Esileht Beebi ja mitmikud just aastaseks saanud laps järsku ei maga vankris

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: just aastaseks saanud laps järsku ei maga vankris

Postitas:
Kägu

Kas keegi oskab nõu anda või kogemusi jagada, kui just aastaseks saanud laps järsku ei maga vankris. Siiani oli üks kindlamaid viise teda hästi magama saada värskes õhus lamavasse asendisse pandud vankris kärutamine, sünnist saati praktiliselt iga ilmaga käinud. Nüüd üleöö ta keeldub vankris pikali olemast, keerutab kõhuli ja kasvõi kukutab ennast pea ees välja. Rihmadega kinni pannes keerutab ikka ja nutab, kui avastab, et ei saa vabalt liikuda.

Esimesed sammud tegi ta umbes poolteist kuud tagasi ja nüüd käib aina rohkem, aga päris uus asi käimine tema jaoks ei ole, nii et pole kindel, et just sellega seostub.

Unine peaks ta ka olema, kuna tuppa tulles uinub (tissi otsas, aga see on veel eraldi teema…)

Kas uned vankris võivad veel tagasi tulla?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas sa nüüd lootsid, et su laps magab kuni kooliminekuni vankris? See etapp on läbi, laps on sellest välja kasvanud.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Milleks on vaja selliseid teravmeelsusi loopida? Olen enda omast vanemaidki lapsi kärus magamas näinud.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu lastega oli nii, et kui ilm läks soojaks, siis nad vankris väga enam ei maganud või jäid magama ja ärkasid väga ruttu üles. Kui ilm sügisel jälle külmaks läks, tuli ka vankriuni tagasi. Kui laps juba ise istus, siis mina ei pannud neid enam vankris ärkvel olekus pikali. Senikaua sõitsid istuvas asendis, kuni magama jäid ja siis lasin alles seljatoe pikali asendisse.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul just aastaseks saanud laps. Tema nt esimesed 5 kuud oma elust magas vankris maksimum 20 minuti kaupa. Toas magas 1-1,5 tundi järjest. Umbes 5-kuuselt hakkas vankris pikki unesid tegema. Kohe, kui istuma hakkas, ei lasknud ennast enam ärkvel olles pikali panna. Vahetasin korvi istme vastu – alguses istub ja kui silm hakkab vaikselt kinni minema, siis panen pikali. Nii üldiselt sobib, aga kui liiga vara pikali panen, on protest taevani 🙂 Proovi erinevad variante ja ära välista ka võimalust, et tal mingi faas, kus eelistabki toas kaisus magada. Edu!

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aitäh vastajatele, võibolla tõesti on targem alguses ta istuma panna ja hiljem vaikselt lamavasse asendisse lasta.

Seda olen isegi märganud, et jahedas on õues parem uni.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ka lasen istudes olla seni kuni hakkab haigutama ja väsima. Siis lasen pikali. Kui varem lasta, siis ka ei sobi. Aga väsinuna hakkab kohe külili keerama või kätt näo ette panema, et uinuda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jaa, ära muretse selle pärast. Muretse endale käru, mille saad täislamavasse hiljem lasta. Esialgu kussuta laps magama poollamades. Hiljem, kui ta magab, siis lased ta vaikselt pikali.

Mul mõlemad lapsed tegid samamoodi kisa, sest üldse polnud nõus magama jääma pikali vankris, aga kärus jäid hästi. Alguses uudistasid ringi ja kui kussutama hakkasin, siis sai varsti uni võitu! 🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil algas ka täpselt aastaseks saades kärustreik 😃
Lahenduseks oli see, et panin edaspidi käru nss, et ta mind ei näeks ja eemadasin turvakaare, sest ta kõlgutas selle peal oma jalgu, mis takistas magama jäämist. Nüüd on 1a3k ja jälle 3h lõunauinak õues kärus

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aju areneb, õu on uus ja huvitav ja laps tahab näha, mis ümberringi toimub. Ta ei ole enam imik.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõik oleneb lapsest, mõni magab edasi, mõni mitte. Mul laps peale 6k saamist enam vankris magama ei jäänud, 10k jalutas ise ringi, õnneks voodis magas lõunaund ilusti.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma pakuks ka palavust.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul ei maganud laps suveti vankris. Oli küll õhukeselt riides ja vanker varjus, aga ei sobinud. Ju siis ikka liiga palav oli, sest toas probleeme polnud magamajäämisega

0
0
Please wait...

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Esileht Beebi ja mitmikud just aastaseks saanud laps järsku ei maga vankris