Esileht Ilu Juuksed terveks – kuidas?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Juuksed terveks – kuidas?

Postitas:
Kägu

Mul juuksed niigi hõredad aga õnneks lokkis/laines, seega kohevust pisut on. Probleem aga selles, et juuksekarv on õhuke ja juuksed on alt otstest eriti hõredalt ja ei kasva kuidagi pikemaks teatud pikkusest.. ma ei tea kuhu nad kaovad või katkevad. Tahaks veidi kasvatada, nii 5 cm nt ja siis alumised otsad ühepikkuseks lõigata ja et need otsad jääks pontsakad ja terved (sama paksud kui pealae juures).

Et miks nad alt nii hõredad on ja kunagi ei kasva pikemaks kui vaevu õlgadeni. Kuidas ma sellega saaks tegeleda? Hakkasin biotiini võtma. Aga mida veel teha, mingeid välispidiseid hoolduseid? Õlisid? Olen valmis kõike proovima.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma usun, et kena lühem soeng on igal juhul etem kui hiiresaba. Viga, mida teevad paljud inimesed, kel juuksed kasvada ei taha, on otste lõikamata jätmine. Ennem kasvatatakse oma niidikesi, olgu need nii katkised kui tahes, aga tegelikult lõheneb juuksekarv järjest pikemini edasi. See muudab otsad kuivaks ja säbruliseks ning ilust on asi kaugel. Isegi, kui otsad katki ei lähe, peaks ikkagi regulaarselt neid tasandama, sest kasv on ebaühtlane. Muidu jäävad osad salgud lühemad, osad pikemad ja see tõstab just hõredust esile. Tasandamisel jõuavad ka lühemad karvad järgi kasvada. See on pikaajaline protsess. Võid võtta erinevaid turgutavaid toidulisandeid juustele, kasutada mingeid kasvuseerumeid peanahal. Otseselt aga ei aita miski õhukeste juuste vastu, aga on võimalik hoida neid tervete ja hoolitsetuna, et need näeks paremad välja.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minul on probleem hallide karvadega. Ja lahendus on munakollane. Segan kokku munakollast, õunaäädika (balsami eest) ning natuke vett. Vahest ka natuke mett. Ja hallid karvad kaovad. Kui pesengi ainult nii, siis halle ei tulegi juurde. Ei tea, miks. Aga proovi, ehk mõjub sulle ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pooled asjad käivad ikka seespidiselt. On sul aneemia? Brokoli, spinat, raualisandid, b vitamiin, tsink.
Välispidiselt, no päris rohelise seebiga ei saa häid juukseid. Leebe korralik šampoon ja palsam tuleb leida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

hooldustoodetel on ikka suur vahe – marketitooted vs salongi.

Aga õhukesele juuksele on kindlasti korralik lõikus kõige olulisem – lühike kohev bob on 10x etem kui õlani hiiresabad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma esiteks arvan, et kui inimesel on loomulikult antud väikese läbimõõduga juuksekarvad, siis nii on ja sinna midagi parata ei anna. Mul nt on juukseid päris paksult, aga juuksekarv on peen ja pehme, nt mehe juuksekarv on tubli poole jämedam, lausa silmaga näha. Lastel samamoodi, pojal on jämedamad “karmid” juuksed, tütrel pehmed ja peened.
Teine asi on, kui katkevad ja õhukesed juuksed on tingitud mõne aine puudusest, nt räni, seleen, kaltsium, raud, vitamiinid. Ja selle ravi on seespidine, peale võid määrida mida iganes, selle mõju on palju väiksem (kuigi karvasibulat annab “toita” platsentaampullide jms-ga. Siis karvasibulale mõjuvad asjad, mis on PEANAHALE määrimiseks mõeldud, kõik muud vahendid on juba kasvanud ehk “surnud” juuste turgutamiseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on üks sõbranna sama probleemiga. Ta on kasutanud ka igasuguseid ägedaid tooteid (ma täpsel tei tea mida), tõepoolest, juuksed on ilusamaks läinud, kuid õlgadest pikemaks ikka ei saa. Lihtsalt see osa, mis on, ei ole enam selline ludipea.

Nagu üks eespool ka soovitas, algatuseks lõika endal lõuani või poolde kaela lõikus. Ja hoia seda mõnda aega. Käi regulaarselt juuksuris, iga 3k tagant. Mingi hetk võid proovida natuke kasvatada, st lükkad juuksuri vahet kuu edasi, kui juukseotsad kannatavad. Aga eks sa näed ise ära, mis juustega toimub, aks kannatab edasilükkamist või mitte.

Ja eks sõltub ka, mida sa veel enda juustega teed, kui palju neid värvid ja millega, muu töötlemine, soenguvahendid jne

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ma lõikangi otsi regulaarselt (hästi vähe korraga, aga ikkagi).
Ma ei taha lühikest soengut, kannan juukseid sageli kinniselt, saan mingi lohavaka krunni teha vms, lühikeste juustega üsna piiratud. Mul tegelikult kinnised juuksed kõige paremini sobivadki, siis ei paista hõredad otsad välja ja kuna nad lokkis, siis tundub rohkem pahmakas olevat.
Ma enne prooviks ikkagi mingeid tervendamise võimalusi, sest siiani ei ole ma ju midagi isegi proovinud. Ma ei värvi, ei föönita, ei sirgenda, kõik loomulik praegu, kasutan SLS-, parabeeni- ja silikoonidevabasid hooldusvahendeid (shampoon ja palsam).

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ma lõikangi otsi regulaarselt (hästi vähe korraga, aga ikkagi).

Ma ei taha lühikest soengut, kannan juukseid sageli kinniselt, saan mingi lohavaka krunni teha vms, lühikeste juustega üsna piiratud. Mul tegelikult kinnised juuksed kõige paremini sobivadki, siis ei paista hõredad otsad välja ja kuna nad lokkis, siis tundub rohkem pahmakas olevat.

Ma enne prooviks ikkagi mingeid tervendamise võimalusi, sest siiani ei ole ma ju midagi isegi proovinud. Ma ei värvi, ei föönita, ei sirgenda, kõik loomulik praegu, kasutan SLS-, parabeeni- ja silikoonidevabasid hooldusvahendeid (shampoon ja palsam).

See, et sa neid koguaeg kinni ja krunnis kannad, see hävitabki otsad. Sinna need sul kaovadki.

Mul ka peen ja pehme karv. Tean millest räägin.
Vähe korraga aga tihedalt otsi lõigata ei päästa midagi.
Tuleks ikka korralikult katkised otsad maha võtta. Ka töötlemata juustel lähevad otsad katki, jui piisavalt niisutust ei saa.

Ma lõikasin ikka julgelt 10cm maha ja nüüd tundub juukseid 3x rohkem peas olevat. Lisaks hea kammitavus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan ka, et mehaaniline vigastamine. Selles pikkuses juukseid retsivad hästi kraed, mütsiserv, sall jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käi regulaarselt juuksuris, iga 3k tagant.

Regulaarselt on 3 kuud? Mul on 10 cm rinnahoidjast allapoole pikad juuksed ning lõikan 6 nädala tagant. Olen 40+ ning juuksed on väga terved ja kaunid, hoolimata terve elu kestnud valgeks värvimisest.
Lühikesi võiks ikka korra kuus piirata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nojah, aga ikkagi hoolduse osas ei ühtegi soovitust? Maha lõikamine pole variant, ma lõikan otsi iga kuu.
Ja ma pole öelnud et koguaeg krunnis kannan, lihtsalt ütlesin, et pikemad juuksed annavad selle võimaluse, lühikestega see kaob. Olen ka poisipea olnud ja olen palju korraga lasknud maha lõigata (ja see mõjus mu enesehinnangule ikka väga rängalt), aga ikka läheb kõik sama rada kui pikemaks kasvavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas juuksur juukseotsi õhendab lõikuse käigus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nojah, aga ikkagi hoolduse osas ei ühtegi soovitust? Maha lõikamine pole variant, ma lõikan otsi iga kuu.

Ja ma pole öelnud et koguaeg krunnis kannan, lihtsalt ütlesin, et pikemad juuksed annavad selle võimaluse, lühikestega see kaob. Olen ka poisipea olnud ja olen palju korraga lasknud maha lõigata (ja see mõjus mu enesehinnangule ikka väga rängalt), aga ikka läheb kõik sama rada kui pikemaks kasvavad.

Sa pole kirjeldanud, millised su juuksed täpsemalt on. Kui on töödeldud, kahjustatud ja kuivad, siis muidugi saab soovitada hooldusi ja õlisid. Sinu probleem tundus olevat õhukestes juustes, mis ei kasva. Siinkohal pakkusin juba välja toidulisandid juustele ja peanahale kantavad seerumid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Samuti silikooni- ja sulfaadivabad tooted ei sobi kõigile. Sulfaadivaba shampoon ei eemalda korralikult rasu ja hooldustoodete jääke, mis võib panna juuksed juba peanahalt katkema. Silikoonid lisavad “libedust” juustele, mis vähendavad mehaanilisi vigastusi.

Ja muide – 90% SLS-“vabadest” shampoonidest, kui ikka soov sellist kasutada, sisaldavad veelgi kangemaid puhastusaineid, näiteks Sodium C14-16 Olefin Sulfonate, peaasi et tarbijat hirmutavat SLS peal ei oleks kirjas.

Eelkõige aitavad füüsilised meetodid. Lõikus või absoluutne mehaaniliste vigastuste vältimine – ei mingeid kiskuvaid kamme-harju, pingul juuksekumme, kuuma fööni, karedast puuvillase padjapüüre.
Pisut abi võib olla mingist Olaplexist või proteiinihooldusest (K-Pak jmt), aga imet need ei tee.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Puuvillane padjapüür vaheta siidi või satiini vastu välja.

Please wait...
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Esileht Ilu Juuksed terveks – kuidas?