Esileht Ilu ja tervis Juuksed langevad välja

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Juuksed langevad välja

Postitas:

Mul oli veebruaris tugev depressioon , tarvitasin kahte antidepressanti – Venlafaksiini (Alventa) ja Sertraliini. Mõne aja pärast hakkasid juuksed peast välja langema, samuti tekkis hammastele jube kaaries. Tervis iseenesest on ok ja nüüd enam ad-d ei tarvita, kuid juuksed tulevad peast, ikka peotäite kaupa tõmban välja, kõik juuksekarvad on juurtega välja kukkunud. Kasutan Sebamedi shampooni, mis mõeldud juuste väljalangemise korral. Perearst tegi vereanalüüsi, muidu oli korras, kuid D-vitamiini oli vähe, hakkasin seda juurde võtma. Milles ometi asi on, miks mul juuksed peast välja langevad….äkki siin foorumis ka mõni arst, ehk oskab keegi midagi soovitada või lasta veel mõned vereanalüüsid teha…ma jään varsti kiilakaks tõesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei oska midagi tarka ütelda aga hakka kasutama riitsinusõli, apteegis müüakse ja suht odav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib olla antidepressantidest, aga ka depressioonist või stressist endast. Googelda “telogen efflumium”, kui inglise keelest aru saad. Üldjoontes on mehhanism järgmine:
Tavaliselt on suurem osa juukseid kasvufaasis, väike osa puhkeseisundis, mis kestab u 2-4 kuud ja mille lõpus juuksekarv langeb välja, sealtsamast hakkab siis tavaliselt uus karv kasvama. Stressi, raskema haiguse, operatsiooni, nälgimise, mõnede ravimite vms tõttu võib minna rohkem juukseid puhkeseisundisse (isegi kuni 70% raskematel juhtudel) ja nagu tavaliselt langevad need 2-4 kuu pärast välja. Halb on asja juures see, et selle vastu ei saagi põhimõtteliselt midagi teha; hea uudis on aga, et juuksekarva väljalangemisel on uus juba kasvamas ja varsti on kõik jälle ok.
Sellepärast esineb naistel ka näit. u 3 kuud pärast sünnitust tihti suurem juuste väljalangemine. Minul langevad jällegi hetkel välja ilmselt veebruaris põetud kopsupõletiku tõttu. Aga ma vaatan asja positiivsest küljest – mul on muidu üsna paksud juuksed ja suvel ongi õhematega jahedam ja mõnusam :).
Põhimõtteliselt võib ka näit. rauapuudus seda põhjustada, selles mõttes võib arstiga konsulteerida küll, aga ma olen siiski üsna kindel, et antud juhul on asi stressis ja/või antidepressantides.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Ilu ja tervis Juuksed langevad välja

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.