siis kohe kaebaja?

Üks politseinik ju tunnistab sama teema eelmisel lehel, et üks kümnest vihjest ongi purjus. Järelikult 9 olid sinu mõistes “ilmselgelt purjus”.

Mõni käitubki roolis nagu purjus oleks, kuigi on kaine.

Kui käitub roolis nagu purjus (kaldub pidevalt vastassuuna vööndisse või teeb muud ohtlikke manöövreid), aga kaine, siis ei ole sellisel autorooli asja ja politsei kutsumine õigustatud. Keegi ei kutsu niisama politseid, seal ikka tõsine põhjus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keegi ei kutsu niisama politseid, seal ikka tõsine põhjus

mul on noor sõber, kes sõidab alati nii nagu seadus ette näeb. ongi põhimõtteliselt selline inimene.
aga talle on ka mõned korrad politsei kutsutud. ilmselt seetõttu, et piirkiirusest kinnipidamist peavad nii mõnedki “ohtlikuks manöövriks”. 😉

aga tegelikult pean ma politsei teavitamist õigeks ja vajalikuks.
ja mul on hea meel teada, et politsei ka reageerib. parem mõned asjatud kinni pidamised, kui mõrvarite möllamine teedel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja reeglina küsin ma ise juhilt peale enesetutvustust ja dokumendi palumist, et mis ta arvab mis põhjusel me teda peatasime.

Misasja????
“Tere, olen inspektor Kukeke, miks ma teid küll peatasin?” – täiesti haige ju.

Õige oleks; “Tere olen Kukeke ja peatasin teid, kuna musta Audi sõidustiil raporteeriti meile, et on kahtlane. Tõsi, teil on must Volkswagen, aga kuna helistajad on kanad, kes ei orienteeru automarkides, siis kontrollime kõiki tumedaid sõiduautosid”

Aga mitte see, et mingi politseinik peatab ja hakkab pärima, mida ma arvan.
Arvamusmängud jäta küll kodus oma tite jaoks ja kaerahelbepuru kohta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kust sa tead, et seda käsku ei olnud? Ma ütlen veel kord – järgmine korda küsige julgelt, et miks te mind peatasite. Üks kord tormasin peale tööd poodi, kassas ei tulnud pin-kood meelde, unustasin osa asju maha jne. ostsin veel pudeli viina ka. Mõni oleks kindlasti võinud teatada, et ei ole adekvaatne, pange puhuma.

Tuttav just tööl rääkis, et käis maal sõbra autoga poes, 2x korda peeti kinni, nimelt autoomanikul on juhtumisõigus ära võetud sp. politseinikud kontrollisid, kes roolis on.

Mind peeti ükskord vilkuritega kinni, kui teise inimese (meesterahva) autoga sõitsin. Põhjendus: registris on selle auto kasutajaks peale omaniku märgitud üks naisterahvas, kellel tol hetkel juhiluba puudus – kuna mina olin naine ja selle auto roolis, siis tekitas politseinikes kahtlust. Ausalt öeldes avaldas sügavat ja positiivset muljet – sõidu pealt näevad kaugelt ära, kas roolis on mees või naine, ja andmebaas annab kohe lisainfot.

Hämmastav oli küll see, et ma olin selle autoga selleks ajaks sõitnud juba pool tosinat aastat ja seni polnud veel kordagi kontrollimiseks kinni peetud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

aga talle on ka mõned korrad politsei kutsutud. ilmselt seetõttu, et piirkiirusest kinnipidamist peavad nii mõnedki “ohtlikuks manöövriks”. 😉

Jah, perekooli ritariässad peavadki piirkiirusest kinnipidamist ohtlikuks manöövriks. Maanteel on näha, et eriti ohtlikuks manöövriks peetakse teetööde piirkonnas kollaste märkide peal olevate numbrite järgimist, isegi kui sa oma kiirust GPS-i järgi natuke kõrgemale kohendad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, perekooli ritariässad peavadki piirkiirusest kinnipidamist ohtlikuks manöövriks. Maanteel on näha, et eriti ohtlikuks manöövriks peetakse teetööde piirkonnas kollaste märkide peal olevate numbrite järgimist, isegi kui sa oma kiirust GPS-i järgi natuke kõrgemale kohendad.

Mind hakkas huvitama – millise geniaalse mõttekäigu järel sa jõudsid tulemuseni, et neid kihutajaid tuleks perekooliga seostada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma ei saa aru, kuidas mõnd kogu aeg kontrollitakse.
mind pole terve elu jooksul (juhistaaži 24a, juhi kõrvalistuja staaži 45+ a) ei kordagi kontrollitud ja ka kaassõitjana on terve elu jooksul olnud vaid 1 kord, kui roolis olnud juhti nn puhuda lasti (aasta oli siis umbes 1975).

isegi nn totaalsete reidide puhul – nt eelmisel aastal oli olukord, kui tulime autoga stockholmist ja tallinna sadamas laevast välja sõites ootas ees pikk spaleer politseinikke, kes enamikke juhte kontrollisid – pole meid millegipärast peatatud, vaid on lihtsalt märku antud, et “sõitke edasi, teid me kontrollida ei soovi”.
tookord aasta tagasi võeti kontrollimiseks mitu masinat järjest nii meie eest, kõrvalt kui tagant, meid, keskealist paari, aga paluti viisakalt edasi sõita.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind hakkas huvitama – millise geniaalse mõttekäigu järel sa jõudsid tulemuseni, et neid kihutajaid tuleks perekooliga seostada?

Perekoolis on olnud päris mitu geniaalset teemaarendust, kus kohalikud geeniused väidavad üksteise järel, et piirkiirusest kinnipidajad on liikluses ohtlikumad kui kihutajad. Mõni mainib ka omaenda sõidustiili ära – ikka 125 rauas – mõni ei maini, aga see on tema jutust selletagi selge.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui perekool sellest valemist välja jätta, siis umbes nii ongi. Sõitsin mõni päev tagasi Piibet mööda Tln-Trt. Ühes kohas on ligi kümme km värsket, siledat, kuid joonimata asfalti. Märgi järgi tohib sõita 70-ga. Sõitsin ka (spido näitas 74, GPS 70-71). Päris kenake järjekord tekkis taha. Õnneks on suur masin, keegi ei tihanud kuidagi kätte maksma hakata. (Olen kuulnud, kuidas piirkiirusega sõitja ette sõidetakse ja pidurid blokki vajutatakse…) Aga võib-olla ei olnudki kellelgi mingit probleemi, lihtsalt juhtusid samal ajal samas kohas sõitma.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 61 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Juhuslik kainuse kontroll maanteel