Esileht Hobinurk Jüri Arrak ja tema viimane naine

Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Teema: Jüri Arrak ja tema viimane naine

Postitas:
Kägu

Absoluutselt ei sega. Aga, kui küsitakse minu arvamust, siis ma ju võin ometi öelda, mis arvan? Ei? Pean takka kiitma ja õnne soovima, sest nii on viisakas?

On veel üks variant, neutraalseks jääda.

Kui minu käest küsitakse ja mul on selle kohta oma arvamus olemas, siis miks peaksin neutraalseks jääma? Miks ma ei tohi oma arvamust välja öelda?

Kui käesolev teema kõrvale jätta, siis laiemas plaanis, ma üldse ei pea õigeks kaasa kiitmist sellistele paaridele, kus ilmselgelt on tegemist tehinguga – noor naine saab majanduslikult kindlustatud ja vana mees saab vastu noort naiseihu. Lausa tülgastav on lugeda selliste paaride kohta. Ja see on ka põhjus, miks ei peaks neutraalseks jääma, vaid tuleks avaldada arvamust, kuidas selline suhe kõrvalt välja paistab. Millegipärast on mul kohe silme ees üks paar, kes hiljuti skandaali sattus. Vaata, mis otsast tahes – igatepidi on ebameeldiv. Ainuüksi see, et ka sellises suhtes pannakse kõrvalt, näitab, et päristunnetega ilmselt ei ole seal palju pistmist.

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui käesolev teema kõrvale jätta, siis laiemas plaanis, ma üldse ei pea õigeks kaasa kiitmist sellistele paaridele, kus ilmselgelt on tegemist tehinguga – noor naine saab majanduslikult kindlustatud ja vana mees saab vastu noort naiseihu. Lausa tülgastav on lugeda selliste paaride kohta. Ja see on ka põhjus, miks ei peaks neutraalseks jääma, vaid tuleks avaldada arvamust, kuidas selline suhe kõrvalt välja paistab. Millegipärast on mul kohe silme ees üks paar, kes hiljuti skandaali sattus. Vaata, mis otsast tahes – igatepidi on ebameeldiv.

Kullakaevurid olid, on ja jäävad, paraku. Praegune suhtumine ühiskonnas on lausa soosiv, mis on tõesti jäle. Kaevur-tibi saab instas laike teistelt samasugustelt, et sellist elustiili võimalikult palju normaliseerida. Nii paraku on tõesti, aga käesoleva teema puhul see ju nii polnud.

+10
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kullakaevurid olid, on ja jäävad, paraku. Praegune suhtumine ühiskonnas on lausa soosiv, mis on tõesti jäle. Kaevur-tibi saab instas laike teistelt samasugustelt, et sellist elustiili võimalikult palju normaliseerida.

Täpselt! Ja just sellepärast ei peakski neutraalseks jääma, sest sellega justkui kiidetakse vaikimisi heaks ja normaliseeritakse selliseid tehing-suhteid.

+3
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui käesolev teema kõrvale jätta, siis laiemas plaanis, ma üldse ei pea õigeks kaasa kiitmist sellistele paaridele, kus ilmselgelt on tegemist tehinguga – noor naine saab majanduslikult kindlustatud ja vana mees saab vastu noort naiseihu. Lausa tülgastav on lugeda selliste paaride kohta. Ja see on ka põhjus, miks ei peaks neutraalseks jääma, vaid tuleks avaldada arvamust, kuidas selline suhe kõrvalt välja paistab. Millegipärast on mul kohe silme ees üks paar, kes hiljuti skandaali sattus. Vaata, mis otsast tahes – igatepidi on ebameeldiv.

Kullakaevurid olid, on ja jäävad, paraku. Praegune suhtumine ühiskonnas on lausa soosiv, mis on tõesti jäle. Kaevur-tibi saab instas laike teistelt samasugustelt, et sellist elustiili võimalikult palju normaliseerida. Nii paraku on tõesti, aga käesoleva teema puhul see ju nii polnud.

Mis siis käesoleva teema puhul teisiti on?

+2
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis siis käesoleva teema puhul teisiti on?

Minu arust ka midagi teisiti ei ole, lihtsalt see kullakaevur on juba 50, siis ei seostata tibiga. Samas põhimõte on ju sama: tunduvalt noorem naine soovib meest, kellel on kuulsus, jõukus, mida iganes ja vana mees tahab nooremat.

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

ma üldse ei pea õigeks kaasa kiitmist sellistele paaridele, kus ilmselgelt on tegemist tehinguga – noor naine saab majanduslikult kindlustatud ja vana mees saab vastu noort naiseihu.

Ei saa 100% nõustuda. Mul on kaks sõbrannat, kes on abielus palju vanemate ja jõukate meestega. Esimene sõbranna tutvus mehega õhtul restoranis, aga kuna mees on asiaat, siis huvi puudus täiesti. Räägin tema sõnu tems suhtumisest rassi. Lisaks 16 aastat vanem. Sõbranna on aga jõukast perest, ülimalt haritud. Juba siis, rääkimata praegusest. Kõrgepalgaline. Pikapeale siiski mees sai, mis tahtis, abielluti enne ja siis alles selgus, et mees on rämerikas. Nojah. Mees sai nn noort naiseihu, naine sai veel rikkamaks. Ma ei tea, mmis selles halba. Nüüd on naine 60+ ja mees saab kas 77 või 78. Mis selles ligi 40 aastat kestnud abielus siis äkki valesti on? Teine sõbranna elab 22 aastat vanema ja jõuka mehega, keda ta jumaldab ja kes jumaldab teda. No ja kui ka jääb 60-aastaselt leseks, kurb lugu. Aga see-eest aastakümneid sellist armastust, et vaata ja kadesta. Jah, temal polnud enne raha ja nüüd on tal autojuht. Ja mis selles halba?

+2
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, temal polnud enne raha ja nüüd on tal autojuht. Ja mis selles halba?

Loomulikult, raha kulub ikka ära. Suurem osa abielusid muutub ju tüütuks, parem ikka siis saada raha vähemalt. Väga õige suhtumine.

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, temal polnud enne raha ja nüüd on tal autojuht. Ja mis selles halba?

Loomulikult, raha kulub ikka ära. Suurem osa abielusid muutub ju tüütuks, parem ikka siis saada raha vähemalt. Väga õige suhtumine.

Tema sai ka armastust. See mees kannab teda kätel. Hoolimata sellest, et ta enam pole noor ihu.

+4
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

simene sõbranna tutvus mehega õhtul restoranis, aga kuna mees on asiaat, siis huvi puudus täiesti. Räägin tema sõnu tems suhtumisest rassi. Lisaks 16 aastat vanem. Sõbranna on aga jõukast perest, ülimalt haritud. Juba siis, rääkimata praegusest. Kõrgepalgaline. Pikapeale siiski mees sai, mis tahtis, abielluti enne ja siis alles selgus, et mees on rämerikas.

Kõlab nagu muinasjutt või Ladina-Ameerika seep, kus pärast paljusid kannatusi ja katsumusi selgub, et üks või mõlemad peategelased on tegelikult ropprikkad, pärinud pool kuningriiki jne. Aga see selgub muidugi alles siis, kui temake on abiellunud enda teada vaese temaga.

Aga noh, ma siiski usun, et selliseid asju juhtub ka päriselus.

Mina aga pidasin silmas siiski mustrit (ei mõtle praegu neid inimesi, kellest teema tehti, sest ma ei ole saadet näinud ega tea nende suhtest) – kus välja helgib eelkõige raha ja saamahimu, mitte armastus. Ja jutt käib üüratust vanusevahest, mitte mingist “tühisest” 17-aastast.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina aga pidasin silmas siiski mustrit (ei mõtle praegu neid inimesi, kellest teema tehti, sest ma ei ole saadet näinud ega tea nende suhtest) – kus välja helgib eelkõige raha ja saamahimu, mitte armastus. Ja jutt käib üüratust vanusevahest, mitte mingist “tühisest” 17-aastast.

Vat-vat, just see, et sulle ja sinutaolisele miski helgib välja. Te näete tänaval või meedias paari, kui üks pool on teisest 25 aastat vanem ja sildistate kohe: kullakaevaja ja pervert. Või midagi sarnast. Tegelikult on maailm oluliselt värvilisem ja variante oluliselt rohkem, kui see silt, millega lajatate. Mulle valmistab see alati palju nalja, kui keegi sildistab täiesti veendunult stiilis: vanade ebamoodsate riietega = tal on dacia ja ta on vaene. Vanem mees ja noor tibilik naine = no raudpolt kullakaevaja ja pervert. Mis armastust seal olla saaks??? (Sinusuguste arvates). Keegi töötab valvurina = raudselt vähese üldvõimekusega ja keskhariduseta. Keegi kirjutab populaarset blogi = muidugi tasub tema soovitusi tõsiselt võtta, on need siis näikreemi või kuumaõhufritüüri kohta. Keegi elab Lasnamäel = selge see, et vaesem, kui inimene, kes elab Pirital. Keegi kuulub mõnda erakonda (peale roheliste) – karjerist, selge see. Keegi on naisena keskeeas üksi = vaesekene, kui kurb ta võib olla. Mees on vaba ja üksik veel 33-aastaselt = huvitav, mis tal viga on, et üksik, sest kindlasti on tal midagi viga. Inimene elab maal = peaaegu kindlasti harimatu, mats ja vaene. Jaaa niiii edasiiii

+2
-9
Please wait...
Postitas:
Kägu

Vat-vat, just see, et sulle ja sinutaolisele miski helgib välja. Te näete tänaval või meedias paari, kui üks pool on teisest 25 aastat vanem ja sildistate kohe: kullakaevaja ja pervert. Või midagi sarnast. Tegelikult on maailm oluliselt värvilisem ja variante oluliselt rohkem, kui see silt, millega lajatate. Mulle valmistab see alati palju nalja, kui keegi sildistab täiesti veendunult stiilis: vanade ebamoodsate riietega = tal on dacia ja ta on vaene. Vanem mees ja noor tibilik naine = no raudpolt kullakaevaja ja pervert. Mis armastust seal olla saaks??? (Sinusuguste arvates). Keegi töötab valvurina = raudselt vähese üldvõimekusega ja keskhariduseta. Keegi kirjutab populaarset blogi = muidugi tasub tema soovitusi tõsiselt võtta, on need siis näikreemi või kuumaõhufritüüri kohta. Keegi elab Lasnamäel = selge see, et vaesem, kui inimene, kes elab Pirital. Keegi kuulub mõnda erakonda (peale roheliste) – karjerist, selge see. Keegi on naisena keskeeas üksi = vaesekene, kui kurb ta võib olla. Mees on vaba ja üksik veel 33-aastaselt = huvitav, mis tal viga on, et üksik, sest kindlasti on tal midagi viga. Inimene elab maal = peaaegu kindlasti harimatu, mats ja vaene. Jaaa niiii edasiiii

No mina õppisin psühholoogias, et stereotüübid on nagu statistika: üldiselt kehtivadki, kuigi on ka teatud eksimise protsent.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

No mina õppisin psühholoogias, et stereotüübid on nagu statistika: üldiselt kehtivadki, kuigi on ka teatud eksimise protsent.

Jah, ja just seetõttu ei peaks kohe sildistama. Või kehtib su puhul ka stereotüüp, et naised enne ütlevad ja siis mõtlevad. Ja see, et teise silmas pindu…

+1
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle valmistab see alati palju nalja, kui keegi sildistab täiesti veendunult stiilis: vanade ebamoodsate riietega = tal on dacia ja ta on vaene.

Teenindajana ja tegijana, kelle tegevusala on päris kallid tooted, võin öelda, et riietuse ja auto järgi ei saa enam 20 aastat otsustada kliendi ostuvõime üle. Väga eluvõõrad ainult arvavad nii, et saab. Ma ütleksin, et 70 000 – 90 000 maksva komplekti ostjatest on mul umbes 30%-33% riides nagu otse kirbukast tulnud ja käekotist turritab pakk kilepiima. Auto näib ka olevat selline, et sellele ei leia enam varuosigi. Ehk 25% on kuidagi stiilselt riides. Ülejäänud on selline tavaline, nagu isegi riides käin. Aga jah kolmandik ei viitsi ilmselgelt sellega tegeleda ja oma kõige kallimad komplektid olen müünud just neile, kes on veidi kukekates pükstes ja kõrval naisterahvas, kes on seljas viimse vindi peal kulunud tutsuline lemmikkampsun. Inimesed, kes on stereotüüüpides kinni, on ikka üsna eksitusse viidud, aga nad ise on selle mõtteviisi valinud.

Mina näen seda meest sageli, juba üle 25 aasta. Ühes väikeses poes Tallinna üsna kesklinnas. Tal on alati seljas seesama pruun sünteetiline jope. Mu isal oli selline 1980. alguses. Peas halvasti kootud müts. Roheline. Ise on ta puhas ja riided ka, aga eelmisest sajandist kindlasti. Ta valib hoolikalt alati kartuleid, palub need kaaluda, siis paneb ühe näiteks tagasi. Võtab ühe porgandi. Otsib pisikest kaalikat. Karbi sprotipasteeti ja leiva, alati. Teinekord klaaskomme, kui on, siis tükikaupa. Kuus või kaheksa. Keerab pabertuutusse. Paneb need kõik võrku, avoskasse, seejärel küsib alati sama konjaki, Maxime Trijoli, mis maksab kuskil 225 euro juures ja pistab ka selle võrku, sinna kartulitele otsa. Vahetevahel helistab nupufoniga kellelegi, vist naisele, et mis sa tahad ja siis võtab Taitrtingeri ning viimati suskas võrku ka kaks lõhefileed. Hiljem nägin teda sama võrguga raamatupoes, ostis seal Mikitat ja uuris teaduskirjanduse riiuli vahel midagi.

+9
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Inimesed, kes on stereotüüüpides kinni, on ikka üsna eksitusse viidud, aga nad ise on selle mõtteviisi valinud.

No kuule, see polegi mingi kehtiv stereotüüp, et riiete järgi saab jõukust otsustada. Seda mulle räägiti juba 30 aastat tagasi kuskil kaubanduskoolis mingitel teenindajate kursustel. Nii pika jutu kirjutad, et seda siin tõestada.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Vat-vat, just see, et sulle ja sinutaolisele miski helgib välja. Te näete tänaval või meedias paari, kui üks pool on teisest 25 aastat vanem ja sildistate kohe: kullakaevaja ja pervert. Või midagi sarnast. Tegelikult on maailm oluliselt värvilisem ja variante oluliselt rohkem, kui see silt, millega lajatate.

Aga, sa lase silme eest läbi näiteks Eesti avalikkusele tuntud paarid, kellel on väga suur vanusevahe. Seal on ju eranditult kõik mustris: vana, rikas, kuulus, võimukas mees ja verinoor, ilus beib.  Täiesti kindel ja selge muster. Ja nagu siin keegi paar kommentaari tagasi ütles, siis üldjuhul just alati nii ongi, tibatillukese eksimise võimalusega.

Või sina tead mõnd sellist paari, kus vanal, vaesel, positsioonita mehel on verinoor ja ilus bimbo käevangus? Mina ei tea mitte ühtegi sellist – ei tuntud ega ka mitte tavaliste inimeste seast.

See pläma, mis sa riiete, autode ja Lasnamäe kohta kirjutasid, jääb mulle arusaamatuks. Kuidas see teemasse puutub?

+8
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga, sa lase silme eest läbi näiteks Eesti avalikkusele tuntud paarid, kellel on väga suur vanusevahe. Seal on ju eranditult kõik mustris: vana, rikas, kuulus, võimukas mees ja verinoor, ilus beib.  Täiesti kindel ja selge muster. Ja nagu siin keegi paar kommentaari tagasi ütles, siis üldjuhul just alati nii ongi, tibatillukese eksimise võimalusega.

Või sina tead mõnd sellist paari, kus vanal, vaesel, positsioonita mehel on verinoor ja ilus bimbo käevangus? Mina ei tea mitte ühtegi sellist – ei tuntud ega ka mitte tavaliste inimeste seast.

See pläma, mis sa riiete, autode ja Lasnamäe kohta kirjutasid, jääb mulle arusaamatuks. Kuidas see teemasse puutub?

See puutub asjasse näitena sellest, kuidas pealiskiht ei peegelda kaugeltki alati reaalsust. Näiteks vaene riietus vaesust. Paari suur vanusevahe ei näita alati kuulakaevajat ja rikkurit. Hea, et küsisid, sain lihtsamas sõnastuses sulle selle arusaadavaks teha.

Samamoodi ei saa pilguga mõõta, et vanem mees ja noorem “bimbo” raudselt ei saa olla armunud. See mõte on lausa solvav mulle isiklikult, kelle eluarmastus on 21 aastat vanem mees. Ei olnud rikas, oli tavaline insener. Nüüd on jõukas.

Vastuseks küsimusele, ka sma tean kedagi, kus on suur vanusevahe ja üks on jõukas. Jah, muidugi. Mu oma vend on abielus endast 16 aastat vanema jõuka naisega. Praegu, kui vend on 65, ei paista, et ta hakkaks naist maha jätma. Tutvusringkonnas on pensionär, nägemispuudega, kelle naine on medõde ja neil on kas 30 või nii aastat vanusevahet.

See, et kas keegi otsib isa- või emafiguuri, ei puutu asjasse. Siis võiks juba kritiseerida ka neid, kes on meest otsinud lihtsalt selleks, et oleks mehelõhn majas, üksindusehirmus, lapse isaks või noh, lihtsalt sain ühe kätte, las siis olla. Kui paljud on kooselus mehega, keda nad tegelikult üldse ei armasta, aga nö ise ei söö, teistele ka ei anna. Kodumajapidamises kulub mees ära.

+4
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

No kuule, see polegi mingi kehtiv stereotüüp, et riiete järgi saab jõukust otsustada. Seda mulle räägiti juba 30 aastat tagasi kuskil kaubanduskoolis mingitel teenindajate kursustel. Nii pika jutu kirjutad, et seda siin tõestada.

Ilmselt need inimesed ei ole selles sinu mingite teenindajate kursustel sinu kuskil kaubanduskoolis käinud, kes arvavad, et kui mehel on peen ülikond ja kena noorem neiu käevangus, siis mees on rikas ja neiu bimbo.

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina näen seda meest sageli, juba üle 25 aasta. Ühes väikeses poes Tallinna üsna kesklinnas. Tal on alati seljas seesama pruun sünteetiline jope. Mu isal oli selline 1980. alguses. Peas halvasti kootud müts. Roheline. Ise on ta puhas ja riided ka, aga eelmisest sajandist kindlasti. Ta valib hoolikalt alati kartuleid, palub need kaaluda, siis paneb ühe näiteks tagasi. Võtab ühe porgandi. Otsib pisikest kaalikat. Karbi sprotipasteeti ja leiva, alati. Teinekord klaaskomme, kui on, siis tükikaupa. Kuus või kaheksa. Keerab pabertuutusse. Paneb need kõik võrku, avoskasse, seejärel küsib alati sama konjaki, Maxime Trijoli, mis maksab kuskil 225 euro juures ja pistab ka selle võrku, sinna kartulitele otsa. Vahetevahel helistab nupufoniga kellelegi, vist naisele, et mis sa tahad ja siis võtab Taitrtingeri ning viimati suskas võrku ka kaks lõhefileed. Hiljem nägin teda sama võrguga raamatupoes, ostis seal Mikitat ja uuris teaduskirjanduse riiuli vahel midagi.

Appi, see on vist minu onu! Kirjeldus vastab täpselt. Ta on miljonär.

+7
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Appi, see on vist minu onu! Kirjeldus vastab täpselt. Ta on miljonär.

ta ei ole ainus. me ju teame seda hiljuti lahkunud miljonäri, kes elas veel paarkümmend aastat pärast pärast rikkaks saamist kõige tavalisemas nõukaaegse paneelika korteris.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tutvusringkonnas on pensionär, nägemispuudega, kelle naine on medõde ja neil on kas 30 või nii aastat vanusevahet.

Ju siis on elamispind tulevikus saadaval.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tutvusringkonnas on pensionär, nägemispuudega, kelle naine on medõde ja neil on kas 30 või nii aastat vanusevahet.

Ju siis on elamispind tulevikus saadaval.

Nad naise maja Kosel ja kahte korterit Pärnus üürivad välja. Mis ta vahepeal päranduseks sai ja mis on lahusvara.

+1
0
Please wait...
Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Esileht Hobinurk Jüri Arrak ja tema viimane naine