Esileht Ilu ja tervis Juukseid langeb

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Juukseid langeb

Postitas:
Kägu

juukseid tuleb alates kevadest kõvasti rohkem kui tavaliselt ja kinnijäämise märke ei paista. Mis on põhilisemad põhjused, mida uurida?
Ei värvi hetkel, ei föönita. Šampoonid on leebed, olen kasutanud ka juuksekasvu soodustavaid šampoone, platsentaampulle. Võtan kalsõlikapsleid, d-vit ka.
Perearstini ei ole veel jõudnud, ta ei ole väga aldis “sellise väikse asja pärast” analüüse tegema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Natuke infot lisaks ehk? Mis selle perioodi jooksul muutunud on?
Stress? Said lapse? (siis tavaline) Koroona põdenutel pidi üks sümptom olema hilisem juuste väljalangemine?

Mille alusel ütled, et juukseid langeb rohkem välja? Kas juuksed muutuvad reaalselt õhemaks? Näiteks mul tundus ka mingi periood, et niiipalju juukseid langes välja, tegelikult lihtsalt juuksed olid palju pikemaks kasvanud ehk nt harja peal, käes, duši all vmt tundus selle tõttu, et juukseid on välja tulnud rohkem kui muidu.

Juuste väljalangemisel välispidiselt ei ole palju teha (šampoonide ja palsamitega), ikka seespidiselt (biotiini lisaks). Kuid võib proovida erinevaid pähejäetavaid tooteid (kas poest ampullid-seerumid-õli) või teed ise tõmmiseid (nt sibul pidi väga häsi aitama), või riitsinus-kastoor-kookosõli maske. Kindlasti peanahka stimuleerida ja masseerida.

Muid sümptomeid – nt väsimus? Jõetus?

Kui perearsti ei taha tüüdata siis näiteks synlabis saab oma raha eest minna ja valida endale sobiv vereproovi komplekt, kus näiteks näed ära raua, vitamiinid jmt tasemed.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Põdesid koroonat?

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saab ka välispidiselt ju juukseid kaasa aidata. Sulfaadivaba šampoon + silikoonivaba palsam.

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul hakkas juukseid langema pärast tavalise kopsupõletiku põdemist, mitte kohe, aga u 2-3 kuud hiljem. See on pärast haigust, stressi vms üsna tavaline, guugelda “telogen effluvium”, kui põhjuseks see võib olla. Teha pole midagi, uued juuksed kasvavad asemele. Samas mul üle ca paari kuu see minu meelest ei kestnud, nii et kui sul enne ka mingit haigust vms pole olnud, siis on tõenäoliselt mingi muu põhjus.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovitaks šampooni ja palsamit vahetada, minul nii Placent Active kui Linea Natura tooted (peaks olema õrnatoimelised) ajasid meeletult juuksed lahti. Vahetasin pesuvahendeid ja meeletu karvade langemine lõppes.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui juuksed langevad välja tervislikel põhjustel, siis peab see põhjus aset leidma langemisele eelneva poole aasta või pikema perioodi jooksul. Näiteks pikaajaline vitaamiinipuudus või kasvõi võitlus koroonaga, kui seda on raskelt põetud või rasked maooperatsioonid. Keha koondab kogu jõu võitlusele mingi haiguse vastu ja loobu väheolulistest asjadest nagu juuksed, mille kasvatamine ja kinnihoidmine on sel hetkel lisavaev. Nii ei ole, et täna sai laps koolis kahe (lihtsalt primitiivne näide) ja homme juba juuksed kukuvad, laps peab neid kahtesid saama ikka pikalt, et su keha hakkaks stressiga ellujäämise nimel sellist võitlust pidama, et küüned või juuksed kannataks.
Vitamiinipuudus tekib seedimisprobleemidest või hiljuti tekkinud toidutalumatusest näiteks. Mingil põhjusel keha enam ei suuda toidust omastada ainet, mida varem suutis. Minu meelest on mõnikord see viga ka perekondlik. Vaatad ema ja tütart, siis näed, et emal on ülihaprad ja õhukesed juuksed (63a.) ja 40+ tütrel on silmnähtavalt sama suund. Minu isal olid noorena ülipaksud juuksed. No ikka väga. Tänaseks on tal juuksed õhukesed, aga mitte vast palju õhemad, kui teistel samavanadel. Ema juuksed on päris-päris õhukesed, tal olid ka noorena pigem õhemad juuksed. Samas mõnel on 60-selt ka veel paksud juuksed. Minu juuksed olid ikka suht paksud võrreldes enamike inimestega kuni 30-da eluaastani. TÄna olen 40 ja mu juuksed on õhemad, kui sõbrannadel, kellest mul varem paksemad juukse olid. Seega paistab, et läheb nagu minu isaga. Kusjuures olin eelmisel aastal haige ja sellega seoses tehti põhjaliku testid, ainus vajakajäämine on D-vitamiin, mida nüüd suurtes annustes võtma pean.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Samas mõnel on 60-selt ka veel paksud juuksed.

Minu isal olid surmani 79-aastaselt paksud juuksed, tema õdedel ka. Ilmselt on see juuste paksus pärilik teema, aga õhemaks ja hõredamaks muudab palju ka keemia.
Minul hakkasid juuksed kohutavalt väljalangema peale esimest sünnitust, aitasid platsentakapslid, kuigi võimalik, et oleks asi muutunud teatud aja jooksul ka ilma nendeta. TA peaks katsuma juuksejuuri, kas on tunda et on tulemas uued karvad ka või ainult langevad välja. Šampooni ja palsamit võib vahetada, aga kohe pole tulemust nagunii näha, võtab aega kuni eelmiste mõju muutub. Ega ei pruugi ka uued sobida.
Valdavalt on probleem siiski sisemine ja võib ju kasvõi apteekriga arutada mida tasuks juurde võtta kui selline mure.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas värvisid poevärviga? See panebki välja langema. Mine värvi juuksuris ära üleni, lõika natuke ja jäävad kinni.

0
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas värvisid poevärviga? See panebki välja langema. Mine värvi juuksuris ära üleni, lõika natuke ja jäävad kinni.

Olen teemaalgataha.
Mis loogika sel on? Poevärv tegi lahti ja salongivärv paneb hoobilt kinni?

Aga vastuseks mõnedele küsimustele – viimasest rasedusest juba mitu aastat möödas, mingeid haigusi ei ole viimase poole aast jooksul olnud (enda teada ka koroonat mitte, vähemalt ei ole olnud sümptomeid ega sellist diagnoosi). Stress on tõenäoline, eriolukorra aeg oli väga pingeline. Aga püüan ka põiilised analüüsid ära teha, igaks juhuks.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina pole oma juuste hõrenemisele vastust kuskilt saanud.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võib olla ka geneetika kui nt kõrge testosteroonitase (nt meestel tekitab see samuti kiilanemist).
Kui tahad abi ja selgust (siit perekoolist) oleks vaja teada tausta, kas ja mida uuritud on kui üldse. Või kust sa oma vastust oled otsinud või mida kasutanud, proovinud. Kas arstiga on piisavalt suheldud üldse ja kui nt tehtud X asjad, mis pole mõjunud, kas oled probleemiga tagasi läinud, mitte käega löönud.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rauapuudus, valgupuudus, B12 vitamiini puudus

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võib olla ka geneetika kui nt kõrge testosteroonitase (nt meestel tekitab see samuti kiilanemist).

Kui tahad abi ja selgust (siit perekoolist) oleks vaja teada tausta, kas ja mida uuritud on kui üldse. Või kust sa oma vastust oled otsinud või mida kasutanud, proovinud. Kas arstiga on piisavalt suheldud üldse ja kui nt tehtud X asjad, mis pole mõjunud, kas oled probleemiga tagasi läinud, mitte käega löönud.

Kindlasti geneetika on mängus. Kuid see ülejäänu on teadmata. Geneetikaga olen täheldanud seda, et tean paari naist, kaks pensioniealist tuttavat, kellel on ka võiks öelda õrnad ja õhukesed juuksed. Kuid 20+ aastaga, mil olen neid teadnud, ei ole neil midagi hullemaks läinud, neil on kogu aeg sellised olnud ja nii on ka jäänud, ei ole neil üleliigset rasu ega muid asju.
Arstiga olen paaril korral kokku suhelnud, käinud seal trihholoogias kunagi, kui see tuli, teinud seal kuure, juusteakadeemias ja kolme aasta eest mesoteraapiakuuri peanahale. Kasutanud kogu aeg teadlikult valitud hooldusvahendied, hoidnud juukseid ja võtnud vitamiine kuurina, mitte ülearu, normaalselt. Mitte töödelnud neid kuuma ega keemiaga. Fööni ja sirgendat pole olemas kodus.
Synlabis ka aeg ajalt mõned analüüsid teinud. Aga arvan, et ei aitagi midagi. Nüüdseks. Kuna ka muu karvakasv kehal on ammu taanunud ja keha on sile, käed. jalad, kaenlaalused, natuke kulme on veel. Väga rasvane pea. Ja väga hõre.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui perearst nagunii ei kirjuta vereuuringut(no küsi ikka), siis mine tee synlabi veretest. Tulemusi ja toitumist saad googeldada. Mina jälgin ka oma juuste pärast toitaineid tapnutridatas. Just mineraalainetel hoian silma peal. Kuigi, nagu juba ütlesi, veretest oli korras. Ometi oli mu toitumises tugevaid puudujääke võrreldes nüüdsega.

+1
0
Please wait...

Postitas:
ohakas

Vbl hormoonid. Kui suguvõsas vanurid vereringehäiretega, insultidega, dementsusega kimpus, siis nii ongi – neilgi algas asi juuste väljalangemisega. Sel juhul muidugi hea teada, et päris kiilaks siiski ei jää, ehkki võib aastaid ja aastaid hirmuäratavaid koguseid karvu peast langeda. Verenäidud võivad normis olla, noh need tavalisemad. Aga põhjus on kusagil hormoonsüsteemis. Iseseisva võhikliku uurimise tulemusel olen jõudnud tulemuseni: progesteroonipuudus ja sellest tingitud muud puudulikud süsteemid kehas.
(Noh, miinustage nüüd!)

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aitab hästi Plantur šampoon.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kindlasti geneetika on mängus. Kuid see ülejäänu on teadmata. Geneetikaga olen täheldanud seda, et tean paari naist, kaks pensioniealist tuttavat, kellel on ka võiks öelda õrnad ja õhukesed juuksed. Kuid 20+ aastaga, mil olen neid teadnud, ei ole neil midagi hullemaks läinud, neil on kogu aeg sellised olnud ja nii on ka jäänud, ei ole neil üleliigset rasu ega muid asju.

Arstiga olen paaril korral kokku suhelnud, käinud seal trihholoogias kunagi, kui see tuli, teinud seal kuure, juusteakadeemias ja kolme aasta eest mesoteraapiakuuri peanahale. Kasutanud kogu aeg teadlikult valitud hooldusvahendied, hoidnud juukseid ja võtnud vitamiine kuurina, mitte ülearu, normaalselt. Mitte töödelnud neid kuuma ega keemiaga. Fööni ja sirgendat pole olemas kodus.

Synlabis ka aeg ajalt mõned analüüsid teinud. Aga arvan, et ei aitagi midagi. Nüüdseks. Kuna ka muu karvakasv kehal on ammu taanunud ja keha on sile, käed. jalad, kaenlaalused, natuke kulme on veel. Väga rasvane pea. Ja väga hõre.

On ikka kilpnääre kontrollitud?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

On ikka kilpnääre kontrollitud?

Just, kindlasti kilpnääret kontrollida!

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kilpnääre on kontrollitud.

0
0
Please wait...

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Esileht Ilu ja tervis Juukseid langeb