Esileht Ilu ja tervis Julgutuseks kaalulangetajatele

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 160 )

Teema: Julgutuseks kaalulangetajatele

Postitas:
Kägu

Tubli! Ei ole tõesti. Näiteks Gerd Kanterist ei saa kunagi saledat ja soonilist maratoonarit. Aga kui ta ennast mingil põhjusel ülekaaluliseks sööma peaks, siis see on küll puhtalr tema enda otsus. Otsus süüa ülemäära palju.

Hea nali, KMI järgi on Gerd Kanter oma tippaegade mõõtudes väga ülekaaluline, lausa rasvunud – KMI üle 30 ???? . Nagu ka kõik muud tugevusalade sportlased, äkki ka suurte kaalude judokad-maadlejad. Mu mehe KMI on viimased 30 aastat olnud normkaalu piiridest kõrgem, kuid mingit ülekaalu tal küll pole, kehaehitus on turske ja “tihe”, lihased väga tugevad.

Miinustaja, kommenteerid äkki, miks miinustasid? Ülijabur on, kui keegi esitatud faktile miinuse paneb. Oleks ma arvamust esitanud, siis saan aru, miinus tähendab nõustumist või mittenõustumist. Kas sa ei nõustu, et Gerd Kanteri KMI on üle 30? Arvuta ise, kaal 125 kg, pikkus 196 cm.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti vale arusaam. Süüa võib kõike, aga väiksemaid koguseid. Ja kui eelmisel päeval sõid sünnipäeval head-paremat, siis järgmistel päevadel sööd vähem. Langetatud kaal ei tule tagasi neil, kes sellest aru saavad- korduvalt enda tuttavate peal nähtud. Need, kes sünnipäeval torditükist loobuvad või oma toidukarbikesega käivad, need on kindlasti peagi ülekaalus tagasi.

Üldse ei jaga seda arvamust.

Aga inimesed võivadki erinevad olla. Minu kaal langeb ainult ja ainult siis, kui loobun magusast täiesti ja muu toit on tervislik ja madalakaloriline. Kusjuures, ma pean tingimata siis ka seda toitu kaaluma ning kindlas päevases kalorite vahemikus püsima.

See, et süüa võib kõike, aga natukene, minu peal absoluutselt ei tööta.

Sina räägid kaalust alla võtmise perioodist, mina räägin sellest, kuidas soovitud kaalus püsida. Muidugi, kui tahad 5 kg alla võtta, siis mõneks ajaks viid magusa jms kõrgekaloraažilise miinimumini. Aga kui soovkaal saavutatud, siis peaks mõistuse piires kõike lubama. Nagu öeldud, kõik need toidukarbitajad ja magusa täielikult vältijad siiski libastuvad viimaks ja söövad end ülekaaluliseks tagasi.

Vastupidi, muutus peab olema põhjalik. Kui nikerdad edasi igasugust kräppi sisse, siis organismis ei muutu mitte midagi ja mida aeg edasi, seda väiksema kaloraaži peale peab liikuma, et mitte juurde võtta. Niimoodi tekivadki arusaamad, et 50-selt saab lubada vaid 1000 kcal päevas, et mitte pääasterõngast kasvatada, aga inimene on ise kõik selleks teinud, et sinna jõuda. Kindel nõiaring.

Ära sa märgi! Ja lõpuks ei peagi enam midagi sööma! Piisab poolest õunast päeva jooksul. Puhka jalga, loomulikult tuleb vanuse kasvades portsjone vähendada, sest ainevahetus tasapisi aeglustub ja inimene pole ka tavaliselt enam nii liikuv, aga loodusseadused kehtivad ka vanurite puhul.

Aga ei tule midagi vähendada, kui sa oled oma menüü koostanud makrode tasakaalu silmas pidades ja mitte vaid kaloreid lugedes ja suvaliselt näksides. Täpselt seda siin eespool juba kirjutati – lähenemine toidule peab muutuma, püsivalt. Ning kogused pigem kasvavad võrreldes keskmise suvaliselt toituva ja dieeditava naise näksimisega. Ma võin 99% kindlusega väita, et keskmine naine ei söö oma päevasest valguvajadusest pooltki. Näen seda ka enda peal, kui ma ei jälgi, mida söön, kui vähe ma siis valku saan.
Mis liikumisse ja loodusseadustesse puutub, siis loodusseadused nii kehtivadki, et ka vanas eas tuleb liikuda. Ka seda teadlikult tehes – loe: lihasmassi kasvatades/säilitades. Siis ei aeglustu ka mingi ainevahetus nii märkimisväärselt, et enam üldse süüa ei tohiks. Vastupidi, rohkem ja teadlikult tuleb süüa, et lihastel toitu oleks.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tubli! Ei ole tõesti. Näiteks Gerd Kanterist ei saa kunagi saledat ja soonilist maratoonarit. Aga kui ta ennast mingil põhjusel ülekaaluliseks sööma peaks, siis see on küll puhtalr tema enda otsus. Otsus süüa ülemäära palju.

Hea nali, KMI järgi on Gerd Kanter oma tippaegade mõõtudes väga ülekaaluline, lausa rasvunud – KMI üle 30 ???? . Nagu ka kõik muud tugevusalade sportlased, äkki ka suurte kaalude judokad-maadlejad. Mu mehe KMI on viimased 30 aastat olnud normkaalu piiridest kõrgem, kuid mingit ülekaalu tal küll pole, kehaehitus on turske ja “tihe”, lihased väga tugevad.

Su mehel on Kanteri masti tulemused ette näidata? Või on tegu õllelihasega?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tubli! Ei ole tõesti. Näiteks Gerd Kanterist ei saa kunagi saledat ja soonilist maratoonarit. Aga kui ta ennast mingil põhjusel ülekaaluliseks sööma peaks, siis see on küll puhtalr tema enda otsus. Otsus süüa ülemäära palju.

Hea nali, KMI järgi on Gerd Kanter oma tippaegade mõõtudes väga ülekaaluline, lausa rasvunud – KMI üle 30 ???? . Nagu ka kõik muud tugevusalade sportlased, äkki ka suurte kaalude judokad-maadlejad. Mu mehe KMI on viimased 30 aastat olnud normkaalu piiridest kõrgem, kuid mingit ülekaalu tal küll pole, kehaehitus on turske ja “tihe”, lihased väga tugevad.

Miinustaja, kommenteerid äkki, miks miinustasid? Ülijabur on, kui keegi esitatud faktile miinuse paneb. Oleks ma arvamust esitanud, siis saan aru, miinus tähendab nõustumist või mittenõustumist. Kas sa ei nõustu, et Gerd Kanteri KMI on üle 30? Arvuta ise, kaal 125 kg, pikkus 196 cm.

Ei ole vaja võrrelda tippsportlasi oma diivanikaunistusega.
Kiivikas on ka KMI järgi ülekaaluline, aga fakt, et enamikel sama kaalu ja pikkusega meestel on see mass rasv, mitte lihased nagu Kiivikasel.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Su mehel on Kanteri masti tulemused ette näidata? Või on tegu õllelihasega?

Ei ole vaja võrrelda tippsportlasi oma diivanikaunistusega. Kiivikas on ka KMI järgi ülekaaluline, aga fakt, et enamikel sama kaalu ja pikkusega meestel on see mass rasv, mitte lihased nagu Kiivikasel.

Näe, jälle üks, kes teab kõike teistest paremini. Ka seda, kas minu mees on tõesti lihaseline või pigem ülekaalus. Jumal sinuga, täitsa ükskõik, kas usud või mitte. Aga ära vii teemat mujale. Minu mehe näide oli lihtsalt lisanäide. Põhifakt on Gerd Kanter. Rasvunud Gerd Kanter! Või mis sul selle kohta vastu öelda on? Et kuidas selle ülekaalulisusega nüüd on, mismoodi Gerd Kanter täpselt end rasvunust ülekaaluliseks sööma peaks?

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kiivikas on ka KMI järgi ülekaaluline, aga fakt, et enamikel sama kaalu ja pikkusega meestel on see mass rasv, mitte lihased nagu Kiivikasel.

Kust tead, et ta mees Kiivikas ei ole?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgatus on ülinaiivne, aga eufooria on arusaadav. Vaata, asi on selles, et allavõtmine on ainult pool võitu, kui sa seda kaalu hoida suudad 5 või 10a, siis räägime edasi- see on saavutus, mitte korraks allavõtmine.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jäi ka silma see mahlapulga jutt. Inimene, kes tahab alla võtta ei söö mahlapulka ega ka mingeid muid sarnaseid lahjemaid magustoidu alternatiive.

Tavaliselt töötab see, kui magus oma menüüst täiesti välja lülitada, siis kaob juba paari nädala jooksul isu magusa järele. Seega, ära narri oma maitsemeeli mahlapulgaga, millest sa ei saa täit rahuldust, aga mis hoiab sinu magusaisu üleval.

Mahlapulk on sellepärast halb valik, et sisaldab põhimõtteliselt ainult lihtsüsivesikuid, mis viivad veresuhkru kiiresti üles ja siis jälle alla. Nii tekivad erinevad isud, millega on raske hakkama saada ja süüakse üle, sest aju tahab kiiresti uut energialaksu saada.

See on küll tõsi, et kui igasugused suhkrut üleliia täis maiustused, poekoogid ja küpsised menüüst välja jätta, siis paari nädalaga magusaisu normaliseerub. Toidu õige puhta maitsega harjudes tunduvad need magusad valmistooted aga liiga magusate ja ebameeldivatena. Uuesti neid sööma hakates harjub maitsemeel jällegi nendega kiiresti ära.

Magusad maitsed on täiesti normaalne osa toidulauast, nii et neid ei ole vaja vältida, sest tasakaalustatud toitumise puhul ei tekita need kuidagi rohkem mingeid isusid. Nii et magusat võib täiesti edukalt edasi süüa ka kaalu langetades. Aga mitte valget suhkrut ja tööstuslikku glükoosi-fruktoosisiirupit täis maiustusi, vaid ikka pigem kiudainerikaste puuviljade-marjadega tehtud magustoite, millele on tasakaaluks veel valku ja rasvu.

Isetehtud tervislikud magustoidud ei maitse tõesti täpselt samamoodi nagu suhkrut ja rasva täistopitud valmistooted, kuid neid saab siiski teha maitsvaks ja täit rahuldust pakkuvaks. Näiteks kohupiimavorm värskete marjadega, kohupiima ja täisterajahu baasil koogid/muffinid/pannkoogid (täisterakaerajahu on väga maitsev), kreeka jogurtiga puuviljad-marjad, smuutid valgulisandiga jne. Või süüa magustoiduks korraliku eine juurde värskeid puuvilju-marju jne. Kes piimatooteid ei armasta, või ei saa süüa, siis nende jaoks on täiesti piisavalt ka taimsel baasil magustoite.

Peab lihtsalt katsetama ja enda lemmikud leidma, sest sellise mõtteviisiga elamine, et nüüd enam üldse magusat süüa ei tohi või muidu kaalust alla ei saa, ei ole jätkusuutlik ning siia on juba eos läbikukkumine sisse kirjutatud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peab lihtsalt katsetama ja enda lemmikud leidma

Aga sa ikka saad aru, et kõik pole ühtviisi tugevad endale erinevate roogade leiutamises? Mina olen hea näide, täiesti andetu kokkamises, mul lihtsalt ei tule asjad välja. Allah olgu kiidetud, et ma enamvähem peaaegu sale olen. Muidu oleks tõsine väljakutse, mis ei pruugi sugugi laheneda nii nagu multikates, et alguses peategelane ei oska midagi ja siis võtab end kokku ja hakkab kõike oskama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põhifakt on Gerd Kanter. Rasvunud Gerd Kanter! Või mis sul selle kohta vastu öelda on?

KMI mõeldi välja 200 aastat tagasi mehe poolt, kel ei olnud arstiteadusega mingit pistmist. Oluline on see, et tema eesmärgiks ei olnud kunagi inimeste individuaalse keharasva, kehaehituse või tervisliku seisundi mõõtmine, vaid see oli mõeldud statistika tööriistaks, et mõõta populatsiooni tervikuna – Adolphe Quetelet’ jaoks oli ideaalse ühiskonna esindajaks keskmine inimene. KMI põhines eranditult valgete lääne-eurooplaste mõõtudel. Seda kasutati hiljem ka eugeenika ja rassismi õigustamiseks, jättes “ideaalse” piiridest välja kõik need, kes sellele ei vastanud (erinevad rassid, erinevad kehad).

Kanter ja temaga samasuguste mõõtudega mees võivad küll KMI järgi olla rasvunud, kuid KMI näitab ainult seda, et nad erinevad 200 aastat tagasi “ideaalse” lääne-eurooplase keskmistest mõõtudest. KMI ei suuda kuidagi ära määrata, milline on nende meeste tegelik tervislik seisund. Kumb on olulisem, kas number komakoha täpsusega, või tervislik seisund?

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga sa ikka saad aru, et kõik pole ühtviisi tugevad endale erinevate roogade leiutamises? Mina olen hea näide, täiesti andetu kokkamises, mul lihtsalt ei tule asjad välja. Allah olgu kiidetud, et ma enamvähem peaaegu sale olen. Muidu oleks tõsine väljakutse, mis ei pruugi sugugi laheneda nii nagu multikates, et alguses peategelane ei oska midagi ja siis võtab end kokku ja hakkab kõike oskama.

Milleks ise leiutada kui tervislikke retsepte leiab lademetes nii kokaraamatutest kui internetist? Ei pea olema sündinud kokk, et retsepte lugeda ja täpselt järgida. Kogemustega tekib ka vilumus. Ja ei pea ju alustama kohe koogi küpsetamisest. Puuvilja pesemisest alguseks täiesti piisab.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kanter ja temaga samasuguste mõõtudega mees võivad küll KMI järgi olla rasvunud, kuid KMI näitab ainult seda, et nad erinevad 200 aastat tagasi “ideaalse” lääne-eurooplase keskmistest mõõtudest. KMI ei suuda kuidagi ära määrata, milline on nende meeste tegelik tervislik seisund. Kumb on olulisem, kas number komakoha täpsusega, või tervislik seisund?

Justnimelt. Ja siis tuled sina (või sinulaadne) ja ütled, et keegi, kelle tervisest sa midagi ei tea, on või ei ole ülekaalus, sest tema kaal jagatud pikkuse ruut pole õiges vahemikus? Täpselt see mu mõte oligi. Mõiste “ülekaal” on jabur, kui see panna Gerd Kanteri konteksti. Mis on Kanteri mõistes ülekaal?

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Justnimelt. Ja siis tuled sina (või sinulaadne) ja ütled, et keegi, kelle tervisest sa midagi ei tea, on või ei ole ülekaalus, sest tema kaal jagatud pikkuse ruut pole õiges vahemikus? Täpselt see mu mõte oligi. Mõiste “ülekaal” on jabur, kui see panna Gerd Kanteri konteksti. Mis on Kanteri mõistes ülekaal?

Millele sa mind tsiteerides üldse vastu vaidled? Kas minu jutust siis ei selgunud, et KMI ei ole täppisteadus?

Kanter ei ole keskmine inimene ja statistiliselt ongi ta ülekaalus, sest mingi arhailine valem keskmiste inimeste mõõtude kohta ütleb seda. Aga reaalselt on ka Kanteri mõistes on ülekaal ikkagi üleliigne rasv kehas, mitte vormis lihased. Kõrge KMI võib ülekaalule viidata, kuid kas see ka tõele vastab näitavad juba täpsemad mõõtmised. Kui arst tugineb oma diagnoosis ainult KMIle, siis on ta kehv arst.

Teiste inimeste vaatlustel põhinevad “diagnoosid” kellegi ülekaalulisuse kohta ei tugine ju sellele, et vaata kui lihaseline sportlane, ta on ülekaaluline. Ikkagi nähakse kas punnis põski, üle püksivärvli tikkuvat kõhtu või masajaid jalgu, et määratleda kedagi ülekaalulisena. Visuaalselt vormis inimest ei peeta ülekaaluliseks ka siis kui ta KMI seda näitab. Visuaalselt suuremat inimest aga võidakse ülekaaluliseks pidada isegi normaalse KMI korral, eriti sageli siin Perekooli mõistes.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti vale arusaam. Süüa võib kõike, aga väiksemaid koguseid. Ja kui eelmisel päeval sõid sünnipäeval head-paremat, siis järgmistel päevadel sööd vähem. Langetatud kaal ei tule tagasi neil, kes sellest aru saavad- korduvalt enda tuttavate peal nähtud. Need, kes sünnipäeval torditükist loobuvad või oma toidukarbikesega käivad, need on kindlasti peagi ülekaalus tagasi.

Üldse ei jaga seda arvamust.

Aga inimesed võivadki erinevad olla. Minu kaal langeb ainult ja ainult siis, kui loobun magusast täiesti ja muu toit on tervislik ja madalakaloriline. Kusjuures, ma pean tingimata siis ka seda toitu kaaluma ning kindlas päevases kalorite vahemikus püsima.

See, et süüa võib kõike, aga natukene, minu peal absoluutselt ei tööta.

Mina magusat ei söö üldse, kuna mul ajab see südame pahaks aga kaal sellest küll langema ei hakanud.
Olin 40kg ülekaalus, enne seda 30a normaalkaalu ja alakaalu piiril. Proovisin paari toitumiskava, aga need retseptid olid liialt keskmisele inimesele minu meelest, ei sobinud minu maitsemeeltele. Ühel hetkel tegin endaga rahu, kuna tervisemuresid polnud. Kaalu viskasin välja. Mõne aja pärast sain riiete pealt aru, et kaal on hakanud langema, pidin uued riided endale ostma. Nüüdseks olen pidanud seda tegema kahel korral veel. Kaalunumbrit ikka veel ei tea, aga riiete suuruse järgi pakuksin, et umbes 10 ülekilo maksimaalselt on veel jäänud. Minu jaoks oli pidur see pidev kaalunumbri jõllitamine, kalorite lugemine jne. Söön, mida tahan, millal tahan. Õnneks on mu maitsemeeled tervisliku toidu poole kaldu ja toitu väga sisse ei mahu. See kõikide toitumisnõustajate sõnul pole hea, aga söön ainult 1-2x päevas, mistõttu kaloraaž tuleb kokku väike ja söögiaegade vahel on juhuslikult 16h ja pikemad aknad ehk siis intervallpaast.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaa jah, ma võtsin 45 alla ja nüüd olen kõik tagasi kogunud.

Sama, hetkel on tagasi 20 kilo. Ja kui keegi arvab, et ma söön, mis kätte juhtub, siis ei. Olen vägagi peale allavõtmist jälginud, mida söön, ometi on 20 kilo aastate jooksul tagasi kogunenud. (Ja oi kurat, kus mul on sellest siiber. Alla võtsin 8 aasta eest. Kõik need 8 aastat olen elanud süümekatega iga kord, kui midagi üleliia suhu panen. Loobunud töö juures sünnipäevatordi tükist, järanud õuna, kui sõbrad hamburgereid söövad. Limpsinud mahlapulka, kui mees kõrval koorejäätist sööb. Iga šokolaadiampsuga süümekad, igal nädalal hirm kaalule astuda.) Vot olen paks. Ja edasi? Elangi paksuna, ju siis on sindrima saatus. Ja mind ausalt üldse ei huvita enam, mida kellelgi siin terviseriskidest ja maksumaksja raha raiskamisest rääkida on. Irisege joodikute ja narkarite kallal.

See oli minu postitus. Loen kommentaare ja mõtlen, kui jaburalt jäävad inimesed mõne sõna külge kinni, kui tahavad vaielda. Mahlapulk…jeesus küll, nagu asi oleks mahlapulgas! Ma olen 20 kilo võtnud vaikselt juurde 8 aastaga. Ma olen lugenud pidevalt kaloreid, tean üsna palju süsivesikutest ja muust. Millest ma räägin, on elu kaaluprobleemidega! Ma pole selle 8 aasta jooksul vist kordagi pannud midagi suhu mõtlemata, palju toit midagi sisaldab. Ma ei tunne kokkamisest mingit mõnu, sest ainus mure on kalorid, mitte toidu maitse. Ma olen kaaslasi vedanud kohvikust kohvikusse, et koos lõunastades leida ikka piisavalt lahja toit. 8 aastat elu süümekatega, et äkki sai ikka palju. Jah, kui ma oleks suutnud kõik need aastad süüa 1200 kalorit päevas, poleks ilmselt praegu ülekaalu. A vot näe, ma pole suutnud. Paneme siia juurde üleminekuea ja ongi 20 kilo. Ja nüüd on mul sellest siiber, aitab. Ja mind tõesti vihastab jutt sellest, kuidas ma arstisüsteemi kurnan. Ainus arst, keda ma kogu selle jama peale külastan, on psühhiaater. Mitte maksumaksja rahast ei ole teil kahju, paksud on teile võimalus end kellestki paremini tunda ja kellegile ära panna. Kui te nende tervisest hooliks, siis mõtleks te nende kallal tänitades ka nende vaimse tervise peale. Kas alla on võimalik võtta? Muidugi on. Kas seda uut kaalu on võimalik säilitada? Jah on. Aga millist elu on inimene kaalu nimel valmis elama, peaks olema tema enda otsus ja valik, mitte mingit foorumis vingujate ja targutajate oma.

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Su mehel on Kanteri masti tulemused ette näidata? Või on tegu õllelihasega?

Ei ole vaja võrrelda tippsportlasi oma diivanikaunistusega. Kiivikas on ka KMI järgi ülekaaluline, aga fakt, et enamikel sama kaalu ja pikkusega meestel on see mass rasv, mitte lihased nagu Kiivikasel.

Näe, jälle üks, kes teab kõike teistest paremini. Ka seda, kas minu mees on tõesti lihaseline või pigem ülekaalus. Jumal sinuga, täitsa ükskõik, kas usud või mitte. Aga ära vii teemat mujale. Minu mehe näide oli lihtsalt lisanäide. Põhifakt on Gerd Kanter. Rasvunud Gerd Kanter! Või mis sul selle kohta vastu öelda on? Et kuidas selle ülekaalulisusega nüüd on, mismoodi Gerd Kanter täpselt end rasvunust ülekaaluliseks sööma peaks?

Sa juhmakas saad aru, et Kanter on kahemeetrine lihasehunnik, mitte rasvunud! Sa könn saavuta ise sellised tulemused spordis ja siis tule teist inimest maha tegema. Kõik mehed pole sellised nõrgad kõhnad pussyd nagu sinu oma.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teatud alade sportlastel on seda pekki ikka ka – kuulitõukajad, kettaheitjad, vanasti ka odaviskajad. Mass peab taga olema ja seda ei saavuta ainult lihastega. Niiet ka tippsportlane võib olla ülekaaluline ja seda just rasva, mitte lihaste tõttu.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põhifakt on Gerd Kanter. Rasvunud Gerd Kanter! Või mis sul selle kohta vastu öelda on?

KMI mõeldi välja 200 aastat tagasi mehe poolt, kel ei olnud arstiteadusega mingit pistmist. Oluline on see, et tema eesmärgiks ei olnud kunagi inimeste individuaalse keharasva, kehaehituse või tervisliku seisundi mõõtmine, vaid see oli mõeldud statistika tööriistaks, et mõõta populatsiooni tervikuna – Adolphe Quetelet’ jaoks oli ideaalse ühiskonna esindajaks keskmine inimene. KMI põhines eranditult valgete lääne-eurooplaste mõõtudel. Seda kasutati hiljem ka eugeenika ja rassismi õigustamiseks, jättes “ideaalse” piiridest välja kõik need, kes sellele ei vastanud (erinevad rassid, erinevad kehad).

Kanter ja temaga samasuguste mõõtudega mees võivad küll KMI järgi olla rasvunud, kuid KMI näitab ainult seda, et nad erinevad 200 aastat tagasi “ideaalse” lääne-eurooplase keskmistest mõõtudest. KMI ei suuda kuidagi ära määrata, milline on nende meeste tegelik tervislik seisund. Kumb on olulisem, kas number komakoha täpsusega, või tervislik seisund?

Nii, ja selle teada-tuntud tõsiasja ümberjutustamise mõte on mis? Üldjuhul KMI määrab siiski kenasti ära tavalise eestlase tervisliku kaaluvahemiku. Palju meil Eestis neid Kantereid või väga alakaalulisi, aga vastupidavaid sherpasid siis on, et see teemaks võtta. Paarist kilost ülekaalust ei teegi keegi probleemi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See oli minu postitus. Loen kommentaare ja mõtlen, kui jaburalt jäävad inimesed mõne sõna külge kinni, kui tahavad vaielda. Mahlapulk…jeesus küll, nagu asi oleks mahlapulgas! Ma olen 20 kilo võtnud vaikselt juurde 8 aastaga.

Millest sa siis juurde võtnud oled? Mahlapulk oli lihtsalt hea näide sellest, kuidas inimene arvab, et sööb vaid valitud ” ohutuid” asju, aga tegelikult imeb endale kiireid mõttetuid süsivesikuid sisse. Küllap on su menüüs neid “mahlapulki” teisigi, õhust 20 kilo rasva ei tule.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaa jah, ma võtsin 45 alla ja nüüd olen kõik tagasi kogunud.

Sama, hetkel on tagasi 20 kilo. Ja kui keegi arvab, et ma söön, mis kätte juhtub, siis ei. Olen vägagi peale allavõtmist jälginud, mida söön, ometi on 20 kilo aastate jooksul tagasi kogunenud. (Ja oi kurat, kus mul on sellest siiber. Alla võtsin 8 aasta eest. Kõik need 8 aastat olen elanud süümekatega iga kord, kui midagi üleliia suhu panen. Loobunud töö juures sünnipäevatordi tükist, järanud õuna, kui sõbrad hamburgereid söövad. Limpsinud mahlapulka, kui mees kõrval koorejäätist sööb. Iga šokolaadiampsuga süümekad, igal nädalal hirm kaalule astuda.) Vot olen paks. Ja edasi? Elangi paksuna, ju siis on sindrima saatus. Ja mind ausalt üldse ei huvita enam, mida kellelgi siin terviseriskidest ja maksumaksja raha raiskamisest rääkida on. Irisege joodikute ja narkarite kallal.

See oli minu postitus. Loen kommentaare ja mõtlen, kui jaburalt jäävad inimesed mõne sõna külge kinni, kui tahavad vaielda. Mahlapulk…jeesus küll, nagu asi oleks mahlapulgas! Ma olen 20 kilo võtnud vaikselt juurde 8 aastaga. Ma olen lugenud pidevalt kaloreid, tean üsna palju süsivesikutest ja muust. Millest ma räägin, on elu kaaluprobleemidega! Ma pole selle 8 aasta jooksul vist kordagi pannud midagi suhu mõtlemata, palju toit midagi sisaldab. Ma ei tunne kokkamisest mingit mõnu, sest ainus mure on kalorid, mitte toidu maitse. Ma olen kaaslasi vedanud kohvikust kohvikusse, et koos lõunastades leida ikka piisavalt lahja toit. 8 aastat elu süümekatega, et äkki sai ikka palju. Jah, kui ma oleks suutnud kõik need aastad süüa 1200 kalorit päevas, poleks ilmselt praegu ülekaalu. A vot näe, ma pole suutnud. Paneme siia juurde üleminekuea ja ongi 20 kilo. Ja nüüd on mul sellest siiber, aitab. Ja mind tõesti vihastab jutt sellest, kuidas ma arstisüsteemi kurnan. Ainus arst, keda ma kogu selle jama peale külastan, on psühhiaater. Mitte maksumaksja rahast ei ole teil kahju, paksud on teile võimalus end kellestki paremini tunda ja kellegile ära panna. Kui te nende tervisest hooliks, siis mõtleks te nende kallal tänitades ka nende vaimse tervise peale. Kas alla on võimalik võtta? Muidugi on. Kas seda uut kaalu on võimalik säilitada? Jah on. Aga millist elu on inimene kaalu nimel valmis elama, peaks olema tema enda otsus ja valik, mitte mingit foorumis vingujate ja targutajate oma.

Mis sa nüüd tahad oma pika halaga öelda, et muudkui loed kaloreid aastast aastasse, aga 20 kilo on õhust ja armastusest selga tulnud?! Räägi vanaema kassile seda lora.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

20 kilo ei tule ju märkamatult selga. Üks riidesuurus on umbes 7 kilo. Ehk et juba 5-7 kilo juurdetulek on tunda riietest – need hakkavad pigistama (no v.a retuusid ja lohmakad T-särgid jms). See on häirekell, mis annab märku, et midagi on valesti, tuleb suunda muuta. Ma olen ka selline, kellele kilod juba väiksest peale kergesti külge hakkavad. Ei tohi osta suuremat suurust. Meil on nt tööriided mittevenivast materjalist. Kui nööbid ei lähe enam hästi kinni, on aeg end (taas!) käsile võtta.

Jutust käis ka läbi lahjade toitude otsimine. Mina, vastupidi, söön just rasvast (liha, kala, õlid, pähklid), kui tahan taaskord oma viite kilo alla võtta 🙂 Toimib hästi koos juur- ja köögiviljadega.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa juhmakas saad aru, et Kanter on kahemeetrine lihasehunnik, mitte rasvunud! Sa könn saavuta ise sellised tulemused spordis ja siis tule teist inimest maha tegema. Kõik mehed pole sellised nõrgad kõhnad pussyd nagu sinu oma.

Sa, juhmakas, kõigepealt mõtle, mida kirjutati, ja siis sõimle, kui vaja. Minu Kanteri-teemalise postituse puhul räägid sa aiaaugust. Kanterit ma tõingi ju näiteks mehe kohta, kes on lihases, mitte rasvunud, nagu KMI näitab. Siin perekoolis ju mingi opakate seltskond alati kaagutab, kuidas 170 pikk ja 60 kilo kaaluv naine on paks, mis paks. Numbrid, numbrid, numbrid. Ülekaal

Visuaalselt suuremat inimest aga võidakse ülekaaluliseks pidada isegi normaalse KMI korral, eriti sageli siin Perekooli mõistes.

Mina olen küll pigem märganud tendentsi, et normaalse KMI-ga inimest peetakse ilma visuaalse kontrollita ülekaaluliseks, kui see KMI pole alakalau piiril 😀

on väga suhteline mõiste.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kõikide toitumisnõustajate sõnul pole hea, aga söön ainult 1-2x päevas, mistõttu kaloraaž tuleb kokku väike ja söögiaegade vahel on juhuslikult 16h ja pikemad aknad ehk siis intervallpaast.

Ja selle kõige peale oled ikka ülekaaluline? Ilmselgelt sa siis ikka teed midagi valesti ja sööd valesti. Ise söön ka vähe, mingi 1000-1200 kcal päevas ja kolm nädalat on sellega kaal seisnud. Aga millalgi see siiski ju langeb, ei ole füüsikaseaduste kohane, et pidevalt toitud nii ja kaal alla ei lähe.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kõikide toitumisnõustajate sõnul pole hea, aga söön ainult 1-2x päevas, mistõttu kaloraaž tuleb kokku väike ja söögiaegade vahel on juhuslikult 16h ja pikemad aknad ehk siis intervallpaast.

Ja selle kõige peale oled ikka ülekaaluline? Ilmselgelt sa siis ikka teed midagi valesti ja sööd valesti. Ise söön ka vähe, mingi 1000-1200 kcal päevas ja kolm nädalat on sellega kaal seisnud. Aga millalgi see siiski ju langeb, ei ole füüsikaseaduste kohane, et pidevalt toitud nii ja kaal alla ei lähe.

Loe kogu tema kommentaare, tal ju ka langeb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii, ja selle teada-tuntud tõsiasja ümberjutustamise mõte on mis? Üldjuhul KMI määrab siiski kenasti ära tavalise eestlase tervisliku kaaluvahemiku. Palju meil Eestis neid Kantereid või väga alakaalulisi, aga vastupidavaid sherpasid siis on, et see teemaks võtta. Paarist kilost ülekaalust ei teegi keegi probleemi.

Mõte on selles, et KMI ei olnud kunagi mõeldud inimeste individuaalse tervisliku seisundi mõõtmiseks. Selle järgi lahterdatakse aga ülekaalulisteks kõiki, kes ei ole keskmised. Ja ülekaalulisus tähendab automaatselt negatiivsemat suhtumist ja eelarvamusi. Sellest on välismeedias üsna palju juttu olnud, kuidas arstid toetuvad liigselt KMIle. Inimesi koheldakse pelgalt selle numbri pärast halvemini olenemata nende tervislikust seisundist.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa juhmakas saad aru, et Kanter on kahemeetrine lihasehunnik, mitte rasvunud! Sa könn saavuta ise sellised tulemused spordis ja siis tule teist inimest maha tegema. Kõik mehed pole sellised nõrgad kõhnad pussyd nagu sinu oma.

Sa, juhmakas, kõigepealt mõtle, mida kirjutati, ja siis sõimle, kui vaja. Minu Kanteri-teemalise postituse puhul räägid sa aiaaugust. Kanterit ma tõingi ju näiteks mehe kohta, kes on lihases, mitte rasvunud, nagu KMI näitab. Siin perekoolis ju mingi opakate seltskond alati kaagutab, kuidas 170 pikk ja 60 kilo kaaluv naine on paks, mis paks. Numbrid, numbrid, numbrid. Ülekaal

Visuaalselt suuremat inimest aga võidakse ülekaaluliseks pidada isegi normaalse KMI korral, eriti sageli siin Perekooli mõistes.

Mina olen küll pigem märganud tendentsi, et normaalse KMI-ga inimest peetakse ilma visuaalse kontrollita ülekaaluliseks, kui see KMI pole alakalau piiril ????

on väga suhteline mõiste.

Ainuke, kes siin midagi sellist kaagutab, oled sina ise. Konkreetses teemas, mida sa korduvalt valesti tsiteerid oli juttu sellest, et ligi 180 cm pikkused modellid kaaluvad pikkus miinus 120 ehk 60 kg ja on sealjuures normaalkaalus. See  valem: pikkus miinus 120 kehtib pikka kasvu modellide puhul.  Kas sa nüüd said lõpuks aru? 170 cm naise puhul pole keegi väitnud, et ta peaks kaaluma 50 kg või et 60 kg on tema puhul ülekaal- see on puhtalt sinu fantaasia.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

170 cm naise puhul pole keegi väitnud, et ta peaks kaaluma 50 kg või et 60 kg on tema puhul ülekaal- see on puhtalt sinu fantaasia.

Mõni naisterahvas on siin paksuteemades nii väitnud küll, kui päris aus olla. Üks vanem naisterahvas iga kord hüppab peale, et 60 on paks, 55 on viimane taks, mis üks keskmist kasvu naine võiks kaaluda.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Konkreetses teemas, mida sa korduvalt valesti tsiteerid

Ma ei tsiteeri mingit konkreetset teemat ja valesti ei tsiteeri ma ka midagi – väga sageli kohtab perekoolis suhtumist, et 170 pikkuse normaalkaal on 50, mitte mingil juhul 60. Seda kohtab nii otsese kriitikana kui ka naiste endi arvamusena, et ohh, kaal ei taha üldse langeda, olen paks – ja siis selgub, et see paksus tähendab 60 kilo 170 cm juures. Ja siis pooled vastajad nõustuvad, et see on paks ja pooled mitte.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma võin 99% kindlusega väita, et keskmine naine ei söö oma päevasest valguvajadusest pooltki. Näen seda ka enda peal, kui ma ei jälgi, mida söön, kui vähe ma siis valku saan.

Mul on jälle vastupidi-kui kirja ei pane, söön päevasest kogusest ca 40- 50% valku-armastan muna, kodujuustu, tuunikala, kanafileed, heeringat, lõhet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Su mehel on Kanteri masti tulemused ette näidata? Või on tegu õllelihasega?

Väga iseloomulik vastus. Mingil juhul ei saa olla, et keegi lihtinimestest, mittekanteritest, võiks samuti olla lihaste tõttu KMI poolest ülekaalus. Kohe läheb naeruvääristamiseks, inimest ennast nägematagi. Ja mida te siin räägite, et KMI on mõttetu number … maailma olulisim ja usaldusväärseim number teatud inimkontingendi jaoks.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 160 )


Esileht Ilu ja tervis Julgutuseks kaalulangetajatele