Esileht Beebi ja mitmikud juua kraanivett või keedetud vett?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: juua kraanivett või keedetud vett?

Postitas:

Kui lapsele lisatoidu kõrvale juua pakkuma hakata, kas siis peaks pakkuma kraanivett või keedetud vett? Olen alati kõike keedetud veega teinud, nt lapse nõusidki pesnud, järsku hakkasin aga mõtlema, et miks – eesti vesi on ju puhas ja kui beebi enam vastsündinu ei ole, mis see vesi siis teeb? Või teeb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

keedetud vett

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pudelivett, keedetud vesi on nö surnud vesi ja ei sisalda midagi vajalikku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis seal pudelivees head on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keedetud vett.
Organza, mida peab sinuarust üks vesi sisaldama ka? Vesi on janu kustutamiseks ja justnimelt selleks hea alguses, et ei sisalda midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vesi võiks sisaldada mineraale. Hea vesi need sisaldabki ja on kasulik tervisele.
lisan veel, et keedetud vesi võib lausa kahjulik olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuni aastaseni- keedetud vett.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära nüüd hakka siin mingi linnalegendiga jälle emasid hirmutama:D. Eluaeg joodud nii kraanivett kui keedetud vett, palun ärge nüüd vinti üle ka keerake, eks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole lapsele kordagi keedetud vett andnud ja ise ka ei joonud, väga äärmisel juhul võin juua, aga minu meelest maitse on jube.

See pole legend, kui natuke keemiast teate,
siis keetmine on keemiline reaktsioon ja vee keetmisega võivad uued ühendid tekkida, mis võivad lausa kantserogeensed olla, tean nt. seda, et ühte ja sama vett ei ole hea keeta, peab alati värske vesi keema panema.

Aga ei hakka kedagi õpetama, igaüks ise teab, täiskasvanud inimesed oleme ikka:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui keetmisega kantserogeensed ühendid tekivad, kuidas me siis suppi saame süüa või teed juua? Ja kuidas beebikene putru sööb või rpa-d joob?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toidu valmistamine on natuke teine asi.
Mu laps sööb putru piimaga ja RPA-d pole kordagi saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nonii, nüüd tuleb küll kohvi ja tee joomine ära lõpetada, mine tea mis eluohtlikud ühendid seal on. huhh.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 21:58; 03.02 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen paaril korral ka mõned lonksud kraanivett andnud ja pole kordagi mõelnud, et sellest midagi hullu oleks. Põhijoogiks ikkagi RP ja eks mingi aeg hakkab nagunii kraanivett jooma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

väga tüüpiline teema areng siin perekoolis, mina sel teemal enam sõna ei võta, sest igaüks loeb seda, mis tahab lugeda.

keedetud vesi ei ole kasulik ja VÕIB ohtlik olla, sest kui keeta ühte ja sama vett mitu korda, tõuseb kahjulike ainete hulk. igaüks teab ise, mida joob.

toidu valmistamine ja tee-kohvi joomine on hoopis teine teema, sest sel juhul me ei keeda vett mitu korda uuesti, või keegi teeb niivisi?

siin perekoolis tundub, et ei saagi enam midagi öelda, kui tahad kuidagi aidata sellega, mis valdkonnas midagi tead, saad kohe sõimata, sest oled teise arvamusega.
elage siis oma elu ja ärge küsige üldse midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks seda ühte ja samat vett peaks beebile mitu korda keetma???

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 21:58; 03.02 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ega see pudelivesi ka mingi kasulik asi pole. See plastik annab omakorda kõikvõimalikke mürke sinna vette. Ise hakkasin kohe, lisasöögiga alustades andma kraanivett. Meil oma isiklik puurkaev, vesi tuleb sügavalt. Laps on titest peale basseinis ujumas käinud ja usutavasti sealgi vett neelanud, seega oma peaga arvasin, et kraanivesi ei saa ju hullem olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja mis moodi peaks see vesi, mis nt veekeetjas on olema kahjulik, kui keedad selle uuesti ära, tedupärast vesi hakkab keema 100 kraadi juures, mis hävitab bakterid, mis meile kahjulikud võiks olla. Organza hetkel ei näe ma peale paari üksiku postituse mingit mõtetut lahmimist nagu siin osade teemade all on, ning tekkida võiks huvitav arutelu. Seleta lahti pikemalt, mis ohtlikud ühendid vees siis tekivad? Lihtsalt huvipärast uurin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ja mis moodi peaks see vesi, mis nt veekeetjas on olema kahjulik, kui keedad selle uuesti ära, tedupärast vesi hakkab keema 100 kraadi juures, mis hävitab bakterid, mis meile kahjulikud võiks olla. Organza hetkel ei näe ma peale paari üksiku postituse mingit mõtetut lahmimist nagu siin osade teemade all on, ning tekkida võiks huvitav arutelu. Seleta lahti pikemalt, mis ohtlikud ühendid vees siis tekivad? Lihtsalt huvipärast uurin. [/tsitaat]
Bakterite ja keemiliste ühendite vahele ei saa panna võrdusmärki!
Siin on kõik ilusti ära seletatud http://nutrition.about.com/od/askyournutritionist/f/tapwater.htm ja allikad samuti ära toodud.

Re-boiling clean uncontaminated drinking will water not cause cancer or any other health problems. However, boiling water contaminated with chemicals such as nitrates or toxic elements such as arsenic is a bad idea.

Ground water may contain nitrates, which are chemicals often found in fertilizer, and arsenic that may occur naturally or from farm or industrial waste. Nitrates, along with nitrites, are also found in processed meats.

Consuming water contaminated with nitrates can cause a blood disorder called methemoglobinemia and some research shows that nitrates in drinking water may be associated with some types of cancer. Exposure to arsenic may result in arsenic poisoning and increased risks of several types of cancer.

Nitrates and arsenic are not like bacteria, so boiling your water doesn’t remove them. In fact, boiling water will actually increase the concentration. The more the water is boiled, the higher the concentration of these substances will be.

The levels of both nitrates and arsenic are regulated and water supplies must be monitored in towns and cities, so if your tap water comes from a city water source, it is safe. People who live in rural areas and have private wells must have their well water tested for nitrates and arsenic. If you have a private well and the levels of these contaminants are too high, you must install a water filtration system for your home.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 02:55; 04.02 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keedetud vett sai niikaua kui ise hakkas põrandal ringi asjatama, pärast ei näinud enam mõtet. Edasi filterkannu vesi(nii nagu isegi joome). Mitte, et meie kraanivesi juua ei kõlbaks… See lihtsalt minu kiiks 🙂
Aga pudeliveest oli juttu ringvaates. Linki enam ei leia. Kuid siin ka hariv artikkel.
http://grotezo.ee/blog/2009/9/26/pudelivesi-vs-kraanivesi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütar on saanud rpa-d alati läbi keetmata kraaniveest. Elan Saksamaal ja siin saab lasta kraanivett testida. Kuna elame eramajas, siis seda ka tegime ja vesi on meil väga hea kvaliteediga. Arstid soovitavad ka kraanivett algusest peale anda. Teine lugu on siis, kui torud on enne 1970. aastat paigaldatud, siis pidid mürgised vase(?)ühendid sees olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]organza kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vesi võiks sisaldada mineraale. Hea vesi need sisaldabki ja on kasulik tervisele.
lisan veel, et keedetud vesi võib lausa kahjulik olla.[/tsitaat]
[small]organza kirjutas:[/small]
[tsitaat]
toidu valmistamine ja tee-kohvi joomine on hoopis teine teema, sest sel juhul me ei keeda vett mitu korda uuesti, või keegi teeb niivisi? [/tsitaat]Sa natuke nagu iseendale vastu ei räägi või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei näe nendes tsitaatides vasturääkivusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]lemonike kirjutas:[/small]
[tsitaat]Keedetud vett sai niikaua kui ise hakkas põrandal ringi asjatama, pärast ei näinud enam mõtet. Edasi filterkannu vesi(nii nagu isegi joome). Mitte, et meie kraanivesi juua ei kõlbaks… See lihtsalt minu kiiks 🙂
Aga pudeliveest oli juttu ringvaates. Linki enam ei leia. Kuid siin ka hariv artikkel.
http://grotezo.ee/blog/2009/9/26/pudelivesi-vs-kraanivesi%5B/tsitaat%5D
Filtreeritud (näiteks Brita kannuga) vett ei tohiks lastele regulaarselt anda. Nimelt filtreerib see veest välja floriidi, mis on äärmiselt oluline pidades silmas hammaste heaolu. Siis pead sa lapsele selle floriidi puudumise vees kuidagi kompenseerima. Teine päris terav küsimus on see, et inimesed ei vaheta filtrit piisavalt sageli ning selle asemel, et vett puhastada, hakkab filter vette kahjulikke baktereid lisama. Ühesõnaga tuleks seesuguste filtritega ettevaatlik olla ning neid väga teadlikult kasutada. Ega ükski asi siin ilmas pole riskivaba. On ka uuringuid, mis väidavad, et kraanivee pikaaegsel kasutamisel suureneb vette lisatava kloori tõttu pahaloomuliste kasvajate risk. No ja on uuringuid, mis väidavad, et kuna kloori sisaldus on nii madal, siis selle puudumine oleks organismile palju laastavam vees vohama hakkavate bakterite tõttu. Pudeliveega on jällegi tuhandeid (!!!) uuringuid üle maailma tehtud, et tõestada, miks pudelivesi on parem, aga samas pole valdav osa neist sõltumatud ning sõltumatute laborite poolt on jällegi vastupidist tõestatud. Filtritega täpselt sama teema! Mina isiklikult olen lisatoiduga pakutavat vett andnud otse kraanist, sest esiteks neelab laps pea igal vanniskäigul ka vannivett. Teiseks algab näputoitu pakkudes see aeg, mil paljud viljad pestakse korralikut üle ja antakse lapsele kätte. Mina ei pese neid keedetud veega. Kolmandaks pesen sageli osad nõud käsitsi, mitte masinaga. Sel juhul teen seda samuti tavalise kraaniveega. Tallinna joogiveest võetakse regulaarselt analüüse ning vähemalt meie vesi on seni väga hea kvaliteediga olnud. Olen kuulnud, et Nõmme piirkonnas on probleeme, aga pole enam täpselt sellega kursis. Sellel vee keetmisel on mõte, kui kraanivesi on bakterirohke, mida ta Tallinnas kindlasti pole. Ka kloor ei kee kuidagi veest välja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 02:55; 04.02 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on Saku Lätte automaat, seda annangi, keetmata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen andnud nii joogiks kui ka rpad-teinud Saku Läte veega (meil automaat kodus). RPa-d on eriti mugav teha, kuna saab kohe õige temperatuuriga vee kätte (segan siis kuuma ja külma veega).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vee puhtus on ülioluline, kurb et see probleem on 🙂
Aga kui on valida siis ise soovitan alati kõrgeima ph tasemega vett, sest meie kehale halba tegevad toksiinid ja muud ebaolulised tegelased jäävad vere kõrgema ph taseme juures nälga.
Kui vesi on piisavlt puhas on sel raviomadused . Pudeli, keedu ja kraanivesi on kindlasti halvad või neutraalsed. Nt. evian on turu üks parimaid ja seegi on suhteliselt neutraalne, niiet ajage seda kõigepuhtama vett taga ja olge valmis muudatusteks 🙂 Koolis öeldi, et oleme 65% veest koosnevad, tegelikkuses mateerias oleme 98% veest ja meie kullakallis vesi on üks müsteerilisemaid ained planeet Maal. Sellise valiku puhul keeduvesi aga jh tegu on surnud veega mis jätab rakud lahjaks nii, et on millega riskida. Kraanivesi tekitab kurbust…. ph tase on liialt madal ja sisaldab elukvaliteedi vähendajaid ja nii on see igalpool 😀 Paar tera soodat kraanivees ei tee paha. Kuldlusikas joob harva kraanist . Ühiskonna sohvrid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Beebi ja mitmikud juua kraanivett või keedetud vett?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.